DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Шта урадити конкретно !
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
GL
ДЕЛИЈА


Joined: 08 Mar 2008
Posts: 113
Location: Косово је срце Србије!!!

PostPosted: 19 Jun 2008 15:08    Post subject: Reply with quote

Незнам ко је састављао овај списак, али дефинитивно има људи који не заслужују никакав пројекат нити помоћ. Нећу да именујем, али могу да кажем да део људи са списка из околине Гњилана има станове и куће у Нишу и другим местима а чланови њихових породица и они сами имају радна места и редовно примају плате. Ово није у реду. Уместо да се помогне људима којима је та помоћ итекако потребна, на списак се стављају неки људи који то уопште не заслужују.
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 19 Jun 2008 16:25    Post subject: Reply with quote

То је наш највећи проблем.Коме помоћи?Нажалост толикије неморал у људима и толико смо постали похлепни да је то чудо.Стварно је тешко наћи коме да се помогне.Ја знам и из свог примера.Уопште нисам паметан шта радити Sad
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 19 Jun 2008 16:28    Post subject: Reply with quote

GL wrote:
Незнам ко је састављао овај списак, али дефинитивно има људи који не заслужују никакав пројекат нити помоћ. Нећу да именујем, али могу да кажем да део људи са списка из околине Гњилана има станове и куће у Нишу и другим местима а чланови њихових породица и они сами имају радна места и редовно примају плате. Ово није у реду. Уместо да се помогне људима којима је та помоћ итекако потребна, на списак се стављају неки људи који то уопште не заслужују.


Брате, сви знамо да нису реткост махинације са хуманитарном помоћи а управо твоја интервенција може у великој мери да помогне да помоћ дође баш до оних којима је потребна.
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Woodoo
ДЕЛИЈА


Joined: 23 Oct 2003
Posts: 118
Location: Београд

PostPosted: 19 Jun 2008 17:49    Post subject: Reply with quote

ГЛ, ако не желиш јавно да напишеш имена можеш увек мејлом да обавестиш госпођу Нинић о ономе што знаш. Није проблем ако неко има кућу Нишу или негде друго ван Косова ако на Космету живи и има амбицију да започне бизнис који ће да запосли наше људе који су незапослени, а управо та могућност запослења може да буде одлучујућа за останак доле. Проблем су ти који помоћ злоупотребљављју, користе је за лично богаћење, а због истих без помоћи остају они којима је најпотребнија.
_________________
Најдоски је одлично скочио али нажалост само преко пречке.
Back to top
View user's profile Send private message
Snake
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Mar 2008
Posts: 209

PostPosted: 19 Jun 2008 20:03    Post subject: Reply with quote

ГЛ време да се ја и ти активирамо! Ево уколико шаљете помоћ у Косовско Каменички округ прво ме контактирајте на пп да се распитам да ли су ти људи стварно угрожени! Боље да не буде икакве помоћи него да се скотови богате!
Back to top
View user's profile Send private message
GL
ДЕЛИЈА


Joined: 08 Mar 2008
Posts: 113
Location: Косово је срце Србије!!!

PostPosted: 20 Jun 2008 17:23    Post subject: Reply with quote

Брате Вуду, ја овакве назови пројекте гледам већ 9 година и знам шта се ради. То њихово запошљавање једноставно не пролази код мене јер број људи који су добили неки пројекат и запослили неког радника може стати на прстима једне руке. Наравно, има вредних људи који и дан данас раде и зарађују за живот баш од тих пројеката, али већина њих после 6 месеци прода то добијено и стави паре џеп.
Back to top
View user's profile Send private message
Snake
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Mar 2008
Posts: 209

PostPosted: 20 Jun 2008 22:49    Post subject: Reply with quote

То је само врх брега, знам случај где је један човек узео паре за пројекат градње моста за једно село јер су сељани морали да обилазе због реке километар да би дошли до својих њива, и шта се сетио да уради?! Узео грдне паре за градњу бетонског моста а сагради дрвени који се сруши за месец дана а он уз помоћ још неких "пројеката" купи стан у Србији! То се ради са парама наше државе и хуманитарних организација!
Back to top
View user's profile Send private message
Kosovac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 06 Sep 2008
Posts: 63

PostPosted: 08 Sep 2008 08:01    Post subject: Здраво Reply with quote

Можда могу да вам помогнем у питању коме треба помоћи.Све што вама треба јесте једна веза изнутра али да буде искрена!То вам ја нудим.Стефан из Ораховца!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address MSN Messenger
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 08 Sep 2008 09:12    Post subject: Reply with quote

Одлично Стефане! Такав нам и треба.
Летос сам имао прилику да прођем кроз Ораховац и могу само да замислим како је вама који живите у својеврсном логору окружени најгорим шиптарима који постоје. У Ораховцу просто зло исијава из свих оних арнаутских фаца
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kosovac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 06 Sep 2008
Posts: 63

PostPosted: 08 Sep 2008 14:54    Post subject: Ево ти моје адресе Reply with quote

m.stefan94@live.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address MSN Messenger
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 07 Oct 2008 17:02    Post subject: Reply with quote

Мало смо затајили са овом темом иако је по мени ово једна од најконкретнијих тема. Очекивао сам мало више коментара од браће са Космета и њихових сугестија.
-Такође бих замолио сву браћу која живе и раде у иностранству а желе да се укључе активно у помоћ Србима на Космету да ме контактирају путем лп.
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GL
ДЕЛИЈА


Joined: 08 Mar 2008
Posts: 113
Location: Косово је срце Србије!!!

PostPosted: 07 Oct 2008 17:22    Post subject: Reply with quote

Овако, у селима Партеш и Доња Будрига у околини Гњилана постоје две фабрике, једна радијатора и друга фабрика батерија, наравно као и све остало и ове фабрике су запуштене, када би се ту инвестирало да се те фабрике оспособе то би био спас за наш народ, велики број породица би се хранило од овог посла. Такође, у селу Велико Ропотово постоји фарма пилића која није у функцији сигурно 10 година и за коју сам чуо да хоће да је купи неки шиптар и да ту направи мултиетничку фарму, што би била права катастрофа. То су мало веће инвестиције, али вреди уложити уколико хоћемо да сачувамо наш народ на светој земљи.
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 07 Oct 2008 17:29    Post subject: Reply with quote

Ајде Гњиланац види колико новца за све то треба и направи неки пројекат па да јуримо новац...Што више информација о томе да нам даш како би проследили другима.Ја верујем да ми рто можемо да урадимо само нам требају информације.направи ти само пројекат
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
medjed
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Jan 2006
Posts: 516
Location: svilajnac

PostPosted: 07 Oct 2008 20:55    Post subject: д Reply with quote

Прошао сам поред фабрике батерија пре неких месец дана и она изгледа доста запуштено. Не знам да ли шипци воде ту фабрику и какве планове они имају за све то. Знам да није лако тако нешто оживети јер ми немамо никакву моћ тамо. Кад би могао погон на неко друго место да се премести, верујем да бисмо направили јако озбиљан корак.
Наших има и у оближњем Шилову а ни Ново Брдо није толико далеко!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
GL
ДЕЛИЈА


Joined: 08 Mar 2008
Posts: 113
Location: Косово је срце Србије!!!

PostPosted: 07 Oct 2008 21:57    Post subject: Reply with quote

Погон фабрике батерија већ постоји у селу Партеш. Главну фабрику воде шипци али им слаба вајда од тога јер фабрика не ради.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 8 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop