DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Косово је Србија - на дресовима
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Podgorica FxCxRxSx
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jun 2004
Posts: 527
Location: Црна Гора

PostPosted: 11 Mar 2008 11:30    Post subject: Косово је Србија - на дресовима Reply with quote

Ову идеју, коју сам прије неколико дана предложио, а коју је, колико сам могао примијетити прихватио велики број учесника овог форума сматрам да би што прије требало преточити у дјело и извести овај ни мало беззначајан задатак.

Требало би инсистирати да сви тимови СД Црвена Звезда, носе било на рукаву, било на срцу, било на грудима амблем на којем би писало `Космет је Србија`.

На међународним текмама натпис би могао бити на енглеском, и на језику земље у којој гостујемо.

Требало би оштро осудити све управе које не изађу у сусрет овом захтјеву. Ја лично типујем да ће то бити КК.

Инсистирати да се оснује Фонд `Звезда за Космет` који би се између осталог попуњавао средствима од продаје ове гарнитуре дресова.

Исистирати да се у Звездином медија центру постави сличан натпис како би домаћи и страни новинари видјели да је Звезди као институцији српског спорта стало до нашег Космета.
_________________
http://www.crnagorazakosmet.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 11 Mar 2008 13:22    Post subject: Reply with quote

један мали,али леп и добар гест и што је најважније јако изводљив.Надам се да ће ускоро бити нека иницијатива за тим у оквиру самог клуба.Иначе једна од кошаркашица тј једина кошаркашица која је била дан пре рођендана Сд Ц.Звезда у Кос.митровици на загревању пре сваке текме носи мајицу Косово је Србија коју је тамо добила,прочитах данас у неким новинама,а то је урадила у првој следећој текми и то у хрватској,тако да могле би и те мајице да се израде за све наше клубове ако је немогуће направити то на дресовима иако мислим да је врло изводљиво и то.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
boris81
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2008
Posts: 437
Location: Сана Ривер

PostPosted: 11 Mar 2008 15:37    Post subject: Reply with quote

то је страшно добра идеја,изводљива је,међутим да ли ће наићи на истомишљенике у нашем спортском друштву,првенствено као што је и човек горе навео први камен спотицања биће кошаркашки клуб...иницијатива је добра и право је време за то!а што се европе тиче мислим да то неће моћи,јер сви знамо због каквих смо ствари све кажњавани тако да би уефа једва дочекала овакво нешто као повод да нас избаце из евро такмичења
Back to top
View user's profile Send private message
Мр. Бурнс
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Aug 2007
Posts: 30
Location: Херцег-Нови

PostPosted: 11 Mar 2008 15:58    Post subject: Reply with quote

Предлог је одличан,само као што неко рече мислим да уефа и остали неће дозволити ношење тих дресова. Вјероватно са изговором да не дозвољавају политику у спорту и сл. Међутим и поред тога треба захтјевати од СД да то реализује што раније,макар и за само домаће утакмице.
Иначе кошаркашица која је носила мајцу КОСОВО ЈЕ СРБИЈА у хрватској је Ива Роглић. Ето чисто да је поименице поменемо пошто се једина сјетила да уради тако нешто.
_________________
"Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети, него по томе колику светињу браним."
Back to top
View user's profile Send private message
Калезињо
ДЕЛИЈА


Joined: 03 Feb 2008
Posts: 163

PostPosted: 12 Mar 2008 08:28    Post subject: Reply with quote

Сигурно је да ће уефа реаговати ако уопште дође до ношења тих дресова. Али ја неразумем какво је кривично дело волети своју земљу,борити се за правду, и борити се за оно што је наше?????
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
ujke
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Oct 2005
Posts: 234

PostPosted: 12 Mar 2008 09:01    Post subject: Reply with quote

Калезињо wrote:
Сигурно је да ће уефа реаговати ако уопште дође до ношења тих дресова. Али ја неразумем какво је кривично дело волети своју земљу,борити се за правду, и борити се за оно што је наше?????

Није то кривично дјело, чак супротно... Али ако смо ми Срби у питању онда је све што радимо, а не одговара којекаквим персонама и државама у свијету, врло кривично и кажњиво...
Back to top
View user's profile Send private message
david.v
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Aug 2007
Posts: 119
Location: Церак

PostPosted: 12 Mar 2008 16:54    Post subject: Reply with quote

Калезињо wrote:
Сигурно је да ће уефа реаговати ако уопште дође до ношења тих дресова. Али ја неразумем какво је кривично дело волети своју земљу,борити се за правду, и борити се за оно што је наше?????


Вероватно ће нас избацити из европских такмичења каква су они говна.Или бар нека новчана казна Evil or Very Mad
_________________
СЛОБОДА ЗА ДРАГАНА ЏАЈИЋА!
Back to top
View user's profile Send private message
ZVEkete
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Feb 2008
Posts: 24

PostPosted: 12 Mar 2008 17:45    Post subject: Reply with quote

вероватно би забранили да се носи у уефа и лш утакмицам,а што се тиче домаће лиге ту неби требало...незнам да ли су носили у италији таргет на дресу за време бомбардовања,?
Back to top
View user's profile Send private message
Лоше
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2008
Posts: 211
Location: Магистрала шоу...

PostPosted: 12 Mar 2008 17:58    Post subject: Reply with quote

Требало би да је свима јасно каква би била реакција УЕФЕ поводом ове акције,коју иначе сасвим подржавам,јер сетите се само казни због изношења парола за Космет!
Ако би то био њихов одговор на изношење истине,на слободу говора која се толико заговара у европи...НЕКА НАС ИСКЉУЧЕ!
Можда грешим,али на жалост сумњам да би нам управе клубова који су учесници европских такмичења изашли у сусрет по овом питању,баш због могућности искључења и казни.
Back to top
View user's profile Send private message
Podgorica FxCxRxSx
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jun 2004
Posts: 527
Location: Црна Гора

PostPosted: 12 Mar 2008 19:43    Post subject: Reply with quote

Ја сматрам да би што прије требало изаћи са званичним захтјевом спортском друштву...

Најбитније је да постоји широк консензус међу навијачима да је то одлична и потребна идеја.
_________________
http://www.crnagorazakosmet.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
molder
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2006
Posts: 148
Location: Бежанија

PostPosted: 12 Mar 2008 19:47    Post subject: Reply with quote

Уефа би свакако тражила и најмањи повод па да нас казни. Не знам да ли за то постоје услови,али можда да се региструје нека фирма косово је србија или нешто слично која би нам фиктивно била спонзор и тако би имали правно покриће за натпис (рекламу) на неком делу дреса.
_________________
http://img91.imageshack.us/img91/8949/404605628ba83219cdfbjn1.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
Podgorica FxCxRxSx
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jun 2004
Posts: 527
Location: Црна Гора

PostPosted: 12 Mar 2008 21:49    Post subject: Reply with quote

Сумњам да би уефа казнила ишта када су у питању домаће текме...
За њих немају изговор да не ставе...
_________________
http://www.crnagorazakosmet.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Лоше
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2008
Posts: 211
Location: Магистрала шоу...

PostPosted: 12 Mar 2008 22:31    Post subject: Reply with quote

Што се тиче амблема на дресовима,по мени та акција игра две улоге.
Примарна је продаја тих дресова од којих би се приход лако преусмерио где треба,а не сумњам да би продаја фантастично ишла,превасходно због циља такве акције.И несхватљиво би ми било да СД не изађе у сусрет поводом те идеје!
Секундарна,не мање важна,да када год се укаже прилика за то,да се на међународним утакмицама искаже на тај начин да је Космет Србија!
Можда глупо звучи,али у домаћем првенству нема коме да се покаже то,јер сваки Србин би требало да је тога свестан и да нема потребе да му се на тај начин указује на то.
Не бих да ширим песимизам,али тиче се клубова који су учесници европских такмичења.Плашим се да управе тих клубова не би биле спремне да изађу у сусрет када би им нпр то условило било какве санкције од УЕФЕ или кога већ.Не могу са сигурношћу да тврдим,али претпостављам да не размишљају на начин на који ми то радимо и да су нам различити приоритети,па сам стога сам дошао до тог закључка.
Back to top
View user's profile Send private message
СКИДС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Jun 2005
Posts: 833

PostPosted: 12 Mar 2008 22:43    Post subject: Reply with quote

Ајде претерасте више и са мртвом уефом и са разним варијацијама на исту тему!!! Предлог је дат, више него добар, сад само још идеје како то да изгледа и то је то, разматраће се о томе... Јебе ми се за уефу и њихове стандарде, нама отели 15 посто територије а ви овде разглабате већ о томе да ли ће нас уефа избацивати, доста бре више....
Back to top
View user's profile Send private message
Лоше
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2008
Posts: 211
Location: Магистрала шоу...

PostPosted: 12 Mar 2008 23:08    Post subject: Reply with quote

S.K.I.D.S wrote:
Ајде претерасте више и са мртвом уефом и са разним варијацијама на исту тему!!! Предлог је дат, више него добар, сад само још идеје како то да изгледа и то је то, разматраће се о томе... Јебе ми се за уефу и њихове стандарде, нама отели 15 посто територије а ви овде разглабате већ о томе да ли ће нас уефа избацивати, доста бре више....


И јеси и ниси у праву што се тиче "непотребног" теоретисања око уефе.
Требало би да је јасно да је та уефа неки фактор од кога може да зависи усшеност акције на,да кажем,међународном плану (а изнео сам своје виђење у вези тога),према томе више него логично је поменути то и дискутовати о томе.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop