DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Под Ловћеном ...
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Драгутин Мати
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Dec 2011
Posts: 207

PostPosted: 15 Jun 2012 09:54    Post subject: Reply with quote

извињавам се на дуплом посту,заборавих да поставим снимак неких од поклика који су се чули на Цетињу...
http://www.youtube.com/watch?v=k7RFe0URw3Q&feature=share
_________________
‎"Од Главе Зете,до града Спужа..."
Back to top
View user's profile Send private message
disciplina
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Jun 2011
Posts: 80

PostPosted: 15 Jun 2012 10:24    Post subject: Reply with quote

U revansu se nikako ne treba ponasati kao oni!!!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
курсула
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 19 Apr 2010
Posts: 329

PostPosted: 15 Jun 2012 11:17    Post subject: Reply with quote

"Опрости им Боже, не знају што чине."
_________________
Волети Црвену Звезду није тако мала ствар, озбиљно вам кажем. -Љуба Тадић
Back to top
View user's profile Send private message
Шок
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Nov 2010
Posts: 82

PostPosted: 18 Jun 2012 10:51    Post subject: Reply with quote

Само један у низу примјера како се говори о Српској православној цркви(а никад не забораве да се дохвате и Срба и Србије) у ЦГ.Ко има живаца нека чита :

CPC:Amfilohije podmeće kukavičje jaje

http://www.rtcg.me/vijesti/drustvo/hronika/56813-cpcamfilohije-podmee-njegoa-radi-kara

Дио текста :

Ni Amfilohije, ni beogradski politički centri neće odustati od ideje rušenja Mauzoleja na Lovćenu i obnove, naravno, ne Njegoševe, nego kapele Karađorđevića koji su srušili kapelu Sv. Petra Cetinjskog u kojoj je sahranjen Njegoš, te 12. spetembra 1925. godine osveštali kapelu posvećenu Sv. Đorđu, slavi Karađorđevića. Na kapeli je pisalo da je podignuta u čast rođenja prestolonasljednika Petra Karađorđevića, dakle, posljednjeg jugoslovenskog kralja. Crnogorci su 1974. godine porušili uvredu – kapelu Karađorđevića, inače – Njegoševu ne bi porušili nikad!", izjavio je Vučinić za Antenu m.

Иначе у ЦГ најтраженији су режимски историчари. . .
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2004
Posts: 601
Location: ...тамо где је Звезда

PostPosted: 18 Jun 2012 13:23    Post subject: Reply with quote

На овакве мороне, идиоте и издроде никако не треба обраћати пажњу! Па да л је могуће да и наши људи пишу, "једва чекам реванш", као да на ово треба одговарати или се некако светити? Најбоље би било понашати се као да се ово никада није десило, јер је крајње небитан догађај, све ти ситне душе пуне мржње нису ни хиљадити део осећања међу нашим народима. Само чекам да неко напише, "пун их је Београд мајку им јебем"! Не могу неке тривијалне ствари да помуте и промене једну једину истину да су то наша браћа, то смо ми сами, политике и тренутне политичке игре су са историјиских аспекта оно што је једна секунда за годину!
"Њима" то одговара, завади па владај, немој да им олакашавамо планове и да падамо на њихове фазоне...какво црно реванширање. Те утакмице треба да прођу у духу српства и родољубља и величања онога што нас чини истим народом, нокат и место.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Шок
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Nov 2010
Posts: 82

PostPosted: 18 Jun 2012 14:37    Post subject: Reply with quote

zvezda wrote:
На овакве мороне, идиоте и издроде никако не треба обраћати пажњу!


Да је нормално вријеме да се овакви аутоматски "елиминишу",али шта је ту је. Зна се гдје је Српска Спарта ,то их и боли,зато на све могуће начине провоцирају народ.Како пројекат "дукљанизација" не иде по њих у најбољем смјеру показују полако своје право лице.Примјера има довољно.
Даће Бог да сви схвате праву позадину ових догађаја и онда се зна шта ће бити,а правда и слога побјетити мора Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Драгутин Мати
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Dec 2011
Posts: 207

PostPosted: 19 Jun 2012 11:05    Post subject: Reply with quote

Као што смо им на поруке мржње узвратили порукама љубави на Цетињу,тако ће бити и у следећој утакмици и у свим наредним јер их то и највише иритира .Али једну ствар морате да разумијете,а то је да су се они одрекли својих корјена и историје исто као и Срби муслимани,Срби католици и "Македонци". Тако да док се они не призову памети и врате својој вјери и свом народу,ми им не можемо помоћи.
Претходни пост сам написао у афекту јер сам био нервозан због настале ситуације. Једноставно,покушајте да разумијете како нам је живјети у окружењу у ком је створена оваква србомрзачка и србофобна атмосфера.Поред свега тога,скоро сва породица и рођаци су са њима,како код мене тако и код осталих наших људи овдје,тако да се није баш лако борити против свега тога...
_________________
‎"Од Главе Зете,до града Спужа..."
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2004
Posts: 601
Location: ...тамо где је Звезда

PostPosted: 20 Jun 2012 09:11    Post subject: Reply with quote

[quote="zvezda" све ти ситне душе пуне мржње нису ни хиљадити део осећања међу нашим народима[/quote]

да исправим самог себе... "међу нашим народом"
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Драгутин Мати
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Dec 2011
Posts: 207

PostPosted: 01 Jul 2012 10:11    Post subject: Reply with quote

"Utakmicu ženskih košarkaških reprezentacija Srbije i Crne Gpore, koja je sinoć odigrana u Beogradu, pored pobede naših devojaka obeležio je i zanimljiv transparent na tribinama. Navijači srpske reprezentacije iz Herceg Novog razapeli su na tribinama transparent na kojem je pisalo "Dok postoji Herceg Novi Srbija ima izlaz na more".

http://www.vesti-online.com/Vesti/Zanimljivosti/236123/Gde-cete-na-more-Novljavi-nas-zovu

Враћање на културан начин. Smile
_________________
‎"Од Главе Зете,до града Спужа..."
Back to top
View user's profile Send private message
Драгутин Мати
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Dec 2011
Posts: 207

PostPosted: 04 Oct 2012 12:17    Post subject: Reply with quote

http://epoha.me/2012/10/nema-vise-svetog-save-u-crnogorskim-skolama-srbi-za-lektiru-dobili-nikolaidisa-i-druzinu-iz-danu/

Још један покушај да сатру сваки знак српског постојања у Црној Гори.Срамно...
_________________
‎"Од Главе Зете,до града Спужа..."
Back to top
View user's profile Send private message
СКИДС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Jun 2005
Posts: 833

PostPosted: 02 May 2013 09:04    Post subject: Reply with quote

Ћирилица, латиница, предс(ј)еднички избори и судбина Срба у Црној Гори!

http://www.dverisrpske.com/sr-CS/za-dveri-pisu/vodili-smo-razgovor-sa/cirilica-latinica-izbori-i-sudbina-srba-u-crnoj-gori.php


Одличан интервју, са пресеком стања и актуелном проблематиком!
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 02 May 2013 10:22    Post subject: Reply with quote

Ја се трудим да ме не сморе овакве и сличне ствари, и иако сам доста знао и предпостављао о томе, овај интервју је ипак ко ударац чекићем у главу! Окретање ножа у отвореној рани! Мени су по кевиној страни сви од Куча и никад нико није правио разлику између Црногораца и Срба!
А све увек почело од Немаца и Аустријанаца!

Ми, прво ми у матици, па онда сви Срби около, од Вардара до Истре, као народ морамо да схватимо где смо ми погрешили и шта код нас радимо погрешно. Јер и Црква и САНУ и 90% "патриота" и "националиста" не прихватају чињеницу да наша историја, и ми, постојимо од 3-4 хиљада година пре Христа, и ту је то где је веза са нашим пореклом и истином пукла!!!

Зато и сами, несвесно, често радимо против себе. Не би нас могао никад нико да зајебе да ми то не дозволимо. Наш је краљ створио краљевину Срба, Х. и С., Слоба је продао Крајину зарад неких попуста њему лично, Срби су и Ђинђић и Тадић и Динкић и Дачић и Николић!

Морамо да се запитамо зашто ни Црква која има у архивама стотине књига са датумима по 7000год. не помиње нашу праву историју и МОРАМО ДА СЕ ПОВЕЖЕМО СА НАШИМ КОРЕНИМА ЈЕР ЋЕМО НЕСТАТИ КАО НАРОД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Драгутин Мати
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Dec 2011
Posts: 207

PostPosted: 25 Jul 2013 10:03    Post subject: Reply with quote

У Будви је јуче одржана прва парада срама у Црној Гори. Мислим да су скоро сви видјели како је дочекана од грађана Црне Горе,а ко није ево укратко шта се све дешавало :

http://www.youtube.com/watch?v=hvu8shTreeI&feature=youtu.be
_________________
‎"Од Главе Зете,до града Спужа..."
Back to top
View user's profile Send private message
Драгутин Мати
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Dec 2011
Posts: 207

PostPosted: 11 Sep 2013 12:27    Post subject: Reply with quote

Освећење Саборног храма Васкрсења Христовог 7. октобра у Подгорици.
Освећење ће обавити православни Патријарси: васељенски, јерусалимски, руски и српски, уз саслужење представника свих помјесних православних цркава.
Будимо учесници највећег догађаја у историји Црне Горе.
У славу Божју,част предака и напредак потомака!



http://www.youtube.com/watch?v=SuwcAunuuaU
_________________
‎"Од Главе Зете,до града Спужа..."
Back to top
View user's profile Send private message
Нема предаје!!
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Sep 2011
Posts: 106

PostPosted: 11 Sep 2013 19:53    Post subject: Reply with quote

Да додам само да ће на концерту учествовати и Косовски Божури.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 16

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop