DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ВОЈСКА СРБИЈЕ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  

Да ли си служио војни рок?
Да, служио сам војску
29%
 29%  [ 43 ]
Не, нисам служио али планирам у будућности
45%
 45%  [ 66 ]
Не, ја сам геј и не занима ме војска
14%
 14%  [ 21 ]
Служио сам цивилну (геј) војску
4%
 4%  [ 7 ]
Проглашен сам неспособним на регрутацији
6%
 6%  [ 9 ]
Total Votes : 146

Author Message
Драгуљче
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Aug 2008
Posts: 98
Location: Врапчије Брдо

PostPosted: 12 Sep 2010 21:49    Post subject: Reply with quote

волео бих да је неко од вас који сте против служења војске био на мосту у митровици у суботу... толико од мене на овом топику, нећу улазити ни у какву расправу или одговарати
Back to top
View user's profile Send private message
Хегемониста
ДЕЛИЈА


Joined: 10 May 2009
Posts: 141

PostPosted: 12 Sep 2010 22:05    Post subject: Reply with quote

не мешај бабе и жабе.
_________________
Спаси Србију и убиј се, Борисе
Back to top
View user's profile Send private message
KOHAH
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 304
Location: Београд

PostPosted: 13 Sep 2010 04:30    Post subject: Reply with quote

Из искуства које сам ја имао у војсци, тада војсци СРЈ, из искустава мојих другара који су служили у ЈНА извукао сам следеће закључке:
Да је, у време када сам служио војску, било могуће да се служи као "Геј" урадио бих то.
Да је било могуће да се не служи уопште, не бих је служио.
    Губљење времена,
    ништа се паметно не научи,
    оно што најбоље научиш јесте како да избегнеш рад,
    научиш како да избегнеш јутарњу гимнастику,
    научиш да те нико за све време неће учити или научити да подигнеш кондицију и псих-физичку спремност,
    да се већина регрута понаша тако као да је у затвору, а не у српској војсци,
    научиш да је старешина у праву увек - иако често то није тако,
    научиш да разумеш једно, а радиш друго,
    научиш како се малтретирају слаби и неискусни,
    научиш да је војска још увек "револуционарна" и да још увек траже "домаће издајнике", али никако не умеју да их пронађу,
    научиш да лажеш, а да не поцрвениш,
    научиш да имаш образе као ђонове,
    научиш да је Аца поштар оставио дебео траг у армији - "шббкбб (за млађе: "шта би било када би било"),
    научиш да од велике зиме и дуготрајног боравка на истој може да се умре,
    научиш да и када умиреш-грешком неког надобудног (под)официра, умреш на сопствену одговорност (а све у мирнодопским условима),
    научиш како смо (ми Југословени-али Срби) увек побеђивали у ратовима, али нам политика и управљање сопственим добрима (државом) није јача страна, па се то негде у међувремену изгуби (али, жртве нису узалудне)....
Не кажем да се ништа није променило, само се присећам како је корисно било. А, да пуца из пиштоља или пушке то може свако. Та обука трајала је 5 минута. Ја се стварно извињавам, али ја сам то све у војсци научио. Оне војничке ствари, које промовишу на филмовима - мотивација, отаџбина, мајка Србија, част? Ја то нисам видео да се било где у војсци примењује. Можда се нешто променило?
_________________
Хуссе интернет петшопТим: Megak
okoje *
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
ултраБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 310
Location: Београд

PostPosted: 13 Sep 2010 08:59    Post subject: Reply with quote

Драгуљче wrote:
волео бих да је неко од вас који сте против служења војске био на мосту у митровици у суботу... толико од мене на овом топику, нећу улазити ни у какву расправу или одговарати


Нема везе што нећеш одговарати, мислим да ово што си рекао нема везе са везом. Ја још нисам служио војску па сам био већ неколико пута на Косову, док један мој другар који се скоро одслужио није ни једном ишао доле, нити планира, нити га то занима. А и ови што служе или планирају да одслуже војску, како ствари стоје, са својом јединицом тешко да ће имати прилике да приђу близу и Лепосавићу а камоли мосту у Митровици.
Back to top
View user's profile Send private message
су-кру
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Oct 2005
Posts: 542
Location: Северна трибина стадиона "Рајко Митић"

PostPosted: 14 Sep 2010 11:22    Post subject: Reply with quote

Ово ја зовем аргументованом расправом.
Најправилније у свему је да свако изнесе своја искуства, како би они који се либе имали јаснију слику у глави.
Ја сам служио војску и то на моју радост у Београду, 2001 децембар. Отишао на 12 а вратио се после 9 месеци, прво скраћење званично а уз моју класу скраћено је септембарској 3, јунској месец дана и марту нешто ситно (говорим о класама пре мене).
Све у свему услови не могу да кажем лоши али узмимо у обзир да је 2 године пре изроварен бомбама цео Топчидер, тако да је било сасвим ок.
Никада пре ни после нисам био у бољој кондицији него у војсци, редован фис, редовна исхрана и редовна обука права пешадијска. Много сам се добро осећао и нажалост стил живота и посао који радим ми не дозвољавају да достигнем ту спремност али никад не реци никад, радим на томе. Ништа нам није фалило, обучавани смо да пуцамо из свих врста оружја, и верујте ми да не може баш свако шта хоће и како хоће како сам овде чуо. Када ћу ја у цивилном животу то и са тим да радим? Хоћу курац, па то ми ни не треба. Јебем ја у главу свакога коме је то на памети у нормалном животу. Имали смо редовна гађања, редовна следовања, норамалне комаданте који су нас спремали данима за терене, страже, интервенције. И ако данас неко рече да је јача полиција а да је од војске остало два одреда онда јебем ли га. Ономад није било огромне разлике изеђу на пример Кобри и нама сличних бригада. Ми смо били јединица за заштиту генералштаба где није било чак ни десетара уговорца већ је све била редовна војска и то врло моћно опремљена и обучена!
А оне тренутке ујутро после фиса када се диже застава и када труба свира нашу химну, када смо сви под конац у строју и када крајичком ока ухватим исту сцену на око 5-6 писта препуних војке ( војних пубова, везе, гарде, пешадије) са пуном борбеном опремом, НЕ БИХ МЕЊАО НИ ЗАШТА!
Драгом сам Богу захвалан што сам служио својој Србији. Јесте било тешко, тежак је наш народ али тај осећај ЗА СРБИЈУ брише све, остају велика другарства, угођај и уживање. А да јесмо научили смо много, злу не требало али јесмо.
Ко није нека иде, вероватно није иста ситуација данас, али то није до нас. У моје време је Топчидер врвео од војске и та сцена је много много јака.
_________________
Свакоме коме је до српске земље добиће је!
ПУНА УСТА!
Back to top
View user's profile Send private message
су-кру
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Oct 2005
Posts: 542
Location: Северна трибина стадиона "Рајко Митић"

PostPosted: 14 Sep 2010 11:29    Post subject: Reply with quote

KOHAH wrote:

    Губљење времена,
    ништа се паметно не научи,
    оно што најбоље научиш јесте како да избегнеш рад,
    научиш како да избегнеш јутарњу гимнастику,
    научиш да те нико за све време неће учити или научити да подигнеш кондицију и псих-физичку спремност,
    да се већина регрута понаша тако као да је у затвору, а не у српској војсци,
    научиш да је старешина у праву увек - иако често то није тако,
    научиш да разумеш једно, а радиш друго,
    научиш како се малтретирају слаби и неискусни,
    научиш да је војска још увек "револуционарна" и да још увек траже "домаће издајнике", али никако не умеју да их пронађу,
    научиш да лажеш, а да не поцрвениш,
    научиш да имаш образе као ђонове,
    научиш да је Аца поштар оставио дебео траг у армији - "шббкбб (за млађе: "шта би било када би било"),
    научиш да од велике зиме и дуготрајног боравка на истој може да се умре,
    научиш да и када умиреш-грешком неког надобудног (под)официра, умреш на сопствену одговорност (а све у мирнодопским условима),
    научиш како смо (ми Југословени-али Срби) увек побеђивали у ратовима, али нам политика и управљање сопственим добрима (државом) није јача страна, па се то негде у међувремену изгуби (али, жртве нису узалудне)....


Хахаха Конане па пуно си ти научио!
А знаш шта си највише научио, научио си да цениш то што имаш.
Научио си да цениш топао кревет када си био на тој зими, научио да цениш пријатеље који нису лажови као људи око тебе у војсци, научио да цениш слабе и неискусне, пожелео да им помажеш можда.

Е то је војска људи моји, место где упознате много лоших ствари и ако сте здраве савести тих истих ствари ћете се ратосиљати и почети гледати исправнијим очима, НАУЧИТИ ЦЕНИТИ! А то фали 99% нашој целокупној омладини.
_________________
Свакоме коме је до српске земље добиће је!
ПУНА УСТА!
Back to top
View user's profile Send private message
vojvoda_neunistivi
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2009
Posts: 210

PostPosted: 18 Sep 2010 09:52    Post subject: Reply with quote

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/%D0%94%D1%80%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B2%D0%BE/766916/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B5+%D0%92%D0%BE%D1%98%D1%81%D0%BA%D0%B5+.html
Code:
Back to top
View user's profile Send private message
Делије-Б.П
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 01 Mar 2010
Posts: 51

PostPosted: 23 Sep 2010 23:55    Post subject: Reply with quote

Нисам ја неки нинџа али сам присталица старог система служења војске јер ово сад је смејурија,боље је да се то лепо укине а не да "ВОЈНИКОМ" називају сваку шушу,јер то нама који смо били прави војници јако смета.....ВОЈНИК је увек значило нешто и изговарало се са поштовањем,јер си се одрекао свог живота на неко време и посветио се ОТАЏБИНИ....ове кривинаше одбијам да зовем "ВОЈСКОМ" јер сматрам њихов "приговор савести" као изговор да остану уз мамину сукњу,намештен кревет,топлу собу....нико од њих нема стваран проблем са ношењем оружја,него се плаше да им се не оједе гуза.....СРАМОТА
Back to top
View user's profile Send private message
KOHAH
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 304
Location: Београд

PostPosted: 24 Sep 2010 06:51    Post subject: Reply with quote

Делије-Б.П wrote:
Нисам ја неки нинџа али сам присталица старог система служења војске јер ово сад је смејурија,боље је да се то лепо укине а не да "ВОЈНИКОМ" називају сваку шушу,јер то нама који смо били прави војници јако смета.....ВОЈНИК је увек значило нешто и изговарало се са поштовањем,јер си се одрекао свог живота на неко време и посветио се ОТАЏБИНИ....ове кривинаше одбијам да зовем "ВОЈСКОМ" јер сматрам њихов "приговор савести" као изговор да остану уз мамину сукњу,намештен кревет,топлу собу....нико од њих нема стваран проблем са ношењем оружја,него се плаше да им се не оједе гуза.....СРАМОТА
Чему онда служе војници што би морали да служе војску, а који се плаше да им се не оједе гуза? Зар није боље да седе кући, него да их гледаш, или не дај боже да зависиш од њих на фронту?
_________________
Хуссе интернет петшопТим: Megak
okoje *
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Ултра страна
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Aug 2010
Posts: 51
Location: Ракетна база

PostPosted: 30 Sep 2010 21:12    Post subject: Reply with quote

"Vlada ukinula obavezu služenja vojske"

http://www.mondo.rs/s184401/Info/Srbija/Vlada_ukinula_obavezu_sluzenja_vojske.html
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 01 Oct 2010 09:01    Post subject: Reply with quote

Боље ће се увек борити онај којем су виши циљеви мотив него онај коме је мотив новац.Што би неко ратовао за новац?Наши преци, на које се толико позивамо, нису ратовали з ановац већ за више циљеве.О томе какви су "војници" ти назови професионалци могу да кажу оно који су са њима имали прилике да се сусретну.Нека каже брат из Гњилана какви су Американци као војници пошто их добро познаје.
Маните се филмов апопут рампа и сл.То су једне пичкетине и манекени.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 15 Dec 2010 11:22    Post subject: Reply with quote

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/223626/I-profesionalna---vojska-bice-najveca-sila--regiona

значи у наредних пар месеци број наших војника ће бити такав да ће сви мооћи да стану на севрну трибину и то без да се гурају, чак ће бити и слободних столица, а кад је попуне по плану само ће најнижи у ланцу хијерархије морати да стоје, и мислим да ће степенице бити довољно простора за све који не нађу места за седење.
да ли треба да поновим да сигурно више од пола од тих људи не може да уради 5 (пет) згибова-био сам сведок нажалост!
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Red_boy 7
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 71
Location: Σερβια

PostPosted: 18 Dec 2010 16:05    Post subject: Reply with quote

cabron wrote:

да ли треба да поновим да сигурно више од пола од тих људи не може да уради 5 (пет) згибова-био сам сведок нажалост!


И најбитнија ствар је та да се 95% људи који су одлучили да напишу молбу и приступе професионалној служби водило искључиво мотивом сигурне плате(која додуше није велика,али је ипак сигурна)...верујте да има људи који не знају(једноставно их не занима јер не морају да знају)по ком им принципу ради оружје које носе,све остало је сувишно рећи
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
гардиста
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Apr 2010
Posts: 204
Location: код тунела

PostPosted: 15 Jul 2011 21:34    Post subject: Reply with quote

Замолио бих неког ко је запослен у Војсци (небитно по ком основу) да ми се јави на ПП. Потребне су ми неке информације.
Back to top
View user's profile Send private message
FilipBg
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 May 2009
Posts: 44

PostPosted: 01 Dec 2011 14:02    Post subject: Reply with quote

http://www.mod.gov.rs/novi.php?action=fullnews&id=3407

Јел зна неко неког ко је ишао на ово прошле године, како функционише итд??
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

View previous topic :: View next topic
Page 12 of 13

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop