DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Шта урадити конкретно !
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 05 Aug 2010 06:31    Post subject: Reply with quote

http://www.svetlanapetrusic.rs/files/PrviNacionalniProgramZaKiM.pdf
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 12 Aug 2010 19:31    Post subject: Reply with quote

"Kada mi govorimo o Kosovu i Metohiji mnogi misle da razmišljamo samo o prošlosti i mitovima. Kažu nam da se okrenemo budućnosti, ali pod tim podrazumevaju da treba da se odreknemo Kosova i Metohije. Tu viziju budućnosti ne prihvatam. Kada ja govorim o Kosovu i Metohiji, mislim na njegovu budućnost: zaposlene mlade ljude, imovinu koju koriste njeni vlasnici, razvijen elektroenergetski sistem i najveće rezerve lignita u jugoistočnoj Evropi, najznačajnije rezerve olova i cinka u regionu, planine sa desetinama hiljada turista. Govorim o Kosovu i Metohiji ne samo zbog prošlosti već još više zbog budućnosti, ne samo zbog teritorije već još više zbog ljudi čija bezbednost i ekonomski prosperitet predstavljaju izazov za celu Srbiju i međunarodnu zajednicu". To je u uvodu obimne knjige koju ovde predstavljamo napisao Nenad Popović, šef ekonomskog tima za KiM i jug Srbije. Radi se o obimnoj knjizi, 16 poglavlja i oko 500 stranica, knjizi koja predstavlja neku vrstu enciklopedijskog prikaza ekonomske situacije na Kosovu.

"Vreme" se opredelilo da objavi izvode iz poglavlja koje se bavi privatizacijom na KiM. Čini nam se da je ovo poglavlje najbolji dokaz kako se iz nepravnih rešenja rađaju nepravične odluke i to na štetu svih građana Kosova.


http://www.vreme.com/cms/view.php?id=644394
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 507
Location: Црна Гора

PostPosted: 07 Sep 2010 10:09    Post subject: Reply with quote

[quote="GL"Такође, у селу Велико Ропотово постоји фарма пилића која није у функцији сигурно 10 година и за коју сам чуо да хоће да је купи неки шиптар и да ту направи мултиетничку фарму, што би била права катастрофа. То су мало веће инвестиције, али вреди уложити уколико хоћемо да сачувамо наш народ на светој земљи.[/quote]

Колико то конкретно кошта да се уложи у фарму пилића? Каква је земља на том подручју, да ли је добра за узгој? Могли би да заједно прикупљамо паре за гњилански округ
_________________
С ТОБОМ НАША ПЕСМА УВЕК БИЋЕ ЗВЕЗДО НАПАДАЈ, КАДА ГУБИШ КАД ЈЕ ЛОШЕ СЕВЕР ТЕ... НЕ ОСТАВЉА!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GL
ДЕЛИЈА


Joined: 08 Mar 2008
Posts: 113
Location: Косово је срце Србије!!!

PostPosted: 11 Sep 2010 17:18    Post subject: Reply with quote

До 1999 године фарма је радила и запошљавала је негде око 70 (можда мало више) радника, после тога је све покрадено и остале су само зидине, мислим да има укупно 15 зграда. Распитаћу се ја мало више око тога са људима који су радили некада ту и видећу са некима из општине колико би то отприлике коштало.
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 12 Nov 2010 13:47    Post subject: Reply with quote

Хуманитарни концерт у организацији Делија организован је ради скупљања помоћи за народне кухиње на Косову и Метохији. Ових дана је испоручена храна која је купљена прикупљеним средствима, а трошкове транспорта хуманитарне помоћи сносила је епархија Рашко-призренска.

Прилажемо и калкулацију прихода и расхода везаних за ову акцију:
Приход од продатих улазница : 4.228.500 динара
Порез на продате карте: -338.280,00 динара
Трошкови изнајмљивања бине: -347.000,00 динара
Спонзорство за бину: 300.000
(Компанија Телеком Србија је покрила трошкове изнајмљивања бине у износу од 300.000,00 динара а осталих 47.000.00 динара представља једини расход).

Што значи да је укупан приход 3.843.220 динара.

За хитну операцију очију малог Стефана Симоновића из села Јасеновик, енклава Ново Брдо, уплаћено је 120.000.00 динара

Другом оболелом малишану из села Угљаре,надомак Грачанице, уручена је помоћ од 50.000.00 динара

За потребе народних кухиња, због чега је првенствено и организован концерт, купљене су и испоручене следеће намирнице:
100 тона брашна 2.750.000 динара
5 тона пасуља 500.000 динара
5,5 тона конзервираног поврћа 423.220 динара.

Свакако да ово није последња акција, па овим путем позивамо све који би могли да се прикључе будућим акцијама да то и учине.



Захвалност навијачима ФК "Црвена звезда" и управи клуба за прикупљену хуманитарну помоћ
8. Новембар 2010 - 14:06

ОдштампајПо завршетку утакмице Јелен Суперлиге Србије између Црвене Звезде и Металца, која је играна у недељу 3. октобра 2010. у 18 часова, у организацији удружења навијача "Делије север" и ФК Црвена звезда одржан је трећи хуманитрани концерт "За наше Косово и Метохију". Сарадња "Делија" и невладине организације "Мајка девет Југовића", која води бригу о народним кухињама на Косову и Метохији, траје већ дуже време. И овог пута приход од хуманитарног концерта био је намењен за куповину брашна и других намирница неопходних за функционисање шест народних кухиња на Космету. На концерту наступили: Ивана Жигон и Косовски божури, Рибља Чорба, 357, Ђорђе Давид и састав Ф4. Информација на сајту ФК "Црвена звезда".

Quote:
У прилогу следи Саопштење за јавност НВО "Мајка девет Југовића" са речима благодарности навијачима ФК "Црвене звезде" за њихову помоћ у прикупљању хуманитарне помоћи за Косово и Метохију.

Саопштење за јавност
НВО „Мајка девет Југовића“- поводом помоћи народним кухињама од стране навијача ФК „ Црвена Звезда“ и управе клуба


У организацији навијача ФК „Црвена звезда“ и управе клуба, 03.10.2010.г. на стадиону „Маракана“ у Београду одржан је хуманитарни концерт, који је имао за циљ прикупљање средстава за помоћ народним кухињама на Косову и Метохији. Том приликом су прикупљена значајна средства, која су искоришћена за куповину 100.000.кг. брашна, 5000.кг. пасуља као и значајна количина конзервираног поврћа.

Услед слабијег прилива средстава путем уплата на број „1033“ у акцији „1 СМС за један оброк гладнима“, али и осталим акцијама, народне кухиње су се нашле у веома тешкој ситуацији , тако да пристигле намирнице, чија је куповина омогућена одржавањем овог хуманитарног концерта, представљају спас у задњи час“ за 6 народних кухиња на Косову и Метохији и 2000 корисника, колико их се тренутно храни у њима.

НВО „Мајка девет Југовића“ се захваљује „Делијама“ на труду који улажу годинама како би помоглли рад народних кухиња, а самим тим и опстанак српског народа на Косову и Метохији.

Видео материјал можете наћи на веб адреси: www.infobiro.com

С поштовањем,
Председница НВО „Мајка девет Југовића“
Светлана Стевић


http://www.eparhija-prizren.com/sr/vesti/zahvalnost-navijacima-fk-crvena-zvezda-i-upravi-kluba-za-prikupljenu-humanitarnu-pomoc
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 06 Dec 2010 18:29    Post subject: Reply with quote



БОЖИЋНА АКЦИЈА НА СВЕТОЈ СРПСКОЈ ЗЕМЉИ


Хуманитарна организација Срби за Србе у сарадњи са НВО ''Мајка девет Југовића'' из Звечана као и са братским организацијама широм света организује нову посету и помоћ српским породицама на Косову и Метохији.

Акцију делом финансира ХО Срби за Србе САД

Планирана помоћ: у вредности од око 5.000 евра
Планирана посета: између Божића и Св. Саве

ВОСТАНИ СЕРБИЕ ДАВНО СИ ЗАСПАЛА!

http://www.srbizasrbe.org
http://www.serbsforserbs.org

НЕМА ПРЕДАЈЕ!
Back to top
View user's profile Send private message
Мајор Гаврило
ДЕЛИЈА


Joined: 17 Feb 2011
Posts: 206

PostPosted: 07 Mar 2011 22:18    Post subject: Reply with quote

Имао сам данас расправу са једним момком "широких и проевропских схватања" на тему најављење новчане казне за бакљаду на прослави рођендана Звезде и када ми је тај лик подругљиво рекао да су те паре могле да оду на народне кухиње на Космету сама по себи ми је дошла идеја да наш клуб или вођство групе упути апел комесару за безбедност или заједници прволигаша да паре које Звезда уплати на основу те казне оду за неку од народних кухиња на Космету.

Волео бих да видим реакцијy заједнице и медија на тако нешто.Ценим да бисмо тада свим душебрижницима и осталим душманима запушили уста.
Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 13 Mar 2011 14:59    Post subject: Reply with quote

Мајор Гаврило wrote:
Имао сам данас расправу са једним момком "широких и проевропских схватања" на тему најављење новчане казне за бакљаду на прослави рођендана Звезде и када ми је тај лик подругљиво рекао да су те паре могле да оду на народне кухиње на Космету сама по себи ми је дошла идеја да наш клуб или вођство групе упути апел комесару за безбедност или заједници прволигаша да паре које Звезда уплати на основу те казне оду за неку од народних кухиња на Космету.

Волео бих да видим реакцијy заједнице и медија на тако нешто.Ценим да бисмо тада свим душебрижницима и осталим душманима запушили уста.


Не верујем да они који за циљ имају да напуне своје већ пренатрпане џепове размишљају у том смеру,тако да је то скоро сигурно неизводљиво. А имали смо ми пуно акција за КиМ,као и концерте који никада нису испраћени по новинама колико и то што се секи,шемси,маји поломио леви нокат па ће морати коле,жика,мика да седну у свој Q7 да сврате до Милана да им купе нови...тако да би то мооожда било споменуто негде у ћошку и на томе би се и завршило.
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 27 Mar 2011 23:27    Post subject: Reply with quote

Ево га конкретно:

http://radiosvetigora.wordpress.com/2011/03/27/%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D1%81%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D1%83-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%86%D0%B5%D0%BB%D0%B5-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%80%D1%83-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%B8/#more-6632

Након што је недавно Новак Ђоковић донирао манастиру 100 хиљада долара, монахиње верују да ће се том гесту придужити још хуманих људи, јер је за исплату целог износа парцеле потребно још 110 хиљада евра...

Крупан залогај за нас али можда неко познаје некога ко би могао да помогне...?
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 06 Jul 2011 13:05    Post subject: Reply with quote

Kiza Lionac wrote:
[quote="GL"Такође, у селу Велико Ропотово постоји фарма пилића која није у функцији сигурно 10 година и за коју сам чуо да хоће да је купи неки шиптар и да ту направи мултиетничку фарму, што би била права катастрофа. То су мало веће инвестиције, али вреди уложити уколико хоћемо да сачувамо наш народ на светој земљи.


Колико то конкретно кошта да се уложи у фарму пилића? Каква је земља на том подручју, да ли је добра за узгој? Могли би да заједно прикупљамо паре за гњилански округ[/quote]
Сада када сам био у Косовској Каменици прошао сам порек ове фарме али нисам стигао мало боље да се распитам о њој. Оно што је јако важно радити јесте сачувати народ а то се не може радити беш јачања присустава државних инситуција на КиМ. Ту мислим на наше општине, школе и друге установе.

Планирам поново обићи ову општину где имам контакте са пресдником општине па ћемо видети шта се може радити. Оно што знам да треба јесу кабинети за биологију, хемију и физуку у четри основне школе. Ето за почетак можемо то да урадимо

На основу свог искуства и разговорима са мештанима сачинио сам неку анализу стања и проблема на КиМ.Коју можете видети овде
http://jefimija.net/administrator/index2.php?option=com_docman&section=documents&task=download&bid=1

Намеравам да правим емисије о проблемима становништва тако да би они који желе могли да се боље уопознају са оним што тачно треба.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

View previous topic :: View next topic
Page 10 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop