DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Истина
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ганџа
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 201

PostPosted: 07 Jun 2007 07:44    Post subject: Истина Reply with quote

Овде се налази линк за филм ИСТИНА.

video.google.com/videoplay?docid=9019017709157858612

Може се наћи и верзија за даунлоуд на неком сајту СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ или тако нешто. То нисам ставио јер из неког разлога тренутно не моу да приступим тамо. У сваком случају, потражите мало. Величина фајла је око 120 МВ

Ово је одличан материјал о дешавањима на простору бивше СФРЈ.

Филм је одавно приказан у Сава центру а приказивању је присуствовао и Патријарх српски .
У сваком случају, филм је нешто што треба погледати

Једина мана је што на снимку имају и неки говори радикала.
Ја сам покушао да исечем те делове и аплоудујем само филм али нисам успео.
Па ето ако се нађе неко вичнији...
Back to top
View user's profile Send private message
CominCorect
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Jun 2003
Posts: 980
Location: кућица од чоколаде

PostPosted: 07 Jun 2007 08:55    Post subject: Reply with quote

Не видим ни један разлог да овај говор Радикала називаш " неки " и да га представљаш као ману...наведи ми једну ствар која није на месту а речена је у говор , а ја ћу се извинути се јавно што сам те напао.

јесте да политици овде није место , али овај говор неможе да дође у питање..да се разумемо не зато што су га рекли Радикали, већ исто бих мишљење имао и да га је рекао неки други политичар...е сада ако политичари које ви симпатишете нису у стању то да изговоре то није разлог да овај говор називате маном и " неким " када је то као што си и сам написао ИСТИНА!
_________________
СЕВЕРНА АРМИЈА=РЕД+РАД+ДИСЦИПЛИНА
Back to top
View user's profile Send private message
икс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Jan 2004
Posts: 506

PostPosted: 07 Jun 2007 12:28    Post subject: Reply with quote

CominCorect wrote:
Не видим ни један разлог да овај говор Радикала називаш " неки " и да га представљаш као ману...наведи ми једну ствар која није на месту а речена је у говор , а ја ћу се извинути се јавно што сам те напао.

јесте да политици овде није место , али овај говор неможе да дође у питање..да се разумемо не зато што су га рекли Радикали, већ исто бих мишљење имао и да га је рекао неки други политичар...е сада ако политичари које ви симпатишете нису у стању то да изговоре то није разлог да овај говор називате маном и " неким " када је то као што си и сам написао ИСТИНА!


верујем да је ганџа хтео да каже да не треба овде представљати ни једну једину странку, или политичара који припада некој странци, а не да он не воли радикале јер воли неког другог...
Back to top
View user's profile Send private message
ултраБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 310
Location: Београд

PostPosted: 07 Jun 2007 13:38    Post subject: Reply with quote

Кад си већ поменуо да је тај филм приказан у Сава центру и да је присуствовао и Патријарх српски, требао си рећи и да је управо све то организовала СРС. Ја њихов говор не би секао, прво јер нису рекли ништа нетачно и страначки обојено, а друго у току тог говора има онај доста емотиван тренутак када ћерка и супруга од убијеног српског војника Радета Рогића напуштају салу јер не могу да гледају сцене кад им је убијен отац односно супруг. Цео тај филм се може скинути са радикалског сајта, али је квалитет доста лош.
Back to top
View user's profile Send private message
Crvena Beretka
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 May 2006
Posts: 31

PostPosted: 07 Jun 2007 14:55    Post subject: Reply with quote

Имате овде много интересантних филмова,између осталог и филм Истина.

http://www.krajinaforce.com/sajt/filmovi.html
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
CominCorect
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Jun 2003
Posts: 980
Location: кућица од чоколаде

PostPosted: 07 Jun 2007 15:42    Post subject: Reply with quote

икс wrote:

верујем да је ганџа хтео да каже да не треба овде представљати ни једну једину странку, или политичара који припада некој странци, а не да он не воли радикале јер воли неког другог...


разумео сам ја добро шта је он хтео да каже али то није рекао на леп начин..и ја сам против политике на сајту и на нашој трибини али у овом случају не сме да постоји ни један разлог за било каквим брисањем и називањем маном...волео бих највише да ово што су рекли Радикали каже сваки наш политичар у свакој прилици..и да то каже уздигнуте главе а не да се ко пичке скривају и лижу муда свима од Америке до Русије и дају буљу а све у циљу јебене интеграције...никад ми неће бити јасно како је неко тако у стању да затвори очи над сопственим мукама и злочинима на сопственом народу само да би нека кучка карла де понте рекла како смо добри и како сарађујемо и да ако тако наставимо МОЖДА нас и приме неке 2017 године у ту јебену европску унију..али то и нису наши људи већ амерички шпијуни..не могу да издржим а да не кажем да ми се смучи живот кад видим оног педерчину тадића како пуши курац свима редом и лиже пичку оној баби дел понте..ФУЈ !
али ако се настави овако оде у политичком смеру скроз овај опик који није трбао то да буде..али немогу да останем равнодушан када видим све оне поклане људе са ископаним очима и онда ми на ТВ дође неки тадић који се извињава за наше наводне " злочине " и хапси бивше команданте и шаље их у Хаг..ПА КО СЕ НАМА ИЗВИНУО, ЗА СВЕ ОВЕ МУЧЕНИКЕ!?
_________________
СЕВЕРНА АРМИЈА=РЕД+РАД+ДИСЦИПЛИНА
Back to top
View user's profile Send private message
дрвосеча
ДЕЛИЈА


Joined: 17 Oct 2006
Posts: 142
Location: поред шуме

PostPosted: 08 Jun 2007 08:16    Post subject: Reply with quote

К.Корект... то извињење је нешто најгоре што постоји... можда то неко доживљава као неку толеранцију, али мене не... из простог разлога, што не мора бити од истински, и НИКАДА НЕЋЕ ВРАТИТИ СВЕ ОНЕ КОЈИ СУ УБИЈЕНИ ТОКОМ ПРОШЛИХ ДЕЦЕНИЈА!!! Испада мало лицемерно, зар не?
_________________
ПАЛИ БРАТЕ ФОРУМ, ТРИБИНА ЈЕ ЗАКОН!!!

КО СНИМА МОБИЛНИМ НА СЕВЕРУ:
КЕВА ТИ ЈЕ КУ*ВА - ПЕДЕРУ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
CominCorect
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Jun 2003
Posts: 980
Location: кућица од чоколаде

PostPosted: 08 Jun 2007 12:40    Post subject: Reply with quote

дрвосеча wrote:
К.Корект... то извињење је нешто најгоре што постоји... можда то неко доживљава као неку толеранцију, али мене не... из простог разлога, што не мора бити од истински, и НИКАДА НЕЋЕ ВРАТИТИ СВЕ ОНЕ КОЈИ СУ УБИЈЕНИ ТОКОМ ПРОШЛИХ ДЕЦЕНИЈА!!! Испада мало лицемерно, зар не?


наравно..слажем се са тобом..и не кажем ја да неко нама треба да се извињава..далеко од тога..већ кажем да мрзим ове " НАШЕ " шупке који се извињавају свима редом и пуше курац коме стигну...ни мрвицу достојанства немају..то сам мислио да кажем...надам се да се разумемо сада.НЕМА извињавања...
_________________
СЕВЕРНА АРМИЈА=РЕД+РАД+ДИСЦИПЛИНА
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 08 Jun 2007 19:41    Post subject: Reply with quote

Јебала вас политика! Да ли можете да поштујете правилник о да се не прича - пише о политици и политичарима?
Back to top
View user's profile Send private message
Kele kele
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Feb 2006
Posts: 112
Location: Земун

PostPosted: 10 Jun 2007 20:06    Post subject: Reply with quote

К.Корект као не би о политици, а из сваког поста му избија: Радикали, српски чаробњаци Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
crazy_north
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 857
Location: Штек

PostPosted: 10 Jun 2007 21:34    Post subject: Reply with quote

О масакру на Велебиту 1993. још није покренута истрага
Исечене главе Срба бацали на гомилу

Некадашњи командир вода Војске Републике Српске Крајине Стеван Веселиновић пре годину и по дана дао је изјаву и видео-запис Тужилаштву за ратне злочине Републике Србије о масакру припадника Војске Републике Хрватске 1993. године над 22 заробљена српска војника и медицинара на Велебиту, који је тада био заштићена зона УН, али Тужилаштво о томе још ћути. Веселиновић је ишао и у Канцеларију Хашког суда у Београду и нудио им исти запис на којем се виде унакажене жртве, али они уопште нису били заинтересовани за овај случај.

Веселиновић, који је из Голубића код Грачаца, наводи да се масакр догодио на планини Велебит 22. јануара 1993. године, када су хрватски војници мучили, заклали и побили 22 особе српске националности, од којих и једну медицинску сестру. Веселиновић је те 1993. године био командир вода у Војсци Републике Српске Крајине на Велебиту и преко земљаног телефона слушао је како злочинци муче његове саборце.
- Хрвати су им препречили једини пут којим би тај део српске војске могао да напусти регион. После тога су заузели и везе комуникација и преко њих јавили нашим војницима да има рањеника којима је неопходна помоћ. Не знајући шта им се спрема група од око 30 војника, међу којима је била и медицинска екипа, са два камиона кренула је као испомоћ и упала у замку ујутро око 9.30 - сведочи Стеван.
Српски камиони су упали у замку између две базе Унпрофора, базе на Матрасу-Свети Рок и Малог Алана. Осам војника је успело да побегне и преживи, а њих 22 су заробљена и масакрирана.

- Чим нам је јављено да су нападнуте јединице на Велебиту кренули смо у њихово ослобађање и стигли на 100 до 200 метара од њих, али даље нисмо могли због јаких хрватских снага. Хрвати су отворили пољске телефонске везе и ми смо могли да слушамо крике наших сабораца које су зверски мучили.
- Можемо само да замислимо какве су болове, муке у том тренутку преживљавали. Касније, када смо преузели њихова тела, видели смо шта су им све радили - прича Стеван. После 10-15 дана хрватска војска се вратила на своје првобитне положаје и вод Стевана Веселиновића је успео да стигну до места масакра.
- Затекли смо људе исечених глава набацане на гомилу, а лица су им била толико измасакрирана да нисмо могли да их препознамо. Међу њима су била два моја брата од стрица и нећак. Неки су имали само прострелну рану кроз ногу или руку, а неки су имали повреде главе и тела од секире. Поред тела нашли смо и крваве крампове и лопате којима су их мучили - наводи Стеван.
Веселиновић је инсистирао да агенција Сина на свом сајту (њњњ.сина.орг.yу) објави снимак измасакрираних и убијених Срба, који је направила некадашња Телевизија из Книна да би светска јавност могла то да види и да се заложи да се злочинци пронађу и казне пред судом.
- Имате моју дозволу да пустите видео-запис у потпуности. Породице жртава, међу њима и ја, желимо да светска јавност види како је хрватска војска поступала са српским заробљеницима и заложи се да злочинци одговарају пред лицем правде. Док они не одговарају породице и ја нећемо стати, а жртве неће наћи мир - каже Веселиновић, који је овај видео-запис умножио и дели пријатељима да се овај злочин никада не заборави.

МАРКАÈЕВ ПОТПИС НА ŽРТВАМА
Директор документационо-информационог центра "Веритас" Саво Šтрбац каžе да је Туžилаšтво Србије за ратне злоèине у договору са хрватском страном преузело овај слуèај и да су веæ разговарали са неким сведоцима. "Када Туžилаšтво из Србије изгради слуèај требало би да га преда Хрватима, меðутим, ако они ниšта не уèине Туžилаšтво у Србији има право да поново преузме слуèај на себе. Проблем је и у томе šто се виšе паžње посвеæује слуèајевима у којима су убијани цивили", рекао је Šтрбац и додао да је овај масакр препознатљив стил хрватске специјалне полиције којом је у то време командовао Младен Маркаè. Маркаè се тренутно налази у Хагу и оптуžен је за злоèине у операцији "Олуја"
.
ГРАЧАЦ ЗАВИЈЕН У ЦРНО
Припаднци Хрватске војске на зверски наèин су убили и измасакрирали 22 žртве, меðу којима је најмлаðи имао 20 година, а најстарији 52 године: Дуšан (Раде) Јованèевиæ (20), Никола (Тодора) Јелаèа (40), Ðорðе (Светка) Колундžиæ (22), Ðуро (Јове) Јалаèа (4Cool, Ðорðе (Илије) Ðуриæ (39), Милан (Тодора) Веселиновиæ (52), Дуšан (Јове) Будимир (40), Ðоко (Николе) Јелаèа (37), Радован (Јове) Седлан (33), Богдан (Стевана) Грозданиæ (34), Боšко (Миле) Станисављевиæ (41), Миодраг (Марка) Драгиèевиæ (21), Младен (Драгана) Марјановиæ (23), Žељко (Ивана) Јокиæ (30), Дарко (Љубана) Веселиновиæ (27), Дане (Лазе) Бркљаè (46), Станко (Тоде) Своња (1Cool, Миленко (Петра) Мандиæ (23), Милан (Јована) Драгиèевиæ (2Cool, Драган (Неðе) Трифковиæ (19), Дуšанка (Милоšа) Гаæеšа (26), Боšко (Љубана) Веселиновиæ (37).


http://www.sina.org.yu/_res/masakr-na-velebitu-1993.swf
Back to top
View user's profile Send private message
CominCorect
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Jun 2003
Posts: 980
Location: кућица од чоколаде

PostPosted: 11 Jun 2007 06:03    Post subject: Reply with quote

Kele kele wrote:
К.Корект као не би о политици, а из сваког поста му избија: Радикали, српски чаробњаци Rolling Eyes

ја само знам ко је са пушком ходао по ратишту и борио се за Српство а ко долазио да једе печене волове!
а ти мене заобиђи у доста широком кругу...
_________________
СЕВЕРНА АРМИЈА=РЕД+РАД+ДИСЦИПЛИНА
Back to top
View user's profile Send private message
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 11 Jun 2007 06:39    Post subject: Reply with quote

CominCorect wrote:
Kele kele wrote:
К.Корект као не би о политици, а из сваког поста му избија: Радикали, српски чаробњаци Rolling Eyes

ја само знам ко је са пушком ходао по ратишту и борио се за Српство а ко долазио да једе печене волове!
а ти мене заобиђи у доста широком кругу...


И тај што је ишао да се слика са пушком где год се запуцало, и тај што је ишао да се шлихта Радовану за помоћ против Слобе, нису достојни помена на овом форуму. Стога, молим вас да прекинете овакве расправе на свим темама.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Кобра
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 May 2006
Posts: 446
Location: Западна трибина

PostPosted: 11 Jun 2007 07:16    Post subject: Reply with quote

Kele kele wrote:
К.Корект као не би о политици, а из сваког поста му избија: Радикали, српски чаробњаци Rolling Eyes


Знаш шта је горе од радикала?
Ови што се трипују од њих!

Пуна су вам уста радикала и свако ко не мисли као ви је радикал!
па на кога ти то личи?

Вероватно сам сада и ја за тебе радикал (пу пу далеко било)?

Мисли својом главом и не навијачки посматрај тај аспект живота.

Што рече Масимо или да се прекине са овим или да гасите.
Back to top
View user's profile Send private message
CominCorect
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Jun 2003
Posts: 980
Location: кућица од чоколаде

PostPosted: 11 Jun 2007 11:49    Post subject: Reply with quote

Масимо wrote:
CominCorect wrote:
Kele kele wrote:
К.Корект као не би о политици, а из сваког поста му избија: Радикали, српски чаробњаци Rolling Eyes

ја само знам ко је са пушком ходао по ратишту и борио се за Српство а ко долазио да једе печене волове!
а ти мене заобиђи у доста широком кругу...


И тај што је ишао да се слика са пушком где год се запуцало, и тај што је ишао да се шлихта Радовану за помоћ против Слобе, нису достојни помена на овом форуму. Стога, молим вас да прекинете овакве расправе на свим темама.


аха па добро ако ти тако кажеш.али мислим да сам мало ближи био тим дешавањима од тебе и да мало више знам ко се само сликао а ко пуцао и ко је јео волове на Палама...зато молим те немој да идмо у даљу причу..ГОТОВО са политиком...
_________________
СЕВЕРНА АРМИЈА=РЕД+РАД+ДИСЦИПЛИНА
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop