DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

МИТИНГ
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rudolf Archibald Rays
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 453
Location: планина Цер

PostPosted: 06 Aug 2007 20:10    Post subject: Reply with quote

РЕПУБЛИКА СРПСКА КРАЈИНА
СКУПШТИНА У ПРОГОНСТВУ
11.080 Земун, Магистратски трг 3
Тел. 3077-028, факс: 3077-247,
Бр. 455/07 – 4. 8. 2007.

ПОРУКА ВЛАДИ СЈЕДИЊЕНИХ АМЕРИЧКИХ ДРЖАВА


Скупштина Републике Српске Крајине у прогонству, на дванаесту годишњицу хрватског злочина геноцида и етничког чишћења над Србима у Републици Српској Крајини и хрватским градовима, позива Владу Сједињених Америчких Држава да отклони последице те монструозности Хрватске од 1990. до 1995. године. Влада Америке је најодговорнија за злочин геноцида над Србима. Тога нису само свесни Срби страдалници, него и светско јавно мњење и многи интелектуалци у самој Америци.
Влада САД није поборник демократије и није борац против тероризма, како се представља, него је вођа оних снага у свету које крше демократију, које обављају окупацију суверених држава, које помажу терористичке групе у целом свету. Није ли Влада САД помогла сепаратистичке и терористичке снаге у Југославији од 1990. до 1999? Нису ли савезнице (боље је рећи, њени сателити) учлањене у НАТО наоружавале и организовале сепаратисте у Југославији и програмирали њихов поход на српске животе и српске земље. Није ли Запад послао против Срба најокорелије хрватске фашисте из Аргентине, Америке и Европе да разбијају Југославију и прогоне српски народ? Није ли Запад послао у Босну и Херцеговину исламске бојовнике и чланове Ал-каиде, да убијају Србе у Босни и Херцеговини и да кољу мирно српско становништво у Сарајеву? Да све је то рађено по стратешким замислима Владе САД. Ми Крајишници знамо да су амерички авиони 1995. године порушили све центре везе у Републици Српској Крајини, да су разорили наш аеродром у Удбини и да су бомбардовали друге објекте и избегличке колоне Крајишника. Знамо да је амерички амбасадор у Загребу, славодобно, ширио руке на хрватском тенку у време 'Олује', радујући се погибији и прогону Срба Крајишника.
Ви, овде затечене америчке дипломате, пренесите Џорџу Бушу и потпредседнику Чејну, да Цивилизација неће заборавити да су амерички авиони 1994. године, радиоактивном муницијом, бомбардовали Републику Српску и да је та ђаволска работа изазвала масовна обољења и прекомерну и прерану смрт Срба, претежно од 20 до 40 година старости. Ваши незнабожачки авиони су тако 1999. затровали српску земљу у Србији и Црној Гори. Тровали су ваздух, земљу и воду. Тровали су и земљу где живе претежно Шиптари на Косову и Метохији, амерички наводни савезници – чија је смртност данас већа, него игде на свеату. Од тог отрова, помирале су десетине војника УН, углавном из западноевропских држава. Амерички отров је захватио и суседне земље Румунију и Бугарску. Ваши пилоти су убијали малолетну српску децу, путнике у возу, људе на излету у Варварину... Убијали су и колоне шиптарских цивила на Косову и Метохији, мада су то људи које је Америка прогласила својим савезницима. Рушили су болнице, дечја обданишта, школе, фабрике, пољопривредна имања. Амерички авиони су рушили српске мостове и разарали хемијске фабрике, да би се ослобођеним отровом загадила природна средина у овој Србији која никад ниједном народу на свету није учинила никакво зло.
За оваква недела, Скупштина Републике Српске Крајине, имајући у виду Резолуцију бр. 260 А (III) Генералне скупштине ОУН од 9. децембра 1948. године, њене Конвенције о спречавању и кажњавању злочина геноцида, Извештај Генералног секретара пред Саветом безбедности УН, бр. S/25777 од 15. маја 1993. о хрватском етничком чишћењу Срба из Западне Славоније и хрватских градова, чињеницу о прогону Срба из Републике Српске Крајине и Декларацију бр. 374 (документ 10819) Парламентарне скупштине Савета Европе од 26. јануара 2006. године – докумената која говоре од државности српског народа у Републици Српској Крајини и о хрватском злочину геноцида, позива Владу Сједињених Америчких Држава да отклони последице злочина геноцида над српским народом и да примора Хрватску (свога пиона) да врати Србима права која су имали до 1990. године.
Уједно, позивамо Владу САД да схвати да 12 година нико не помаже прогнаним Србима, чији број се креће од 500 до 800.000.
Подсећамо Владу Сједињених Америчких Држава да је данашњој хрватској власти, коју је она подржавала, претходила и фашистичка власт, коју је, најенергичније, помагао Адолф Хитлер. Та претходна фашистичка Хрватска је била истоветна (по свом односу према Србима) Хрватској Фрање Туђмана 1990. године, јер је она тада имала следећа својства.
1.Фашистичка Независна Држава Хрватска је успостављена у нешто измењеним границама данашње Републике Хрватске, на територији данашње Босне и Херцеговине, а био јој је припојен и Срем – данас територија Републике Србије;
2.Независна Држава Хрватска 1941. године је изгласала законе о биолошком истребљењу Срба, Рома и Јевреја
3. На основу расних закона, Независна Држава Хрватска је изградила концентрационе логоре смрти за Србе, Роме и Јевреје, од којих је најпознатији систем концентрационих логора смрти у Јасеновцу;
4.Поред убијања припадника ова три народа у логорима смрти, хрватска војска и полиција су имале законска одобрења за биолошко истребљење Срба, Рома и Јевреја на сваком метру своје фашистичке државе.
Поштована господо из амбасаде Америке! Поручите својој Влади да је Хрватска коју сте помагали предузела против Срба мере као и она фашистичка. А то је исто против Срба учинила и Муслиманско-хрватска федерација у Босни и Херцеговини, такође, помагана од Владе Америке. Ево, изнећу их:
1.Проглашавањем противуставног отцепљења од Југославије, Република Хрватска је 1990. године најавила истоветан програм према Србима као и фашистичка Независна Држава Хрватска;
2.Истоветан програм против Срба наговестила је и Муслиманско-хрватска Федерација у Босни и Херцеговини 1992. године, прогласивши, такође, противуставно отцепљење од Југославије;
3.Република Хрватска је 1990. године била двоналионална - држава Хрвата и Срба (као што је Белгија држава Валонаца и Фламанаца)
4.Босна и Херцеговина је 1992. била тронационална – држава муслимана, Срба и Хрвата (попут Швајцарске – држава Италијана, Немаца и Француза);
5.Хрватска заједница у Хрватској и муслиманска и хрватска заједница у Босни и Херцеговини нису имале право доносити одлуке о промени државног устројства без државотворног српског народа;
6.У овако противуставном деловању, хрватска заједница је у Републици Хрватској приступила прогону и ликвидирању припадника српског народа;
7.Уједињене нације су предузеле мере да спрече злочин геноцида и етничког чишћења над Србима, па је Савет безбедности изгласао Резолуцију 743 (1992), којом је српски народ у Републици Српској Крајини стављен под заштиту;
8.Република Српска Крајина је, од 1992. до 1995, правно сматрана Зоном под заштитом Уједињених нација;
9.Хрватска војска је 1995. године, у агресијиама на Зону под заштитом Уједињених нација - 1. маја (''Бљесак'') и 4. августа (''Олуја'') прогнала 80% српског становништва – између 500 и 800.000;
Господо у Амбасади Америке,
Поручите својој Влади да према Србима чини велику неправду, боље је рећи велико недело, и тиме што се залажe да националној мањини у Србији (Шиптарима на Косову и Метохији) дарујe државу – отимањем српске етничке територије. Националне мањине немају праву на своју државу, као што то нема ни мексичка у Америци, ни аустријска у Италији, ни мађарска у Румунији, итд. А Влада САД, супротно томе, не дозвољава српском народу државу у Републици Српској Крајини, а Срби су у њој имали државност од 1471. у Мађарској, од 1630. у Аустрији, од 1682. у Млетачкој Републици, у Држави Срба, Хрвата и Словенаца од 1918. и у Хрватској од 1943, 1945. и 1974.

ПОШТОВАНЕ СЕСТРЕ И БРАЋО,
ОВИМ БИХ ЗАВРШИО ОВУ ВЕЛИКУ ИСТИНУ О ДАНАШЊОЈ ПОЛИТИЦИ СЈЕДИЊЕНИХ АМЕРИЧКИХ ДРЖАВА И НЕПРАВДИ КОЈУ СУ УЧИНИЛИ И КОЈУ ЧИНЕ СРБИМА.
НЕКА ДРЖАВНИЦИМА АМЕРИКЕ СУДИ БОГ.


ПРЕДСЕДНИК СКУПШТИНЕ
Дипл. инг. Рајко Лежаић
_________________
БОГ НА НЕБУ, КРАЉ НА ЗЕМЉИ, ДОМАЋИН У КУЋИ!
Back to top
View user's profile Send private message
луди_радуле
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 316
Location: РСК

PostPosted: 06 Aug 2007 20:52    Post subject: Reply with quote

Лежајић се прети Бушу, да није жалосно било би смешно.

Због таквих "мозгова" се и завршило све тако, уместо да помаже свом напаћеном народу да се врати на своја огњишта где се вековима налазио,
да не препустимо нашу Крајину душманима, он ко да је плаћен баш од тих хрвата.
Back to top
View user's profile Send private message
унцле вања
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Sep 2006
Posts: 753
Location: ган поинт

PostPosted: 10 Aug 2007 21:08    Post subject: Reply with quote

zvezdino wrote:
http://www.youtube.com/watch?v=ZpOLRa0t0uc




Ја
кћи Божја
Србија
изјављујем драговољно
кроз ланце и жицу
пред сведоцима
Силом, Муком и Неправдом
да крива сам и да признајем кривицу!
Крива сам што сам неко
а не нико и нетко
Крива сам што у доба
општег Србобрста
идем у православну цркву
додуше, поретко
и што се крстим овако
с три прста!
Крива сам што јесам
а треба да нисам
Крива сам одавно
што стојим усправно
и гледам у небо, уместо у траву
Крива сам што се дрзнух
против кривде
крива сам
што опет славим своју крсну славу!
Крива сам што пишем и читам
ћирилицом
Крива сам што певам
смејем се и псујем
(а понекад и лајем)
Крива сам, и признајем
да не знам што знам, и да знам што,
не знам
Крива сам и да завршим
с највећом кривицом
(пре него што се заценим од смеха)
Крива сам, тврдоглавка
што сам Православка
и Светосавка и што не верујем
у свети злочин и опроштај греха!
Крива сам и грешна, дакле што
постојим
и кад већ постојим и још дрско стојим
што бар не признам да не постојим!
Ако то признам
да сачувам главу
изгубићу часни крст и крсну славу
Ако не признам
црно ми се пише
цео свет ће на моју Земљу да кидише
Руље бивших људи
лопова и гоља
чопори робота и других монструма
кидисање на моје воћњаке и поља
и на моје беле куће поред друма
око којих, као најлепше одиве
цветају трешње, јабуке и шљиве (...)
Моја ружна слика
озарена лика
коју умножавате у вечери и јутра
то је слика ваше свести и подсвести
То нисам ја, споља
то сте ви - изнутра!
Много смо важне
Земљо моја мила
Ја и Моје сестре
Истина и Правда
чим се на нас дигла оволика сила
чим су на нас зинуле кривда
и неправда
Шта ће овде џихадлије
крсташи
амери
који Ми череце синове и кћери
Мора да су чуле белосветске банде
да имамо златна Срца
па их ваде
да их пресаде у сопствене груди
не би ли и они тако били људи (...)
Ја се не плашим смрти црне дуге
већ ропског живота и болести дуге
Смрт је честа појава међ нама Србима
као што су пролеће
лето
јесен
зима
И није страшнија
поготово дању
од суше
поплаве
земљотреса
мраза
кад је човек сретне на своме имању
окађене душе и светла образа
Злонамерници
сити и манити
све ми забранисте у рођеној кући
ал не може ми нико забранити
да певам и да се смејем, умирући
А то се вама више не догађа
ни кад свадбујете
ни кад, вам се рађа!
Поштедите ме коца и конопца
и разапните ме на врху планина
као ваши праоци што су мог праоца
Исуса Христа Назарећанина
Ја ћу да гледам
а ви зажмурите
Иначе ће вам се очи распрснути
од сјаја мог лица
Само пожурите
Што ме пре разапнете
пре ћу васкрснути!
_________________
ПРАВДО СРБИЈЕ,СТИДИ СЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop