DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ко су Аранбаси,албанци,шиптари....
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Каспер
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Aug 2008
Posts: 120

PostPosted: 19 Jul 2009 04:36    Post subject: Reply with quote

извињавам се што мало бежим са теме(која иначе и не постоји,то је исто ко прича да су "бошњаци" правили пирамиде,каква црна историја албанаца?!!!!!)ал ајде кад је већ отворена,са југа сам и добро познајем ту гамад,народ је овде убеђен како су они људи од речи и никад те неће зајебати(мислим на шиптаре из околине Врања),(има доста људи на форуму који су били доле код нас и знају о чему причам),ако неко хоће да види најгоре особине човека нек упозна шиптара,љиге лизаће и јаја кад им се само мало супротставиш,турски менталитет!!!
Back to top
View user's profile Send private message
ЈА
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Apr 2008
Posts: 236
Location: треће полувреме

PostPosted: 19 Jul 2009 10:07    Post subject: Reply with quote

Каспер wrote:
извињавам се што мало бежим са теме(која иначе и не постоји,то је исто ко прича да су "бошњаци" правили пирамиде,каква црна историја албанаца?!!!!!)ал ајде кад је већ отворена,са југа сам и добро познајем ту гамад,народ је овде убеђен како су они људи од речи и никад те неће зајебати(мислим на шиптаре из околине Врања),(има доста људи на форуму који су били доле код нас и знају о чему причам),ако неко хоће да види најгоре особине човека нек упозна шиптара,љиге лизаће и јаја кад им се само мало супротставиш,турски менталитет!!!


Муслимански менталитет: Кад си у мањини све ти је добро,сви су
ти најближи(чак су се кумовли са Србима)...кад си у већини,кољи.
Back to top
View user's profile Send private message
Забјело
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Jun 2006
Posts: 376

PostPosted: 20 Jul 2009 02:21    Post subject: Reply with quote

Ултрас Ментал wrote:
По неком мом размишљању Албанци немају неке везе са Балканом. Били су италијанска плаћеничка војска из области западно од Касписког језера... Довежени су на сицилију, па су касније, у 14 веку пребачени на Балкан, уз одоброње Срба, населили су се пар приморских градова. Те приче о древним староседеоцима Балкана, древнм Илирском народу... Одакле им онда у ДНК анализама има толко Феничанске и Трачанске крви... Какве везе феничани и трачани имају са овим подручјем...

Иначе. за време другог светског рата, доста албанаца је било против фашистичке власти, и ратовало је са Југословенском војском, која је приликом надирања у Албанију, стигла чак до Скадра, али је морала да се повуче због потписане капитулације... Занимљиво, једно време, у преиоду 1937,38,39, нисам сигуран. Југословенска влада, обавештајна служба, тајно је послала је Албанцима, око 10000 пушака, јел је договор био да се подигне устанак у Албанији, и да се збаци Италијанкса власт, пушке су им дате, али уместо да заједно кренемо на Италијане, Албанци су нам заболи нож у леђа, напали су нас... Доста Албанаца у том периоду нису били фашистички оријентисани, већ су постојале некакве трупе, сличне усташким ( финансиране од стране ОВРЕ, Италија ) које су вршили терор, и ширили такву идеологију, идеологију стварања Велике етничко чисте Албаније ( са Црном Гором, Косовом, Македонијом )


Не знам колико је Албанаца учествовало у Другом свјетском рату на страни Хитлера,али знам да су они који су учествовали чинили страшне злочине. Посебно се у томе истицала дивизија Скендер-бег,која је направила многе злочине а међу њима је један од највећих у већ поменутом рату. Злочин почињен у једном селу на граници Метохије и Црне Горе,када је за два сата побијено 600 Срба. Тај злочин је трећи по реду по броју жртава за тако кратко вријеме,мислим на злочине почињене у Европи за вријеме Другог свјетског рата.

Прије једно пар мјесеци сам чуо занимљиву причу о поријеклу Албанаца. Не знам колико је вјеродостојна.

Наиме,Албанци су народ који је састављен од три групе. Једну групу чине некадашње Илирско становништво,другу групу чине Арнаути,а трећу они који насељавају данашњу Македонију и који припадају азијском племену Черкеза.

Што се тиче некадашњих Илира,они насељавају дјелове који су ближи Црној Гори и приморске дјелове данашње Албаније.Неки од њих су примили католичанство а неки ислам.
Што се тиче ове друге групе(Арнаути),за њу се каже да потиче неђе из Азије(вјероватно овај Блиски исток). Састављена је од двије групе,Арна(о) и Ути,и некад су били ловци који су вјероватно населили ове територије у првим вјековима другог миленијума. Завршили су на овим просторима зато што су исти били богати дивљим животињама и имали су прилику да ловом долазе до крзна које су касније продавали на Запад или Исток.
Трећа група,данашњи Македонски Албанци,води поријекло од Черкеза.Почели су да се појављују на Балкан кад је Османлијска империја почела да слаби,кад им је фалило људства на европским границама. Тај број се повећавао кад је Србија почела жешће да се супроставља. Велики број припадника овог народа је остао тамо ђе је и данас.

Не знам јесу ли,кажем поново,ово вјеродостојни подаци. Оно што ме је навело да помало повјерујем у ову причу је велика разлика међу Албанцима,који живе на различитим дјеловима.На пример,албанци који насељавају дјелове те земље ка Црној Гори и територију Црне Горе у близини Подгорице( мјесто Тузи) и ови који су сад на Космету,немају никакве сличности. Највише у очи упада,поред вјерске мржње,велика разлика у физичком изгледу. Ови у Црној Гори су углавном смеђи,свјетлих очију и много мање агресивни него ови са Космета. На сликама које је поставио Дубаи сте већ виђели како изгледају Албанци са брда.
_________________
Борац сваки нема пушку, не
Али носи срце планине.
Борче, држи стег
Туђин ће у бег се брзо дати
Поново ће сунце Шумадију обасјати.
Back to top
View user's profile Send private message
Amici
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Jan 2006
Posts: 255
Location: Нишлије

PostPosted: 20 Jul 2009 05:18    Post subject: Reply with quote

Не разликују се брате мој ни ови са брда ни ови из града.Иста гамад.
Нећу овде о њима,довољна ми је помисао да се сетим како смрде на лој и нашта им назови жене личе па да се избљујем.
Хтео сам нешто друго.Наиме,постоји документ из 20- те године прошлога века где је наша тадашња влада требала да исели око 30.000 хиљада породица турске шиптарске назови како хоћеш вере у турску али до тога није дошло.Пре нас то је урадила Грчка влада као и бугарска али ето ми нисмо.Ту по мени лежи цели проблем који је наша влада оправдала тако што јој је био скуп цео аранжман.Замислите само да је пре скоро 90 година то исељено,да ли би нам се накотили оволико колико их има али...
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 20 Jul 2009 11:18    Post subject: Reply with quote

Дај брате нећемо да пишемо како смрде на лој и како су глупи а ми смо најпаметнији, нисам зато отварао ову тему.
Започео сам тему па сам отишао на одмор имам већ спремне неке занимљиве ствари које хоћу овде да прикажем од њихове историје до злочина над Србима. Чим будем имао времена поставићу све то овде...
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Amici
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Jan 2006
Posts: 255
Location: Нишлије

PostPosted: 20 Jul 2009 11:47    Post subject: Reply with quote

Само напред..
Back to top
View user's profile Send private message
Забјело
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Jun 2006
Posts: 376

PostPosted: 20 Jul 2009 12:02    Post subject: Reply with quote

Amici wrote:
Не разликују се брате мој ни ови са брда ни ови из града.Иста гамад.
Нећу овде о њима,довољна ми је помисао да се сетим како смрде на лој и нашта им назови жене личе па да се избљујем.


Вјеруј ми да се разликују,кажем ти да сам има доста прилика да упознам и једне и друге. А да се не разликују превише у менталитету,не разликују се.
Претходни пост сам поставио,прије свега,из разлога да се не мисли да су они јединствен народ,да су сви истог поријекла.
_________________
Борац сваки нема пушку, не
Али носи срце планине.
Борче, држи стег
Туђин ће у бег се брзо дати
Поново ће сунце Шумадију обасјати.
Back to top
View user's profile Send private message
Amici
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Jan 2006
Posts: 255
Location: Нишлије

PostPosted: 20 Jul 2009 12:24    Post subject: Reply with quote

Забјело wrote:
А да се не разликују превише у менталитету,не разликују се.
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 21 Jul 2009 01:15    Post subject: Reply with quote

Арнаутска историја
http://img16.imageshack.us/gal.php?g=albanskaistorija1.jpg
(Скенирани делови књиге НЕЧУЈНА ЗВОНА , Хришћанско наслеђе Космета)






_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 21 Jul 2009 01:21    Post subject: Reply with quote

Наставак историје до 1900 године , од 1900 до данас нисам стигао да скенирам. http://img199.imageshack.us/gal.php?g=albanskaistorija7.jpg











_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 21 Jul 2009 01:35    Post subject: ЗЛОЧИНИ АЛБАНАЦА! Reply with quote

ЗЛОЧИНИ АЛБАНАЦА НАД СРБИМА!!! НИКАДА НЕ ЗАБОРАВИТИ! http://img159.imageshack.us/gal.php?g=1912pec.jpg
http://yfrog.com/4f1912pecjx
Пажљиво прочитајте сваки злочин!








_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 21 Jul 2009 01:40    Post subject: Reply with quote

НАСТАВАК









ОВО ЈЕ САМО ДЕО ЗЛОЧИНА НА КОЈЕ САМ ЈА НАЛЕТЕО! СВАКО НЕКА ДОДА ЗЛОЧИН ЗА КОЈИ ЈЕ ЧУО И О КОМЕ ЗНА КАКО СЕ ТО НИКАДА НЕ БИ ЗАБОРАВИЛО! О ЗЛОЧИНИМА ПОСЛЕ 1999 МОГУ НАЈВИШЕ ДА НАМ НАПИШУ БРАЋА КОЈА И ДАЉЕ ЖИВЕ НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ.
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GL
ДЕЛИЈА


Joined: 08 Mar 2008
Posts: 113
Location: Косово је срце Србије!!!

PostPosted: 21 Jul 2009 11:35    Post subject: Reply with quote

Случајно сам налетео на ово:

http://www.rastko.rs/kosovo/istorija/stradanje_srba/atanasije_1deo.html#_Toc485531482

Хроника страдања Срба на Косову и Метохији од 1941 до 1990

Quote:
Napomena autora: Ovom hronikom predstavljen je samo deo stradanja Srba na Kosovu i u Metohiji, jer je autor koristio građu Arhiva Sv Sinoda i, delimično, dnevnu štampu.
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 29 Jul 2009 18:37    Post subject: Reply with quote

Испод имате линкове који воде до делова књиге коју сам цитирао и поставио скениране странице.
Нечујна Зваона-Хришћанско наслеђе Космета.

http://www.glassrpske.com/vijest/14/feljton/lat/36.html
http://www.glassrpske.com/vijest/14/feljton/lat/35.html
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 31 Jul 2009 14:41    Post subject: Reply with quote

Arrow http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2009/07/090730_albania_gay.shtml

Wink
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop