DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

БОЈКОТ!
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 07 Mar 2008 12:25    Post subject: БОЈКОТ! Reply with quote

Бојкот свих могућих фирми, производа и сл. који долазе из земаља које су признале државу косова. Морамо да избојкотујемо све што можемо...меркатеоре, горења, теленоре, вип, банке, кока коле...
буквално све. Ако извршимо успешан бојкот нпр. словеначке робе, сигурно хрвати неће лако признати. Ово нажалост опет мора да крене од нас јер туњава држава наравно, ништа неће предузети.
Апсолутно се не слажем са теоријом да ту као ми губимо јер ће посао да изгубе наши људи који су ту запослени и да то нема ефекта јер хиљаде људи купује и куповаће.
То ми је исто као да ми неко каже да треба да бацам смеће по улици јер то већина ради а и наши ђубретари ће да изгубе посао. Можда би требали и да вучемо шиптарски доп, јер ће наши дилери да остану без посла
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Oleg(Delije-Moscow)
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Mar 2008
Posts: 8

PostPosted: 07 Mar 2008 12:29    Post subject: Reply with quote

Одлична идеjа брате!
свака ти част
_________________
Шиптарска је гамад устала
да би Косово нам отела
светог Саве нам је завет остао
да бранимо вечно Косово
Back to top
View user's profile Send private message
Лоше
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2008
Posts: 211
Location: Магистрала шоу...

PostPosted: 07 Mar 2008 13:41    Post subject: Reply with quote

Ако је став групе бојкот нечега,свакако да ћу то подржати,или ако се не слажем са тим бићу уздржан,али свакако да не желим и нећу да минирам било шта,тако да не бих волео да ово што пишем неко окарактерише као минирање и да има контрапродуктиван утицај на саму идеју или некога.

Quote:
Апсолутно се не слажем са теоријом да ту као ми губимо јер ће посао да изгубе наши људи који су ту запослени и да то нема ефекта јер хиљаде људи купује и куповаће.


Посао би људи изгубили САМО У ЈЕДНОМ случају...ако због успешно спроведеног бојкота нека фирма не остварује профит,логичан сплет догађаја би био гашење те фирме,фабрике или чега већ,што и није тако лоше,али у том случају остају људи на улици,не французи из француске банке,већ срби из француске банке!И онда дођеш у ситуацију да си на конто доброг направио зло.

Quote:
Можда би требали и да вучемо шиптарски доп, јер ће наши дилери да остану без посла


У најмању руку неукусна инсинуација,јер не може на истој разини бити СРБИН који ради у фабрици и ИЗРОД који трује свој наорд!
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 07 Mar 2008 13:59    Post subject: Reply with quote

То за доп је мало екстремно али има смисла.
Ово уопште није наивна идеја, јер самим тиме би помагали својој индустрији, својој земљи а не неким страним... Ту би се и наши добили финансије да увећају квалитет и конкуренцију страним производима, који и овако и онако изгледом заваравају свет, док све што се иза тог изгледа обично крије је масовна продукција подплаћених радника те генетско манипулисане хране... Можда је нама који живимо на страни та ствар много уочљивија. Овде је рачуница сасвим једноставна, а и кинта не излази из земље, већ се ту концентрише.
Све то се надовезује и на причу о ЕУ, купујте српске производе и нашу здраву храну...

Иначе бојкотујем колу, мек и сл. од 98-ме.... Wink Сад да нас је још 100 таквих рецимо у години рецимо нисмо купили 52 коле (једном недељно), отишли у мек 12 пута (једном месечно), то је цца 100 евра, за десет година 1000 х 100 људи 100.000 јевра... (али ајде нека нас буде 1000, 2000,...), утичите мало на своју родбину, породицу.

А уместо тога шопска, пуњено, роловано, итд...

Почните од себе!
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 07 Mar 2008 14:11    Post subject: Reply with quote

Лоше wrote:
Ако је став групе бојкот нечега,свакако да ћу то подржати,или ако се не слажем са тим бићу уздржан,али свакако да не желим и нећу да минирам било шта,тако да не бих волео да ово што пишем неко окарактерише као минирање и да има контрапродуктиван утицај на саму идеју или некога.

Quote:
Апсолутно се не слажем са теоријом да ту као ми губимо јер ће посао да изгубе наши људи који су ту запослени и да то нема ефекта јер хиљаде људи купује и куповаће.


Посао би људи изгубили САМО У ЈЕДНОМ случају...ако због успешно спроведеног бојкота нека фирма не остварује профит,логичан сплет догађаја би био гашење те фирме,фабрике или чега већ,што и није тако лоше,али у том случају остају људи на улици,не французи из француске банке,већ срби из француске банке!И онда дођеш у ситуацију да си на конто доброг направио зло.

Quote:
Можда би требали и да вучемо шиптарски доп, јер ће наши дилери да остану без посла


У најмању руку неукусна инсинуација,јер не може на истој разини бити СРБИН који ради у фабрици и ИЗРОД који трује свој наорд!


Али ти сигурно нећеш престати заувек да пијеш воћни сок, већ ћеш једноставно уместо фрукталовог да пијеш домаћи, уместо рајфајзен банке штедећеш у комерцијалној...дакле ако идеш том логиком душмани ће да губе тржиште, отпуштаће раднике, али ће ти радници временом прелазити у наше фирме или фирме из земаља које нису признале. Све ово је нажалост дуготрајан процес, али тако је како је. Засада једини начин борбе, нажалост. А осим тога што Че рече, мени ће савест бити чиста.
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Лоше
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2008
Posts: 211
Location: Магистрала шоу...

PostPosted: 07 Mar 2008 14:37    Post subject: Reply with quote

Organizator skupa wrote:

Али ти сигурно нећеш престати заувек да пијеш воћни сок, већ ћеш једноставно уместо фрукталовог да пијеш домаћи, уместо рајфајзен банке штедећеш у комерцијалној...дакле ако идеш том логиком душмани ће да губе тржиште, отпуштаће раднике, али ће ти радници временом прелазити у наше фирме или фирме из земаља које нису признале. Све ово је нажалост дуготрајан процес, али тако је како је. Засада једини начин борбе, нажалост. А осим тога што Че рече, мени ће савест бити чиста.


Слажем се са тобом и свакао да подржавам фокусриање на домаће производе!
Ја сам свој закључак о озбиљности реализације бојкота донео на основу чињенице да у Србији има икс незапослених људи,јер немају где да се запосле,нема слободних радних места.Тако да израчунај колики би био потенцијалан временски период запошљавања људи које помињемо.
Бојкот подржавам али мислим да немамо праве услове да би га спровели.
Back to top
View user's profile Send private message
CrazyNorthBBRS
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Feb 2008
Posts: 4
Location: Beograd

PostPosted: 07 Mar 2008 14:46    Post subject: Reply with quote


_________________
...Увек било, од дедова остало...
Ој Косово Косово земљо моја вољена,
Земљо славних витезова Лазара и Милоша...
Back to top
View user's profile Send private message
Vrac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 09 Nov 2005
Posts: 39
Location: Beograd

PostPosted: 07 Mar 2008 14:59    Post subject: Reply with quote

Бојкот стране робе по мени нема поенте јер прво мислим да се стране компаније неће много потрести ипак смо ми сувише мало тржиште а и да се потресу то штети у смислу да ће то довести до опадања директних страних инестиција које су нам преко потребне јер би се без тога вратили у беду из претходне деценије...мислим да је боље да се тим земљама које одлучују о статусу КиМ и судбини наших у покрајини приближимо да будемо савезници јер само тако можемо да им помогнемо...
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 07 Mar 2008 15:09    Post subject: Reply with quote

Да, ево словеначке фирме се ни најмање не би потресле да у Србији буде општи бојкот њихове робе, јер су иначе лидери на тржишту у Немачкој, Француској и Италији, тако да их српско тржиште мало занима, и не би се много потресли да га изгубе.

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
Vrac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 09 Nov 2005
Posts: 39
Location: Beograd

PostPosted: 07 Mar 2008 15:15    Post subject: Reply with quote

Јест много ће да се потресу Rolling Eyes ...уосталом ево покренута је акција бојкота мислим још од проглашења независности по свим могућим сајтовима, надам се да се дотле неће брисати ова тема па живи били па видели дал ће Меркатор и друге компаније страних земаља да се угасе...лично за мене ово није прави начин за борбу на наше право на КиМ но добро свако има право на своје мишљење...
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 07 Mar 2008 15:20    Post subject: Reply with quote

Па кад би било мало више јединства и слоге око Бојкота, итекако би се потресли. Не би се угасили, али би им то био итекако велики шамар, јер им је Србија можда чак и најважније тржиште. Али докле год буде те приче "ма ја нисам за то, шта ћемо постићи?!" - дотле нећемо ништа постићи.
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 07 Mar 2008 15:24    Post subject: Reply with quote

Мислим да је то неизводљиво, ево прост пример - распитајте се ко је власник вашег интернет провајдера чијим посредством пишете овде.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Vrac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 09 Nov 2005
Posts: 39
Location: Beograd

PostPosted: 07 Mar 2008 15:25    Post subject: Reply with quote

Чујеш не кажем да сам ја у праву али и даље мислим да то није најбољи начин борбе...
А што се слоге тиче тога је у нас било увек најмање...мени увек пада на памет пример колико пута смо претходних година на северу скупљали кинту за наше на Космету па смо сви видели да добар део људи једва да је извадио и 20дин и мене је било срамота кад сам их видео...а тек могу да замислим колико би се придржавали бојкота...
Back to top
View user's profile Send private message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 07 Mar 2008 15:31    Post subject: Reply with quote

Данас сам прочитао у политици или новостима, да словеначке фирме годишње у Србији зараде милијарду евра, и да је то главно словеначко тржиште. Нека их бојкот ојади за трећину те цифре(сигуран сам да може и више) верујте да им неће бити свеједно. Морате да схватите сви, да нико од нас тиме ништа не губи. Све што они нама продају, сваки производ, производимо и ми или нека друга држава која нас поштује.
Не могу да верујем да има људи као овај врац, са оваквим коментарима. Ајде да будемо сложни. Можемо и морамо.
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Vrac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 09 Nov 2005
Posts: 39
Location: Beograd

PostPosted: 07 Mar 2008 15:37    Post subject: Reply with quote

Ја сам схватио да је овај форум за размена мишљења а не стављења на ломачу ако мислим другачије...уосталом и не мислим другачије, мислим да се на друге ефективније начине може доћи до циља...
Лично ионако не купујем у Меркатору, мада ми и није неки избор дал купујем код словенаца или мишка...
_________________
са Звездом увек и свуда...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop