DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Чешки национални револуционари
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 18 Feb 2010 23:36    Post subject: Reply with quote

Нисам хтео посебно да отварам , ПЛ акција

Сталова вола, Варшава, Торуњ,Гдањск,Познањ...

!

http://www.autonom.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=219:qkosovo-jest-serbskieq-akcje-w-stalowej-woli-warszawie-gdasku-toruniu-i-wielkopolsce&catid=34:newsykrajowe&Itemid=82
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 03 Mar 2010 22:38    Post subject: Reply with quote

Za profilem naszych czeskich przyjaciół: 20. lutego po długiej, ciężkiej chorobie zmarł p. Jan Hrobař - dziennikarz, specjalista w zakresie problematyki bałkańskiej. Mimo ciężkiej choroby do ostatniej chwili starał się pisać, pracować, m.in. wyjaśniać prawdę historyczną o Serbi..

''За профилом наших Чешких пријатеља 20 фебруара после дуге и тешке болести преминуо је г.Јан Хробар,новинар,специјалиста за Балканске проблеме,И поред тешке болести до последњег дана живота писао је ,радио је на правди, истини о Србима и Србији...''

нека му је лака црна земља...
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 03 Mar 2010 22:39    Post subject: Reply with quote

http://www.rastko.rs/rastko-pl/
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
Ултрас Ментал
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Apr 2009
Posts: 281
Location: на зипи...

PostPosted: 18 Jun 2010 21:59    Post subject: Reply with quote

Извињавам се ако је било.
Чешки забрањени документарац "Отето Косово"

http://www.beogradskisindikat.com/index.php?option=com_content&view=article&id=107%3Aoteto-kosovo-zabranjeni-eki-dokumentarac&catid=31%3Ageneral&Itemid=18
_________________
Ђидо на руке!
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 05 Jul 2013 09:05    Post subject: Reply with quote



Невероватни Чеси, словенска браћа која су нас задужила до те мере да ја немам речи. Морам признати да нисам имао раније толико емоција, али сад бих за словенску браћу Пољаке, Чехе, Словаке буквални ишао да ратујем ако би затребало!

Овако су дочекали приштинску делегацију у Прагу, на застави квазидржаве у звездицама пише ХЕРОИН! Свака вам част и нека вам Бог узврати стоструким добром за све што радите за нас, а ово је још један шамар за нас Србе што не радимо ама баш ништа, а очито је да толико тога и те како може да се ради...
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 05 Jul 2013 09:13    Post subject: Reply with quote

Мало подсећање на недавне активности Чеха у свом главном граду:

http://www.youtube.com/watch?v=OEGDFk7LHkw&feature=player_embedded

Имамо ли ми овакву господу да брани своју земљу, или само младе људе који су више за неке друге активности а не овакве достојанствене и господске акције?! ХВАЛА БРАЋО ЧЕСИ!

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/349738/Pogledajte-Medlin-Olbrajt-pobesnela-na-prosrpske-demonstrante-u-Ceskoj
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
Инкогнито
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Apr 2013
Posts: 271

PostPosted: 05 Jul 2013 09:58    Post subject: Reply with quote

ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ wrote:


Невероватни Чеси, словенска браћа која су нас задужила до те мере да ја немам речи. Морам признати да нисам имао раније толико емоција, али сад бих за словенску браћу Пољаке, Чехе, Словаке буквални ишао да ратујем ако би затребало!

Овако су дочекали приштинску делегацију у Прагу, на застави квазидржаве у звездицама пише ХЕРОИН! Свака вам част и нека вам Бог узврати стоструким добром за све што радите за нас, а ово је још један шамар за нас Србе што не радимо ама баш ништа, а очито је да толико тога и те како може да се ради...


Ми, као Делије, још нешто и радимо корисно. Ми можемо да радимо и овакве ствари, а сигурно је да има здравих глава и међ другим навијачима у Србији. Али да нам политичари не беседе о нечему што су слични њима или они сами засрали. Него гласно, онако навијачки, конкретним акцијама, паролама, песмама, господски, у најбољем реду, без мрких погледа. Ми нисмо ни они који би ломили излоге, ми нисмо оно за шта нас сматрају (грађани трећег реда). Ми тиме можемо да покажемо да смо светла тачка, као што и јесмо. Добра је основа за веће буђење националне свести код младих, добра је основа за навијачки здрав разум међу самим навијачима, добра је основа за милион ствари. Да ли сам у праву?
Back to top
View user's profile Send private message
Драгутин Мати
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Dec 2011
Posts: 207

PostPosted: 16 Jan 2014 14:27    Post subject: Reply with quote

Интервју са једним од вођа навијача чешког Јаблонеца:
" Ако се Срби одлуче за повратак на Косово , јављам се као добровољац "

Давид Млинек (на слици лево) је један од вођа навијача чешког прволигашког клуба Јаблонец, из Јаблонца над Нисоу.По признању независност Косова и Метохије од стране тадашње чешке владе, у Јаблонцу се појавио велики транспарент са текстом " Чеси су уз Србе – влада није народ " ( Youtube: Jablonec support Srbija ).На квалификационој утакмици Лиге шампиона између ФК Јаблонец и албанског клуба КС Фљамуртари ( резултат 5 : 1 , Youtube ) транспарент " КОСОВО ЈЕ СРБИЈА " се подразумевао . У време изградње граничних прелаза између централне Србије и Косова и Метохије Давид Млинек је отворио јавни рачун за потребе прикупљања помоћи за Србе на КиМ,а такође су штампане и мајице са интересантним текстом , при чему је приход од продаје био намењен у исте сврхе.


- Господине Млинек, шта Вас је навело на то да станете на страну Срба и да им пружите подршку упркос томе што је то у супротности не само са званичном политиком Ваше владе,већ и у супротности са званичним ставом великих сила,што значи да то са собом може да носи и одређене последице ?

Дакле , пре свега здраво. Пре него што одговорим на ваше питање,дозволите ми мали коментар на ваш увод.Транспарент који сте поменули ''Чеси су уз Србе - влада није народ '' је био општа акција навијача неколико чешких клубова и појавио се на многим местима у целој Републици Чешкој.На мостовима изнад аутопутева, фудбалским стадионима , трговима већих градова итд.Идеја је дошла од навијача Баника из Остраве.У Јаблонцу је коришћен неколико пута док није коначно уништен од стране полиције током утакмице репрезентације до 21 године.
Истине ради, разлога за моје интересовање за ово питање је више , у првом реду , то је моје интересовање за историју.Мало ко,а посебно млађе генерације зна колико су Чеси и Срби увек били блиски.Само мало људи зна да су Срби као једини понудили помоћ Чехословачкој 1938 године, на хиљаде добровољаца се пријавило за одбрану чешких граница ,мало ко зна да се у Србији масовно демонстрирало у знак подршке нама 1968 године, а многи људи су заборавили да се преко Југославије могло побећи иза гвоздене завесе.Наравно,ово су примери из времена у основи недавног , али може да се иде и много даље.Већ у 15. веку,чешки плаћеници су помогали у одбрани граница Србије против османлија, у19. веку су пак одлазили чешки добровољци у помоћ Србима у рату са Турцима ,и по свим чешким земљама се прикупљала помоћ.Мислим да нема много земаља које су биле стотинама година толико блиске ! Дакле, за мене лично је највећи и главни разлог тај морални дуг . Узео сам за своју,заклетву из времена наше прве републике ''Верност за верност , љубав за љубав!'' (''Верност за верност,љубав за љубав!'' су речи које су користили Краљ Петар и чешки председник Т.Г.Масарик, примедба преводиоца)


- Шта је био ваш извор објективних информација о догађајима у бившој Југославији ? Када је реч о догађајима на Косову и Метохији , у којој мери је допринео у добијању објективне слике документарни филм чешког режисера Вацлава Дворжака " Отето Косово " ?
Дакле, у доба интернета свако ко хоће ,а та реч ''хоће'' је невероватно важна , може да нађе практично све што је потребно да би добио објективну слику.Питање бих,ако дозволите,мало изменио.Шта наводи човека на то да те информације уопште тражи уместо да слепо конзумира оно што му mainstream понуди ? Дакле , на првом месту за мене јето учешће САД. Од грађанских ратова не постоји ни један на коме САД нису зарадиле.То јепрви знак да нешто није у реду , а затим је потребно само да тражите и користите здрав разум . Наравно, у току претраге се дошло и до документарног филма господина Дворжака ''Отето Косово''.Што је била још једна коцкица у мозаику која је потврдила оно што сам мислио о томе - да је истина негде другде !


- У уводу смо поменули да сте штампали мајице са занимљивим тектом.Да ли би сте нам рекли шта је било написано , и дали кратки коментар на ово ?
На предњој страни је била карта Србије са натписом КОСОВО ЈЕ СРБИЈА а позади овај текст : ''ЗАШТО ? Једнострано проглашење независности Косова 2008 године је упоредиво са Минхенским диктатом 1938 , кршење међународног права и Резолуција Савета безбедности УН 1244 ( 1999 ) ,и невероватан ЗЛОЧИН НАД СРБСКИМ НАРОДОМ ! У Србији се 1938 године , као у јединој земљи пријавило 150.000 добровољаца за одбрану граница Чехословачке ! хиљаде Чехословака су искористили помоћ Срба приликом емиграције 1968 године, Србија је била једина земља источног блока где су стотине хиљада учествовали у демонстрацијама против окупације Чехословачке . Ми смо ПРОТИВ проглашења НЕЗАВИСНОСТИ КОСОВА , ми смо недвосмислено уз Србе!!! Верност за верност,љубав за љубав !!!''
Текст јасно упућује на аналогију између Минхена 1938 и проглашења независности Косова у 2008 , и у једном и у другом случају у питању је одузимање историјских територија неког народа као одлука велике силе.Није случајност да су под оба потписи истих земаља ,Велика Британија , Немачка , Француска , Италија , у овом другом случају , прикључују се и САД .


- Како би сте оценили стање људских права данас на Косову и Метохији ? Како коментаришете извештај Дика Мартија о трговини људским органима Срба са КиМ? Косово се такође означава и као транзитна земља за трговину наркотицима даље ка Европи ?
Да ли је могуће да се некако уопште да оцена тренутног стања на Космету??? Како да се оцени ситуација људи који живе под сталном претњом од странеАлбанаца без могућности позивања на закон ??? Како оценити апсолутну немогућност остваривања права за Србе ??? Како оценити терор који доживљавају тамо ??? Имају ли уопште на данашњем Косову Срби нека права ?????
Не знам шта да кажем о том извештају Дика Мартија , за мене је то нешто апсолутно ненормално.Та највећа лудост је чињеница да је све то дозвољено од стране великих сила..Али сви знамо да су за испуњење својих циљева САД и њени вазали спремне на све могуће прљавштине .
Косовски Албанци и дрога , то је и за нас Чехе прилично позната тема, када се у Чешкој каже косовски Албанац ,онда се иза тога може мирно додати знак једнакости - трговина дрогама.Друштво у Чешкој има са њима сопствено искуство - трговина дрогом , проституција , наручена убиства ,пуцњава из аутоматског оружја.Свиме овим су нас обогатили када им је владајућа гарнитура дала политички азил .


- Да ли су ово све били разлози који су Вас навели на коментар,цитирамо: " Ако се Срби одлуче за повратак на Косово , јављам се као добровољац "
Ја не мислим , једноставно тако осећам, да је то исправна одлука и ја одлучно стојим иза тога !


- Можемо ли из овог Вашег коментара да изведемо закључак да употребу оружаних снага – Војске Србије сматрате за легитимну? У случају да не ,онда шта је сврха њиховог постојања ? Зар то није онда само узалудан трошак из државног буџета ?
Недвосмисмислено , чему би иначе била армија него да заштити национални интегритет ??? Употреба србске војске би била савршено легитимна !!!


- Како се по Вама може решити проблем на Косову и Метохији ? Господин Вацлав Дворжак је у једном разговору изразио мишљење да косовске Албанаце чека судбина судетских Немаца - после Другог светског рата три милиона судетских Немаца су исељени у Немачку , док је њихова имовина у одузета у корист државе.Да ли би сте се сложили са мишљењем господина Дворжака ?
То би било решење , можда једино могуће!


- Прошле године сте посетили Србију.Какве утиске носите о Србији? Једном сте поменули како сте изненађени тиме што су Вашег малог сина на улици умели да помазе по глави и случајни пролазници ?Да ли то говори можда нешто о србском менталитету ?
То искуство са сином било је за мене невероватно, шетате се по граду где вас уопште нико не познаје , а сретнете три дедице и како избегавате пролазнике на тротоару тако један за другим помилују ваше дете по коси ,просто тек тако, без разлога, из задовољства, и наставе даље.То је овде код нас апсолутно немогуће, људи у Србији су много ближи међусобно и то може да се осети.Та срдачност је апсолутно невероватна и разоружавајућа.То шта сам тамо доживео ми је помогло да разумем Србе као народ , њихово невероватно пријатељство , њихову искрену срдачност , њихова љубав према земљи , њихов заслужени понос.Заљубио сам се у Србију !


- Питања КиМ иуласка Србије у ЕУ су међусобно повезана . Одлука од стране ЕУ о датуму почетка преговора о приступању Србије ЕУ била је условљена имплементацијом тзв. Бриселског уговора ( Бриселске диктатуре,Бриселске издаје) којом се признаје независност КиМ од Србије.Улазак у ЕУ није само економско питање , већ носи са собом и захтеве за промену система вредности , кроз имплементацију одређених закона.Тиме пре свега мислимо на законе који се тичу сексуално девијантних особа,којима се угрожавају права традиционалне породице.Какав је, дакле, Ваш став као грађанина Европске уније према ЕУ ?
ЕУ је средство за ликвидацију самосталних националних држава и стварање тупе , лаке за контролу, масе раднике без права !!!


- САД ? НАТО ?
Почећу од других , НАТО је имао смисао у биполарном свету као противтежа Варшавског пакта , данас је ова организација репресивни део агресивне политике неколико великих сила.
САД су фабрика која не ради без горива ,њено гориво су долари , а њен главни покретач привреде рат.Без ратова нема долара .


- Пре пар месеци навијачи Јаблонца су скупили новац, купили плишане играчке и однели их болесној деци у болницу у Јаблонцу.Персонал је добио цвеће ,о чему је писала штампа.На другој страни, навијачи неколико клубова из Србије , Црне Горе и Републике Српске организовало је прикупљање помоћи за људе на КиМ . Зар нису ово одлични примери по којима би требало да се управљају и други ? Имате ли контакте са навијачима Партизана ( ФК Партизан ) Црвене Звезде( ФК Црвена звезда ) , или других клубова у Србији ?
У животу имамо само две опције , или да окренемо леђа проблемима других , или да покушамо да помогнемо.И једно и друго се увек враћа , зато ја рађе помажем.Сви ми имамо могућност избора, али наравно, што више људи учествовује у сличним акцијама ,тим свакако боље .
Наравно , имам познанике међу навијачима Звезде и Партизана , али не мислим да спадају међу вође на навијачкој сцени .
- Неколико речи за крај?
Живимо у времену које је само по себи сулудо ,време када перверзија постаје норма , у време када педофили хоће некаква права , у време када се нађу такви који та права хоће да им дају , у време када се губе основне вредности, у време када новац вреди више него част , у време када политичка коректност вреди више него истина !!!!!Утолико више је потребно да се држимо заједно – Верност за Верност , Љубав за Љубав !!!!!
[/b]
_________________
‎"Од Главе Зете,до града Спужа..."
Back to top
View user's profile Send private message
zokriogi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 May 2008
Posts: 520
Location: kosutnjak

PostPosted: 04 Jan 2015 11:30    Post subject: Reply with quote

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:527356-Ceski-potpukovnik-Vracam-ordenje-zlocinackoj-NATO-alijansi
_________________
Нек' песма ори се нек' грми стадион,
ти нећеш остати никад сама јер живот си мој!
Back to top
View user's profile Send private message
Драгутин Мати
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Dec 2011
Posts: 207

PostPosted: 13 Feb 2015 22:47    Post subject: Reply with quote

"Чешки националисти: Организујемо протесте за српско Косово заједно са Пољацима и Словацима!"
Ове године грађани Чешке поново организују протесте против признања независности Косова, први у организацији омладине радничке партије социјалне правде одржаће су у суботу у Острави, док се дан након тога у Прагу организује удружење пријатеља Срба са Косова, а на скупу сваке године говоре посланик доњег дома чешког парламента Јарослав Фолдина, сенатор горњег дома Јарослав Доубрава, као и режисер филма ''Отето Косово'' Вацлав Дворжак.

У интервјуу за Правду председник омладине радничке партије Ерик Лампрехт говори о томе зашто чешки националисти бране суверенитет Србије на Косову, као и о сарадњи са организаторима протеста у Пољској и Словачкој.

http://www.srpska.ru/article.php?nid=25137

Наклон до пода!
_________________
‎"Од Главе Зете,до града Спужа..."
Back to top
View user's profile Send private message
InWires
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 24 Aug 2007
Posts: 286
Location: тамо ђе се привиђа

PostPosted: 28 Aug 2015 20:29    Post subject: Reply with quote

http://www.mozzartsport.com/vesti/navijaci-plzenja-poveli-navijanje-na-karadjordju-kosovo-je-srce-srbije-foto/114099
Back to top
View user's profile Send private message
Историчар
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 01 Sep 2019
Posts: 14

PostPosted: 07 Sep 2019 12:45    Post subject: Reply with quote

УХАПШЕНИ ЧЕСИ

Хтели на мечу у Приштини да подигну дрон – Косово је Србија



ПРИШТИНА - Вечерас је ухапшено осам држављана Чешке који су намеравали у суботу, на утакмици Косово-Чешка подигну дрон с паролом "Косово је Србија".
Они су вечерас на саслушању у Регионалној полицији у Урошевцу, потврдио је за Коха.нет мајор тзв. Полиције Косова, Мехмедали Хајдини.

Хајдини је потврдио да су им одузете две заставе Србије, један транспарент, један дрон, једна камера и два уредјаја за радио-везу.

У суботу у 15 сати на стадиону „Фадиљ Вокри“ у Приштини почиње утакмица фудбалских репрезентација тзв. Косова и Чешке у оквиру квалификација за Еуро 2020.


Извор: Бета
Објављено: 07.09.2019
_________________
Америко проћићеш и горе због Косова и Крајине моје!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop