DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

БРАЋА ГРЦИ
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Карађорђе
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Nov 2007
Posts: 510

PostPosted: 28 Feb 2008 05:33    Post subject: Reply with quote

salebg wrote:
dejant wrote:
Грчка је још уздржана.Мени је то много сумњиво.Ицпада да нас румуни подржавају више од њих.


то је тачно,био сам доста пута у грчкој и право да ти кажем пуца њима кара за србе и за србију и за косово,у атини имаш шиптара колко хоћеш,исто тако и у неким популарним туристичким местима попут паралије итд.наравно ово се не односи на све,грци су можда и једина браћа која нас никад нису издала,и увек су стајали уз нас...гледано осим наше браће и паокових навијача нико се други није огласио .


Ово си рекао баш произвољно...

Они нас можда и једини разумеју. Имају велики проблем са шиптарима како у Атини тако и у другим градовима широм Грчке а поготову у области Епирус на северу Грчке према албанији...Тај део као хоће да се отцепи и припоји албанији...траже своје школе, факултете, двојезичне табле...мислим да нам је познат тај сценарио...

Причао сам са Грцима разних узраста и нико не може да их смисли...И друго била су два велика митинга подршке, једна од стране националиста, имаш пар постова горе о томе а друга од кп Грчке...

Тако да им не пуца ништа веруј ми...А као и у другим случајевима интереси владе су тотално другачији од интереса народа...
Back to top
View user's profile Send private message
Православље
Ветеран


Joined: 31 Dec 2007
Posts: 1021
Location: Београд

PostPosted: 01 Mar 2008 10:52    Post subject: Reply with quote

Карађорђе wrote:
salebg wrote:
dejant wrote:
Грчка је још уздржана.Мени је то много сумњиво.Ицпада да нас румуни подржавају више од њих.


то је тачно,био сам доста пута у грчкој и право да ти кажем пуца њима кара за србе и за србију и за косово,у атини имаш шиптара колко хоћеш,исто тако и у неким популарним туристичким местима попут паралије итд.наравно ово се не односи на све,грци су можда и једина браћа која нас никад нису издала,и увек су стајали уз нас...гледано осим наше браће и паокових навијача нико се други није огласио .


Ово си рекао баш произвољно...

Они нас можда и једини разумеју. Имају велики проблем са шиптарима како у Атини тако и у другим градовима широм Грчке а поготову у области Епирус на северу Грчке према албанији...Тај део као хоће да се отцепи и припоји албанији...траже своје школе, факултете, двојезичне табле...мислим да нам је познат тај сценарио...

Причао сам са Грцима разних узраста и нико не може да их смисли...И друго била су два велика митинга подршке, једна од стране националиста, имаш пар постова горе о томе а друга од кп Грчке...

Тако да им не пуца ништа веруј ми...А као и у другим случајевима интереси владе су тотално другачији од интереса народа...


Мислим да је јасно да Грчка неће признати једнострану независност Косова овакво категорично противљење Кипра доста говори и о ставу Грчке, јер они имају исту политику као и Кипар а што би се оглашавали нешто посебно то су до сада радиле само оне државе које су признале Косово као "државу" а и на седници праламента ЕУ најоштрије ставове против сецесије изнели су посланици из Грчке и са Кипра.
_________________
Јован (1:1) У почетку беше Реч, и Реч беше у Бога, и Бог беше Реч.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dejant
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Oct 2007
Posts: 46
Location: Панчево

PostPosted: 01 Mar 2008 11:34    Post subject: Reply with quote

Нисам ја рекао да су против нас али зашто нас нису подржали одмах након признавања косова од ових зликоваца.Нисам сигуран и због понашања њихових дротова према нама.Мислим на Грчку владу.
_________________
СУМЊАЈУ НЕКИ ДА БОДРИМО ПОГРЕШАН ТИМ
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 02 Mar 2008 11:17    Post subject: Reply with quote

dejant wrote:
Нисам ја рекао да су против нас али зашто нас нису подржали одмах након признавања косова од ових зликоваца.Нисам сигуран и због понашања њихових дротова према нама.Мислим на Грчку владу.

брате, нама је као народу кратко памћење...
што се мурије и солуна тиче...да завршимо ту причу, ми смо навијачи и не видим да се српска мурија боље понаша према нама, што не значи да подржавају независност косова
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Ел Пибе
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Jan 2005
Posts: 160
Location: Бри село

PostPosted: 08 Mar 2008 10:43    Post subject: Reply with quote

Ево једне петиције за помоћ нашој браћи у њиховој борби против коришћења имена Македонија од стране БЈРМ (која уствари окупира Српску територију). Потпишите петицију и проследите даље.

http://www.gopetition.com/petitions/makedonia-is-greek.html
Back to top
View user's profile Send private message
salebg
ДЕЛИЈА


Joined: 23 Oct 2007
Posts: 105
Location: роспи ћуприја

PostPosted: 08 Mar 2008 10:53    Post subject: Reply with quote

Ел Пибе wrote:
Ево једне петиције за помоћ нашој браћи у њиховој борби против коришћења имена Македонија од стране БЈРМ (која уствари окупира Српску територију). Потпишите петицију и проследите даље.

http://www.gopetition.com/petitions/makedonia-is-greek.html


слажем се са тобом око окупације територије и око имена,потписао сам и проследио...
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
RedBull-7-
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 368

PostPosted: 08 Mar 2008 17:55    Post subject: Reply with quote

Hvala Braćo! Kolko je vama teško sa Kosovom, tolko je i za nas, ime severne Grčke i korenj Severne Grčke (Pravi Makedonci nisu ovi u Južnoj Srbiji, to su Pseudo-Makedonci)!
_________________
ΘΥΡΑ 7 - ДЕЛИЈЕ СЕВЕР
Најјаче братство у Европи
Η δυνατότερη αδελφότητα στην Ευρώπη
The strongest brotherhood in Europe
Back to top
View user's profile Send private message
ел Цар
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Apr 2005
Posts: 836
Location: ...

PostPosted: 02 May 2010 17:28    Post subject: Reply with quote

Првомајски протести у Грчкој, сукоб са полицијом и копрцање:

http://www.youtube.com/watch?v=KDU1-1_xUMc&feature=related
Back to top
View user's profile Send private message
RedBull-7-
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 368

PostPosted: 15 Aug 2010 14:14    Post subject: Reply with quote

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.70.html:296249-Albanci-ubili-Grka

Albanci ubili Grka
Z. Š. | 14. avgust 2010. 20:51 | Komentara: 2

Međuetnička napetost na jugu Albanije. Prema navodima očevidaca, Gumasa su, u četvrtak, ubila trojica Albanaca, bukvalno ga pregazivši automobilom

Posle nasilne smrti 35-godišnjeg Aristotelosa Gumasa, u gradu Himara, na jugu Albanije, vlada velika zategnutost između etničkih Grka i Albanaca.

Prema navodima očevidaca, Gumasa su, u četvrtak, ubila trojica Albanaca, bukvalno ga pregazivši automobilom. Incident koji se tragično završio počeo je u radnji koja pripada pokojnom Gumasu. Albanci su od njega zahtevali da ne govori grčki, već da se u Albaniji obraća na albanskom jeziku. Došlo je do verbalnog sukoba, potom i do tuče. Gumas je uspeo da pobegne na motoru, a trojica siledžija su se dali u potragu za njim. Kada su ga, posle hajke gradskim ulicama, stigli, namerno su naleteli na njegov motor i pregazili ga, navode svedoci.

Etnički Grci, koji su većinsko stanovništvo u Himari, blokirali su sa stotinama automobila sve prilaze gradu, zahtevajući brzu i energičnu akciju vlasti. Uhapšeno je šest osoba, navode grčki mediji, a u policijskom izveštaju se govori o "nesrećnom slučaju".

Himara je grad na samoj obali mora, u centru regiona u kojem živi većinsko grčko stanovništvo.
_________________
ΘΥΡΑ 7 - ДЕЛИЈЕ СЕВЕР
Најјаче братство у Европи
Η δυνατότερη αδελφότητα στην Ευρώπη
The strongest brotherhood in Europe
Back to top
View user's profile Send private message
rs fvr
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Mar 2005
Posts: 50

PostPosted: 18 Aug 2010 11:03    Post subject: Reply with quote

У последњих 20ак година више пута сам имао прилику лично да се увјерим у добре намјере и пријатељство Грка према нама, како у Републици Српској за вријеме рата и касније, тако и у Грчкој.

Велики број породица који су прихватали нашу дјецу - дјецу рањених и погинулих бораца ВРС у своје домове за вријеме рата, много добротвора из Грчке који су сами долазили и доносили помоћ, добровољци у рату, конкретни знакови добре воље и пријатељства њихове Владе (у складу са могућностима и политиком сопствене државе) довољни су примјери за доказ пријатељства према Србима.И данас је већина тадашњих дјевојчица и дјечака који су били код породица у Грчкој у блиским везама са људима из Грчке, доста њих су кумови једни другима.Сјетимо се само њихових демонстрација за вријеме агресије на СРЈ, милиони људи су у томе учествовали, ко то смије заборавити? Запитајмо се, узгред, да ли би ми имали снаге и могућности да направимо слично у обрнутој ситуацији?Такође, у вези Косова, питање је велико, нажалост, и како се дио нашег народа и власти понаша у вези тога, тако да је неукусно критиковати Грке због тога што је неки појединац можда био незаинтересован за то питање..

За мене је Грчка застава скоро као и застава Србије или РС, надам се да ће тако заувијек и остати.Барем толико су заслужили јер су нам у овом периоду о коме причам били можда једини а у сваком случају најискренији пријатељи.
Back to top
View user's profile Send private message
Red_boy 7
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 71
Location: Σερβια

PostPosted: 18 Aug 2010 13:11    Post subject: Reply with quote

Данашњим Епиром се назива Северно-Западни део грчке.док је Северни Епир(област у којој се десио инцидент),који је до 1923-ће године био у саставу Грчке,данас јужна Албанија...У градовима као што су Химара,Корица,Аргирокастро,Агиа Саранда(веома близу Крфа) и селима у окружељу,Грци су већинско становништво,поготово у Химари.Упркос насилном отуђењу Северног Епира од Грчке,већина људи је остала на својим огњиштима и до дан данас.Што се града Химаре тиче,градоначелник је Грк,преко 80% становништва чине Грци,и боре се колико могу за аутономију Северног Епира.Ово није први инцидент који се догодио,напротив,сукоби су веома чести баш из разлога што се Грци не либе да причају својим језиком,па и да поносно завиоре своју заставу,као и заставу Северног Епира,која нарочито иритира шиптаре.
У блиској прошлости је постојала изразито милитантна Грчка организација под именом МАВИ(ΜΕΤΩΠΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΗΠΕΙΡΟΥ)што би у преводу значило фронт за ослобођење Северног Епира.Организацију је пратило мноштво екстремних акција,од којих је једна и убиство шиптарског амбасадора у Атини,који је дигнут у ваздух постављањем бомбе у његов аутомобил,па затим нападање чак и неких шиптарских војних објеката и сл...
На сахрани овог несрећног човека,Грци су се окупили у великом броју,стављајући заставу на ковчег убијеног и певајући своју химну,часно су се опростили од љиховог комшије који је убијен јер је причао својим матерњим језиком...
Тако да је прича да се шиптари са Космета разликују од осталих шиптара у најмању руку смешна,иста је то гамад...

Ево чисто слика области Северног Епира,иначе из Епира води порекло и мајка Александра Македонског...

Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
муња
Ветеран


Joined: 16 Jan 2005
Posts: 1076
Location: Делије припреме

PostPosted: 13 May 2011 12:20    Post subject: Reply with quote

Fifteen injured in clashes in central Athens
http://www.athensnews.gr/portal/1/41508
_________________
Догодине у Призрену!

www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Православље
Ветеран


Joined: 31 Dec 2007
Posts: 1021
Location: Београд

PostPosted: 13 May 2011 14:49    Post subject: Reply with quote

Кула Небојша (Небојшина кула) још једна веза између српског и грчког
народа

Тоwer Nebojša (Nebojša's Tower) is another link between the Serbian and the Greek people


http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/16/Kultura/883698/Otvorena+Kula+Neboj%C5%A1a.html
_________________
Јован (1:1) У почетку беше Реч, и Реч беше у Бога, и Бог беше Реч.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
муња
Ветеран


Joined: 16 Jan 2005
Posts: 1076
Location: Делије припреме

PostPosted: 23 Jun 2011 17:58    Post subject: Reply with quote

Синтагма (трг код парламента у Атини). Инциденти
http://youtu.be/R9imh9vTFhY
_________________
Догодине у Призрену!

www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
муња
Ветеран


Joined: 16 Jan 2005
Posts: 1076
Location: Делије припреме

PostPosted: 28 Jun 2011 11:57    Post subject: Reply with quote

овде обично уживо преносе, протесте / нереде . Razz

http://www.skai.gr/
_________________
Догодине у Призрену!

www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop