DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Владика Филарет
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
crazy_north
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 857
Location: Штек

PostPosted: 31 Aug 2007 11:52    Post subject: Владика Филарет Reply with quote

Пошто смо сви ових дана заокупљени причама о утакмици са Ренџерсом хтео бих да скренем пажњу на једну велику срамоту која се дешава на такозваној граници са Црном Гором где Владика Филарет штрајкује глађу зато што му Црногорска влада не дозвољава улазак на црногорску територију под изговорм да је помагао Радовану Караџићу као јатак
Владика штрајкује већ 3 дана а наша влада није уложила ни протестно писмо
ово што се дешава је велика срамота и за Србију јер како очекивати да ће га црногорска влада пустити да обиђе вернке кад му ни Србија не помаже
Back to top
View user's profile Send private message
crazy_north
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 857
Location: Штек

PostPosted: 31 Aug 2007 12:00    Post subject: Reply with quote

ШТРАЈК! ДАН ТРЕЋИ
Владици Филарету мештани села око српско-црногорске границе нудили да им крсти децу, посетили га младићи из Пријепоља у мајицама с ликом Караџића и Младића
ПРИЈЕПОЉЕ - Трећи дан штрајка глађу епископа милешевског Филарета личио је на претходна два. Владика је ноћ углавном провео у шатору, али и у комбију паркираном на самој граници између Србије и Црне Горе. У зору је, заједно са још педесетак верника и епископом славонским Савом служио свету литургију, а затим се и причестио.

- Добро сам. Осећам малу изнемоглост, али то је ваљда нормално - рекао је владика после литургије. За сваки случај, уз Филарета је јуче била и екипа лекара Дома здравља у Пријепољу.

- Виталне функције владике Филарета су у реду, шећер је повишен, а осећа се и блага дехидрираност. Спремни смо да му пружимо здравствену помоћ у сваком тренутку, мобилна екипа је спремна у Пријепољу - истиче др Зоран Лазовић, заменик директора Здравственог центра Ужице.
Јуче у току преподнева владику су обилазили људи из Пријепоља, Пљеваља и околних села. Љубомир Цвијовић из Јабуке замолио је владику да му под шатором крсти унука Немању, док су остали мештани овог села предлагали да се баш на тој ливади подигне мала црква. Тридесетак младића из Пријепоља појавило се у белим мајицама с ликом хашких оптуженика Радована Караџића и Ратка Младића, на којима је било исписано "Ако је владика јатак, онда сам и ја".

- Захваљујем народу из Србије, али и браћи из Црне Горе. Изненађен сам као човек, нисам очекивао оволику подршку, мислио сам да ћу овде бити као вук самотњак - рекао је владика.


АМФИЛОХИЈЕ: ОВО НИ ТУРЦИ НИСУ РАДИЛИ!

Митрополит црногорско-приморски Амфилохије нада се да ће црногорска власт преиспитати своју брзоплету одлуку и одлучити да владику Филарета пусти да уђе у своју парохију.
- Никада нико у Црној Гори, па чак ни турски окупатори, нису спречавали православне епископе да се крећу по својој земљи и обављају дужност. Време ће ово насиље над епископом милешевским несумњиво окарактерисати као безумље Црне Горе и нешто што представља стид за њу саму - оцењује Амфилохије.
Back to top
View user's profile Send private message
crazy_north
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 857
Location: Штек

PostPosted: 01 Sep 2007 20:40    Post subject: Reply with quote

Епископ милешевски јуче се оштро успротивио блокади границе између Србије и Црне Горе коју су најавиле Српска радикална странка и црногорска СНС. Ове странке су дан раније у саопштењу поменуле ту могућност уколико се са предлогом сложи владика Филарет.

- Владика је против тога. Блокадом би угрозили нашу браћу, Србе у Црној Гори, а не Мила Ђукановића и његове. Нећу да народ страда због мене. Није то људски, нећу то дозволити. Ја то нисам ни од кога тражио, ја тражим да ме изведу на суд и суде ми - рекао је Филарет.

Владика милешевски је и ноћ између петка и суботе, док је над јабучком висоравни беснело невреме, провео у комбију паркираном на граници. У петак увече на границу је допремљена једна камп приколица, али је Филарет одбио да у њој коначи и спавао је у комбију.

- Иако је напољу температура пала на десетак степени, у комбију није било хладно. Мени је топло око срца због оволиког народа који долази да ме види и подржи. Јутрос је код мене била група муслимана из Пријепоља који су ми пренели моралну подршку - испричао нам је јуче Филарет.

Код епископа су јуче пре подне свратили и сватови који су из Пљеваља пошли у Србију на свадбу, а у петак увече неко је под епископов шатор донео и гусле, које су јуче висиле под кровом шатора.
Back to top
View user's profile Send private message
Celtic
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Sep 2004
Posts: 281

PostPosted: 01 Sep 2007 21:19    Post subject: Reply with quote

Несрећна, али згодна прилика да се погледамо у очи, да владика покаже колики је човек, а народ колико је спреман да се бори за себе и своја права. Увек је боље да се ствари истерају на чистац. Нема лажи нема преваре. Боље да усташе ударе одмах по цркви у ЦГ, док нас још има Срба доле спремних на одбрану, него да се притаје и завуку нам на кварно.
Само се надам да неће бити жртава на нашој страни и да ћемо на крају приче, једног дана, победити (истражити) црногорске усташе. Највише се плашим нас самих и наше пословичне болећивости према бившој браћи. Неки се овде још увек нису научили на примерима Словенаца, Хрвата, Балија и осталих. И даље се спомиње како смо као са Црногорцима најближи. Шта бре најближи, најдаљи смо с њима који свој идентитет граде на антисрпству. Црногорство је данас једнако удаљено од српства као што је и хрватство било јуче или муслиманство прекјуче. То су антиподи.
Back to top
View user's profile Send private message
Чутура
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Aug 2007
Posts: 295

PostPosted: 05 Sep 2007 16:17    Post subject: Reply with quote

Министар за инфраструктуру Велимир Илић обишао је владику ФИларета који страјкује глађу на граничном прелазу Ранча ка Црној Гори.

Владика Филарет већ девети дан штрајкује глађу на овом граничном прелазу зато што му црногорске власти не дозвољавају да обавља службу у делу Милешевске епархије на територији Црне Горе.

После јутарње литургије, по изузетно хладном времену, владика Филарет је поновио своје захтеве и решеност да истраје.

Након што је видео у каквим се условима владика Филарет налази, министар Илић је рекао да неће отићи на заказане разговоре са црногорским званичницима јер 'ако у Црну Гору не може српски владика нема смисла да иду ни министри.'

Такође је најављено да ће се на граници у Ранча пољу, које је до сада посетило око 6.500 људи, градити црква.

Здравствено стање епископа милешевског Филарета погоршало се и штрајк глађу могао би да буде погубан по њега, казала је новинарима кардиолог пријепољског Дома здравља Мирјана Куркић. Она је апеловала на све који могу да помогну да се Филаретова 'агонија прекине што пре'.

Куркић је након прегледа епископа казала да Филаретово здравље са кардиолошке стране није стабилно и да ће се, ако владика настави са гладовањем, само погоршавати.

'Од раније сам упозната са проблемима које владика има са срцем. Он има коронарну болест која је у одмаклој фази и због тога је за почетак септембра био планиран захват како би се отклонила опасна сужења која могу довести до инфаркта', казала је Куркић.

Владика Филарет је рекао да му је добро, осим што му се много спава. 'Осјећам велики умор, најрадије бих се, што кажу, закључао негде и спавао', казао је владика после прегледа.[/quote]
Back to top
View user's profile Send private message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 06 Sep 2007 14:24    Post subject: Reply with quote

а оно говно намазано мићуновић данас се згрануо што је саветник премијера изјавио да је Црна Гора квази држава јер не поштује људска права...као да је та изјава предходила целој овој ситуацији, а не обрнуто...још тражи ванредну седницу скупштине на којој ће да се расправља о односима са осталим државама, које наводно ми кваримо.
Треба цела та администрација и српска политичка "елита" да се пресели у неки град у унутрашњости, не би могли тек тако да се шетају по граду и просипају памет. Да осете мало српски народни менталитет. Много је Београд млак што се тиче тога
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Celtic
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Sep 2004
Posts: 281

PostPosted: 06 Sep 2007 17:04    Post subject: Reply with quote

Шта очекивати од некога (Мићуновић) ко је као млади скојевац јахао попове, био на Голом отоку као стаљиниста (и врло брзо изашао као ревидирац), 1968. певао "лева, лева, лева" и организовао Универзитет "Карл Маркс", све време левичарио, а од слома СССР постао највећи могући либерал и прозападњак. Једном речју, шта очекивати од једног говнара.

Можда је и Вељина изјава фолирање, али он бар осећа пулс народа и труди се да обезбеди подршку грађана. Не узда се у то да ће неки Сорош или Полт сутра да га поставе за министра.
Back to top
View user's profile Send private message
crazy_north
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 857
Location: Штек

PostPosted: 06 Sep 2007 17:32    Post subject: Reply with quote

Девети дан штрајка владика Филарет дочекао је под снегом. Током ноћи температура се на јабучкој висоравни спустила на нулу, а на шатор у коме владика борави пало је неколико центиметара снега.
Због наглог захлађења, пред шатор владике током ноћи стављена је мала пећ, фуруна, коју свештеници непрестано ложе, али она јуче није била довољна да и мало загреје шатор који је прокишњавао.
Back to top
View user's profile Send private message
Борис
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 Aug 2007
Posts: 2
Location: Нови Зеланд

PostPosted: 07 Sep 2007 00:13    Post subject: Reply with quote

Ево линк за радио Светигору. Емитује све најновије вијести у вези Владике. Православни талас:

http://www.svetigora.com/svetigora.ram

Сајт: http://www.svetigora.com

ЕДИТ: Борисе, добродошао на форум. Надамо се сви да ћеш се лепо дружити с нама, све док ти Цаки не удели бан.
_________________
Не био ти човек без памети путовод ни Србин без вере ортак!
(Свети Николај Жички и Охридски)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Кежуал
ДЕЛИЈА


Joined: 02 May 2004
Posts: 228
Location: Србија

PostPosted: 07 Sep 2007 06:56    Post subject: Reply with quote

Quote:
Đelić se izvinio Crnogorcima
6. septembar 2007. 22:04
Izvor: Tanjug
Beograd, Podgorica -- Božidar Đelić izvinio se Crnoj Gori zbog uvredljivih izjava savetnika predsednika Vlade Aleksandra Simića na račun crnogorske države
On navodi da Srbija mora da gradi dobre odnose sa susedima čak i kada joj se ne sviđa neki od njihovih poteza.


Не могу ово да прећутим никако.
Па да ли је могуће да међу овим нашим шупцима од политичара нема више ни трунке морала,а камоли какве части и чојства?
Није ни чудо сто нам иде све горе у земљи,што нас више сви јебу,ми им се све више и више гузимо.
Овакву бруку која нам се дешава у последње време,историја Србије још није забележила стотинама година уназад.
Не би ме зачудило нимало да се сутра у име американаца извинемо и последњим преживелим припадницима племена Шака Зулу за њихово истребљивање у џунгли.
_________________
"Михајло Пјановић може да се пореди са Митром Мирићем.
Затаји,али кад експлодира,нација је на ногама!"
Back to top
View user's profile Send private message
Celtic
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Sep 2004
Posts: 281

PostPosted: 07 Sep 2007 07:30    Post subject: Reply with quote

Надамо се да ће Ђура да нам опрости што нас је тукао Confused
Back to top
View user's profile Send private message
crazy_north
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 857
Location: Штек

PostPosted: 07 Sep 2007 09:53    Post subject: Reply with quote

Владика милешевски не прима више никога, одбија да узима лекове, а од недеље престаје да пије воду
ПРИЈЕПОЉЕ - Десетог дана штрајка глађу на српско-црногорској граници владици Филарету је здравље толико погоршано да је пао у постељу. Епископу милешевском позлило је у среду увече, током вечерње службе под шатором, па су га двојица свештеника безмало пренела до фуруне наложене на отвореном. Затим је пребачен у комби, у коме је, умотан у ћебад, не устајући на ноге, на задњим седиштима провео ноћ и јучерашњи дан.
Владика је накратко примио екипу лекара пријепољског Дома здравља и неколико најближих сарадника, а остатак дана провео је сам у комбију.

- Страшно ми је хладно! Читаве ноћи тресла ме је грозница. Не могу на ноге... - пожалио се владика сарадницима из епархије.
Према њиховим речима, Филарет је из поручио да ће од данас престати да прима лекаре и узима лекове, а да ће од недеље, ако до тада не буду испуњени његови захтеви, престати да пије воду!

- Владика моли, апелује на владе Србије и Црне Горе да га изведу на суд и суде му. Каже да са границе неће никуд, па докле издржи - пренели су Филаретови најближи сарадници.

Из пријепољског Дома здравља јуче је саопштено да су лекари те установе предложили епископу да га због хладноће, неадекватног смештаја и његовог здравственог стања сместе у болницу, али да је владика то одбио. Филарет је одбио и да прими инфузију.

- После прегледа констатовани су повишен степен дехидрације са скоком шећера у крви и нижим притиском, уз повремене сметње са видом. Владика је малаксао, нестабилан, ноге су му утрнуле, а осећа и болове - каже др Мирсад Љухар, директор Дома здравља у Пријепољу.

Атмосфера око комбија у коме је, умотан у ћебад, лежао владика била је током целог јучерашњег дана тмурна и напета. Са свих страна и даље су стизали људи да виде владику, али само су у тишини обилазили око комбија. Претходне ноћи комшије из села Ранче пред шатор су довезли неколико кубика метара сувих дрва.
Back to top
View user's profile Send private message
Син Ј.Стевића
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Feb 2006
Posts: 311
Location: обронци Сувобора и Маљена

PostPosted: 07 Sep 2007 18:30    Post subject: Reply with quote

Мислим да је ово преломни тренутак са Србе као нацију. Оно што нам је једино преостало и што је одувек чинило наш идентитет била је наша православна вера коју смо носили у себи и са собом. Уколико се деси нешто владици,а ми не одреагујемо на то,мислим да ће тог тренутка кренути наша коначна пропаст. Мало нам нам је што нас овакви људи предводе и који већ 10 дана не реагују на стање у коме се налази владика,већ се и извињавају због тога. Заиста је догорело до ноктију. Заиста је јадно што долазимо у ситуацију да ће нам још и бити добри они против којих смо се борили 5.октобра. Заиста јадно..
_________________
Пао је у блато и осетио цев..видео је фацу брадату и дрску..видео је смрт и чуо је речи:Добродошли у Републику Српску!
Back to top
View user's profile Send private message
Сканк
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2006
Posts: 220

PostPosted: 07 Sep 2007 21:07    Post subject: Reply with quote

Амин, брате! Не само идентитет, већ да није било наше цркве не би било ни Србије, то је јасно као дан.
А докле смо догурали, дотле да нико од уштви који нас представљају не стане иза ГРАЂАНИНА ОВЕ ЗЕМЉЕ. Владика је и пре штрајка имао озбиљних проблема са срцем, јутрос је, по извештајима, почео да губи свест, пре два дана је на том делу пао и први снег сабравши све ово, по мени, Недеља (када ће престати да узима и течности) лако може да буде пресудна по човека таквог стања. Не желим да будем гавран, али све ми личи на најцрње. Питање је какав ће бити одговор колико-толико свесног народа у нас. Да ли ћемо махнути руком и окренути се или бар на неки начин ставити до знања ''представницима народа'' да су дотерали цара до дувара. Ово људи није тек било ко, ово је владика наше Српске Православне Цркве, ако, не дао драги Бог, дође до најгорег, пљунуто је на нашу веру и веру наших предака! Под заклетвама нашим владикама и свештенству ти наши претци су гинули један уз другог са Србијом на уснама, а ми, шта ћемо ми да радимо? Да ли су нам баш толико везане руке, да ли смо баш толико остали сакате душе и срца?
_________________
ONE LOVE !
RED STAR !
Back to top
View user's profile Send private message
crazy_north
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 857
Location: Штек

PostPosted: 07 Sep 2007 21:23    Post subject: Reply with quote

Данас је Владика Филарет одбио молбу Патријарха Павла да прекине са штрајком.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop