DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

БЕОГРАДСКИ ДУХ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 21 Sep 2013 11:42    Post subject: Reply with quote

Из ваздуха снимано, прелепо ...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XkB51u5E478#t=177
Back to top
View user's profile Send private message
andjelooo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 May 2009
Posts: 738
Location: Фонтана

PostPosted: 17 Oct 2013 15:21    Post subject: Ласе Вирен Reply with quote

ГРАДСКИ ЖИВОТ

5 култних ликова Београдских улица :

http://www.dominomagazin.com/article/23361/gradski-zivot/5-kultnih-likova-beogradskih-ulica

С времена на време разне новине , часописи и интернет портали објављују сличне текстове .
Када немају о чему да пишу а потребно им је да попуне странице текстом , обраде ову тему , с тим да главни јунаци остану увек исти а само им замене редослед .

Хтео бих да споменем једну легенду Београда са краја 80-их година , о коме нећете наћи податке на интернету , нити у овим новинским текстовима .
Нисам никада успео да сазнам ни где живи ни чиме се бави ни како му је право име .
Такође са сигурношћу не могу тврдити ни када се појавио ни када је нестао са Београдских улица .
Себе је називао Ласе Вирен - човек који је победио машину .
Ласе Вирен је иначе чувени Фински атлетичар 70-их година прошлог века , освајач бројних Олипијских медаља .
Његова представа , перформанс како би данас модерно назвали , почињао би на Новом Београду , у Павиљонима , на окретници аутобуса број 16 .
Обучен увек у кратак шортс , као за физичко у то време , и атлет мајицу без рукава , трчкарао би по окретници , загрејавао се , уз гласне псовке и коментаре на нездрав живот који воде становници главног града .
Загревао се и као ловац вребао свој плен , аутобус на линији 16 .
Када би одабрао свог такмаца , започињала је трка са машином и човеком за њеним управљачем .
Трка човека и аутобуса на линији 16 , на деоници од Павиљона до Зеленог Венца завршавала се као по обичају победом нашег хероја .
На Зеленом Венцу би настајао прави шоу , тријумф човека су сви славили , осим возача аутобуса који се осећао побеђеним .
Присуствовао сам као путник аутобуса , бројним тркама , и могу посведочити да возачи никада брже нису возили аутобус него тада .
Машину су терали до крајњих граница издржљивости а гласно негодовали оним путницима који су без журбе улазили и излазили на аутобуским стајалиштима .
Нигде никада ништа нисам прочитао о њему , да ли је то можда било и такво време где се нису славили људи који одскачу од тог самоуправљачког идеала или је нешто друго у питању стварно не знам .
Ако постоји било ко ко ишта зна о овој легенди био бих му захвалан да своја сазнања подели са нама .
_________________
Замолио бих дежурне критичаре, негативце, напаљене клинце, доконе полемичаре, мудријаше, комедијаше и сличне да се уздрже од коментарисања
Back to top
View user's profile Send private message
СКИДС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Jun 2005
Posts: 833

PostPosted: 27 Nov 2013 12:39    Post subject: Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=ITQGkXm5-_c

Exclamation

Итекако се уклапа у ову тему.
Back to top
View user's profile Send private message
Mali Boki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 551
Location: BGD

PostPosted: 27 Nov 2013 22:48    Post subject: Reply with quote

А сад ме подсети... ћале на крају снимка ,што је добио усну хармонику, ко зна колико пута ме је одушевио док сам пролазио у пролазу кроз омиљени пролаз у центру...
Често засвира српске песме, на неки тужан начин својствен усној хармоници, и увек је то невероватно звучало. "Ој Војводо Синђелићу", "Морем плови", "Јечам жњела"... неописиво добро звучи на усној хармоници кад он то свира у пролазу оном, када некако одјекује у ходнику. Сећам се једном, припит после зезања са друштвом, приближавам се...а полагано свира "Тамо далеко"... нигде нема никог, само дивна тужна песма и он. Стао, гледам и не верујем. Почо да чеплам, кеве ми!
Попричао пар пута са њим... ћале гендале Exclamation
Видећете га...још је ту. Застаните, прозборите коју реч, оставите коју кинту... ћале је класичан београдски дух!
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2004
Posts: 601
Location: ...тамо где је Звезда

PostPosted: 08 Dec 2013 23:13    Post subject: Reply with quote

СКИДС wrote:
http://www.youtube.com/watch?v=ITQGkXm5-_c

Exclamation

Итекако се уклапа у ову тему.


Сам гест да, ал ми је више Београд да нема снимка на јутубу
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
СКИДС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Jun 2005
Posts: 833

PostPosted: 09 Dec 2013 11:18    Post subject: Reply with quote

Камо среће да буде толико сличних акција па да нема потребе да се и други стимулушу на овакав начин...
Back to top
View user's profile Send private message
НешаБгд
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 Dec 2013
Posts: 2

PostPosted: 03 Jan 2014 19:53    Post subject: Reply with quote

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:471400-Kraljevina-slavila-Bozic-Republika-Novu-godinu#.UscmZUs4jVQ.facebook
Back to top
View user's profile Send private message
шумски_коњ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2012
Posts: 498

PostPosted: 12 Feb 2014 12:40    Post subject: Reply with quote

http://www.nadlanu.com/pocetna/zivot/dobra-stara-vremena/Stari-Beograd-Sve-prolazi-ali-ne-i-njegov-sarm-FOTO.g-1748350.900.html има шта да се види
Back to top
View user's profile Send private message
Konacno prisutan
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Apr 2006
Posts: 299

PostPosted: 25 Jun 2014 12:51    Post subject: Reply with quote

Панорама Београда данас...

https://www.google.rs/search?q=panorama+beograda&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=9NKqU_K6H8bQygP85ILwDg&ved=0CCkQsAQ&biw=1540&bih=812

Панорама "Београда на води "



"Београд на води" и начин на који се спроводи озбиљно прети да уништи многе вредности и идентитет Београда
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 25 Jun 2014 13:23    Post subject: Reply with quote

Занимљиво што се тиче тог Београда на води, што није била никаква јавна расправа о томе у којој би и Београђани требали да учествују,није била никаква јавна дебата,да се суоче мишљења ко је за,ко је против. Чињеница је да се са тиме једноставно руши имиџ,изглед Београда.

Замислите да у Паризу неки градоначелник одлучи да испред торња направи још већи торањ,где ће бити фри шопови,бутици,тржни центри,а да то нико не пита грађане Париза иако то битно мења целокупан имиџ града.

Мени је та бахатост невероватна, сетите се која халабука је била око одређених кафана у Београду које су носиле дух града,а погледајте сад,мења се скоро целокупан изглед града и ником ништа,невероватно.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Ортодокс Ултр
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Dec 2013
Posts: 110

PostPosted: 25 Jun 2014 13:43    Post subject: Reply with quote

Нешто мислим да ће бити и пар џамија више у том "новом" и "модерном" Београду...

Начуо сам, чак и нека грандиозна грађевина.
Back to top
View user's profile Send private message
Трики
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Jun 2011
Posts: 156
Location: Наш највећи стадион

PostPosted: 25 Jun 2014 18:24    Post subject: Reply with quote

Немојте да се бринете, неће бити ништа од тог ''Београда да води'', евентуално ће бити изграђен један хотел и тржни центар. Сетите се како се завршава сваки мегаломански пројекат најављен у Београду, почев од тог толико чеканог метроа, Прокопа који се гради 30 година, па надаље... Једино су Храм и Арена монументална здања изграђена последњих 20ак година, све остало је прича да би народ размишљао на ту тему, а не да ли је гладан и зашто је држава све мања и мања.
А град дефинитивно треба да има један овакав пројекат на обалама, као што је потребно и реновирати комплетну Савамалу, која је по мени најбољи репрезент градског духа предратног БГа.
Back to top
View user's profile Send private message
Каменко
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 69
Location: Пиз ди Материни

PostPosted: 25 Jun 2014 22:00    Post subject: Reply with quote

Трики wrote:
реновирати комплетну Савамалу, која је по мени најбољи репрезент градског духа предратног БГа.


За почетак избацити хипстере.
Back to top
View user's profile Send private message
Трики
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Jun 2011
Posts: 156
Location: Наш највећи стадион

PostPosted: 10 Jul 2014 22:39    Post subject: Reply with quote

http://youtu.be/FLKXSgXNl8w
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2004
Posts: 601
Location: ...тамо где је Звезда

PostPosted: 11 Jul 2014 11:47    Post subject: Reply with quote

немој да се зезамо
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Next

View previous topic :: View next topic
Page 27 of 29

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop