DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Хајка на Владику Артемиј

 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 25 May 2009 09:18    Post subject: Хајка на Владику Артемиј Reply with quote

Већ дуже време поједини воде хајку на Владику Рашко Призренског Артемија.Као једини ступ останка Срба на Косову и Метохији поједини желе да га уклоне са тог места.Као што знате владика Артемије такође није дао ово американцу да иде у Високе Дечане што је очигледно изнервилао поједине па тако врше још један притисак на владику.Као што знате у питању је духовни центар у Црној Реци који је већ дуже време бави лећењем зависника од наркоманије.
Данас ће у емисији стање на нације на у92 бити отац Бранислав а такође ће се ту скупити и породице које су против затварња центра.Ко може и жели да дође неке буде испред у92 око 15 и 30.
Можда ће неки мислити да ми ово не треба да радимо,са чиме се ја неби сложио.Ми као верујући људи и људи којима је стало до очивања вере и Српстав не смемо да гледамо шта нам се ради.Пре неки дан хапсе дечка због молитве,а сад ово.Још нам треба да прогласе веру као опијум за народ и да почну да нам законом бране да идемо у Цркву.Људи не дајмо да нам униште и веру.
Знам да је ово јако шкакљива тема али морамо и њу да покренемо јер се и она тиче остаку Срба на КиМ.Знате ви колико је владика учинио за те Србе доле.Ако њега смене шта ће тај народ доле без њега,а то неки и желе зато врше притисак.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Rudolf Archibald Rays
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 453
Location: планина Цер

PostPosted: 25 May 2009 17:15    Post subject: Reply with quote

Владика Артемије се по налогу међународне заједнице мора склонити са КиМ јер је последња препрека да тотално преотму свету србску колевку. Отели су му пола епархије, развластили га, провукли га кроз медије. Егзекуцију треба да обави Синод СПЦ на челу са митрополитом црногорско-приморским Амфилохијем и бачким епископом Иринејом Буловићем. Они су дугогодишњи чланови европских институција и структура, који су се од младости своје заклели да ће бранити и чувати целовитост и интегритет глобалног света, те да ће себе посветити придруживању српских земаља Европској Унији.
_________________
БОГ НА НЕБУ, КРАЉ НА ЗЕМЉИ, ДОМАЋИН У КУЋИ!
Back to top
View user's profile Send private message
млади делија
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 May 2007
Posts: 895
Location: Лазаревац

PostPosted: 25 May 2009 17:19    Post subject: Reply with quote

Каква хајка, о чему причаш ти?
Па то само министарство здравља и министарство за људска (и мањинска) права заједно са б92(хрт3) желе да помогну болеснима да се лече "како треба", поготову што се нико није излечио у поменутом лечилишту, јер они не жмуре пред насиљем. Стоп насиљу!
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=8nGXys1B3mM
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 25 May 2009 18:40    Post subject: Reply with quote

Родитељи и бивши штићеници су рекли да ће по сваку цену бранити овај центар.Оно што је било итекако занимљиво јесте разговор узмећу једног родитеља и новинара са у92,из полиграфа.
http://srbinpravoslavac.info/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=2678&g2_serialNumber=2

Новинар је жело да угости некога од родитеља у емисији,али знајући какви су они овај родитељ је тражио пар услова на које они нису пристали.Услов је био тај да се унапред до некеле одреде питања као и да се не прича о самом лечењу већ о томе ко дилује дрогу и зашто се они не јуре.То је посебно и назначено у саопштењу за јавност које су издали родитељи.Ево неколико фотографија


http://srbinpravoslavac.info/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=2714&g2_serialNumber=2

http://srbinpravoslavac.info/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=2716&g2_serialNumber=2

Иначе у тој емисији је био и онај Караџић из министаратва који је сачекао да сви оду па да изађе и зграде.Какав ми је то министар који не сме да погледа у очи свој народ
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
ултраБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 310
Location: Београд

PostPosted: 25 May 2009 20:30    Post subject: Reply with quote

Четник wrote:
Иначе у тој емисији је био и онај Караџић из министаратва који је сачекао да сви оду па да изађе и зграде.Какав ми је то министар који не сме да погледа у очи свој народ


Није он министар, већ неки секретар у Министарству за људска и мањинска права али небитно, лик је тотални идијот.
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 25 May 2009 23:08    Post subject: Reply with quote

Четник, нисам битан фактор на северу али из приче са људима могу да ти кажем да се север Богу хвала неће мешати у унутрашња питања Цркве. Као што смо увек били страначки неопредељени тако се нећемо опредељивати ни по овом питању! Делије су од свих Епископа СПЦ имали највише контаката и сарадње управо са Епископом Артемијем и још увек се сарађује на наше задовољство и духовну корист. Али то ни случајно не значи да ће се Делије упецати на ове медијске манипулације и стајати на нечију страну и тиме помагати раслојавњу наше Цркве. Ко не схвата да је све ово игра људи који желе лоше нашој нацији желећи да јој униште стуб опстанка на лицу земље и стуб спасења - Цркву, тај је слеп код очију. Али на жалост многи виде у самој Цркви те непријатеље, а не схватају да су они негде на страни и да само користе неслогу толико својствену нашем народу која није ни највише црквене великодостојнике могла да заобиђе. Грешка тих великодостојника је што не функционишу као што су то чинили до сада, затворено и интерно када су интерне ствари у питању, него су почели да се препуцавају преко медија. Медији као што је рецимо Блиц то једва чекају, јер њима управају непријатељи који хоће да разједине цркву. По људској слабости обе "струје" су пале и населе на ове медијске трикове.

Конкретно је тотално неважно шта било ко од нас мисли као појединац јер не треба тиме да се бавимо, али лично рецимо сматрам да је јако лош потез придруживања нападу на Центар у Црној Реци док сматрам да је у реду што је допуштено оном зликовцу да оде у Дечане. Свети Стефан Дечански је учинио безбројна чудеса у тој светињи и није гледао ко је које вере и нације, о томе најбоље сведоче албански муслимани који су у великом броју пре рата долазили да се поклоне ћивоту са његовим моштима. Патријарх Павле је једном причао у неком интервјуу, да док је био Владика Рашко-призренски, слушао је неком приликом из прикрајка разговор једног монаха и једног Албанца који је довео болесно дете код Светог Краља. Монах му је рекао нешто малтене заједљиво, несвојствено Православцу, да је дошао да се моли српском свецу, нашта је Шиптар одговорио да то није српски него Божји светац. Сем тога, ми смо Православни Хришћани, ми верујемо у живога Бога правом вером и дужност нам је да свакога примимо не би ли се и он преобратио, јер како ћемо се друкчије оправдати пред Богом? Немамо ми ексклузивно право на праву веру као што сматрају Јевреји него смо дужни да сваком сведочимо праву веру и свакога да примимо ко хоће да се покаје и приђе Богу. Ја не сматрам да је тај зликовац добронамерник али што је људима немогуће Богу је могуће. Колико се чуда десило у свету, ихахај, што се не би и најгори човек на свету покајао и просветио вером, примера је било безброј... Сем тога, зашто страни званичник не би дошао у српски манастир да прича са српским монасима?! Јел ми сами треба да признајемо независност тако што ћемо држати дистанцу и све одбијати од себе или треба да се чује тамо по свету да је тај кретен посетио кога већ у Приштини од Шиптара, али и српску светињу и српско монаштво?

Рудолфе ја те још једном молим из раније објашњених разлога да не злоупотребљаваш форум Делија за распиривање својих (или позајмљених) ставова који су на штету Цркви! Ако сматраш да си толико исправан верник и да толико имаш права да нападаш људе из Цркве, онда најбоље иди на Сабор и упадни да им ти објасниш неке ствари пошто ја мислим да би тебе можда чекали да их просветлиш тамо. Вероватно Владика Артемије не може сам да се одбрани па му треба помоћ интернет зилота који су на жалост данас честа појава. Велики сам противник и тих самозваних зилота и ових како их зову новотараца јер и једни и други вуку у одређене крајности на општу саблазан и штету цркве. Делије у томе неће учествовати тако да бих вас замолио да се мало искулирате и пазите шта и како пишете. Ако пишемо о Православљу нека то буде као до сада, о суштини а не о политици.
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
Podgorica FxCxRxSx
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jun 2004
Posts: 527
Location: Црна Гора

PostPosted: 25 May 2009 23:14    Post subject: Reply with quote

Quote:
Рудолфе ја те још једном молим из раније објашњених разлога да не злоупотребљаваш форум Делија за распиривање својих (или позајмљених) ставова који су на штету Цркви! Ако сматраш да си толико исправан верник и да толико имаш права да нападаш људе из Цркве, онда најбоље иди на Сабор и упадни да им ти објасниш неке ствари пошто ја мислим да би тебе можда чекали да их просветлиш тамо. Вероватно Владика Артемије не може сам да се одбрани па му треба помоћ интернет зилота који су на жалост данас честа појава. Велики сам противник и тих самозваних зилота и ових како их зову новотараца јер и једни и други вуку у одређене крајности на општу саблазан и штету цркве. Делије у томе неће учествовати тако да бих вас замолио да се мало искулирате и пазите шта и како пишете. Ако пишемо о Православљу нека то буде као до сада, о суштини а не о политици.


Апсолутно потписујем сваку ријеч и подржавам, и сам сам мислио да напишем нешто слично, и драго ми је да сам одустао јер је брат ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ то веома добро написао.
_________________
http://www.crnagorazakosmet.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Rudolf Archibald Rays
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 453
Location: планина Цер

PostPosted: 26 May 2009 16:41    Post subject: Reply with quote

Podgorica FxCxRxSx wrote:
Quote:
Рудолфе ја те још једном молим из раније објашњених разлога да не злоупотребљаваш форум Делија за распиривање својих (или позајмљених) ставова који су на штету Цркви! Ако сматраш да си толико исправан верник и да толико имаш права да нападаш људе из Цркве, онда најбоље иди на Сабор и упадни да им ти објасниш неке ствари пошто ја мислим да би тебе можда чекали да их просветлиш тамо. Вероватно Владика Артемије не може сам да се одбрани па му треба помоћ интернет зилота који су на жалост данас честа појава. Велики сам противник и тих самозваних зилота и ових како их зову новотараца јер и једни и други вуку у одређене крајности на општу саблазан и штету цркве. Делије у томе неће учествовати тако да бих вас замолио да се мало искулирате и пазите шта и како пишете. Ако пишемо о Православљу нека то буде као до сада, о суштини а не о политици.


Апсолутно потписујем сваку ријеч и подржавам, и сам сам мислио да напишем нешто слично, и драго ми је да сам одустао јер је брат ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ то веома добро написао.



Ставови су моји а не позајмљени. Стојим иза сваке изговорене речи и нико ме не може ућутати. Овде се стално пише да ја блатим Цркву. Сачувај ме Боже, таквог духовног стања! Ја знам да је Господ Христос глава Цркве, и да владике и свештеници ако нису правоверни, не могу бити Христове слуге на земљи. Саветујем вас да мало прогледате, отворите очи, да се духовно пробудите, те да видите одакле долази опасност. Овом приликом ћу цитирати речи једног од тренутно најбољих духовника у СПЦ, старешине седњовековног манастира у Србији: "“ Мој став је да Православну веру треба да бране сви, и мало и велико. Треба да је брани најпре патријарх, а затим наши епископи, свештеници, калуђери, народ, деца… Сви треба веру да бране. Нема изговора. Ја ћу вам навести како је једна руска бабушка бранила своју веру од “обновљенаца” руских. Када је владика “обновљенац – новотарац” делио нафору, бабушка је приступила, целивала крст, пљунула му руку и прошла… Разумете ли шта то значи? Ми када се на уводном делу Свете тајне Крштења одричемо сатане, ми онда дувамо и пљујемо на њега. Тако је и она поступала. Попљувала му је руку а крст је пољубила. Веру је пољубила, а његову веру је попљувала. Љубећи крст, љубила је Распетог Господа Христа, веру своју Православну у Васкрслог и распетог Господа Христа, а пљување у руку је значи пљување лажне вере". Можете ли ви разумети ове речи? Зар сте толико духовни слепи? Зар не видите ко све данас себе назива Божијим пастиром?
Док ми неко квари веру, тражи од мене и мог народа да се корак по корак поунијатимо, нећу имати мира. Држим се речи Св. Теодора Студита: „Боље ти је дати да ти се језик отсече, него ли ћутати када покушавају праву вeру да искваре“.
_________________
БОГ НА НЕБУ, КРАЉ НА ЗЕМЉИ, ДОМАЋИН У КУЋИ!
Back to top
View user's profile Send private message
Rudolf Archibald Rays
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 453
Location: планина Цер

PostPosted: 15 Jun 2009 15:17    Post subject: Reply with quote

Епископ Артемије служио парастос монаху Харитону



Данас, 15 јуна, са почетком у 11.00 часова у храму манастира Грачанице Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Артемије уз саслуживање свештенства и монаштва извршио је парастос монаху Харитону, поводом десетогодишњице његове мученичке смрти.

На данашњи дан навршава се десет година од како су шиптарски терористи киднаповали монаха Харитона у Призрену на очиглед немачких војника припадника снага КФОР-а.

Обезглављено тело монаха Харитона пронађено је у августу 2000. у селу Тусус код Призрена од стране Комисије за ексхумацију. Утврђено је да је глава одсечена оштрим предметом. Кости руке биле су поломљене, као и кичма, којој је недостајало неколико пршљенова. Одећа је у пределу срца била избодена ножем.

11. новембра 2000. извршен је први парастос оцу Харитону у манастиру Грачаници а сутрадан је сахрањен у манастиру Црна Река, где је монах Харитон започео свој монашки подвиг.

У својој беседи Епископ Артемије је рекао да је монах Харитон једна од првих жртава такозваног мира који је на Косово и Метохију донела међународна заједница.
_________________
БОГ НА НЕБУ, КРАЉ НА ЗЕМЉИ, ДОМАЋИН У КУЋИ!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours


View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop