DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Потребна помоћ за акцију 1033
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Лазар
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Feb 2009
Posts: 67

PostPosted: 28 Oct 2009 19:41    Post subject: Потребна помоћ за акцију 1033 Reply with quote

Овако... један мој пријатељ дизајнер је одрадио флајер за акцију "Један СМС за један оброк гладнима на КиМ". Чекао се благослов владије Артемија, који је он дао пре пар дана.

Прво је у плану био Београд, али су ми из Епархије јавили да ће, Богу хвала, уз уплатнице Инфостана за новембар или децембар ићи и уплатница за Космет... тј. за народне кухиње на Космету. Исто важи и за Ниш.

Потребно ми је да се јаве људи који живе у Новом Саду око поделе флајера. Владика Иринеј је такође дао благослов, па је потребно само отићи до новосадских храмова и тамо оставити флајере. Ја бих вас најавио код старешина како би се флајери оставили на неко видно место.

Ако неко има неки предлог на којем месту би још могли да се деле флајери нека напише.

Ајде људи да одрадимо ово како ваља.
_________________
Србине! Пошаљи СМС на 1033! Помози браћи!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 28 Oct 2009 19:59    Post subject: Reply with quote

Као што знате највише се новца скупило преко ових смс порука за кухињу.Народ се углавном преко спота који се емитовао на ртс посеђао да их пошље.Пошто тог спота више нема многи мисле да и акције више нема.Ова идеја са флајерима је добра и мислим да се може то делити и на нашим утакмицама.Не треба се само ослањати на Цркве и Манатире већ било где где има људи треба то поставити.Лазаре постави ти овде како изгледају ти плакати и флајери свако ко има штампач може их оштампати после негде поставити.Мени сад пада идеја да се качи у школе на оглсну таблу...Ајде људи да се мало укључимо у и маркетишки помогнему ову акцију
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Благоје Јовов
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Nov 2008
Posts: 433

PostPosted: 28 Oct 2009 20:20    Post subject: Reply with quote

Ево и флајера:

[img]http://img39.imageshack.us/gal.php?g=13218994.jpg[/img]

Предња страна:
[img]http://img34.imageshack.us/i/90557983.jpg/[/img]

Задња страна:
[img]http://img39.imageshack.us/i/13218994.jpg/[/img]

4 оваква стају на А4 папир.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Благоје Јовов
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Nov 2008
Posts: 433

PostPosted: 28 Oct 2009 20:24    Post subject: Reply with quote

Грешка обришите предходни пост

Задњи део

http://img39.imageshack.us/img39/7038/13218994.jpg

Предњи део

http://img34.imageshack.us/img34/75/90557983.jpg

Што се ниша тиче делиће се у центру града и у свим Нишким црквама,мислим да је то најбоље решење...
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Лазар
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Feb 2009
Posts: 67

PostPosted: 28 Oct 2009 20:57    Post subject: Reply with quote

Да... ова страна са малом Јованом је наравно предња страна. Позади има мало више текста да би људе обавестили о чему се ради. Као што је Четник рекао, акцију је много погодио прекид емитовања спота на РТС-у, па рекох да ми мало подсетимо браћу. Немојте да нам буде тешко да пошаљемо СМС који кошта 50 динса, а доле неком буквално живот зависи од тога.

Што се мене тиче нека се качи где год може. Мени су за 50.000 комада (двострано на офсет папиру) тражили око 13.500 дин.

Линкове ка флајеру је већ поставио Благоје... па да кренемо. Још једанпут - нека се јаве неки Новосађани јер ће Београд и Ниш бити колико-толико покривени, али у Новом Саду још ово није рађено.

Слободно штампајте и лепите где год можете!
_________________
Србине! Пошаљи СМС на 1033! Помози браћи!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Лазар
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Feb 2009
Posts: 67

PostPosted: 28 Oct 2009 21:39    Post subject: Reply with quote

Благоје ме подсети...

Помоћ се може извршити и уплатом на жиро рачун:

Косовско-Метохијска банка а.д. филијала Звечан,
бр. 360-0012622700003-39,
на име Епархије рашко-призренске, Манастир Грачаница,
38205 Грачаница, за Народне кухиње.
_________________
Србине! Пошаљи СМС на 1033! Помози браћи!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 29 Oct 2009 16:10    Post subject: Reply with quote

Мислим да велика већина зна о чему се ради али ево и да посетим

http://www.youtube.com/user/kuhinjekim
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 03 Nov 2009 17:44    Post subject: Reply with quote

Почео је и са радом сајт хуманитарне организације Мајака девет Југовића..

http://www.narodnekuhinjekim.com/
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 03 Nov 2009 18:12    Post subject: Reply with quote

А почела је и акција у Републици Српској Smile

Тако да се ово све може урадити са другим бројем и за Републику Српску

Почела акција "Кад би хљеба било више" у Републици Српској

(Позови 1415 и даруј 1. км за гладне на КиМ)

У Републици Српској, 1. новембра почела је акција под називом „Кад би хљеба било више“, где се апелује на све људе добре воље, да позову број 1415 и дарују 1.км за гладне на Косову и Метохији. Акцијa је покренута на иницијативу управног одбора црквене општине „Лазарица“, где је оформљен одбор за покретање ове акције, који је благословио Његово просвештенство Епископ бањалучки господин Јефрем.

За покретање акције је потписан уговор са представницима Телекома Републике Српске уз чију сарадњу је покренута акција. Акција је почела, како је већ поменуто 1.новембра и трајаће до 30. новембра текуће године, са могућношћу продужетка акције. Иначе медијску подршку овој акцији ће пружити РТ Републике Српске, ТВ Пинк, БН телевизија и многобројни штампани медији у Републици Српској.

Сва средства прикупљена овом акцијом биће упућена народним кухињама на Косову и Метохији, које води НВО“Мајка девет Југовића“, а која ради под окриљем Епархије рашко-призренске.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 04 Nov 2009 00:36    Post subject: Reply with quote

Ајде сви да се укључимо у акцију, јако је битно! Можда грешим, али ми делује, макар на овом нашем форуму, да је страшно опала тензија, жеља и мотив људи да се боре за Космет. Прошла је тек прва година званичне и 10 година практичне окупације наше свете Српске земље. Па шта ћемо да радимо ако ово потраје још 20 или 50 година? Да нећемо можда да се предамо и дигнемо руке од нашег народа, наших светиња, наше земље? А шта ћемо тек да радимо за нашу Републику Српску, за Крајину, за све окупиране и отете земље? Историја се понавља и ваљда ће нечему да нас научи. Зато дајте да се организујемо за почетак, макар око ових смс порука и флајера које је Лазар одрадио. Јако је важно да се одржава тензија међу нама и да се константно ради и акција на свим могућим странама!
Back to top
View user's profile Send private message
Лазар
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Feb 2009
Posts: 67

PostPosted: 05 Nov 2009 01:50    Post subject: Reply with quote

Прође скоро седам дана и нико из Новог Сада да се јави. Добро, шта је - ту је. Даће Бог, одрадићемо већ некако. Невероватно је да је тема у којој се позива на помоћ народу на КиМ је погледана само 490 пута до сада...

Ово је нешто што можемо конрентно да урадимо за браћу на Косову. Ако се Косово брани тако што се отпева пар песама једном недељно и после тога све падне у заборав... онда нам је све узалуд.

Људи не заборављајте! Можда нећемо ми, можда ће нека достојнија генерација вратити Космет... видите шта раде са Војводином... Потребна је акција! За почетак - дајте да олакшамо браћи на Косову живот... ако је Косово Србија, онда су они што су остали доле Србија!
_________________
Србине! Пошаљи СМС на 1033! Помози браћи!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 05 Nov 2009 22:02    Post subject: Reply with quote

Својој браћи на Косову

БАЊАЛУКА – У прва четири дана трајања акције “Да би хлеба било више”, којом се у РС прикупља помоћ за српски народ на Косову и Метохији, грађани Српске су 18.514 пута позвали број 1415 и тако донирали по једну конвертибилну марку за своју браћу на КиМ.

http://srbijanet.wordpress.com/2009/11/05/својој-браћи-на-косову/
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Slavna Kozara
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 May 2009
Posts: 10
Location: U dnu Kozare

PostPosted: 30 Nov 2009 16:40    Post subject: Reply with quote

У РС прикупљено око 110.000 КМ у горе поменутој акцији. То је око 55.000 евра.Није пуно али знам да је од срца.
Back to top
View user's profile Send private message
Лазар
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Feb 2009
Posts: 67

PostPosted: 19 Jan 2010 13:57    Post subject: Reply with quote

Уз најновије уплатнице за ИНФОСТАН у Београду подељене су и уплатнице за акцију "Један СМС за један оброк гладнима на Ким".

Ајмо људи...
_________________
Србине! Пошаљи СМС на 1033! Помози браћи!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
НЦБ
Ветеран


Joined: 31 Mar 2004
Posts: 1494

PostPosted: 19 Jan 2010 13:59    Post subject: Reply with quote

Лазар wrote:
Уз најновије уплатнице за ИНФОСТАН у Београду подељене су и уплатнице за акцију "Један СМС за један оброк гладнима на Ким".

Ајмо људи...

одлична вест.. надам се да ће и одзив бити добар..
_________________
НЕ ДАМО НАШУ ЗВЕЗДУ!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop