DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Три прста - српски поздрав?!
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Red Star Forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Jan 2003
Posts: 316
Location: Beograd, United Kingdom of Serbia

PostPosted: 22 Jun 2009 20:25    Post subject: Reply with quote

Делије Звечан wrote:


Случајно или не, али Звездини играчи на слици, а још неколицина њих из младе репрезентације у прошлим сезонама у нашем дресу... Утицај Севера на нека дешавања је очигледан...

У сваком случају, похвала свима за тај чин, видео сам исте вечери у директном преносу, срећи никад краја, сад да се овај обичај прими и међу сениорима...
_________________
www.delije-caffe.net
Back to top
View user's profile Send private message
Делија_М
ДЕЛИЈА


Joined: 17 Nov 2008
Posts: 158
Location: Црвено-бели град

PostPosted: 23 Jun 2009 15:02    Post subject: Reply with quote

Ово је заиста за сваку похвалу,одушевио сам се када сам пред меч са Италијом видео како се пева химна,сви играчи и стручни штаб су држали три спојена прста на срцу, наравно осим оних који нису Православци,који су држали само шаку,што је такође за поштовање!!!
Што се каже у претходним порукама видљив је утицај Севера!!!
Само треба наставити са овим,па да и сениори убудуће овако певају химну и користе овај поздрав,ако већ нису могли да едукују младе нека већ науче нешто од њих...
Ово се посебно односи на поједине играче у репрезентацији,бивше наше играче,који су у изјавама увек највећи Срби,а овамо дају негативан пример другима!!!
_________________
ЗВЕЗДА,СРБИЈА,НИКАД ЕВРО-УНИЈА!
Back to top
View user's profile Send private message
Света
ДЕЛИЈА


Joined: 22 Sep 2008
Posts: 238
Location: Шабац

PostPosted: 24 Jun 2009 09:31    Post subject: Reply with quote

http://www.easy-share.com/1906120724/vlcsnap-600179.png
_________________
Од рођења мог,није прошо' без имена твог,ни дан,ни година,Звездо Црвена!
Back to top
View user's profile Send private message
Света
ДЕЛИЈА


Joined: 22 Sep 2008
Posts: 238
Location: Шабац

PostPosted: 24 Jun 2009 09:36    Post subject: Reply with quote

ujke wrote:
boris81 wrote:
Ко је гледао европско првенство за младе могао је да примети да су наши играчи током интонирања химне држали три спојена прста прислоњена на груди. Сви, од играча до селектора

Видио и одушевио се! Све похвале!


Видео,одушевио се и спонтано аплаудирао!Свака част!!!
_________________
Од рођења мог,није прошо' без имена твог,ни дан,ни година,Звездо Црвена!
Back to top
View user's profile Send private message
кнд
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Jun 2009
Posts: 159
Location: РСЦЗ

PostPosted: 24 Jun 2009 11:43    Post subject: Reply with quote

http://img14.imageshack.us/img14/7462/spmladi.jpg Полако се показује као тачно то да се исправним примјером може утицати на велики број људи у смислу оздрављења свјести...Надам се да ће и А репрезентативци као и млади почети са том традицијом дизања спојена 3 прста.Само,морам да додам,што се лично мени не допада,а то је што држе на грудима руку,као нпр.рвати,мислим ја бих прије држао високо подигнуту руку за вријеме интонирања химне.[/quote][/code][/list][/list][/url]
Back to top
View user's profile Send private message
николаБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2005
Posts: 968

PostPosted: 24 Jun 2009 12:01    Post subject: Reply with quote

Није то као хрвати, сви народи држе руку на срцу док се интонира химна, и треба на срцу да држе.

Мени је само запао за око један детаљ везан за нашу трибину. Док се певају песме које изискују држање три спојена прста, доста људи држи подигнуте обе руке. Крсти се само десном, само десна рука треба бити у ваздуху!
Back to top
View user's profile Send private message
кнд
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Jun 2009
Posts: 159
Location: РСЦЗ

PostPosted: 24 Jun 2009 12:10    Post subject: Reply with quote

Знам да ми нисмо никада ни у једном спорту држали руку на грудима док се химна интонира па мислим да тако треба и да остане...а то што сви држе...па ваљда ми и нисмо као остали и не треба се поистовјећивати са баш свима.Није битно то баш гдје држиш руку,битно је да кад спојиш прсте,кад слушаш химну,да осјетиш оно право...А то за десну руку си у праву и ја сам то примјетио да доста људи диже и лијеву што је некако нелогично...контам да људи некад не размишљају баш о свему,али и то кад би се једном са шипке рекло не вјерујем да би било толико тих примјера.А можда је и боље да то људи сами избацују из обичаја.
Back to top
View user's profile Send private message
Стефан
ДЕЛИЈА


Joined: 08 Oct 2007
Posts: 235

PostPosted: 24 Jun 2009 15:45    Post subject: Reply with quote

кнд wrote:
А то за десну руку си у праву и ја сам то примјетио да доста људи диже и лијеву што је некако нелогично...контам да људи некад не размишљају баш о свему,али и то кад би се једном са шипке рекло не вјерујем да би било толико тих примјера.А можда је и боље да то људи сами избацују из обичаја.


Не могу сами избацити ако не знају како је правилно. Ево ја сам увек држао подигнуте обе, сад ће се то наравно променити.
Треба, свакако, скренути пажњу и усменим путем, тј на трибини, не читају баш сви форум.
_________________
Ко не учествује, нека седне! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
унцле вања
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Sep 2006
Posts: 753
Location: ган поинт

PostPosted: 06 Jul 2009 11:57    Post subject: Reply with quote


_________________
ПРАВДО СРБИЈЕ,СТИДИ СЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
fcrs83
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 277
Location: Beograd Srbija

PostPosted: 07 Jul 2009 22:22    Post subject: Reply with quote

Ја сам леворук и нагон ће ме пре повући да леву руку подигнем у ваздух и да исто тако леву руку чак ставим на срце... Друго је што ја када се интонира химна на основу обичаја ставим десну руку на срце...
Није ово наравно никаква критика на рачун претходних постова већ више једно запажање да су неке ствари ипак укорењене у традицији и правилу већине...
_________________
...a neki ovde kao u pesmici:
"...i tako dan za danom
pred kockastim ekranom...
tataratira..."
Back to top
View user's profile Send private message
ВрачарБГД
ДЕЛИЈА


Joined: 29 Dec 2006
Posts: 157
Location: Хор Звездиних Момака

PostPosted: 07 Aug 2009 14:58    Post subject: Reply with quote

Последња страница, прва слика. Дулетов мали...

http://www.crvenazvezdafk.com/Crvena-zvezda-Dinamo-Tbilisi-5-2-255-album.htm
Back to top
View user's profile Send private message
Делије Пљевља
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2008
Posts: 365
Location: Код графита

PostPosted: 07 Aug 2009 15:06    Post subject: Reply with quote

ВрачарБГД wrote:
Последња страница, прва слика. Дулетов мали...

http://www.crvenazvezdafk.com/Crvena-zvezda-Dinamo-Tbilisi-5-2-255-album.htm



_________________
ЧАСТ ТВОЈУ ЧУВАМО, СВИ ДОК НЕ УМРЕМО!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 23 Feb 2012 08:01    Post subject: Reply with quote

Гледао сам пре неки дан једну документарну емисију о нацистима из града Туринг и у једном тренутку док су их интервјуисали они крећу сви редом да показују три прста (раширена). Мени нејасно шта се дешава у целој причи јер је нацистички поздрав био испружена рука и свих пет прстију. Кренуо сам мало да тражим по нету и видим да није била случајност.
http://www.oe24.at/oesterreich/Erstes-Foto-von-FPOe-Chef-Strache-mit-Neo-Nazi-Gruss/76669
Ова глава овде, Хајнц Кристиан Штрахе је председник екстремно десне странке у Аустрији. Мање важно у целој причи, на овом чланку сам дошао до назива овог поздрава. Наиме зове се Kühnen-Gruß. Gruß на немачком значи поздрав, а Michael Kühnen је био вођа нациста првенствено седамдесетих година по коме је овај поздрав добио име.
Тако да овај поздрав и дан данас нацисти користе као свој и по улици се препознају када покажу овако три прста раширена.
(Ко се сећа од Немаца на форуму, била је велика прашина подигнута када је Пантела док је играо за Херту после постигнутог гола показао три прста у камеру и викао Србија,као подршку браћи са КиМ).
Ваљда није било о овоме, давно се писало на теми, а било ми занимљиво па реко да поделим са вама. (ионако се још увек није искоренило у народу)
Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 23 Feb 2012 08:05    Post subject: Reply with quote

Пошто сам мислио да је то код њих избачено наравно,јер се после оних слика из другог св рата нисам сретао са тим...а гледао сам много пута њихове скупове по Немачкој.
Извињавам се на дуплом посту.
Back to top
View user's profile Send private message
city boy
Ветеран


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 1183
Location: град Београд

PostPosted: 07 Mar 2013 11:55    Post subject: Reply with quote

http://www.mondo.rs/s281234/Info/Hronika_i_Drustvo/MONDO-_Sto_Srbi_pozdravljaju_sa_tri_prsta.html

ево ова будалетина покушава да људе направи идиотима, слепима... каже видео је као студент на слици да паје јовановића да се држе растављена три прста

"Miloš i ustanici zaklinju se sa tri podignuta i rastavljena prsta. Paja Jovanović je sliku radio po narudžbini kralja Milana Obrenovića. Podignuta desna ruka simbolizuje podizanje ustanka.
_________________
Делије Север - носиоци градског духа!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

View previous topic :: View next topic
Page 12 of 13

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop