DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Џамије у Београду
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ганџа
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 201

PostPosted: 30 Mar 2007 10:15    Post subject: Џамије у Београду Reply with quote

Хајде да напишемо нешто и на ову тему. Ево преносим један текст из новина без неке намере да пљујем по одређеним странкама и личностима.


Муфтија Муамер Зукорлић тврди да је Борис Тадић подржао изградњу велике џамије у Београду.
БЕОГРАД - Санџачки муфтија Муамер Зукорлић тврди да је председник Републике Србије Борис Тадић подржао иницијативу за изградњу џамије и исламског културног центра у Београду! Како Зукорлић каже, председник Тадић је са овом идејом упознат пре два месеца, а усмено "одобрење за градњу" дао је на недавном састанку са реис-ул-улемом Исламске заједнице БиХ Мустафом Церићем.

Према његовом сведочењу, нова београдска џамија и културни центар биће највећи на Балкану, већи од оног у Љубљани и Загребу.
- Сада је на реду почетак оперативних припрема, у оквиру којих ће се најпре пронаћи одговарајућа локација. По њеном проналаску, донеће се пројекат и започети градња. Ово је озбиљна идеја и не постоје препреке да се она оствари, и очекујем да ће се се брзо кренути у њену реализацију.

- Цео комплекс ће коштати више милиона евра и обухватиће изградњу савремене џамије и културног центра, који ће пратити потребе времена. Изградња џамије и исламског културног центра потврдиће да је Београд заиста постао регионална и европска метропола - рекао је Зукорлић.

С друге стране, у Министарству вера Републике Србије демантују Зукорлића и кажу да нема говора о изградњи, како су рекли, "мегаломанског" исламског центра, пошто у Београду већ постоје и џамија и културни центар, и то у Господар Јовановој улици.

- Зукорлићева изјава је потпуно произвољна и није утемељена ни на једној чињеници - каже министар вера Милан Радуловић и додаје да његово министарство не жели да се меша у унутрашње односе Исламске заједнице, која је тренутно подељена на две струје - једну коју предводи санџачки муфтија Зукорлић и другу, на чијем је челу београдски муфтија Јусуфспахић.



Шта кажу наши

Тадићев кабинет: Тачно је

- Тачно је да је председник Тадић на недавном састанку с Мустафом Церићем подржао предлог за изградњу џамије и исламског културног центра у Београду. Али, он је такође подржао и био присутан на недавном отварању италијанског културног центра, а иначе је и председник Фонда за изградњу Храма Светог Саве - речено је у прес служби председника Србије






Градске власти ништа не знају

Ђорђе Бобић, градски архитекта, изјавио је да ништа не зна о предстојећој изградњи џамије и исламског културног центра у Београду.
- Први пут чујем за изградњу џамије и не знам ништа о томе. Досад се нико није обратио граду с таквим захтевом. Морамо да имамо званичан захтев да бисмо га размотрили - рекао је Бобић.




Шта је овде проблем? Ваљда не треба ни да пишем о овоме. Реч је о идеји која већ дуго постоји.
Текст је иѕ КУРИРА. Слажем се да није баш много поуздано али и они понекад избаце тачне информације а у ову немам разлога да сумњам.
Без обзира да ли је реч о Јусуфспахићу или Злукорлићу идеја постоји. Сетите се само приче сина муфтије Јусуфспахића о жељи да изграде по једну џамију у свакој београдској општини.
Па и да се изгради једна џамија, зар би остало на томе? НЕ БИ. за коју годину осећао би се као у Техерану. Идеш улицом а око тебе на све стране су небо се подигли они курци(минарети) са којих хоџа завија
Back to top
View user's profile Send private message
ганџа
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 201

PostPosted: 30 Mar 2007 10:18    Post subject: Reply with quote

Слика која је пратила текст

Back to top
View user's profile Send private message
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 30 Mar 2007 10:37    Post subject: Reply with quote

А шта мисле њих двојица о порушеним српским светињама на Косову?
Ко ће то да изгради?
Или шта кажу о овоме :
http://www.kosovo.net/news/archive/2007/March_30/3.html

Evil or Very Mad Embarassed
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
БиП
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 258
Location: Београд, Краљевина Србија

PostPosted: 30 Mar 2007 19:52    Post subject: Reply with quote

Искрено се надам да ово није истина, а уколико јесте... то градилиште треба минирати из ноћи у ноћ док не одустану!
_________________
Колумбо, јебем те радозналог!!!
Back to top
View user's profile Send private message
индијанац
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Oct 2004
Posts: 180
Location: Јужна Дакота

PostPosted: 02 Apr 2007 09:02    Post subject: Reply with quote

БиП wrote:
Искрено се надам да ово није истина, а уколико јесте... то градилиште треба минирати из ноћи у ноћ док не одустану!

Извини, али то уопште није демократски и толерантно са твоје стране. Ако је, већ, најпопуларнији и најлепши политичар, а притом и председник (коначно самосталне, горде и поносне) Србије, подржао ту идеју, не видим разлог за незадовољство.
_________________
O мaмa мaмa мaмaaaa...
Back to top
View user's profile Send private message
Stella e basta!
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Dec 2004
Posts: 152

PostPosted: 02 Apr 2007 10:15    Post subject: Reply with quote

Мислим да је ово добар потез наших политичара зато што се овим још више продубљује јаз између муслимана на нашим просторима, који није баш мали.

Треба још више разјединити муслимане Новог Пазара, Београда, Сарајева.
Градња још једне џамије у Србији нама не значи ништа, пред овим европским говнима само велики плус а доноси тотални раздор између београдског и новопазарског муфтије.
Back to top
View user's profile Send private message
унцле вања
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Sep 2006
Posts: 753
Location: ган поинт

PostPosted: 02 Apr 2007 12:15    Post subject: Reply with quote

[quote="Stella e basta!"]Мислим да је ово добар потез наших политичара зато што се овим још више продубљује јаз између муслимана на нашим просторима, који није баш мали.

Треба још више разјединити муслимане Новог Пазара, Београда, Сарајева.
Градња још једне џамије у Србији нама не значи ништа, пред овим европским говнима само велики плус а доноси тотални раздор између београдског и новопазарског муфтије.[/quot

а зашто би се ми вечито улизавали европским говнима нарочито сада када нам одузимају косово. колико год они буду привидно разједињени (мислим на муслимане) увек ће их повезивати мржња према србима.
_________________
ПРАВДО СРБИЈЕ,СТИДИ СЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Stella e basta!
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Dec 2004
Posts: 152

PostPosted: 02 Apr 2007 12:30    Post subject: Reply with quote

Ниси ме разумео.
Нисам ја рекао да се треба улизивати и не говорим како ја мислим да би требало водити државну политику, него ти говорим какво је тренутно стање. Говорим чињеницама, а то је да су данас на власти (и око ње) људи који сматрају да је улазак у ЕУ приоритет и самим тим се улизују, сви они, европским говнима. А народ Србије гласа за њих и они чине огромну већину.
У таквој ситуацији, ово је леп плус за наше политичаре, у очима Европе.
За муслимане је исувишно и коментарисати, све што води њиховом разједињавању је, по мени, јако добро и обрнуто.
Back to top
View user's profile Send private message
п дубаи
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 941
Location: Догодине на Газиместану!

PostPosted: 02 Apr 2007 14:41    Post subject: Reply with quote

Само преко мене мртва
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 02 Apr 2007 23:29    Post subject: Reply with quote

Па имају ону на Дорћолу и ону велику у Хумској, шта ће им више?
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
дарконије
ДЕЛИЈА


Joined: 26 Apr 2004
Posts: 233
Location: Север

PostPosted: 02 Apr 2007 23:53    Post subject: Reply with quote

УлтрасЛондон wrote:
Па имају ону на Дорћолу и ону велику у Хумској, шта ће им више?


У Хумској већ одавно планирају нову...

Шалу на страну. Мени је прича одвратна.
Индијанац, о каквој ти толеранцији причаш?
Не може више. Доста је било таквих глупости са наше стране.
Толеранција? Докле? Зашто?
Не може.
Back to top
View user's profile Send private message
ганџа
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 201

PostPosted: 03 Apr 2007 09:58    Post subject: Reply with quote

Stella e basta! wrote:
Мислим да је ово добар потез наших политичара зато што се овим још више продубљује јаз између муслимана на нашим просторима, који није баш мали.

Треба још више разјединити муслимане Новог Пазара, Београда, Сарајева.
Градња још једне џамије у Србији нама не значи ништа, пред овим европским говнима само велики плус а доноси тотални раздор између београдског и новопазарског муфтије.


Можда и доприноси разједињењу самог руководства, али изградњом џамије исламска заједница може само да ојача.
Чак и да кажемо да доприноси разједињењу, шта за 10 година кад се помире?
У Бг остаје огромно ругло са све оним курцима.

Приче типа "биће срушена одмах, спаљена и сл." не пију воду. Ако је у Бања Луци, где је сигурно већи број националиста него у толерантном Бг, изграђена џамија, знајте да ће ако добију дозволу за градњу, бити и у Бг

Све се бојим да би хришћани могли изградити и цркву(малу цркву, не неки огроман објекат као што ови планирају)у нпр Исламабаду или Техерану
Back to top
View user's profile Send private message
индијанац
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Oct 2004
Posts: 180
Location: Јужна Дакота

PostPosted: 03 Apr 2007 11:47    Post subject: Reply with quote

Видим да је већина политичара сагласна са изградњом џамије. Па, да, морамо у корак са европом. Када Париз има 10 џамија, шта има БГ да се курчи са једном једином. Има лепо потурице да добију и улицу, кварт. Какве везе има. Ја бих им дао Врачар да на њему изграде ту џамију. Онај храм Светог Саве делује превише нападно. Припадници других верских убеђења могу да се осете угрожено, па би једна џамија мало поправила утисак. А, шта кажете за идеју да за сваку срушену цркву на Косову и Метохији изградимо по једну џамију у Србији? Парама из буџета, наравно. Ионако увек имамо вишак у државној каси. А, ако је Пећка патријаршија у питању - онда две џамије, или једна у Београду. Али, шта ћемо онда са католичком црквом... Да, сетио сам се: због добросусјетских односа да признамо алојзија степинца за свеца. Логично. Све је више хрватског капитала у Србији, више хрватских емисија на 'нашим' телевизијама, а видим да је ХРТ баш гледана. Е, секте ће морати мало да попричекају да уђемо у ЕУ...
_________________
O мaмa мaмa мaмaaaa...
Back to top
View user's profile Send private message
коНаН
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Dec 2005
Posts: 188

PostPosted: 03 Apr 2007 13:28    Post subject: Reply with quote

Очигледно овде нико не капира Индијанчеву иронију!? Rolling Eyes
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
дарконије
ДЕЛИЈА


Joined: 26 Apr 2004
Posts: 233
Location: Север

PostPosted: 03 Apr 2007 14:40    Post subject: Reply with quote

коНаН wrote:
Очигледно овде нико не капира Индијанчеву иронију!? Rolling Eyes


..мислиш сарказам?
Није то ни важно, немам ја ништа против другачијег мишљења, поготово не против сарказма или ироније, само ме занима о каквој толеранцији прича, пошто је његов први пост био мало другачији, или можда недовољно саркастичан да бих га тако схватио..

(џамију су стварно подигли у БЛ?? колико се сећам тамо су пре неколико година били велики протести, мислио сам да до тога никада неће доћи..)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop