DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ВОЈСКА СРБИЈЕ
Goto page 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  

Да ли си служио војни рок?
Да, служио сам војску
29%
 29%  [ 43 ]
Не, нисам служио али планирам у будућности
45%
 45%  [ 66 ]
Не, ја сам геј и не занима ме војска
14%
 14%  [ 21 ]
Служио сам цивилну (геј) војску
4%
 4%  [ 7 ]
Проглашен сам неспособним на регрутацији
6%
 6%  [ 9 ]
Total Votes : 146

Author Message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 02 Sep 2010 23:33    Post subject: ВОЈСКА СРБИЈЕ Reply with quote

Браћо, морао сам да отворим ову тему... Косово и Метохија су заувек актуелна тема за нас и видимо да долазе дани када ћемо морати да повратимо поредак у својој земљи, а то ћемо моћи на само један једини начин... Дај Боже и мирним путем све да се реши, нико не призива рат, али треба бити реалан. Инетересује ме, колико је овде нас служило војску пошто су нам свима пуна уста приче о Србији и Српству, и одбарни наше земље. Некад је служење војног рока било питање части, па су чак и они који нису били способни грцали и давали све од себе да одуже дуг отаџбини, да не каљају свој и образ породице. Колико је то било важно довољно говори и податак да девојке нису хтеле да се удају за момка који није одслужио војску. То је била поносна Србија! Па је тако остало и у комунистичко време, додуше са неким новим и изопаченим идеалима, али суштина је била иста. Наши очеви сведоче да су у војсци постајали људи. А како и не би... Годину дана, пре тога чак 15, пре тога 18 месеци, а још раније, наши дедови су две године служили војни рок! Ред, рад и дисциплина, стицање одговорности, тест мушкости... Све је то војска! Ко није за пушку није ни за девојку, каже народ. Тако је. Ко није за пушку није ни за шта! А сад је углед војске срозан заједно са угледом српства... Војни рок је никад краћи, свега шест месеци, али и то је много младима па избегавају да одуже дуг отаџбини. Данас је малтене срамота ићи у војску, а питање "части" избећи је! Многи међу нама који су национално свесни правдају свој неодлазак у војску глупостима, типа да војска није као што је била, да је лоша власт итд... Па то нема везе са мозгом! Тачно је да војска није као што је била, али буди мушкарац па одслужи и ову овакву каква је сад, па после упоређуј. А ко је на власти тек нема никакве везе. Данас су ови сутра они... Војска се служи отаџбини а не политичарима. Младићи морају да иду у војску ако сматрају себе Србима! И то ће им бити прелепо искуство које ће памтити цлог живота, и постаће прави мушкарци у њој! И што је најважније, сутра кад крене ослобођење поробљених делова земље, знаће где им је место и шта треба да раде! СРБИЈА ЈЕ ВЕЧНА ДОК СУ ЈОЈ ДЕЦА ВЕРНА!
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 03 Sep 2010 00:27    Post subject: Reply with quote

И дан данас,сам поносан на многе ствари које ме је војска научила,и ако сам био велики противник исте,тачније да све мора да буде по правилима,али касније се испоставио да ми је то баш требало...јбг човек много сазна,али ово не вреди причати неком ко није служио док људи који јесу добро размеју о чему причам...ја бре сам толики р.....д био да нисам намештао кревет кад устанем кући...од те ситнице да кренем,касније нисам могао а да не будем ни дана без неке активности спортксе,а да не причам шта све научи човек(злу не требало)Пријатеље које сам упознао ,упознао за цео живот.Данас слушам о неком укидању војске,а пре тога нека скраћивања рока,служења на 15 минута од куће,па цивлна служења....незнам до чега је тако,али је чињеница да смо много посрнули

94(г)...диверзантски вод...13 месеци.
Back to top
View user's profile Send private message
Снифер
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Jun 2010
Posts: 152
Location: Трибина

PostPosted: 03 Sep 2010 01:03    Post subject: Reply with quote

За сада воде гејеви са 42% Very Happy
_________________
1.3.1.2.
Back to top
View user's profile Send private message
RUSOFIL
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 571

PostPosted: 03 Sep 2010 01:19    Post subject: Reply with quote

Због чега је гласање постављено овако злонамерно, нереално и тенденциозно?
Back to top
View user's profile Send private message
ЈА
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Apr 2008
Posts: 236
Location: треће полувреме

PostPosted: 03 Sep 2010 09:19    Post subject: Reply with quote

Чини ми се да ова опција "Не, нисам служио али планирам у будућности" нажалост губи смисао.

Šutanovac: Ukidanje vojnog roka i profesionalizacija vojske
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=01&dd=05&nav_id=402205
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 03 Sep 2010 12:22    Post subject: Reply with quote

Ништа није злонамерно ни тенденциозно, него реално! Лепо је остављена опција за неспособне, то је поштено, ко је проглашен неспособним има оправдање. Другог оправдања за неслужење нема! Или ти имаш?

Не губи та опција смисао зато што ће и у будућности моћи да служи онај ко буде желео. И остаће правило да многи послови неће бити доступни људима који нису одслужили војни рок.
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
zmn
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Aug 2010
Posts: 116

PostPosted: 03 Sep 2010 13:01    Post subject: Reply with quote

ја сам служио војску али не мислим да оног ко није треба називати гејом
Back to top
View user's profile Send private message
николаБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2005
Posts: 968

PostPosted: 03 Sep 2010 13:12    Post subject: Reply with quote

ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ wrote:
Ништа није злонамерно ни тенденциозно, него реално! Лепо је остављена опција за неспособне, то је поштено, ко је проглашен неспособним има оправдање. Другог оправдања за неслужење нема! Или ти имаш?

Не губи та опција смисао зато што ће и у будућности моћи да служи онај ко буде желео. И остаће правило да многи послови неће бити доступни људима који нису одслужили војни рок.


Брате не да ниси у праву него ти реч једна не стоји. Не желим расправу јавну о томе шта је било, како би требало да буде, како јесте, зашто је тако и сл..

твој став јесте правилан, али околности су много другачије. И да не би сада распредали о томе, и да не би дошли у ситуацију да падају увреде (иако си ти већ кренуо са овим геј) ову тему под хитно брисати! Које си годиште ако смем да знам, може и на пп?
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 03 Sep 2010 13:57    Post subject: Reply with quote

Quote:
Не желим расправу јавну о томе шта је било, како би требало да буде, како јесте, зашто је тако и сл..

По мени треба видети како је било, а како је сада то сви јасно видимо а вероватно и разлог због чега је све тако.
Ако би се вратили у прошлост треба споменути самог св. Владику Николаја који је такође желео да иде у војску али због малог раста су га одбили, али то га није омело да учествује у рату као духовник.
Војска каква год да је треба је служити.Ја сам један од оних који није желео прво да иде у војску из неких мојих разлога али после ослуженог војнок рока научио сам доста о самом животу.
Можда реч "геј" звучи превише оштру али ја мислим да у војску не желе да иду млакоње, мамини и татини синови који не могу ни један дан да буду сами и да неке обавезе решавају сами већ то увек треба да ради неко други.Потпуно се слажем да је војска припрема и за брак и однос са девојкама.Може о томе овде доста да се пише и жалосно је то што се многи прибојавају војске како и рата.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
costanza
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Oct 2006
Posts: 208
Location: Код Тетке у улици

PostPosted: 03 Sep 2010 15:51    Post subject: Reply with quote

јбга, ако нећеш у "ову", ми бољу немамо ...

то наравно не значи да си ти или неко други који неће у војску "геј", али свако живи може да нађе разлог зашто тамо да не иде и то је његова ствар, коју бар не мора пропагирати онима који су из неког свог "патриотског лудила" одгиљали, 6 или више месеци ...
_________________
Фикретова тетка дошла по грамОфон ...
Back to top
View user's profile Send private message
николаБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2005
Posts: 968

PostPosted: 03 Sep 2010 16:40    Post subject: Reply with quote

Јебига, ај кад сте ме вукли за језик. Прво, члан сам генерације у којој свако ко је могао, али буквално свако ко је имао начин, се ослободио војске. У време ратова био сам малолетан, тако да то није бежање од рата, већ једноставно такво је било расположење.

Светан сам да је војска део српске традиције, свестан сам да је раније било ''радо иде Србин у војнике'' Међутим, то раније се завршило првим светским ратом. После тога су дошли комунисти, па онда Слоба па онда ова издајничка банда.


Цела организација војске је промашај. Обука траје 3 месеца, а остало време геџиш у некој касарни низашта.Као да ту обуку не може свако да обави у најближој касарни, да траје пар месеци, обуче та да рукујеш оружјем, спаваш кучи и мањи трошак а већи одзив моментално. три месеца обуке и остало блејање. радиш тамо нешто, сечеш неку траву?? небулозе... једеш тамо месне нареске старе 20 година, малтретрају те кретени, купаш се једном недељно. Извини због чега??? Да би био већи Србин? Тешко!!!

То је све титоистичка заоставштина коју ''српска'' војска не може да отресе. Они да могу да се отресу тога да слепо гледају у маршалове наредбе прво би се с побунили када је Тито слао српску децу на сремски фронт, па када су снимали шпегеља како увози оружје, па онда када се Вуковар ослобађао десет пута и препуштао у руке Хрватима.... можда онда када је пала Крајина без метка, када је предато Косово, или када су тадић и екипа уништили све црне стреле и тенкове које смо имали... можда данас када се праве уједињење вежбе са војскама хрватске и албаније, или када се иде у Грузију на нато маневре.... НАШ ВОЈНИ ВРХ НЕМА МУДА и само је продужена рука власти, није то српска војска већ војска власти !

Нигде та војска није била ни С од српске. Да се не враћамо уназад много, али ајде на последњих 15 година да се осврнемо. Још за време слобе, полиција је била јача од војске. Ми у војсци имамо две три јединице које нешто вреде, остало је жалост. Војска нема шта да обуче, нема шта да једе.. један начелник било које полицијске станице у Београду, има већа примања од генерала војске. У којој нормалној земљи то има. У америци, генерали су милионери, а овде живе по касарнама. И сада он мени да буде ауторитет и да ме води у рат, а знам да ће ме продати ако му онај са власти каже да ме прода.

Пример Косово... волео би да могу да нађем податак колико је било наших трупа доле, и процентуално учешље полиције, жандармерије, професионалне војске и редовне војске. Редовне војске је било најмање. Редовна војска је промашај...

Ја сам спортиста и ја који годинама тренирам испаднем из форме за месец дана не тренирања.Чему служи онда ти маршеви и та срања ако ћеш их одрадити једном у животу? Да нећу ако испешачим 20 км ући у форму и за следеђих 20 година у случају рата. Зајеби ме тих титовх прича о 4 војсци по снази, о најјачим тенковима и најбржим авионима. Потребна је професионална и мотивисана војска, а ако баш хоће да цео народ уче да пуца, онда нека иду само на обуку, пет шест сати дневно па кући, док се не научи. Восјка која има полтронски врх, застарело наоружање, застареле методе обуке, је губљење времена. Ја нити било ко други ништа не помажемо таквој восјци ако одемо на одслужење тако промашено организованог војног рока. То је као да у кофу са рупом досипамо воду
Quote:
Можда реч "геј" звучи превише оштру али ја мислим да у војску не желе да иду млакоње, мамини и татини синови који не могу ни један дан да буду сами и да неке обавезе решавају сами већ то увек треба да ради неко други.Потпуно се слажем да је војска припрема и за брак и однос са девојкама.Може о томе овде доста да се пише и жалосно је то што се многи прибојавају војске како и рата.


Брате нити сам било шта од наведеног, нити је било ко од људи који су је избегли а ја знам било шта од наведеног. поента свега је што ја схватам да У ВОЈСКУ ТРЕБА ДА СЕ ИДЕ, ДА ЈЕ ВОЈСКА ДЕО СРПКЕ ТРАДИЦИЈЕ и да у некој расправи против мене увек може свако да се позове на ту карту. Али ова војска и у ово време, није ни С од Српске. у Генералштабу се налази канцеларија НАТОАААААА бреееее...

Нећу више да се нервирам, бришите глупу тему! [/quote]
Back to top
View user's profile Send private message
млади делија
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 May 2007
Posts: 895
Location: Лазаревац

PostPosted: 03 Sep 2010 17:01    Post subject: Reply with quote

николаБГ wrote:
Јебига, ај кад сте ме вукли за језик. Прво, члан сам генерације у којој свако ко је могао, али буквално свако ко је имао начин, се ослободио војске. У време ратова био сам малолетан, тако да то није бежање од рата, већ једноставно такво је било расположење.

Светан сам да је војска део српске традиције, свестан сам да је раније било ''радо иде Србин у војнике'' Међутим, то раније се завршило првим светским ратом. После тога су дошли комунисти, па онда Слоба па онда ова издајничка банда.


Цела организација војске је промашај. Обука траје 3 месеца, а остало време геџиш у некој касарни низашта.Као да ту обуку не може свако да обави у најближој касарни, да траје пар месеци, обуче та да рукујеш оружјем, спаваш кучи и мањи трошак а већи одзив моментално. три месеца обуке и остало блејање. радиш тамо нешто, сечеш неку траву?? небулозе... једеш тамо месне нареске старе 20 година, малтретрају те кретени, купаш се једном недељно. Извини због чега??? Да би био већи Србин? Тешко!!!

То је све титоистичка заоставштина коју ''српска'' војска не може да отресе. Они да могу да се отресу тога да слепо гледају у маршалове наредбе прво би се с побунили када је Тито слао српску децу на сремски фронт, па када су снимали шпегеља како увози оружје, па онда када се Вуковар ослобађао десет пута и препуштао у руке Хрватима.... можда онда када је пала Крајина без метка, када је предато Косово, или када су тадић и екипа уништили све црне стреле и тенкове које смо имали... можда данас када се праве уједињење вежбе са војскама хрватске и албаније, или када се иде у Грузију на нато маневре.... НАШ ВОЈНИ ВРХ НЕМА МУДА и само је продужена рука власти, није то српска војска већ војска власти !

Нигде та војска није била ни С од српске. Да се не враћамо уназад много, али ајде на последњих 15 година да се осврнемо. Још за време слобе, полиција је била јача од војске. Ми у војсци имамо две три јединице које нешто вреде, остало је жалост. Војска нема шта да обуче, нема шта да једе.. један начелник било које полицијске станице у Београду, има већа примања од генерала војске. У којој нормалној земљи то има. У америци, генерали су милионери, а овде живе по касарнама. И сада он мени да буде ауторитет и да ме води у рат, а знам да ће ме продати ако му онај са власти каже да ме прода.

Пример Косово... волео би да могу да нађем податак колико је било наших трупа доле, и процентуално учешље полиције, жандармерије, професионалне војске и редовне војске. Редовне војске је било најмање. Редовна војска је промашај...

Ја сам спортиста и ја који годинама тренирам испаднем из форме за месец дана не тренирања.Чему служи онда ти маршеви и та срања ако ћеш их одрадити једном у животу? Да нећу ако испешачим 20 км ући у форму и за следеђих 20 година у случају рата. Зајеби ме тих титовх прича о 4 војсци по снази, о најјачим тенковима и најбржим авионима. Потребна је професионална и мотивисана војска, а ако баш хоће да цео народ уче да пуца, онда нека иду само на обуку, пет шест сати дневно па кући, док се не научи. Восјка која има полтронски врх, застарело наоружање, застареле методе обуке, је губљење времена. Ја нити било ко други ништа не помажемо таквој восјци ако одемо на одслужење тако промашено организованог војног рока. То је као да у кофу са рупом досипамо воду
Quote:
Можда реч "геј" звучи превише оштру али ја мислим да у војску не желе да иду млакоње, мамини и татини синови који не могу ни један дан да буду сами и да неке обавезе решавају сами већ то увек треба да ради неко други.Потпуно се слажем да је војска припрема и за брак и однос са девојкама.Може о томе овде доста да се пише и жалосно је то што се многи прибојавају војске како и рата.


Брате нити сам било шта од наведеног, нити је било ко од људи који су је избегли а ја знам било шта од наведеног. поента свега је што ја схватам да У ВОЈСКУ ТРЕБА ДА СЕ ИДЕ, ДА ЈЕ ВОЈСКА ДЕО СРПКЕ ТРАДИЦИЈЕ и да у некој расправи против мене увек може свако да се позове на ту карту. Али ова војска и у ово време, није ни С од Српске. у Генералштабу се налази канцеларија НАТОАААААА бреееее...

Нећу више да се нервирам, бришите глупу тему!
[/quote]


Свака част Exclamation
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=8nGXys1B3mM
Back to top
View user's profile Send private message
costanza
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Oct 2006
Posts: 208
Location: Код Тетке у улици

PostPosted: 03 Sep 2010 17:04    Post subject: Reply with quote

а баш сам замолио да неко не напише све ове "разлоге" које си ти навео ..

без жеље са било каквом расправом, да је по твоме, а да то пренсемо на сферу навијања ... ми би онда не би требали да идемо на утакмице, зато што клуб више није први у европи, зато што неки председник није циган у души, зато што је клуб можда лоше организован, зато што се понекад може и покиснути и шта већ не ...

хиљаде разлога можеш смислити да не одеш, а "само" један те вуче да одеш ... љубав према Звезди ..
_________________
Фикретова тетка дошла по грамОфон ...
Back to top
View user's profile Send private message
vojvoda_neunistivi
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2009
Posts: 210

PostPosted: 03 Sep 2010 17:17    Post subject: Reply with quote

Тема уопште није глупа, одлична је!

Нико никада није волео да иде у војску, то вам је чињеница и лепо Бора каже у оној песми " два га вуку а тројица туку", али су у војску увек ишли сви. Зашто? Зато што је то била обавеза сваког мушкарца држављанина Србије. Није било питање оћеш или нећеш, било је МОРАШ.

Сад је мало другачије, можеш да бираш дом здравља или војска. Ко хоће у дом здравља мора да напише да има одређених психичких проблема са оружјем па га практично прогласе неспособним ( па ова два питања можеш да спојиш Wink ).

А од нове године нема војске, бар нико никог не тера у исту. Ко хоће хоће, ко неће не мора. Предности служења су у томе што ће они који одслуже бити на списку, па ако се зарати нас са списка ће да зову а вас неће, е онда ћемо ми да одемо у рат а ви нећете, и најлепши део кад се рат заврши ми ће да се вратимо па ће да вас малтретирамо Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Снифер
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Jun 2010
Posts: 152
Location: Трибина

PostPosted: 03 Sep 2010 17:18    Post subject: Reply with quote

Брате овде се ради о војном року,а не о поласку у рат.Мислим да је укидање војног рока нешто најпаметније у протеклих 20 година.И не треба све да посматраш кроз призму Делија и да само климаш главом.Ево сви се овде бусају како су вјерници,ја први не вјерујем у Бога,јер ми логика и здрав разум не дозвољавају да мислим да постоји неко на небу,Рај и Пакао.Кога занима војска нека иде и професионално је служи,овако је чисто губљење времена.
_________________
1.3.1.2.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 13

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop