DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Увек са децом
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Elazvezda
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Nov 2008
Posts: 6

PostPosted: 13 Dec 2008 16:31    Post subject: Увек са децом Reply with quote

Поздрав Делијама,надам се да нећете ово обрисати ,нисам сигурна да је на правом месту,али да покушам.Прво да кажем ко сам,ја сам мама девојке Делије и то с правим поносом пишем.Север је био њена велика љубав,то је ишло тако далеко да је чак отказала операцију због утакмице са Левадијом прошле године.Више није са мном и то је разлог зашто ово пишем.
Долазећи на сајт приметила сам да се често тражи помоћ за лечење деце која су оболела од канцера.У Београду постоје многа удружења,ово из наслова је једно од њих.Основано је при Онкологији,основали су га родитељи и постоји већ дуги низ година.Трудимо се да помогнемо онолико колико смо у могућности.Некад и прича може да помогне.
Уколико знате неког,коме је потребна нека помоћ,савет,било шта што ми можемо да урадимо и помогнемо,оставите поруку,одговорићу.Хвала вам на стрпљењу.
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 14 Dec 2008 11:28    Post subject: Reply with quote

На мене је ваш пост оставио много снажан утисак. Да ли можете да напишете нешто више о вашој ћерки, одакле толика љубав према Северу и Звезди, неку фотографију да поставите ...
"Некада и прича може да помогне". Мишљења сам да је свим људима најпотребнија и најкориснија духовна помоћ. Помоћи људима да кроз ВЕРУ пронађу себе и схвате суштину овоземаљског живота, јер је то најбољи пут да се свака исправна душа спаси и заслужи вечни живот.
Back to top
View user's profile Send private message
Elazvezda
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Nov 2008
Posts: 6

PostPosted: 14 Dec 2008 12:11    Post subject: Reply with quote

Прво желим да захвалим УлтрасЛондон на разумевању и помоћи при постављању ове теме.Свака помоћ која се пружи у таквој ситуацији много значи.За успех у лечењу важно је све,подршка било које врсте.Третмани које деца пролазе су исцрпљујући,родитељи трпе изузетан притисак да обезбеде све што је потребно.Комплетна породица треба сву могућу подршку.Ми покушавамо да урадимо све што је у нашој моћи да им помогнемо.Није лако,али где има воље,има и успеха.
Верујте ми тешко је писати о томе а не бити патетичан,али све што причам овде је истина.Имала је три године када је први пут отишла на север и више није било престајања.Велике утакмице,мале,дерби,финала,шалови,дресови,преноси,баскет,ништа се није пропуштало.Чак ни онда кад је болест учинила цвоје.Била је велики љубитељ спорта,тренирала кошарку,волела лопту више него ишта.А изнад свега Звезду.
Кад у граду није било карата за утакмицу са Бајерном,успела сам да нађем две,наравно Север и била је.За живот се борила са великим достојанством,била је стварно посебна.Верујте ми,није патетика,ово износим,иако је лично,јер желим да сви схвате каква су та деца.Они су сви посебни и предивни и прелепи.На крају,између свега осталог,у једном од наших последњих разговора,рекла ми је ово:"И,иди понекад на Север".
Није ми циљ да све ово претворим у драму,али ко би отказао операцију и трпео болове десет дана дуже,ко би седео у мраку са шалом око врата и певао Звездину песму и кад губи,плачући зато што не може да буде на трибини.Због тог њеног става и толике љубави према имену клуба и Делијама,ја сам поставила овај топик у име Удружења и у њено име.
Опет вас молим да ме не схватите погрешно,циљ ми је да се чује за Удружење,да се зна да постојимо.Вама Делијама сам се обратила зато што сте највећа и најорганизованија група и наравно најбоља.Причајте људима за које знате да им је дете болесно од рака за ово Удружење,оставите пп,ја ћу редовно обилазити сајт.
Back to top
View user's profile Send private message
Elazvezda
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Nov 2008
Posts: 6

PostPosted: 15 Dec 2008 19:08    Post subject: Reply with quote

Морам да додам једно појашњење.Нисам сасвим јасно ставила има удруженја,зове УВЕК СА ДЕЦОМ,оснивачи су родитељи чија су деца оболела од рака.
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 15 Dec 2008 20:35    Post subject: Reply with quote

Elazvezda wrote:
Морам да додам једно појашњење.Нисам сасвим јасно ставила има удруженја,зове УВЕК СА ДЕЦОМ,оснивачи су родитељи чија су деца оболела од рака.


Поштована ,
Било би добро ако можете да оставите више информација о удружењу, адресу , сајт, контакт ....
Свако добро
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Elazvezda
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Nov 2008
Posts: 6

PostPosted: 15 Dec 2008 20:56    Post subject: Reply with quote

Адреса Удружења Увек са децом

Ресавска 16,Београд

тел.0113239821

Email office@sadecom.org.yu

На сајту се налазе све информације у вези нас.Поздрав свима.Хвала за ваше интересовање.
Back to top
View user's profile Send private message
uroshrs
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Sep 2005
Posts: 116
Location: милетов крај

PostPosted: 15 Dec 2008 21:15    Post subject: Reply with quote

ево га сајт овде
http://www.sadecom.org.yu/
_________________
..само ноге вире..
Back to top
View user's profile Send private message
Elazvezda
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Nov 2008
Posts: 6

PostPosted: 15 Dec 2008 22:11    Post subject: Reply with quote

Истина је да се мучим са овом справом,хвала ѕа помоћ.
Back to top
View user's profile Send private message
Elazvezda
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Nov 2008
Posts: 6

PostPosted: 07 Dec 2009 08:02    Post subject: Reply with quote

Драги пријатељи,прође још једна година и морам признати да ми је веома драго што се нико са овог сајта није јавио за било какву помоћ,значи да су наши драги и мили здрави.То је велико охрабрење за нас у удружењу,али ми и даље настављамо да радимо и боримо се за боље услове лечења оних који су ипак оболели од ове опаке болести.

Сад мало о нашем раду.На ИОРС-у је покренута акција за изградњу дневне болнице на дечијем оделењу.Наше удружење се придружило тој акцији и сад увелико скупљамо новац путем донација.Морам рећи да смо имали успеха и да смо обезбедили један део средстава,но то није довољно и ми настављамо даље.Планови за изградњу су готови,одобрени и тренутно се чекају дозволе које су потребне да би се почело са остваривањем жељеног циља.Очекује се да ће се почети са радовима у априлу или мају идуће године,уколико успемо да скупимо потребна средства.Комплетна идеја је потекла са Дечије онкологије и болница је главни извођач свих организационих детаља.Значај дневне болнице је велики,умногоме ће олакшати деци и родитељима њихов тежак и болан пут ка оздрављењу и враћању у нормалан живот.

За сада толико од мене.Са новим вестима ћу се јавити како будемо напредовали.ДЕЛИЈЕ,нека вам свима Нова година буде здрава,радосна и испуњена љубављу.Поздрављам Вас.
Back to top
View user's profile Send private message
Лазар
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Feb 2009
Posts: 67

PostPosted: 11 Dec 2009 15:18    Post subject: Reply with quote

Само једно обавештење. Стари линк http://www.sadecom.org.yu/ више не ради јер је .yu домен у међувремену укинут. Нова адреса је http://www.sadecom.org.rs/

Ајмо Делије... колико ко може.

Рачун за уплату (са сајта)

Марфин банк
145-2350-06

_________________
Србине! Пошаљи СМС на 1033! Помози браћи!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Србкиња ЦЗБГ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Apr 2010
Posts: 30

PostPosted: 21 Apr 2010 15:00    Post subject: Reply with quote

Госпођо, моје саучешће. Верујем да сте имали дивну кћерку и треба са поносом да причате о њој. Нико од нас неће помислити ни да претерујете, ни да патетишете. Жао ми је што нисам имала прилике да упознам Вашу кћерку, сигурна сам да би се лепо дружиле. Сигурна сам да Вас гледа с неба и да је поносна на Вас што сте успели да пребродите њен одлазак и што помажете другој деци која деле њену судбину.

БОГ ВАС БЛАГОСЛОВИО!
Back to top
View user's profile Send private message
апсурд
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Nov 2005
Posts: 300

PostPosted: 15 Dec 2011 19:58    Post subject: Reply with quote

Пре пар дна сам сређивао неке папире и дошао до једног писма (честитке)... Дуго сам размишљао на којој теми бих могао да поставим? Спонтано сам дошао до закључка да је овде најбоље:



Етарији форумаши се вероватно сећају акције помоћи овој девојчици, а за оне млађе:

http://www.delije.net/forum/viewtopic.php?t=6170&postdays=0&postorder=asc&start=0

Нажалост већ скоро две године мала Марија није више међу нама Sad
Остаје само бол и тужна успомена на ову храбру девојчицу!

Почивај у миру!!!
_________________
---hahhaha slusaj ovog,decko poduvaj ku*** malo...ja na tekme idem od 2002 ...do 2006 sa Caletom, od 2007 stalno... tako da...
Back to top
View user's profile Send private message
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 17 Apr 2012 16:48    Post subject: Reply with quote

"POTREBNA JE POMOĆ MOM SINU (Vesna)... POSTAVITE NA 10 MINUTA, NA SVOJ PROFIL!!! HITNO POTREBNE "VEPERSID "AMPULE, RADI NASTAVKA HEMO-TERAPIJE MOG SINA STEFANA, KOJI JE BEZ NJIH ŽIVOTNO UGROŽEN! ZATO VAS MOLIM DA, UKOLIKO POSTOJI NEKO KO IH IMA, A MOŽE DA MI IH USTUPI ILI PRODA, NEKA MI SE JAVI NA MOB. 061/288-12-33, HITNO!!! VAŠA POMOĆ BI MI DOBRO DOŠLA I NA NAČIN DA SE OVA PORUKA POSTAVI NA VAŠ ZID, U NADI DA ĆE OVU PORUKU VIDETI ONAJ, KO POSEDUJE AMPULE VEPERSID-a!
UNAPRED HVALA, VESNA 061/288-12-33
AKO MOZETE POMOZITE MOLIM VAS!!!"

_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
epicentar
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Jun 2012
Posts: 5

PostPosted: 30 Jun 2012 15:52    Post subject: Reply with quote

Поздрав за све,
као прво не желим да неко помисли да сам се активирао само да бих ово написао зато што сам имао и раније ник на форуму али пошто сам више читао а мање писао временом се деактивирао

Тамара Милићевић је дјевојчица из Краљева.Рођена је 26.01.2007. године.Она болује од МАЛИГНОГ ТУМОРА на мозгу

У јануару ове године смо имали безазлену прехладу и наравно отишли код лекара у Краљево. Рекли су нам да је обична упала синуса, дали антибиотик, међутим дете је све више се жалило на главобољу и губила је моћ говора и равнотеже тј. није могла да стоји на ногама.
Отишли смо поново на дечије одељење у Краљеву.Позвали су неуролога да уради преглед...Посумљали су на неку неуролошку страну и хитно је пребацили за Крагујевац санитетским колима да урадимо МР главе.Дежурни неурохирург нас прослеђује на Ургентни центар у Београду са снимком на коме је тумор величине 4/5/3.5 цм и зачепљеним хидроцефалусом (вода која обавија мозак немозе да кружи организмом и ствара огроман притисак у самом мозгу).
Викенд смо провели у Ургентном центру где нас у понедељеак пребацују у Универзитертску дечију клинику у Тирсовој и истог дана раде хитну операцију хидроцефалуса (уграђивање екстерне пумпице која одвлачи вишак воде).
Након 7 дана отпуштају нас кући на одмор и заказану операцију самог тумора.
Након 20 дана враћамо се у Тиршову где проф. Тасић ради веома опасну операцију по живот ,самог тумора.Због неприступачности успева да скине само мали део тога , и шаљу узорак на хистопатолоску анализу.Добивамо назад резултате где се утврђује да је малигни тумор градус 3.
Враћамо се кући на 25 дана, са обавезом да се јавимо Иинституту за онкологију и радиологију, на терапију зрачења, где после 30 третмана отпуштају нас куци такодје на одмор.Враћамо се на хемиотерапију и примамо прву где настају велики проблеми.
Хидроцефалус се поново зачепио...Радимо поновну операцију у тренутку кад је крвна слика испод сваке минималне дозвољене границе.Лекари кажу да је морање и ида дете неби преживело пар дана поновног притиска у глави.Операција је добро прошла и хвала Господу.
Међутим дете је у доста лошем физичком стању где слабо прича, слабе једе итд....Чули смо за клинику Борисов из Москве, преко интернета, људи и деце које је доктор Борисов лечио.То је терапија имуног система на коме он имунолошки систем враћа у почетну фазу и подиже на виши ниво, где се сам организам успева изборити са малигним тумором.Та техника лечења помаже онколозима, јер враћа имуни систем тј.опоравља.
Собзиром да је то једини начин лечења за Тамару то некако морамо да одрадимо, јер још 5 хемиотерапија бице тешко издржати.
Ја сам се са њима телефоном чуо ,рекли су ми, како се то ради, али нажалост и цену тог лечења за једну имунолошку терапију која је око 3500 еура (цена једне имунолошке терапије без самог пута за москву).
Ту нам треба читава армија иза нас људи да остваримо тај циљ, јер је потребно да Тамара има више тим имунолошких третмана, ни сами не знамо колико.
У сваком случају борицемо се ...
ХВАЛА УНАПРЕД
Александар Милићевић +38163 684 910
Андјелка Милићевић +381 62 346 110
Жиро рачун ће бити накнадно објављен
Back to top
View user's profile Send private message
epicentar
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Jun 2012
Posts: 5

PostPosted: 30 Jun 2012 15:55    Post subject: Reply with quote

пошто нема едит опције хтео бих да кажем да сам се потресен овом причом одлучио да отворим налог како бих могао да проширим ово
надам се да ћемо па можда чак и против Белоруса имати неку акцију прикупљања помоћи за ову несрећну девојчицу...то већ остаје на вама
Поздрав браћо!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop