DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Космет је Србија!! Да ли је?
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Делије Звечан
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2004
Posts: 667

PostPosted: 01 Dec 2009 17:09    Post subject: Reply with quote

Ма није ове проблем виза и та путовања,проблем је национална свест која је на минимуму минимума.
Проблем је то што како смо кренули,изгубићемо идентитет као народ.
_________________
''Страх животу каља образ често.''
Back to top
View user's profile Send private message
су-кру
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Oct 2005
Posts: 542
Location: Северна трибина стадиона "Рајко Митић"

PostPosted: 02 Dec 2009 15:34    Post subject: Reply with quote

Звечан потпуно си у праву.
Не знам шта да кажем. Политичари су давно окренули леђа Србима на КиМ, Србима у Војводини, Србима у Србији. Док год има подела нема нама среће.
Е сад жалосно је то што су нам окренули леђа али је истинито. И како даље. Не предавати се једино. Ову ситуацију са пасошима доживљавам исто као и ону са продајом кућа, земље наших сународника шиптарима на КиМ. Хоће сви одједном боље и заборављају оно што је најважније. Наша земља и наш народ. Ево ја нисам извадио црвени пасош и боли ме курац да га извадим, не желим. Али јбг нисмо сви исти. Егзистенција је чудо и тера људе на такве и сличне поступке.
_________________
Свакоме коме је до српске земље добиће је!
ПУНА УСТА!
Back to top
View user's profile Send private message
млади делија
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 May 2007
Posts: 895
Location: Лазаревац

PostPosted: 02 Dec 2009 18:39    Post subject: Reply with quote

су-кру wrote:
Звечан потпуно си у праву.
Не знам шта да кажем. Политичари су давно окренули леђа Србима на КиМ, Србима у Војводини, Србима у Србији. Док год има подела нема нама среће.
Е сад жалосно је то што су нам окренули леђа али је истинито. И како даље. Не предавати се једино. Ову ситуацију са пасошима доживљавам исто као и ону са продајом кућа, земље наших сународника шиптарима на КиМ. Хоће сви одједном боље и заборављају оно што је најважније. Наша земља и наш народ. Ево ја нисам извадио црвени пасош и боли ме курац да га извадим, не желим. Али јбг нисмо сви исти. Егзистенција је чудо и тера људе на такве и сличне поступке.


Камо среће да су само окренули леђа... Осим што су њима окренули леђа, баве се разним начинима да натерају и нас да им окренемо леђа. Нажалост, успевају све више.. Хоћемо ли се пробудити икад? Evil or Very Mad
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=8nGXys1B3mM
Back to top
View user's profile Send private message
су-кру
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Oct 2005
Posts: 542
Location: Северна трибина стадиона "Рајко Митић"

PostPosted: 02 Dec 2009 23:19    Post subject: Reply with quote

Људи много греше. Пре свега, дозвољавамо да нас угњетавају и да нас доведу до таквог стања које се речима може описати просјачки штап и услед тог стања зарад виших интереса нам пруже мрвицу нечега (визе, помоћ, и сличне ствари) што народне овце (а оне су најбројније у свакој држави) оберучке прихватају не капирајући да тиме упадају у још већу заблуду.
Не знам стварно је лоша ситуација. Пљују на борбу српског народа на КиМ, пљују и на борбу српског народа у Републици Српској желећи да БиХ очува свој идентитет, па докле више?
Где је ту наш идентитет? Ено га на КиМ и скрнаве га шиптари!
И на крају свега црвени пази црвен пасош, титов. Али све са могућношћу одласка а не и школовања и легалног запошљавања. Мада руку на срце ми је и драго јер ће да прво изађу лопови и криминалци а за њима нажалост изманипулисана сиротиња којима друго не преостаје до да упадну у неку робовласнчку радњу неког Немца пошто наша држава није могла да им понуди посао а самим тим и егзистенцију...
_________________
Свакоме коме је до српске земље добиће је!
ПУНА УСТА!
Back to top
View user's profile Send private message
муња
Ветеран


Joined: 16 Jan 2005
Posts: 1076
Location: Делије припреме

PostPosted: 07 Dec 2009 15:31    Post subject: Reply with quote

Колико је за власт битно (не)извештавање о судском процесу који се одржава ових дана у Хагу о статусу Косова и Метохије... Толико је "битан" процес за ову власт, (намерно нећу употребити израз држава), да нису послали ни једну тв екипу да из прве руке извшетава шта се дешава тамо...

http://www.nspm.rs/komentar-dana/haski-medijski-mrak.html

Тај чланак би такође био прикладан за тему медијске манипулације. Idea
_________________
Догодине у Призрену!

www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
omega
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 13 Mar 2008
Posts: 46

PostPosted: 07 Dec 2009 20:36    Post subject: Reply with quote

Које брате двосмислене изјаве људи из политике..."косово је србија"...је л тако?!наравно да јесте!било им је битно да то кажу да су имали неке користи од тога.а сад?европа ти понуди неки тамо шенген,и заборавиш на браћу која то нису добила!?ал нема везе,боље и ми него нико. ?! што сада нису лепо рекли ево вам ваш смрдљиви шенген и обришите дупе са њим ,кад не могу моја браћа да путују без визе нећу ни ја.?!што нису?!зато што само лажу слепи народ само...праве разлог да се исели и то мало јунака што је остало...
серем се на шенген.
_________________
"Не верујемо ради вере, већ ради спасења душа наших."
Свети Николај Српски
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop