DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ΕΛΛΑΣ ΣΕΡΒΙΑ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> GATE 7 - Olympiakos
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Pancevac87
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 627
Location: 013

PostPosted: 30 Aug 2008 01:44    Post subject: ΕΛΛΑΣ ΣΕΡΒΙΑ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ Reply with quote

Сви смо свесни чињенице да последњих петнаестак година навијачи из Србије и Грчке гаје велика пријатељства. Не само кад су у питању клубови (Делије - Капија7, и многи остали) него и кад су питању две земље. Последњи пример су навијачи кипарског Апоела, који су истакли транспарент Косово је Србија и разне српске заставе, иако наизглед немају никаквих додирних тачака са Делијама, који су узвратили са Кипар је Грчка. Моје питање је да ли се све грчке и српске групе заиста залажу за паролу, која је стално присутна на стадионима у ове две земље : Грчка, Србија - Православија(нека неко преведе боље ако зна) !!!
Или је то само мода!?
Ако се стварно залажу, ја не видим ту силу која би спречила да се та замисао спроведе у дело. Еј сложили се Делије и *******, Капија7 и Капија4...
Знамо зашто су осмислили "македонију" - да би нас одвојили! Хајде да покренемо нешто што је нормално, нешто што је реално и оствариво!

Грчка и Србија, то је једна држава!!![/quote]
_________________
Џабе сузавац гас, џабе утоке за пас, ноћас немате довољно лисица за нас!
Back to top
View user's profile Send private message
boris81
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2008
Posts: 437
Location: Сана Ривер

PostPosted: 30 Aug 2008 08:50    Post subject: Reply with quote

заиста добра идеја,јер све промене у друштву,држави се прво десе на трибинама,зато би ова идеја могла стварно да се спроведе у дело!
многе грчке групе су побратимљене са српским,када би сви покренули акцију то би био прави потез!
_________________
Има људи кад попију па им после буде зло.
Back to top
View user's profile Send private message
земун
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Aug 2008
Posts: 16

PostPosted: 30 Aug 2008 11:42    Post subject: Reply with quote

Ајде сада ко зна мало боље енгл. нека преведе,или још боље на грчки.
Back to top
View user's profile Send private message
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 30 Aug 2008 13:31    Post subject: Reply with quote

Не знам баш шта ће Руси рећи на ово...
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Snake
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Mar 2008
Posts: 209

PostPosted: 30 Aug 2008 14:48    Post subject: Reply with quote

Лепа идеја али тешко изводљива, нисам сигуран колико ће наша два народа бити спремни да жртвују свој национални идентитет зарад стварања нове државе! Кад би у питању била нека конфедерација то би била већ друга ствар, била би од обостране користи и коначно би се стало на пут арнаутима!
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 30 Aug 2008 19:03    Post subject: Reply with quote

Навијачке групе и њихови ставови су један свет... политичари сасвим десети... немојте се заносити нечиме што није оствариво, боље је урадити нешто лично за продубљивање тог пријатељства. Упознајте се на неки начин са грцима/русима, покушајте да направите пријатељства, колико је могуће и достижно, дружите се са браћом из других земаља... Пре пар година, када је један московљанин потражио на форуму помоћ око сналажења у Београду јер први пут долази, објаснио сам човеку пар ствари... касније, када смо се срели у Београду, уз пиво ми је рекао да сам се само ја понудио да помогнем. Било ме је срамота.
Поента. Немојте да дрвите о нереалним дометима. Урадите нешто што је могуће, а иако наизглед мало и безначајно, ипак тако добро.
Ја сам захваљујући овом форуму стекао буљук добрих пријатеља међу навијачима Спартака. Мислите о томе, а не о хипотетичким државама.
Back to top
View user's profile Send private message
Snake
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Mar 2008
Posts: 209

PostPosted: 30 Aug 2008 19:46    Post subject: Reply with quote

В. Зайцев wrote:
Навијачке групе и њихови ставови су један свет... политичари сасвим десети... немојте се заносити нечиме што није оствариво, боље је урадити нешто лично за продубљивање тог пријатељства. Упознајте се на неки начин са грцима/русима, покушајте да направите пријатељства, колико је могуће и достижно, дружите се са браћом из других земаља... Пре пар година, када је један московљанин потражио на форуму помоћ око сналажења у Београду јер први пут долази, објаснио сам човеку пар ствари... касније, када смо се срели у Београду, уз пиво ми је рекао да сам се само ја понудио да помогнем. Било ме је срамота.
Поента. Немојте да дрвите о нереалним дометима. Урадите нешто што је могуће, а иако наизглед мало и безначајно, ипак тако добро.
Ја сам захваљујући овом форуму стекао буљук добрих пријатеља међу навијачима Спартака. Мислите о томе, а не о хипотетичким државама.


Слажем се у потпуности...
Back to top
View user's profile Send private message
Ненад Д.М.
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Feb 2008
Posts: 84
Location: Миријево

PostPosted: 31 Aug 2008 00:05    Post subject: Reply with quote

Translate on English to brothers from Greece

Original text by Pancevac87


We are all ware of facts that in last 15 years supporters from Greece and Serbia have strong friendship.Not just were it comes to football(Delije-Gate7,and others),than also beetwen two countries.

Last example was Apoel fans,who lift the banner Kosovo is Serbia and other Serbian flags,although yjey dont have any common things with Delije, who respond to them with a banner Cyprus is Greece.My question is:are there all Serbian and Greek fans really are standing behind that banners, who are always on stadiums in this two country?Greece-Serbia-Orthodoxia!!! Or it is just a fashion!?

If it is true, i dont see a force who would have stop that idea comes true.We are all know why did they rationalize "Macedonia"- to keep us apart! Let's start something that is normal,something real and achieveable!

Greece and Serbia, that is one country!!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Pancevac87
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 627
Location: 013

PostPosted: 31 Aug 2008 01:45    Post subject: Reply with quote

В. Зайцев wrote:
Навијачке групе и њихови ставови су један свет... политичари сасвим десети... немојте се заносити нечиме што није оствариво, боље је урадити нешто лично за продубљивање тог пријатељства. Упознајте се на неки начин са грцима/русима, покушајте да направите пријатељства, колико је могуће и достижно, дружите се са браћом из других земаља... Пре пар година, када је један московљанин потражио на форуму помоћ око сналажења у Београду јер први пут долази, објаснио сам човеку пар ствари... касније, када смо се срели у Београду, уз пиво ми је рекао да сам се само ја понудио да помогнем. Било ме је срамота.
Поента. Немојте да дрвите о нереалним дометима. Урадите нешто што је могуће, а иако наизглед мало и безначајно, ипак тако добро.
Ја сам захваљујући овом форуму стекао буљук добрих пријатеља међу навијачима Спартака. Мислите о томе, а не о хипотетичким државама.


Углавном си управу. Али мој пост си схватио превише буквално. Ја немам ништа против приватних пријатељстава, али то није довољно, хајде да пређемо на виши ниво ! Наравно да не може за пар дана да се створи заједничка држава. Али хајде да ускладимо акцију, хајде да озваничимо нашу паролу! Да ли капираш на шта циљам? Многи људи негодују када треба да се ускладе неке ствари са љутим_противницима, али ово је ствар која траје већ извесно време и која спаја 90% навијача из обе земље!!! Хајде да разговарамо о врсти сједињавања(да га тако назовемо). Да започнемо расправу. . .
_________________
Џабе сузавац гас, џабе утоке за пас, ноћас немате довољно лисица за нас!
Back to top
View user's profile Send private message
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 31 Aug 2008 02:28    Post subject: Reply with quote

А јел смо онда и ми у НАТО-у?
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Дука
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Dec 2007
Posts: 104
Location: Земун

PostPosted: 31 Aug 2008 12:22    Post subject: Reply with quote

Могли би да живимо у Србији бар 5 година, мислим да би било у реду...100 година се зајебавамо са федерацијама,конфедерацијама, унијама држава и на шта је све то испало.Грке волим, сматрам их за изузетно пријатељски и братски народ али ипак су они ГРЦИ, а ми СРБИ...
Back to top
View user's profile Send private message
shonE 23
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 01 Sep 2008
Posts: 22

PostPosted: 01 Sep 2008 10:55    Post subject: Reply with quote

Али ми са Грцима,боље је зар не...
Зашто небих били сви уједињени!!!

ΕΛΛΑΣ ΣΕΡΒΙΑ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ
Back to top
View user's profile Send private message
Nezna(t)ni Delija
ДЕЛИЈА


Joined: 18 May 2007
Posts: 210

PostPosted: 01 Sep 2008 12:18    Post subject: Reply with quote

По чему је боље да ми и Грци живимо у једној држави? Ако би могао молим те да ми образложиш...
_________________
''Данас нама кажу, деци овог века, Да смо недостојни историје наше, Да нас захватила западњачка река...''
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
boris81
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2008
Posts: 437
Location: Сана Ривер

PostPosted: 01 Sep 2008 17:50    Post subject: Reply with quote

Nezna(t)ni Delija wrote:
По чему је боље да ми и Грци живимо у једној држави? Ако би могао молим те да ми образложиш...


па зато што је то један пост више Very Happy
_________________
Има људи кад попију па им после буде зло.
Back to top
View user's profile Send private message
shonE 23
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 01 Sep 2008
Posts: 22

PostPosted: 02 Sep 2008 14:16    Post subject: Reply with quote

Нисам мислио на то да живимо у истој држави,погрешно си ме разумео!!То и не желим....Када сам рекао"заједно" мислио сам да не треба стати само на пријатељствима навијача,наших и грчких већ као што је рекао панчевац87 треба пробати и подићи на још виши ниво,нешто као са Русима нпр.
А то за један више пост.....
без коментара Cool Cool Cool
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> GATE 7 - Olympiakos All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop