DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Косовски божури(часопис деце са K
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 13 Jun 2008 18:23    Post subject: Косовски божури(часопис деце са K Reply with quote

Драги читаоци, драга наша децо,

велика нам је радост да вас обавестимо да смо добили благослов преосвећеног Епископа рашко-призренског и косовско-метохијског г. Артемија да за први школски дан у септембру припремимо први број ”Косовског божура”, новог часописа за децу.
Какав ће бити часопис који покрећемо, и у чему ће се разликовати овај часопис од постојећих, питаће се многи.
Пре свега, ”Косовски божур” ће бити потпуно ваш часопис, децо, без обзира што ће га издавати ”Дуга Књига” из Сремских Карловаца. Ви ћете га уређивати, ви ћете га писати и ви ћете га читати једном месечно.
А шта ћемо радити ми, такође ће се запитати многи.
Ми ћемо вам, користећи наше искуство у издавању књига за децу, заједно са нашим пријатељима писцима и новинарима и сликарима, само мало помагати.
Позивамо вас, зато, да нам пишете, да нам припремате и шаљете цртеже, да нас без страха, искрено саветујете како бисмо разумели вас и ваше идеје, и како бисмо их на најбољи начин представили вама, вашим знаним и незнаним друговима не само из ове наше лепе Србије, него и из свих земаља у којима се говори српским језиком.
Међутим, то није све...
Упоредо са часописом, покренут је и овај истоимени сајт. На сајту ћете моћи већ сада да се поближе упознате са садржином часописа. Свакако, и на сајту и у часопису пронаћи ћете разноврсне рубрике. Буће ту од бајки, песмица, игрица, питалица, преко постера и награда, до вести које интересују сву децу без обзира где живе.
Часопис ће имати одређени број страна. То значи да ћемо морати да правимо избор прилога које ћемо у часопису штампати. Зато нам је добродошао овај сајт који нема ограничења у простору. На сајту ћете пронаћи и текстове из ”Косовског божура” и све друге прилоге који нам буду стизали од вас, речју, дружићемо се. Дружићемо се без обзира да ли смо расположени или не, да ли нас нешто брине или не, да ли смо усамљени или не, да ли живимо у граду или селу, на Косову и Метохији или у Шумадији, на планини или у Војводини. На нашем сајту ми ћемо ширити праву правцијату, хришћанску Љубав, Љубав према ближњем и праштаћемо...
Откуд сада праштање, неко ће се упитати!
А ми одговарамо да је Праштање снага која је у Лику Господа нашег Исуса Христа победила свет.
Победимо свет, Вером, Љубављу, Праштањем и Надом!

Христос између нас!
Јесте и биће!

http://www.kosovskibozur.dugaknjiga.com/index.html
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 13 Jun 2008 18:27    Post subject: Reply with quote

Драги моји,

Баш се радујем да могу на овај начин да вам се обратим. Моје име је Љиљана, али ме сва деца коју волим и која воле мене зову Љиљица.
Љиљица, дакле, жели да вам поручи неколико ствари, овако, унапред, пре него што започенемо сарадњу у вашем и нашем часопису.
Пред вама је летњи распуст, време путовања, годишњих одмора и упознавања са новим пределима, градовима, државама и људима који у њима живе.
Не пропустите прилику да овог лета, али и свих будућих лета и сусрета и путовања, остварите нова пријатељства, проширите своја сазнања, стекнете нове утиске.
Без обзира да ли сте у својој земљи и посећујете Београд, Суботицу, Краљево, или сте у Русији, Грчкој, Шпанији, Италији, посетите неизоставно цркве и музеје у градовима у којима боравите, свратите у књижаре, разгледајте старе европске градове, њихове паркове и улице... Немојте се стидети да се обратите људима које у тим градовима и државама срећете. Добронамеран човек, а посебно дете, свуда је добродошао.
Пишите о својим утисцима, о људима које на тим путовањима срећете, пишите о старим зградама и споменицима културе из тих средина.
Ако имате фотоапарате, правите фотографије. На фотографијама овековечујте различите мотиве предела, градова, фотографишите људе. Користите сваку прилику да са људима које на тим путовањима упознајете попричате, представите им се, кажите ко сте и одакле сте. Покажите пред својим домаћинима интересовање за историју њиховог града и стране државе чији сте гости. Упознајте и ви њих са историјом вашег места.
Понудите људима своје бројеве телефона, адресе у којима живите и имејл адресе преко којих можете интернетом са њима да се дописујете. Остављајте трагове свог присуства у тим земљама, и носите са собом својој кући утиске и отиске људи и предела које сте посетили.
Потрудите се да вам свако путовање буде незаборавно, и да ви будете незаборавни људима које сте на својим путовањима упознавали и са њима поразговарали. Позивајте их да и они дођу вама у посету. Градите пријатељства, памтите ликове и имена, чувајте њихове адресе.
Нека се изненаде када им из Србије, са Косова и Метохије стигну разгледнице потписане вашим именом.
Имајте на уму да ни један сусрет није случајан, ни један стисак руке није без неког разлога, ни један размењен погледа када се дубоко загледате у нечије зенице, не може се заборавити.
Исткајте своју плетеницу пријатељства, време које долази припада вама, дочекајте га спремни да од госта постанете домаћини.
Срећан пут и срећан повратак жели вам ваша,

Љиљана
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 15 Jun 2008 06:23    Post subject: Reply with quote

Ево јутрос стиго из Звечана где сам био на дечијем фестифалу Цвркути са Ибра.Текст ћете сачекати Јовану да вам нашише Very Happy а ја вам дајем слике

http://picasaweb.google.com/zemljabozurova/XXKWHK Very Happy
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 05 Jul 2008 20:26    Post subject: Reply with quote

Стигао нам је и текст наше сараднице Јоване Радовановић о фестивалу ”Цвркути са Ибра”. Такође, добили смо и снимак победничке песме од телевизије ”Мост”, па им се овом приликом захваљујемо на љубазности.


Драги моји, ево прошао је фестивал, јављам вам се са намером да дочарам и кажем како је тамо било.
Ја сам први пут учествовала на фестивалу. Ми смо из Ораховца пошли у петак конвојем. Пристизала су деца и из осталих крајева Косова и Метохије и заједно нас је било око 100 учесника. У Косовској Митровици смо били смештени у студенском дому. Директор дома нас је лепо дочекао и угостио. У окреченом белом дому је било пуно деце и ја сам се веома радовала. После доручка отишли смо на прву пробу. Ми смо за нашу песму добили огроман аплауз и то нас је веома одушевило. После тога отишли смо у дом и одмарали од пута и од напорне пробе. Сутрадан је била генерална проба. Ми смо биле свесне да је сваки тренутак ближи фестивалу. На генералној проби је било одлично, није било треме ни нервозе. Увече око пет сати почели смо да се спремамо за фестивал. Сви су обукли прикладну одећу за наступ. На фестивалу је учествовао хор и оркестар који нас је пратио. Жири који је одлучивао која ће од 22 песме победити. Фестивал су ове године пратили телевизија ”Мост”и новинари, и публика који су већи део испуњавала деца. Нас је највише обрадовао долазак нашег друга Јовице из Београда, сарадника часописа ”Косовски Божур” који је дошао да нас гледа и направи фотогравије. Ми девојчице из Ораховца смо биле друге по реду, док су остали учесници нестрпљиво чекали да наступају. Публика је била одушевљена песмама преко којих су деца различитих узраста пренела неописиву радост публици, јер су певали о љубави, радости, вери и љубави према својој отаџбини. После свих песама које су биле изведене је наступио КУД ”Косовски божури” из Косовске Митровице. После тога дошло је време да жири прогласи победника. ,,Плава песма“ је добила награду за аранжман док је за музику и текст награду добила победничка песма ,,Моја земља“ коју су извели Јасмина Николић и Анђела Јовић. Та је песма била лепа и највише се свидела жирију. Победничка песма је добила награду 5000 динара. На крају фестивала је наступала Невена Божовић, прошлогодишња победница, која веома лепо пева. Када смо се вратили код свог наставника ми смо замолили Невену Божевић да се слика са нама и она је пристала. Дотакла ми је руке а њене су биле веома хладне. Те вечери после фестивала смо ишли на сладолед, водио нас је наставник. Када смо се вратили почели смо да се пакујемо. Сутрадан смо ишли у цркву Св.Димитрија. Црква је прелепа. Плели смо венце, палили свеће и молили се за све Србе у Србији на Косову и широм света. Онда смо отишли у дом узели ранчеве и пошли за Ораховац. Лепо смо путовали и били смо задовољни проводом.
Није нам било важно ко је победио већ да смо сви учествовали.

Јована Радовановић

http://www.kosovskibozur.dugaknjiga.com/vesti.html
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 08 Sep 2008 20:13    Post subject: Reply with quote




Драга децо, драги читаоци и посетиоци сајта, велика нам је радост да вас обавестимо да је први број ”Косовског божура” изашао из штампе. Овај број биће у целости подељен деци широм Србије и Републике Српске, а овде можете преузети часопис у ПДФ формату
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 21 Oct 2008 16:05    Post subject: Reply with quote

Из другог броја ”Божура” издвајамо:
”Кроз српску историју”
НАЈБОЉИ УЧЕНИК КАРЛОВАЧКЕ ГИМНАЗИЈЕ

У својој историји дугој више од два века, гимназија у Сремским Карловцима, најстарија гимназија у Срба, образовала је и васпитала многе велике и славне личности.
Најпознатији су били: Бранко Радичевић, Димитрије Давидовић, Јован Стерија Поповић, Јосиф Рајачић, Коста и Димитрије Руварац, Васа Стајић, Дејан Медаковић, Борислав Михајловић Михиз и многи други
http://www.kosovskibozur.dugaknjiga.com/2broj1.html
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 24 Oct 2008 14:22    Post subject: Reply with quote

Промоција ”Косовског божура” на Сајму књига

Поштовани посетиоци и читаоци сајта, обавештавамо Вас да ће се у суботу, 25. октобра у 17. часова, на штанду Епархије рашко-призренске и косовско-метохијске, у хали 14, одржати промоција часописа деце Косова и Метохије ”Косовски божур”. На промоцији ће учествовати уредништво часописа, које ће представити нови, октобарски број. С радошћу очекујемо и Ваш долазак!

_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 24 Oct 2008 15:36    Post subject: Reply with quote

Четник wrote:
Промоција ”Косовског божура” на Сајму књига

Поштовани посетиоци и читаоци сајта, обавештавамо Вас да ће се у суботу, 25. октобра у 17. часова, на штанду Епархије рашко-призренске и косовско-метохијске, у хали 14, одржати промоција часописа деце Косова и Метохије ”Косовски божур”. На промоцији ће учествовати уредништво часописа, које ће представити нови, октобарски број. С радошћу очекујемо и Ваш долазак!


Таман сам хтео да напишем да има да се купи часопис на сајму...
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 24 Oct 2008 16:06    Post subject: Reply with quote

Quote:
Таман сам хтео да напишем да има да се купи часопис на сајму...

Цена је 80 динара.А можемо видетии преко мене ко хоће да наручи часопис...
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
petar-DELIJE024
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 668
Location: у сред среде

PostPosted: 24 Oct 2008 20:43    Post subject: Reply with quote

Ја сам га данас на сајму купио за 60дин. на штанду Српске православне цркве.
_________________
У борби истине и лажи, правде и неправде, неутралност значи помагање зла!
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 25 Oct 2008 04:11    Post subject: Reply with quote

petar-DELIJE024 wrote:
Ја сам га данас на сајму купио за 60дин. на штанду Српске православне цркве.

Па то је сајам, Very Happy На сајму је промо цена.... Laughing
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 25 Oct 2008 19:26    Post subject: Reply with quote

Ево врнух се са сајма где је била промоција часописа...Само да кажем да ће док траје сајам моћи да се купи часопис по цени од 60 динара а касније је 80.Ако буде остало моћићете да уз нови број добијете и први број који се дели бесолатно Very Happy Два броја и неке још иконице за свега 60 динара.Није фора људи тако је ставрно.Ако неко не буде стигао да купи на сјаму нека ме цимне на пп па да се договимо како да му доставим.И да на поменем да је други број изашао највише уз помоћ Манастира Острог,тско да ће и доста часописа бити подељен најугроженијим деловима КиМ.Треба ли да напоменем да куповином часописа помажте децу на КиМ Very Happy
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 16 Dec 2008 06:22    Post subject: Reply with quote

Обавештавамо вас да је са радом почео форум часописа ”Косовски божур”. Позивамо вас да узмете учешћа у његовом раду. Добродошли!
Форум се налази на http://kosovskibozur.info/forum/index.php
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 25 Dec 2008 11:01    Post subject: Reply with quote

Ближи се Божић као и време када се деле поклони.Немојте бацати паре на неке глупости и давати деци оно што им не користи него им поклоните нешто пто је вредно... Very Happy Куповином часописа можете помоћи децу на Косову и Метохији као и образовање деце важих рођака или можда ваше.Ако неко жели да обардује неко дете овим часописем нека ме контактира на пп
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 25 Dec 2008 18:41    Post subject: Reply with quote

С благословом Његове Светости Патријарха српског Господина Павла, Председника Издавачког фонда СПЦ Архиепископије београдско-карловачке, у Београду, у галерији у Уметничком павиљону „Цвијета Зузорић" на Калемегдану, од 26. децембра до 3. јануара 2009. године, први пут ће се одржати Божићни сајам у оквиру Божићно Богојављенских сретања.
На Сајму ће учествовати издавачи који се баве објављивањем православне литературе и књига из српске традиције и историје. Осим овога, сајам ће имати и друге аспекте деловања. На њему ће, такође, бити представљене и друге делатности, које које своје упориште налазе у изворном и традиционалном делу наше православно – хришћанске културе (иконопис, рукодеље, одевни предмети).
У оквиру сајма издавачка кућа Дуга имаће свој штанд, под редним бројем 15. Да подсетимо, приоритет издаваштва ове куће су књиге које се баве дечјом православном тематиком. На нашем штанду посетиоци ће моћи да се упознају са новим издањима, од којих издвајамо нови број часописа ”Косовски божур” и књигу-играчку ”Христос се роди!”. Добродошли!
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop