DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Егзит срамота!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ЛудиШеширџијa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Nov 2006
Posts: 331
Location: У земљи чудеса

PostPosted: 31 May 2007 13:32    Post subject: Reply with quote

Не ради се о бесплатим улазницама, већ о акту добре воље који је организатор могао да покаже, а није.То што ти кажеш да се разматрају захтеви за бесплатним улазницама, шта то значи ,то значи да неко мора да тражи бесплатну карту, а то је већ чин просјачења, ја лично мислим да Срби са Косова и Метохије то нису заслужили.Толико сте изкомерцијализовали целу ствар , да се суштина одавно изгубила, тачније само је први егзит био оно што треба , када си могао да уђеш са 5литара пива....Сада имате толико обезбеђење да мислим да би вам позавидео и Форт Нокс, а све у циљу да случајно неко не би узнемирио странце или не дај боже прескочио ограду ......
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=62Pkr5xWbX8
Back to top
View user's profile Send private message
rajko božić, exit
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 May 2007
Posts: 6
Location: novi sad

PostPosted: 31 May 2007 13:52    Post subject: Reply with quote

ovo što si napisao naprosto nije fer. ispada sad da je najveći problem što nije moguće uneti 5 litara piva?! očekivanja publike rastu i program sigurno ne bi bio takav da svako može da preskoči ogradu i unese 5 litara piva.
reći da imamo obezbeđenje "da neko slučajno ne bi uznemirio strance" naprosto nije lepo. obezbeđenje je tu jer je neophodno za tako velik i komplikovan događaj iz 100 i jednog razloga. srbi su gostoljubiv narod, a ne ljudožderi i sigurno da nije potrebno obezbeđenje samo zato da bi strance zaštitilo od nas.
drugo, u svakom kraju naše zemlje, koliko god da je propatio, postoje i oni koji imaju dosta i oni koji nemaju ništa. besmisleno je nekom dati ulaznicu samo zato što je odnekud. mnogo je smislenije dati, recimo, ulaznice deci raseljenih ili na primer nekim omladinskim klubovima iz zvečana, kosovske mitrovice...upravo radim na predstavljanju organizacija raseljenih i izbeglih sa kosova. dakle, da li radimo nešto da pomognemo tim ljudima? da, radimo, ali to ne udaramo na sva zvona. da li smo do sada mogli uraditi i više? sigurno da smo mogli, ali si mogao i ti i ti i ti i vlada i država...
o srbima u enklavama sam radio reportažu pre nekoliko godina i znam kako im je. išao sam tamo u pratnji naših političara koji su se vozili u KFORovom džipu dok smo koleginica i ja bili u kamionu novosadske registracije. u isto mesto sam pokušao da odem još jednom godinu dana kasnije i da sa sobom povedem i jednog stranog novinara, ali niko nije hteo da nas vozi tamo.
lako je kritikovati, ajde malo konstruktivnih predloga.
Back to top
View user's profile Send private message
НЦБ
Ветеран


Joined: 31 Mar 2004
Posts: 1494

PostPosted: 31 May 2007 14:14    Post subject: Reply with quote

rajko božić, exit wrote:
ali to ne udaramo na sva zvona.

зашто не ударати на сва звона, јел некога срамота наших људи, деце расељених и осталих.. па ја,а и многи други, би били пресрећни да чујемо да су омладински клубови са Косова и Метохије добили 500 бесплатних карата за Егзит(а можда и смештај у кампу), после вас би можда то исто урадили и организатори неког другог фестивала или концерта, напаћеном народу доле би било драго да им неко приреди такво задовољство, да им неко, барем на неколико сати или дана, скрене мисли од размишљања о страшним и врло тешким стварима..
_________________
НЕ ДАМО НАШУ ЗВЕЗДУ!
Back to top
View user's profile Send private message
ЛудиШеширџијa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Nov 2006
Posts: 331
Location: У земљи чудеса

PostPosted: 31 May 2007 14:19    Post subject: Reply with quote

Кажеш да је смисленије дати карте деци расељених...., слажем се, али зашто онда то нисте урадили. Ради се о томе да је егзит интернационалан, да ће доћи велики број људи из иностранства, да ће велики број светских медија извештавати са фестивала, кажеш да радите репортаже о Србима са Косова и Метохије, па зашто онда не искорстите медијску пажњу и прикажете свету истину коју не жели да види, како живе људи у гету и немаштини док се други забављају . Вероватно зато што несмете , вероватно зато што сте се продали за 30 јебених сребрњака.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=62Pkr5xWbX8
Back to top
View user's profile Send private message
Сканк
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2006
Posts: 220

PostPosted: 31 May 2007 14:29    Post subject: Reply with quote

Quote:
mnogo je smislenije dati, recimo, ulaznice deci raseljenih ili na primer nekim omladinskim klubovima iz zvečana, kosovske mitrovice...

Па, јесте ли им дали ?
И уопште коме је од вас организатора пало на памет прошле године да се даје помен за настрадале у Сребреници? Јел' то некоме случајно пало на памет или је била директива? Да ли је можда требало пре тога покушати са поменом настрадалима на Космету, Крајини у Олуји, за време бомбардовања? Како теби као некоме ко је провео три рата у униформи није то пало на памет? Или то није у фазону, не би лепо изгледало пред очима Европе? Како очекивати да нас било ко поштује када сами себе не поштујемо?
_________________
ONE LOVE !
RED STAR !
Back to top
View user's profile Send private message
Ројал[цз]
ДЕЛИЈА


Joined: 10 May 2007
Posts: 214
Location: Церак

PostPosted: 31 May 2007 14:41    Post subject: Reply with quote

Драго ми је што људи из владиних и невладиних организација широм земље прате наш форум...
_________________
ми смо деца љубави
јебаће вас цигани
Back to top
View user's profile Send private message
Necro
ДЕЛИЈА


Joined: 12 May 2005
Posts: 203

PostPosted: 31 May 2007 15:39    Post subject: Reply with quote

rajko božić, exit wrote:
.
lako je kritikovati, ajde malo konstruktivnih predloga.


Ево овако.Објасните људима из Wu Tang Clana шта се дешава на Косову и Метохији.Они су дефинитивно људи који знају како изгледа бити дискриминисан...Објасните извођачима да није баш све онако како кажу на СNN... Па замислите како би то изгледало да објасните познатим музчарима да су Срби на Kосову и Метхоији оно што су црнци били у Јужно-афричкој републици.Покажите им слике погрома од 17.марта,слике срушених манастира и цркава...Замислите како би било добро да објасните нпр Lauryn Hill какво насиље се догађа над Србима на КИМ.Укажите и на геноцид над Србима у Хрватској,на покоље Срба у Босни,кажите им како су нас бомбадовали...И кад објасните неким људима који могу да утичу на велики број људи можда ће људи у иностранству почети на нас да гледају другачијим очима а не онако како су нас представили њихови медији и политичари. Направите мајице нпр KOSOVO IS SERBIA и ставите лого егзита или нешто слично...Молим те одговори нам ако је нешто од наведеног могуће да се изведе.
Back to top
View user's profile Send private message
ултраБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 310
Location: Београд

PostPosted: 31 May 2007 15:49    Post subject: Reply with quote

rajko božić, exit wrote:
Iz praktičnih razloga ono će se i dalje nalaziti izlistano sa zemljama u regionu, ali je termin "zemlja" izbačen iz teksta. Ipak, organizaciono i grafički je postavljeno tako da je jasno da se ne radi o posebnoj zemlji.


Зашто се онда из практичних разлога не стави за Бања Луку да је у Републици Српској?
Back to top
View user's profile Send private message
PCK
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Feb 2007
Posts: 861
Location: Форум

PostPosted: 31 May 2007 16:25    Post subject: Reply with quote

rajko božić, exit wrote:
city boy wrote:
http://www.delije.net/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=7862

smile јеботе колику моћ имамо... дајте да пишемо о јочићу, можда се региструје неко из мурије да прича са нама smile


pa sad, ne bih baš sebi pripisivao toliki značaj...

Па шта си се онда који курац регистровао и овде се правдаш кад немамо никакав значај?
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 31 May 2007 18:01    Post subject: Reply with quote

Најискреније, веома сам изненађен да нам је на форум дошао неко из организације егзита Shocked . Пропаганда је невероватна ствар и то они сигурно знају. Прво што ми је пало на памет јесте да има вероватно не треба овакав анти-маркетинг и да нас је због тога удостојио свог присуства овде. Рајко Божићу, не верујем у твоје добре намере већ само у очување сопственог интереса. Материјанлног, пре свега. Овде на теми имаш неколико конструктивних и лако изводљивих предлога. Не бих понављао исте, једноставно их погледај горе.
Оно што би био коректан потез, а можда би ме (нас) уверило у искреност онога што си написао, је следеће. Урадите мајице "Косово је Србија" на српском, енглеском, француском, италијанском, мађарском... Да не набрајам, уради их на језицима већине посетилаца фестивала. Постићи ћеш више ствари. Показаћете странцима да нам је стало до наше земље, показаћете нама да ипак нисте толико лоши колико ми изгледате (оно срање са Сребреницом се тешко заборавља) и што је за вас из организације најбитније, узећете екстра лову на то. Ако сте прошле године промовисали непостојећи геноцид, изволи па ове године уради нешто за земљу у којој живиш. Једноставно је, зар не.

И молим те, овде користи ћирилицу. Хвала
Back to top
View user's profile Send private message
николаБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2005
Posts: 968

PostPosted: 31 May 2007 18:07    Post subject: Reply with quote

В. Зайцев wrote:
Најискреније, веома сам изненађен да нам је на форум дошао неко из организације егзита Shocked . Пропаганда је невероватна ствар и то они сигурно знају. Прво што ми је пало на памет јесте да има вероватно не треба овакав анти-маркетинг и да нас је због тога удостојио свог присуства овде. Рајко Божићу, не верујем у твоје добре намере већ само у очување сопственог интереса. Материјанлног, пре свега. Овде на теми имаш неколико конструктивних и лако изводљивих предлога. Не бих понављао исте, једноставно их погледај горе.
Оно што би био коректан потез, а можда би ме (нас) уверило у искреност онога што си написао, је следеће. Урадите мајице "Косово је Србија" на српском, енглеском, француском, италијанском, мађарском... Да не набрајам, уради их на језицима већине посетилаца фестивала. Постићи ћеш више ствари. Показаћете странцима да нам је стало до наше земље, показаћете нама да ипак нисте толико лоши колико ми изгледате (оно срање са Сребреницом се тешко заборавља) и што је за вас из организације најбитније, узећете екстра лову на то. Ако сте прошле године промовисали непостојећи геноцид, изволи па ове године уради нешто за земљу у којој живиш. Једноставно је, зар не.

И молим те, овде користи ћирилицу. Хвала



Exclamation Exclamation Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
city boy
Ветеран


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 1183
Location: град Београд

PostPosted: 31 May 2007 18:54    Post subject: Reply with quote

Ае сад полако... да сачекамо одговоре па да наставимо са предлозима (и напушавањем Mr. Green )... ако сад крене свако своју причу тешко да ћемо добити коректне одговоре... стпљење до сутра ујутру, можда и раније...
_________________
Делије Север - носиоци градског духа!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
п дубаи
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 941
Location: Догодине на Газиместану!

PostPosted: 31 May 2007 19:09    Post subject: Reply with quote

Од прошле године.

U ponoć između 10. i 11. jula biće održan i minut ćutanja, saopštili su organizatori festivala. Menadžer bine na kojoj će biti predstavljen rad 70 nevladinih organizacija, Rajko Božić, rekao je da će poslednjeg festivalskog dana biti promovisana knjiga "Srebrenica - od poričanja do priznanja" i biće priređena tribina posvećena zločinu u Srebrenici.


Еееее мој Рајко... Слепче!
Back to top
View user's profile Send private message
RUSOFIL
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 571

PostPosted: 31 May 2007 19:47    Post subject: Reply with quote

п дубаи wrote:
Од прошле године.

U ponoć između 10. i 11. jula biće održan i minut ćutanja, saopštili su organizatori festivala. Menadžer bine na kojoj će biti predstavljen rad 70 nevladinih organizacija, Rajko Božić, rekao je da će poslednjeg festivalskog dana biti promovisana knjiga "Srebrenica - od poričanja do priznanja" i biće priređena tribina posvećena zločinu u Srebrenici.


Еееее мој Рајко... Слепче!


Exclamation Exclamation Exclamation


Е сада, што се тиче оног рејвера о коме сам причао... Није битно да ли је рејвер, сплавар или нешто треће, битна је прича да је велики број људи, који припадају појединим субкултурама, укалупљен у размишљању и понашању. Не би био проблем да су њихова схватања детерминисана самом суштином своје субкултуре, већ се многи користе и намеће им се да мисле на одређен начин, те да је сваки други неподобан. Тај проблем је резултат медија и моћних креатора стварности, док је све више и више невиних слепих жртава. Људима се оспорава право да мисле и бирају, а све под маском ''демократије'' и свега што та нео либерална идеологија у Србији носи.
Опет кажем, није битно о коме се ради, битно је систематско сатирање.
Back to top
View user's profile Send private message
city boy
Ветеран


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 1183
Location: град Београд

PostPosted: 31 May 2007 19:55    Post subject: Reply with quote

RUSOFIL wrote:
п дубаи wrote:
Од прошле године.

U ponoć između 10. i 11. jula biće održan i minut ćutanja, saopštili su organizatori festivala. Menadžer bine na kojoj će biti predstavljen rad 70 nevladinih organizacija, Rajko Božić, rekao je da će poslednjeg festivalskog dana biti promovisana knjiga "Srebrenica - od poričanja do priznanja" i biće priređena tribina posvećena zločinu u Srebrenici.


Еееее мој Рајко... Слепче!


Exclamation Exclamation Exclamation


Е сада, што се тиче оног рејвера о коме сам причао... Није битно да ли је рејвер, сплавар или нешто треће, битна је прича да је велики број људи, који припадају појединим субкултурама, укалупљен у размишљању и понашању. Не би био проблем да су њихова схватања детерминисана самом суштином своје субкултуре, већ се многи користе и намеће им се да мисле на одређен начин, те да је сваки други неподобан. Тај проблем је резултат медија и моћних креатора стварности, док је све више и више невиних слепих жртава. Људима се оспорава право да мисле и бирају, а све под маском ''демократије'' и свега што та нео либерална идеологија у Србији носи.
Опет кажем, није битно о коме се ради, битно је систематско сатирање.


ма ок си рекао и први пут... него неко спорије капира... одлазак на егзит ранијих година је утицао на то Evil or Very Mad Mr. Green
_________________
Делије Север - носиоци градског духа!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop