DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Чешки национални револуционари
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maxen
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Sep 2008
Posts: 118

PostPosted: 21 Feb 2009 09:25    Post subject: Чешки национални револуционари Reply with quote

Чешки Аутономни националисти и Народни одпор праха одржали су демонстрације 17.02.2009. за српско Косово и Метохију против њене независности!








_________________
Од истине знају немогу побећи, наша снага свима проблем је највећи.
Back to top
View user's profile Send private message
Kordunas
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 18 Feb 2009
Posts: 628
Location: Sever Marakane

PostPosted: 21 Feb 2009 12:11    Post subject: Reply with quote

Свака част!
Back to top
View user's profile Send private message
Brdjo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Jun 2003
Posts: 514
Location: БРЧКО СРБИЈА

PostPosted: 21 Feb 2009 19:37    Post subject: Reply with quote

Респект!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Podgorica FxCxRxSx
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jun 2004
Posts: 527
Location: Црна Гора

PostPosted: 27 Mar 2009 06:27    Post subject: Reply with quote

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/Srbija/52138/Mogu%C4%87e+povla%C4%8Denje+%C4%8De%C5%A1kog+priznanja+Kosova.html
_________________
http://www.crnagorazakosmet.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Гојко
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Dec 2005
Posts: 380
Location: где звездо играш ти...

PostPosted: 27 Mar 2009 07:34    Post subject: Reply with quote

Свака им част. Ово се цени...
_________________
ЖИВИШ
Back to top
View user's profile Send private message
rs fvr
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Mar 2005
Posts: 50

PostPosted: 27 Mar 2009 12:57    Post subject: Reply with quote

Ово би могао бити моменат који означава преокрет у вези Косова.Надам се да ће тако и бити, али плашим се неких ствари које су се већ дешавале у сличним ситуацијама.Сјећате се кад је Црна Гора признала независност Косова? У сличном моменту, када је изгледало да се ситуација окреће у нашу корист...Биће им тешко да то ураде, ЕУ, притисци....Хвала им у сваком случају за све што су досад учинили...
Back to top
View user's profile Send private message
муња
Ветеран


Joined: 16 Jan 2005
Posts: 1076
Location: Делије припреме

PostPosted: 27 Mar 2009 13:11    Post subject: Reply with quote

Графит у Прагу.


_________________
Догодине у Призрену!

www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Modrichhha
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Oct 2003
Posts: 63
Location: Modrica

PostPosted: 27 Mar 2009 17:54    Post subject: Reply with quote

Имам доста пријатеља Чеха, и сви су сложни у својој љутњи на председника Вацлава Хавела (мислим да је још он председник) који је признао самопрокламовану државу.
Чеси нас доста воле, заправо они воле и Србе и Хрвате, све Балканске народе.
_________________
Црвена Звезда
Crvena Zvezda
Red Star
Stella Rossa
Etoile Rouge
Røde Stjerne
Červená Hvězda
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Modrichhha
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Oct 2003
Posts: 63
Location: Modrica

PostPosted: 27 Mar 2009 17:56    Post subject: Reply with quote

Тек сад видим да је влада признала а не предесник, и није Хавел већ Клаус. Упссс... Знам да неко јесте а неко није. Very Happy
_________________
Црвена Звезда
Crvena Zvezda
Red Star
Stella Rossa
Etoile Rouge
Røde Stjerne
Červená Hvězda
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Prag_Bratislava1989
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 Feb 2009
Posts: 47

PostPosted: 07 Apr 2009 15:23    Post subject: Графит Reply with quote

Мало ближи поглед на графит!!


Back to top
View user's profile Send private message
kuckalo
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 75

PostPosted: 07 Apr 2009 20:33    Post subject: Reply with quote

Свака им част.
_________________
Знамо где је Ратко!!!
Али нико нема толико пара
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 08 Apr 2009 07:55    Post subject: Reply with quote

Ајде неко ко је упућен да напише мало више о њима, који су им ставови, итд.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Perun
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Sep 2006
Posts: 93
Location: Češka

PostPosted: 06 Jul 2009 21:32    Post subject: Reply with quote

УлтрасЛондон wrote:
Ајде неко ко је упућен да напише мало више о њима, који су им ставови, итд.



Направио сам интервју са једним од њихових вођа. Познајем га доста дуго, још пре него што је кренуо да се озбиљно бави политиком. Договорили смо се и одржао је дату реч за разлику од једног лика, такође њиховог, мање утицајног, који је некада био у навијачком фазону и који није нешто показао заинтересованост да нам представи свој покрет.



Здраво. Неколико речи о себи?


Поздрављам Делије и све српске патриоте. Зовем се Jiří Bunda, имам 29 година и још од ране младости сам национални активиста. После распада једне националистичке организације прешао сам у редове Аутономних националиста (АН)


Ко су аутономни националисти, какви су ваши политички ставови?


АН су про народно и социјално размишљајући млади људи који нису равнодушни према судбини свога народа и отаџбине. Желимо Европу братских и пре свега слободних нација. Наш највећи непријатељ је глобални капитализам заједно са сионизмом и диктатуром САД. Наша свакодневна борба је усмерена против идеологије мултикултуре и дискриминацији поштених радних људи.
Нисмо чврсто структуализовани и немамо вођу. То што нас уједињује је активизам. Што се политичке опредељености тиче углавном се састојимо од националних социјалиста и фашиста.
Не гледамо у прошлост за разлику од неких других организација. Трудимо се да из ових идеја искључиво то што је добро и битно апликујемо на данашње време и наш народ. Због тога неоклевамо да заузмемо негативан став напр. према хитлеризму.
Циљ нашег активизма је да отворимо очи нашим ближњим. Имамо свој сајт, организујемо демонстрације и протесте, правимо транспаренте на битне теме ширимо политичке налепнице и плакате. Трудимо се да утичемо и на реалну политику преко једне политичке странке са којом смо у блиским односима.


Европска унија, лисабонски споразум, какве ће то имати последице по Европу?


Ми смо апсолутно против ЕУ као такве а да ли ће лисабонски споразум бити усвојен или не, није битно. Можда ће његова ратификација допринети бржем распаду ЕУ. Њено непријатељство према европским народима и њиховој цивилизацији ће тада бити много уочљивије.


Може се приметити да у Чешкој републици постоји нешто што би се могло назвати "цигански проблем"?

Да. Тај проблем постоји. Цигански живаљ је доста бројан у Чешкој. Углавном ни немају наше држављанство и већина се доселила после другог светског рата из источне Словачке. Запосленост код њих је минимална али зато у максималној могућој мери изкориштавају социјалну помоћ државе и баве се криминалом свих врста. Слободно могу рећи да деведесет одсто њих се бави не законим делатностима. Имају висок наталитет и гаје мржњу према већинском друштву. И поред свега тога држава их штити и било какав глас против њиховог паразитизма и црног расизма кажњава. Не смемо ни да их зовемо цигани већ роми.
У неким деловима републике је ситуација постала критична и бели људи се плаше не само о имовину већ и животе. Напади на беле су тамо на дневном реду.
АН су урадили неколико акција против циганског терора и имали велику подршку месног чешког становништва.


Шта мислиш о улози Русије?


Русија може да буде велика нада за европске нације. Ако истраје на свом властитом путу и успе да одоли јеврејским утицајима. Временом ће постати ослонац за све нације које би хтеле да напусте пут јудео-либерализма. Само слободна и национално опредељена Русија може да буде сила, коју ће САД и Кина морати да респектују.


Каква је верска (религијска) ситуација у Чешкој?


Чешка је од давнина једна од најмање религиозних земаља.
Од разних вероисповести најраспрострањенија је римокатоличка и протестантска. Постоји и доста разних секти. Не знам тачне статистике, але религиозних младих људи нема више од 5%. Цркве посећује минимум људи. Највише их је на југу мораве (део чешке републике) и то пре свега на селима. Просечан Чех је крштени католик или протестант али не иде у цркву и уствари је атеиста.



Како би представио садашњу хулиганску односно ултрас сцену у чешкој?


На ово питање би било боље да одговори неко други, више упућенији. Мој клуб је Slavia Praha. Међутим нисам активан ултрас, навијач или хулиган и то пре свега због недостатка времена. Радим и политичке активности заузимају пуно слободног времена. Не мислим да би фудбал требало доживљавати као неку вишу вредност.
Добро је волети свој град и свој клуб и бранити његову част, али наравно за мене су мој народ и породица одувек били на првом месту и тако ће и увек бити.


Био си у могућности да видиш само једном неку екипу из Србије и то гробаре када су имали гостовање у Прагу. Какав су оставили утисак на тебе?


Па ако изузмем диловање дроге директно у њиховом копу. Симпатично издање.


Која је већинска политичка оријентација на чешким и моравским трибинама?


Нажалост конзум. Иначе што се тиче hooligans већина је усмерена ка национал- социјализму и то ка његовој не баш позитивној варијанти. Бојим се да већина њих ову идеологију не схвата исправно.


Аутономни националисти су били једина страна овдашње политичке сцене која је отворено дала подршку јединству Србије. Какво је твоје мишљење о Косметској проблематици?


На свету је мало ствари које су толико јасне да јасније не могу бити а једна од њих је та, да је Космет био, јесте и биће србски. Верујем да ће доћи време када ћете на рушевинама старих светиња подићи нове храмове са православним крстовима и сву ту шиптарску гамад отерати једном за свагда!


Српско - хрватски односи... твоје мишљење?


Ја лично сам одувек био просрпски опредељен, али има код нас и оних који заступају хрватско гледиште. Искрено речено нисам толико упућен да би могао да судим. Једно је сигурно, старе ране тешко зарастају.



Људи у Србији укључујући и мене који живим у Чешкој већ дуги низ година не разумеју тај модерни национал социјализам, његов популаритет у земљама бившег источног блока.
Чуди нас када например у Русији део спартаковаца направи транспарент поводом хитлеровог рођендана, нацистички поздрави пред тучу неких екипа у Чешкој и слично.
Компликовано ми је да схватим како може идеологија национал социјализма да има толико симпатија мећу хулиганима, навијачима и националистима у земљама бившег источног блока, kада је познато да је трећи рајх био према њима отворено непријатељски.
Твоје виђење ове проблематике?




Трећи рајх је донео народима Совјетског савеза нову наду. Ништа није могло бити горе од бољшевичког терора који је владао у предратним годинама. Нацистичка немачка је симбол снаге, реда и јединства. Јединства које на истоку често толико недостаје. Његови симболи и фанатизам су за многе неодољиви. Мистика и култ правих хероја, то је то што у данашње доба толико недостаје.
Један од разлога популарности национал социјализма је и тај што је то идеологија која провоцира и један је од начина како свету показати свој револт.



Какво је у Чешкој стање што се тиче репресије од стране полиције, државних органа.... на стадионима, демонстрацијама и слично?



У Чешкој је јака репресија како према народној опозицији тако и према hooligans.
На политичким демонстрацијама постоји јако шиканирање од стране полиције. Претресање, легитимисање и вербално и физичко малтретирање. Не дозвољавају грађанима уопште да дођу у контакт са нама. Кад правимо демонстрације изолују нас од света. Идемо пустим улицама и нема шансе да дођемо у контакт са обичним људима. Исто тако и на митинзима. Предузимају све могуће
мере да не би обичан грађанин могао да чује наше ставове. Концерти су често без разлога прекидани од стране полиције. И не бирају средства у томе.
Сада је премијер привремене владе постао јевреј (Jan Fischer). Перзекуција је порасла. Хапшења, рације, упади у станове, кућни претреси и слично. Много другова нам је у затвору. Биће још политички монтираних суђења.



Куда иде модеран фудбал и да ли ће ту бити места за навијаче, хулигане, ултрасе каквих има данас?


Пуно младих људи ће да преиспита своје ставове. Или ће да се угасе и престаће да се боре за боје свога клуба, да рескирају репресију или ће постати борци против система и своје емоције усмерити ка другим циљевима него што су противнички навијачи.


Твоје мишљење о ЕУ и садашњој геополитичкој ситуацији у свету.
Да ли ће преживети традиционалне вредности као што су љубав према отаџбини или ће превладати равнодушност и нихилизам према свему што је пређашњим генерацијама било свето?



У будућности ћемо највероватније дочекати тотално уништење свега традиционалног. Традиције ће преживети само у појединцима. И на њима ће бити задатак да једнога лепога дана изграде све изпочетка и да дају нови живот народима али пре ће то бити неки нови народи, зато што оно старо ће дефинитивно нестати. Искрено бих волео да не доживим тако нешто и хтео бих да спасим све што се спасти може, све што још није изгубљено. Нажалост, из дана у дан у мени расте осећај да је већ прекасно. Међутим верујем да је у вама Србима много већа нада да ћете сачувати традиције вашега народа у потпуности.



Који проблеми највише муче Чешку републику (ЧР) у данашње доба?



ЧР је држава без националних елита. Садашње елите или су издајничке или јеврејске. Народ без елите тешко се бори за достојан живот и још теже му је да нађе пут у бољу будућност. То је највећи проблем нас Чеха. Остали проблеми су мање или више колатерални. Ако би се нација окупила око квалитетних елита, лако би решила већину својих проблема.



Недавно си био у могућности да гледаш утакмицу у Риму. Утисци?



Драго ми је било када сам видео велики број ултра десничарске омладине која навија за AS Roma. Исто тако и заставе Ирске и Баскије у знак солидарности.
Чули смо да и у Риму има много младих људи који имају забране да посећују утакмице.
Али опет понављам да фудбал и ствари око њега нису баш тема за мене.



Делије су симбол србског национализма. Шта би си њима и свим Србима уопште поручио за крај?

Издржите и чувајте своје традиције. Само тако ћете и даље бити и остати Срби. Само ако будете потпуно свестни свога идентитета, моћићете да опстанете као народ и поново остварите велика дела. Будите пре свега јединствени и максимално се укључите у сарадњу са осталим националним покретима. Ова повезаност идеја отвориће могућност јединства европских народа у будућности.
Back to top
View user's profile Send private message
Алекса
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 May 2008
Posts: 16

PostPosted: 08 Jul 2009 15:27    Post subject: Reply with quote

Свака им част за акцију и протест! Једино што овај графит нису они цртали...
Back to top
View user's profile Send private message
Ултрас Ментал
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Apr 2009
Posts: 281
Location: на зипи...

PostPosted: 17 Feb 2010 21:22    Post subject: Reply with quote

Као и пре годину дана, Чеси су се окупили у знак подршке српском Космету! Хвала им!
А где смо ми браћо Срби? Зар странци требају да се боре за нашу свету земљу док ми пискарамо по интернету... Crying or Very sad

http://img192.imageshack.us/img192/6168/p1020797.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop