DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ИСТОРИЈА СРБА!!!
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 16 May 2017 06:57    Post subject: Reply with quote

Ја немам нити најмање сумње више да ми потичемо тј. водимо порекло, културолошки пре свега (па и генетски итд.) од Лепенаца и Винчанске клутуре. Још ако придодамо томе и друге гране истраживања нпр. лингвиста од ”Санскирта”, ”Илиро-Келтског језика”, ”Старо Германског”, ”Трачанско”, ”Етрурско-Расенског”, ”Лужишко српског” итд. о томе сам већ писао (погледај претходне странице), а могао би још много тога да додам (кад будем имао времена), не постоји никаква сумња да се ради со сродном језику коме је најближи српско-словенски.

За време бомбардовања Београда, начињен је један од највећих културолошких злочина у другом светском рату.

Quote:

Die Nationalbibliothek am Kosančić-
Ring (Kosančićev Venac) nahe dem
Save-Ufer, die 1832 als zentraler Ort zur
Bewahrung des kulturellen Erbes errich-
tet worden war, brannte völlig nieder;
nur kleine Teile des Gebäudes blieben
als Ruinen erhalten. Zerstört wurden
1.300 mittelalterliche Schriften auf Per-
gament und Papier, darunter eine Samm-
lung osmanischer Manuskripte, über 200
Bücher der ersten serbischen Druckerei-
en aus dem 15. bis 17. Jahrhundert,
Landkarten, Noten, Gravuren, rund
2.000 Briefe von Schriftstellern und an-
deren berühmten Persönlichkeiten der
südslawischen Völker sowie die Erstaus-
gaben aller 300.000 Bücher, die in Ser -
bien und den Nachbarländern seit 1832
gedruckt worden waren. Dem Bombar-
dement fielen auch alle Kataloge und
Verzeichnisse zum Opfer.

Zerstörung nicht nur einer
größtmöglichen Anzahl von Menschenle-
ben, sondern auch von Symbolen der na-
tionalen Identität der angegriffenen Staa-
ten.
Bis heute ist der große Bombenkrater
am Ort der einstigen National bibliothek
jene Stätte, an der jedes Jahr am 6. April
Kranzniederlegungen zum Gedenken an
den deutschen Angriff stattfinden.


Уништен је скор читав национални фонд који је почетком 1941. обухватао преко 500.000 докумената. Зато што је у њој сачувано оно што је вековима чинило културни идентитет народа.

Quote:
Löhr had developed a plan to bomb Belgrade with incendiary bombs first, so that the fires would help the second, nighttime, attack to find the targets.[7][8] This cost thousands of people their lives. According to his first recorded statements upon arrest, Löhr specifically targeted and annihilated the complete cultural heritage of up to eight centuries old national treasure by burning down the Serbian National Library in Belgrade - this being the largest sole destruction of cultural artifacts in World War II.


Надам се ускоро још више о свему, успео сам да се домогнем још неких страних књига, како археолошких тако и других истраживања културе старог народа Европе и блиског истока...

Као мали додатак, још мало о Краљевству Словена:
https://www.srbijadanas.net/knjiga-koju-je-vatikan-zabranio-kraljevstvo-slovena/

Quote:
У питању је књига, чија чак 241. страна (нечијом одлуком) никада није преведена на сербски језик. Ко год жели, може ове наводе проверити прегледом превода у књизи „Краљевство Словена“ (1968[12] и 2006[13]).

Заиста, никоме нормалном није јасно, који (и мало позитиван) смисао може имати прећуткивање историје Серба пре Немањића[14]? Јасно је, да историја Серба нити почиње, нити се завршава са овом познатом династијом.

Из свега изнетог произилази логично питање коме то смета (забележена) сербска историја после пропасти 4. септембра 476. године на западу Романског царства[15] (753. г. п. н е. -476), односно после пада Рима[16]?

_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 23 Jun 2017 07:42    Post subject: Reply with quote

Сваког кога искрено интересује наше порекло нека обавезно одгледа ова два краћа видео прилога.
https://youtu.be/d_0mQVvo8aE

https://youtu.be/Uvzo6Zk4xM4

Никако не стижем да појурим ни најмањи део да напишем о мојим пропутовањима, нпр. по Италији, где сам видео безброј Расенских (ткз. етрурских) предмета, који морају ето толик тек ”на силу” да се чувају јер представљају за неке крајеве озбиљно културно наследство (пре свега по Тоскани и Умбрији (да будем прецизнији на територији данашње Италије северно од Рима!). Многа места не би ни знао да постоје да нисам случајно пролазио кроз њих, не причам само о гробницама у серверти, где је најзначајнија гробница међу 22.000 одкривених некропола - Сербо Некрополис... Већ говорим о неким забитима типа Ћиузи. Случајно сам видео да имају ”етрушћански” музеј, међутим нисам одма свратио тамо већ сам био огладнео на путу и свратио до једне ”конобе”, ту питам власника који је и уједно врхунски кувар, око тог музеја, он ми показао ах етрурци, види - и показује ми на једну малу урну. Погледам урна са оцилима, не верујем. Усликао сам то, окачићу када будем имао времена фотке. Ја га питам одакле то, каже нашао у шуми, испоставило се да има још тога, са све натписима, неке користи за цвеће... 2500 година старе урне!?! Питао сам га како то није у музеју, он ми каже, па има гомила тога по околним шумама. Случајно налетео док се шетао, отишао до градоначелника и музеја и они му рекли да може да узме... Ладно... Обишао сам и тај музеј тамо Museo Archeologico Nazionale Chiusi чак ни не пише да је Етрурски у наслову, гледам сад страница им ни не ради, да би после тога посетио и околне шуме где сам сазнао да се налази безброј тумула или некропола, ткз гробинца етрураца (тj. Расена како су они себе називали), чији се узвишени слој тог становништва називао Сервијани, па и први краљеви римске републике су себи (своме имену) придавали ту ”титулу” - Сервиани (о томе сам већ писао раније на овом форуму). Имате и Servian wall, око Рима којим су се бранили од придошлица ”латина”... Оно што је и те како занимљиво да су Етрурци Рим називали Рума, Рума на тој реци Т-ибар... Топониме који су нама изузетно познати.
Сад како они појасњују тај назив, па анализирају ево вам једне идеје:
Quote:
I dare say the name of 'Rome' was originally Umbrian, not Etruscan nor Latin: *Rūma. It would literally have meant '(Town of) flowing waters', from *rūmōn 'river; flowing water', a securely Indo-European formation built on the root *reu- 'to flow, to run (as of liquid)' and the derivational suffix *-mo-. When we gander at an ancient dialect map, we see that the ancestors of the Umbri probably covered the area of Etruria before the arrival of the Etruscans. It also helps that an ancient name for the Tiber, the river running into Rome, was Rumon according to Servius.[2] I can find no possible, attested root in Etruscan at all to help us unlock its meaning nor has anyone else published anything convincing and competent to this effect, so an Etruscan origin seems the least likely in all of this.

[2] Servius, Aeneas 8.63 (see link): "Nam hoc est Tiberini fluminis proprium, adeo ut ab antiquis Rumon dictus sit, quasi ripas ruminans et exedens."; Servius' passage is acknowledged in Partridge, Origins: An Etymological Dictionary of Modern English (1977), p.2809 (see link). The fact that the author claims "more likely from Etruscan Ruma, the name of an Etruscan clan" despite being comparatively much less secure, even after already elucidating a perfectly rational and sufficient origin through Rumon, is a puzzling but typical display of obscurum per obscurius that continues to irk me as a reader.

Очигледно некога заболе за тај део историје иако су каснији Ромеји базирали своју културу на знању тог народа (Расена).

Накуповао сам се гомилу књига у прошлом периоду, не постижем још све да прочитам, реално има ту на десетине хиљада страница о мање познатој али археолошкој обрађеној историји. Не интересује ме прича више рекла казала, видео сам да од тога вајде нема, одлазим на лице места да се уверим у све те приче и тражим анализе тих или боље речено те пред Ромејске цивилизације... Видим више мање да се ради о једној јединственој или да кажем истородној култури старе Европе... Био сам недавно и у Шкотској, и ту обилазио неке 4-5 хиљада година старе населдбине какве идентиче налазимо у Пољској, Немачкој, Француској, Словенији итд, итд... Причам о периоду када је 70-80% европског становништва живело на балкану... Све је то логично пошто након одмрзавања северне европе (ткз. изазак из ледене добе) тај предео није био баш прикладан за живот, тј. тек је постајао подношљив...
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
ЂорђеКНН
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Sep 2013
Posts: 271

PostPosted: 28 Nov 2017 18:46    Post subject: Reply with quote

https://m.youtube.com/watch?v=OznvrYRQvDk&feature=youtu.be
100 година геноцида над Србима.
Историја коју слабо знамо,која нам се више пута поновила.
НЕ ЗАБОРАВИ,ДА НАМ СЕ НЕ ПОНОВИ!
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 29 Jan 2018 13:36    Post subject: Reply with quote

По мени једна убедљиво најбоља књига наше историје што се архелошког истраживања тиче. Свако ко жели да сазна нешто више о нашој историји топло препоручујем. Нешто што би свака србска породица требала да поседује, којој је имало стало до истине.


Предање и историја Цркве Срба у светлу археологије (Кратак преглед од почетка до турске окупације) је књига археолога проф. др Ђорђа Јанковића, објављена 2015. године.

Ово је прва научна монографија која даје археолошки преглед хришћанства на Западном Балкану, односно Помесне цркве Срба, од времена апостола до Немањића.

Издање је такође посебно по томе што на основу нове археолошке грађе изричито приписује неке праисторијске и античке културе илирско-панонског простора Србима и Словенима, за чији један део аутор показује да су живели у Југоисточној Европи и пре Велике сеобе.

О овом аспекту рада, археолог каже:
Највећа пажња је посвећена оној прошлости о којој се најмање зна, о којој је у историји Српске православне цркве најмање написано, а оно што је написано заснива се на заблуди о досељавању свих Срба у 7. столећу. Зато посебно разматрам ПЦС из доба апостола („Илирску“ Цркву), затим доба првих црквених отаца, потом доба Јустинијана, када је на неки начин припремљено успостављање за Србе јединствене Помесне цркве у новим околностима. Од цара Ираклија почиње устројавање савремене ПЦС, завршено у време Стефана Немање и Светог Саве, после тешких искушења у борби за државну и црквену самосталност.

— Ђорђе Јанковић
Писац такође наглашава: „Археолошким поређењем Рашке и Босне, источне и западне крајине, открива се јединствена Србија“ (исто).

Књига је изашла као посебно издање у оквиру Библиотеке Велики свечаник / Хришћанска мисао. Објавила су је четири издавача из Београда, Ваљева и Фоче.
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 27 Sep 2018 07:05    Post subject: Reply with quote

Баш дуго нисам ништа писао, испада као да сам баталио ову причу али није тако... Слика постаје све јасније. Не читам више неке тамо записе шта је ко рекао или преписао већ се трудим да уђем у дубљу аналицу целе приче. Да поједноставим шта сам мислио да кажем.

Деси се убиство једног битнијег човека (рецимо за време комунизма), човека испрангијали и одрубили му главу. Дође градоначелник, види случај, да не дижу панику у крају, нек новине напишу да је извршио самоубиство. То је све што треба да знају. Новине то одштампају и тако то буде... То је званична историја, јер некоме тако то одговара.

40 година касније, мора гробље да се помери јер ће ту бити језеро (као што је био случај код оног из ваљева). Када се ископа тело тог мученика, види се да ствари нису баш као што су тада сазнали из новина. Ти копачи назовимо их археолози, очигледно виде да ствари нису на свом месту. Сада зову болницу, мурију, фонензичаре и остале стручњаке да утврде шта је стварно истина... Иако је прошло више од 40 година ти стручњаци ће бити ближи истини него ти ”новинари” (читај историчари) који су само преносили и понављали једну те исту причу. Шта је позадина целе те приче и ко профитира од тога, е ту долазимо до многих одговора. Можда то неће бити више ни тема новина јер се десило давно, а ретко ко ће се удубити у те стручне анализе шта се стварно десило, са разумевањем тог периода.

Ако желите да знате истину не верујте само причи већ тражите ту и доказе. Ако неко мисли да се га то не тиче, Срби смо због понављања историје имали безброј таквих жртава, јер смо их једноставно заборављали и у њихово име опраштали, шта опраштали, једноставно смо их заборавили нити их спомињемо као да треба да је нас срамота због туђих звезрстава над нашим цивилним становништвом...

Тренутно проучавам језик Ведског народа, тј. Динараца који су у аријевским походима дошли до Индије. Индијци су сачували њихово знање у оригиналном језику, добро колико је то могуће у усменом предању, за тих одприлике 4 миленијума. О томе је било већ речи овде на самом почетку, а и касније када су немци правили анализу тих ”аријевских” касти да је увелико присутан динарски тип човека. Што је доказ да се не ради о индо-европској култури и језику већ обрнуто што сведочи и сам језик - Санскрит. И о њему је било приче... Волео би кад би се људи сами упустили у истраживање, тј. само кад би више читали, и сам приметим себе колико времена утрошим на ”телефону” беспотребно, па се трудим да то заменим књигом.

И тако понекад сретнем мог доброг друга историчара који мало зна о историји јер је специјализован био за неку тематику везану за 19-ти век, па о антики појма нема, и тако предаје клинцима оно што мора, тј. оно о чему не зна много. Увек је занимљиво, питао сам га да ми предложи још који доказ о досељавању словена сем ”списа о народима” који је написан два и по века након тог наводног досељавања. Наравно да не постоји, сигурно не у таквим размерама о којима прича. Bило је занимљиво његово питање, јер сам му рекао да се спомињу Срби као Сервијани у античко доба.
Он ме питао зашто није написано СрБи већ Серви, како можемо да тврдимо да се ради о истом народу или имену (значењу). Да будем искрен мало ме је збунио, мало сам се замислио и прво што ми је пало на памет слово В латини читају са Б а ми као В. Бизант или Визант, Сервиа или Сербиа...
Међутим, да кажемо дао ми је домаћи задатак, испоставило се да је нешто друго у питању до средњег века ти (латино)грци нпр. нису имали знак Б већ су га писали са В (латинично V). Имали су и друге мане као нпр. П су писали као МП, за Ч и Ш нису имали знакове итд... И тако док је западно римско царство пропало, источно је живело и преносило знање о Сервијанима, Суебима, итд... Тј. о Србима и Сербијанима... Познато нам је и њихов отежан изговор слова или звука Р. Тако да мислим да сам тај задатак успешно решио и да то једино има смисла. Сад дал је он пронашао још неки доказ о досељавању словена а да није само на папиру. Сумњам, јер сви докази стоје на другој страни од генетике, медицине, археологије, антропологије, лингвистике,...

У прошлом периоду обилазио сам мало и источне крајеве Србије, на жалост премало времена да се све обиђе у једном цугу. Па сам морао да бирам између Мајданпека и Рудне главе (настаријег рудника бакра на свету, око 8000 година) или Рајачке Пимнице и познати стечци (из тог села), манастир вратна итд... На крају изабрали Пимнице и Вратну, уз пут свратили до Виминацијума. Рајачке пимнице топло препоручујем, предивно село, на жалост још увек неискоришћен туристички потенцијал али врхунско вино и надам се да ће ускоро бити под заштитом унеска (ради се на томе).
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
1300
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Dec 2014
Posts: 56

PostPosted: 29 Sep 2018 13:41    Post subject: Reply with quote

Сербо Макарид wrote:
Баш дуго нисам ништа писао, испада као да сам баталио ову причу али није тако... Слика постаје све јасније. Не читам више неке тамо записе шта је ко рекао или преписао већ се трудим да уђем у дубљу аналицу целе приче. Да поједноставим шта сам мислио да кажем.

Деси се убиство једног битнијег човека (рецимо за време комунизма), човека испрангијали и одрубили му главу. Дође градоначелник, види случај, да не дижу панику у крају, нек новине напишу да је извршио самоубиство. То је све што треба да знају. Новине то одштампају и тако то буде... То је званична историја, јер некоме тако то одговара.

40 година касније, мора гробље да се помери јер ће ту бити језеро (као што је био случај код оног из ваљева). Када се ископа тело тог мученика, види се да ствари нису баш као што су тада сазнали из новина. Ти копачи назовимо их археолози, очигледно виде да ствари нису на свом месту. Сада зову болницу, мурију, фонензичаре и остале стручњаке да утврде шта је стварно истина... Иако је прошло више од 40 година ти стручњаци ће бити ближи истини него ти ”новинари” (читај историчари) који су само преносили и понављали једну те исту причу. Шта је позадина целе те приче и ко профитира од тога, е ту долазимо до многих одговора. Можда то неће бити више ни тема новина јер се десило давно, а ретко ко ће се удубити у те стручне анализе шта се стварно десило, са разумевањем тог периода.

Ако желите да знате истину не верујте само причи већ тражите ту и доказе. Ако неко мисли да се га то не тиче, Срби смо због понављања историје имали безброј таквих жртава, јер смо их једноставно заборављали и у њихово име опраштали, шта опраштали, једноставно смо их заборавили нити их спомињемо као да треба да је нас срамота због туђих звезрстава над нашим цивилним становништвом...

Тренутно проучавам језик Ведског народа, тј. Динараца који су у аријевским походима дошли до Индије. Индијци су сачували њихово знање у оригиналном језику, добро колико је то могуће у усменом предању, за тих одприлике 4 миленијума. О томе је било већ речи овде на самом почетку, а и касније када су немци правили анализу тих ”аријевских” касти да је увелико присутан динарски тип човека. Што је доказ да се не ради о индо-европској култури и језику већ обрнуто што сведочи и сам језик - Санскрит. И о њему је било приче... Волео би кад би се људи сами упустили у истраживање, тј. само кад би више читали, и сам приметим себе колико времена утрошим на ”телефону” беспотребно, па се трудим да то заменим књигом.

И тако понекад сретнем мог доброг друга историчара који мало зна о историји јер је специјализован био за неку тематику везану за 19-ти век, па о антики појма нема, и тако предаје клинцима оно што мора, тј. оно о чему не зна много. Увек је занимљиво, питао сам га да ми предложи још који доказ о досељавању словена сем ”списа о народима” који је написан два и по века након тог наводног досељавања. Наравно да не постоји, сигурно не у таквим размерама о којима прича. Bило је занимљиво његово питање, јер сам му рекао да се спомињу Срби као Сервијани у античко доба.
Он ме питао зашто није написано СрБи већ Серви, како можемо да тврдимо да се ради о истом народу или имену (значењу). Да будем искрен мало ме је збунио, мало сам се замислио и прво што ми је пало на памет слово В латини читају са Б а ми као В. Бизант или Визант, Сервиа или Сербиа...
Међутим, да кажемо дао ми је домаћи задатак, испоставило се да је нешто друго у питању до средњег века ти (латино)грци нпр. нису имали знак Б већ су га писали са В (латинично V). Имали су и друге мане као нпр. П су писали као МП, за Ч и Ш нису имали знакове итд... И тако док је западно римско царство пропало, источно је живело и преносило знање о Сервијанима, Суебима, итд... Тј. о Србима и Сербијанима... Познато нам је и њихов отежан изговор слова или звука Р. Тако да мислим да сам тај задатак успешно решио и да то једино има смисла. Сад дал је он пронашао још неки доказ о досељавању словена а да није само на папиру. Сумњам, јер сви докази стоје на другој страни од генетике, медицине, археологије, антропологије, лингвистике,...

У прошлом периоду обилазио сам мало и источне крајеве Србије, на жалост премало времена да се све обиђе у једном цугу. Па сам морао да бирам између Мајданпека и Рудне главе (настаријег рудника бакра на свету, око 8000 година) или Рајачке Пимнице и познати стечци (из тог села), манастир вратна итд... На крају изабрали Пимнице и Вратну, уз пут свратили до Виминацијума. Рајачке пимнице топло препоручујем, предивно село, на жалост још увек неискоришћен туристички потенцијал али врхунско вино и надам се да ће ускоро бити под заштитом унеска (ради се на томе).


Не знам да л су Грци раније П писали као МП, али у грчком се МП чита као Б дан данас.
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 05 Oct 2018 06:07    Post subject: Reply with quote

Постоји свашта нешто да би могли ти текстови да се читају. Ми срби имамо најсавршеније писмо на свету. Пиши као што говориш или читај као што пише је нешто малтене невиђено код осталих ”цивилизација”. Као што кажеш код њих постоје комбинације знакова како би се дошло до одређеног звука али и ту постоје разлике сигурно не пишу онда Србија са СрМПиа зар не? Например немци читају В као Ф, а да би дошли до звука Ш користе следеће знакове SCH, код италијана се Немања пише "Nemagna", код енглеза да би изговорили слово W користе 6 звука д-а-б-л-ј-у, итд... За разлику од њих ми записујемо само звукове, тј. тачно одређене знакове, док код њих комбинацијом слова долазе до истих, а и код таквих ствари постоје обично одређена правила за одређене случаје. Код нас је то просто ко пасуљ, зато можемо речи да имамо најразвијеније/најсавршеније писмо на свету.

А да би се разумела историја, треба проучити и тај хаос који су тиме створили... И зато је са тиме много лакше манипулисати, нису Серби већ су Суеби, који су кренули са простора где и дан данас живе Серби (лужишки) који себе зову Серби, док их немци називају Зорбен или Венди... Иначе западно од хамбурга постоји простор који немци и дан данас називају Алте Венден ланд. У слободном преводу на ”вендски” Стара Сербска земља...
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 506
Location: Црна Гора

PostPosted: 05 Oct 2018 09:03    Post subject: Reply with quote

Jeдном је Радош Љушић рекао да су Срби душе рајетинске.
Да ли то значи да смо склони ћутању и трпљењу? Турке трпели 350 година, Тита скоро 40, онда ова говна Борхана и Вучића?
Да ли Срби илити Серви имају неку склоност служењу, или их краси особина да су лоши господари, а одличне слуге?
_________________
С ТОБОМ НАША ПЕСМА УВЕК БИЋЕ ЗВЕЗДО НАПАДАЈ, КАДА ГУБИШ КАД ЈЕ ЛОШЕ СЕВЕР ТЕ... НЕ ОСТАВЉА!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 01 Jan 2019 08:30    Post subject: Reply with quote

Реч две о новој години.
Ту прославу на западу обично зову и Силвестер-ово, по 33. папи Силвестеру, који је преминуо 31. децембра (по грегоријанском календару!).

Срби то нису славили, као што нисмо ни рођендане славили...
Славио се Божић, рођење Христово, на начин пренешен још из старих времена кад се на краткодневницу палио бадњак (свето дрво Храст) поводом рођења малог бога (божића), тај обичај је познат и код Селта или познатијих као Келта.

Нова година је почела да се слави на владарском двору Обреновића, међу народом то није био обичај. И тек после 1. Св. рата када смо прешли са јулијанског на грегоријански календар, Срби су из ината (!) славили ту "нову годину" 14. јануара по новом када је био први по јулијанском.

Неки то погрешно зову православна нова година што је нетачно. Она почиње 1. Септембра по јулијанском (православно црквеним) или 14-ог по грегоријанском. Уколико немате црквени календарчић можете овде видети о чему се ради:
http://www.spc.rs/sr/crkvena_nova_godina_1




Иначе Срби/Расени имамо најстарији календар на свету, сад је 7527-ма година, ту је дискутабилно кад она почиње ако испратимо немањиће он је почео са црквеном новом годином (новембар), што се поклапа са нпр. лазаревићевим остављеним записима о косовском боју ако знамо да је био 1389-те или 6897-ме по нашем старом бројању.

Неки заговарају да је она почињала са априлом, када почиње лето (некада су признавали само 2 годишња доба), па долази до заблуде јер Лепо нпр. на словеначком значи и година. Али то лето се уједно и завршава пре зиме тако да, да ли можемо рећи да је тад крај лета (или уједно и године?)...

Како год она се поклапа са појавом Винчанске културе код нас, где се уједно појављује и први познати календар на свету!

Постоји више облика тог означавања времена:

Много добро објашњено на следећем линку:
http://galaksijanova.rs/vincanski-kalendar/

Или други пример нпр:

https://kovionica.com/kalendar/

Сад календар не значи уједно и бројање година, код нас се каже да се броји од настанка света, може се рећи и нестанка света, пре 7500 година црно море се подигло за 93 метара, јер су због последње велике ерупције вулкана Етна, уследили Цунамији који су проузруковали то преливање средоземног мора у до тада сладководно језеро црног "мора"...

По мени је на обалама црног мора тада живела једна развијена цивилизација нашег рода која је тиме доживела (до сада последњи) велики потоп. Који су се добрим делом доселили након тога код нас дунавским "речним" путем (уз обалу). Можемо рећи пре 7527 година...


Нешто смо о томе већ писани са намом почетку. Више о томе:
http://www.novosti.rs/вести/насловна/репортаже.409.html:385766-Lepenski-vir-preziveo-biblijski-potop

https://medium.com/@nikolaypeshev/7-500-b-c-the-flood-in-the-black-sea-studies-legends-and-disputes-891ac73a2081[/img]
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
крејзи мен
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 13 Dec 2018
Posts: 1

PostPosted: 02 Dec 2019 13:33    Post subject: Срби Reply with quote

Веровати да су Срби дошли у IX веку или не?
_________________
БнЦз
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 30 Dec 2019 10:43    Post subject: Re: Срби Reply with quote

крејзи мен wrote:
Веровати да су Срби дошли у IX веку или не?

Морам на помало ружан начин да ти одговорим на ово питање, ти си дечко или тотално неупућен, ретард или провокатор - уколико си испратио писања на овом делу форума где су приказана разна моја истраживања и проучавања озбиљних научника који су се бавили антропологијом, генетиком, лингвистиком, археологијом, географијом, итд видео би да постоји контунуитет једне културе и народа од лепенског вира па на овамо... И да се све савршено уклапа, сем записа ”званичне историје” иза које се крију политичка објашњења због чега је то тако.

Исто тако одбачена је могућност таквог досељавања, у коју покушавају да нас убеде, једноставно анализе су показале да такво досељавање у тој мери једноставно није било могуће. Да је било неких миграција у 5-6 веку у једном делу наше земље било је (за време јустинијана управде) али то није утицало на хришћанску културу и развој тог нашег ”Илирског народа”. Тај народ је тада дошао са Севера (не истока!), постоје записи који потврђују сарадњу са староседиоцима, чак више да су тада себи надели заједнички славни назив - Серби. Све до продора племена Болгара 924-те године, археологија показује да су од апостолских времена цркве имале специфичне облике ”Илирске цркве” и оне су се градиле и практиковале веру за шта постоје материјални докази (значи није било рушења или неких паганских упада многобошца или шта ти ја знам), све до упада тог монголског племена који су их увелико рушили, постоје археолошки докази о јединственој вери и култури, сад можда обичаји по пределима и због поднебља могу да се разликују као што се то и данас разликују. И ти Болгари који су продели у те наше просторе су се с временом асимиловали међу староседиоце - читај Трачане, Т-Рашане, Рашане или Словене који су ипак били вечинско становништво, а болгари освајачка војска/дружина, зато данас не причају неким тамо монголским језиком већ (да назовем то) ”словенским”. О илирском језику је било доста речи на претходним страницама да се ради о нашем језику.

Са друге стране осим једног тог спомена досељавања у спису константина порфирогенита за којег верујем да га није сам писао јер његов оригинал нисам још упознат да постоји негде, већ само преписке које се међусобно разликују, нисам налетео на ама баш ни један доказ (из тог периода) чак ни онај бар написан да смо се однекле доселили. То је тотална глупост, сад пошто си нов на форуму а видим да месец дана ништа ниси написао сем овог дебилног питања а при том ниси испратио правила (10 писања на навијачким темама пре него што започеш писати на овом делу зрео си за титулу Бан-а).
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Jezic1989
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Oct 2017
Posts: 115

PostPosted: 30 Dec 2019 11:35    Post subject: Re: Срби Reply with quote

Сербо Макарид wrote:
крејзи мен wrote:
Веровати да су Срби дошли у IX веку или не?

Морам на помало ружан начин да ти одговорим на ово питање, ти си дечко или тотално неупућен, ретард или провокатор - уколико си испратио писања на овом делу форума где су приказана разна моја истраживања и проучавања озбиљних научника који су се бавили антропологијом, генетиком, лингвистиком, археологијом, географијом, итд видео би да постоји контунуитет једне културе и народа од лепенског вира па на овамо... И да се све савршено уклапа, сем записа ”званичне историје” иза које се крију политичка објашњења због чега је то тако.

Исто тако одбачена је могућност таквог досељавања, у коју покушавају да нас убеде, једноставно анализе су показале да такво досељавање у тој мери једноставно није било могуће. Да је било неких миграција у 5-6 веку у једном делу наше земље било је (за време јустинијана управде) али то није утицало на хришћанску културу и развој тог нашег ”Илирског народа”. Тај народ је тада дошао са Севера (не истока!), постоје записи који потврђују сарадњу са староседиоцима, чак више да су тада себи надели заједнички славни назив - Серби. Све до продора племена Болгара 924-те године, археологија показује да су од апостолских времена цркве имале специфичне облике ”Илирске цркве” и оне су се градиле и практиковале веру за шта постоје материјални докази (значи није било рушења или неких паганских упада многобошца или шта ти ја знам), све до упада тог монголског племена који су их увелико рушили, постоје археолошки докази о јединственој вери и култури, сад можда обичаји по пределима и због поднебља могу да се разликују као што се то и данас разликују. И ти Болгари који су продели у те наше просторе су се с временом асимиловали међу староседиоце - читај Трачане, Т-Рашане, Рашане или Словене који су ипак били вечинско становништво, а болгари освајачка војска/дружина, зато данас не причају неким тамо монголским језиком већ (да назовем то) ”словенским”. О илирском језику је било доста речи на претходним страницама да се ради о нашем језику.

Са друге стране осим једног тог спомена досељавања у спису константина порфирогенита за којег верујем да га није сам писао јер његов оригинал нисам још упознат да постоји негде, већ само преписке које се међусобно разликују, нисам налетео на ама баш ни један доказ (из тог периода) чак ни онај бар написан да смо се однекле доселили. То је тотална глупост, сад пошто си нов на форуму а видим да месец дана ништа ниси написао сем овог дебилног питања а при том ниси испратио правила (10 писања на навијачким темама пре него што започеш писати на овом делу зрео си за титулу Бан-а).


Пре мислим да је дечко питао како би знао шта да каже када га неко упита у друштву, да ли да верује званичној историји или оној забрањеној. Мораш бити свестан да се 8 година основног школовања учи лажна историја и није лако људима да тек тако прихвате баш све што напишеш иако је то у потпуности тачно.
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 30 Dec 2019 15:41    Post subject: Reply with quote

Није једноставна тема, као прво дечко се није оглашавао након овог његовог уписа више... Ја се истраживањем историје бавим преко 20 година, с тим што гледам да то не буду неке приче рекла казала и трудим се да обиђем све те крајеве који се спомињу у тим причама. Један мањи део је овде уписан, трудим се да извори не буду неких тамо ”преписивача” већ озбиљних научника где могу да проучим њихове приче. Исто тако да то не буде само једна књига и да се тога држим ко пијан плота, јер су ме тако учили.
После свих ових уписа овде мало ми је глупо да ме неко након свега тога упита дал смо се ми доселили у ДЕВЕТОМ веку, јер званична историја досељавање везује за 623-624-ту годину, што је чиста глупост, јер се за то везује фалсификован спис грчког (неспособног) цара константина порфирогенита.
Са друге стране овде на овом топику постоје антрополошки докази (анализа костију), генетска истраживања званичних института, археолошке анализе/налазишта итд... који потврђују нашу аутохтоност на овим просторима (и шире!) у која сам се и лично уверио. Трудио сам се да то са све изворима и фотографијама представим. За неког коме је мало тешко да крене да чита о свему томе препоручујем да крене од неке 7-ме странице где ми је све постало некако јасније.

Тотално ми је глупо више да неко пита дал смо се ми ту доселили. Ево недавно је издата књига Краљевство Словена од Мавра Орбинија у целини, која се до сада (више пута!) штампала за време југославије, па и након распада, без првих пар стотина страница које описују тај наш ранији период. Значи оно прво као није примерно, истинито а ово остало јесте?!? Не разумем, опет то су преписке (тренутно сам негде стигао до средине) и писац је католички монах из Дубровника, па приметно вуче на неку своју стазу, али опет занимљиво је прочитати.
Руси нпр уче обрнуту историју (рекао би праву) да са Дунаја кренули ка истоку.
Руси - Раси - Расени - Траси - Трашани - Рашани (наш стари назив!)

Са друге стране немачка академија науке и уметности је одбацила 1991. године теорију о досељавању Словена јер је она чиста супротност научним резултатима. Недавно се појавила и код нас књига о једном од тих истраживача који су спроводили те анализе на терену - Харалд Хармана, Загонетка подунавске цивилизације.

Ето пре пар година је био и концензус о Винчанском писму у Новом Саду и за дивно чудо сложили су се са страним научницима да то јесте писмо и предложили да се оно не зове више Винчанско писмо, већ Подунавско писмо. Да се не удубљујем у то њихово преименовање које ми се ни мало не допада...
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18

View previous topic :: View next topic
Page 18 of 18

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop