DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

НАТО АГРЕСИЈА
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ганџа
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 201

PostPosted: 24 Mar 2007 17:42    Post subject: НАТО АГРЕСИЈА Reply with quote

Наслов говори све. На данашњи дан пре 8 година...

Знам да при отварању сваке нове теме треба бити обазрив да ли та тема може да служи, тј да ли може да се пише о њој. Ако не може, не треба је ни отварати. О НАТО агресији се можда и неће писати много, тј нисам сигуран колико су људи сад расположени да пишу о томе, али треба да се потрудимо.

Апелујем на све, да овде убацују разне податке о агресији. Једноставно, ми имамо проблем што лако заборављамо, а ово никако не би смели. Зато се потрудимо да испишемо што више о порушеним зградама мостовима, погинулим људима у разним склоништима, возовима аутомобилима... Ако ништа друго, онда бар у њихову част.
Поменимо штету која се процњује на око 300 милијарди еура (за осам милиона људи у Србији) и отету свету српску земљу.
Не заборавимо осиромашени уранијум.
Има овде доста тога да се пише и пише.

Пре него што почнем са свим овим, скренуо бих пажњу на једну јако битну ствар
Гледајући вести, читајући новине и уопште слушајући људе кад говоре, ова НАТО АГРЕСИЈА се назива бомбардовањем. И сви кажу "ма добро. Пусти. То је то"
Е није. јако је битно такав чин називати правим именом.
То бомбардовање му дође(звучи)као војна интервенција која има покриће.
Зато се потрудите да кад причате о овоме увек користите израз АГРЕСИЈА.
Зашто агресија?
По статуту НАТО пакта, НАТО сме да изврши напад на неку земљу само уколико је та земља напала једну(или више) земљу чланицу НАТО а. У нашем примеру то никако није био случај, напротив ми смо имали посла са класичним тероризмом на својој територији.
(Сад кад ово поменух, сетих се како наши медији те терористе називају именом којим се терористи сами називају "Ослободилчка војска Косова". Дакле, дају им легитимитет. Не сврставају их у терористе. То ми је невероватно.)
И још треба напоменути да се савет безбедности никако није сложио са овом агресијом.
Дакле ни по ком основу нису имали право на ово, а бојим се да полако у очима великог броја људи агресија испаде О.К.
Back to top
View user's profile Send private message
ганџа
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 201

PostPosted: 24 Mar 2007 17:56    Post subject: Reply with quote

Ево нађох неке податке.

Одлуку о нападу је, први пут мимо Савета безбедности Уједињених нација, донео тадашњи генерални секретар НАТО Хавијер Солана 23. марта 1999. године, након што су пропали "преговори" у Рамбујеу и Паризу, јер су тадашње српске власти са председником Слободаном Милошевићем на челу одбиле да прихвате војни анекс уговора за решење косовскометохијске кризе.

Савезна влада премијера Момира Булатовића је исте вечери прогласила стање непосредне ратне опасности, а ваздушни удари НАТО почели су 24. марта у 19:45.

Прва мета били су војни аеродроми у Приштини, Подгорици, Батајници и Ужицу, као и циљеви у Куршумлији, Новом Саду, Панчеву, Крагујевцу и Лучанима.

Током агресије је извршено 2.300 ваздушних удара по 995 објеката широм земље, а 1.150 борбених авиона НАТО лансирало је око 1.300 крстарећих ракета и бацило 2.900 бомби не само на војне, већ и цивилне циљеве.

Северноатлантска алијанса је изручила 36.000 "касетних бомби" и 15 тона муниције са радиоактивним примесама, којом је бомбардовано укупно 112 локација.

Бомбардоване су, поред војних циљева, и избегличке колоне на подручју Косова и Метохије, путнички воз у Грделичкој клисури, мост у Варварину, пијаца у Нишу... Погођени су и болница "Драгиша Мишовић" и кинеска амбасада у Београду.

Уништени су скоро сви предајници Радио-телевизије Србије, укључујући Торањ на Авали, а у 2:06 после поноћи 23. априла је погођена и зграда РТС-а у Абердаревој улици, где је 16 радника убијено, а четворо теже повређено.

У бомбардовању је уништено 45 мостова, 28 железничких мостова и 148 стамбених и пословних објеката, а страдало је више од 300 школа, од којих су три потпуно уништене, више десетина болница, зграде државних органа, укључујући и здања Министарства одбране и МУП-а Србије у центру Београда.

Теже и лакше је оштећено 176 споменика културе, од којих 23 средњовековна манастира и велики број цркава широм Србије, али и неколико џамија и објеката исламске културе у Ђаковици, Пећи, Призрену (за ове последње ме нешто "застоли бојко")

Уништена је трећина електронског капацитета земље, бомбардоване су две рафинерије (Панчево и Нови Сад), а снаге НАТО су први пут употребиле и такозване "графитне бомбе", којима је онеспособљаван електроенергетски систем Србије(и од овога никако да се опоравимо).
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 24 Mar 2007 18:01    Post subject: Reply with quote

Слике злочина

Не заборавити, не опростити, осветити се кад-тад!
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 24 Mar 2007 18:06    Post subject: Reply with quote

Ганџа, не бих да се расправљам на овој теми, али то што ти пише у потпису нема везе са истином, а веома има везе са политиком која је овде (мислим) забрањена.

Примерен назив за оно што нам је нато урадио би можда био дивљачко бомбардовање.
Back to top
View user's profile Send private message
ганџа
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 201

PostPosted: 24 Mar 2007 18:14    Post subject: Reply with quote

Сећање на жртве
Погинуло је више од 2.000 цивила и преко 1.000 припадника Војске Југославије и полиције.
У Нишу је 57 жртава цивила, полицајаца и припадника Војске Југославије који су у том граду погинули од НАТО бомби.
На град су испаљена 324 разорна пројектила – 161 авио-бомба, 36 контејнера касетних бомби, 71 крстарећа ракета, осам графитних пројектила, а остало је 48 неексплодираних бомби. Поред погинулих 57 Нишлија, око 60 је теже, а више од 200 лакше рањено. Срушено је више од 120 објеката, и око 3.400 оштећено.

На споменик у Куршумлији, је 33 имена припадника војске, полиције и цивила погинулих у току 78 дана рата, међу којима и 11-месечна Бојана Тошовић из села Мердара
За 78 дана на 21 локацији те општине Топличког округа пало је више од 500 разорних пројектила. Порушени су многи објекти, а 75 лица је рањено или повређено.
Куршумлија је 24. марта нападнута међу првим градовима у СРЈ, јер се у 20.03 часа агресор „томахавкама” обрушио на касарну на Боровњаку, када је 11 припадника војске погинуло.

Ово су само неки подаци које сам нашао.

Васили, за то твоје што кажеш, ево ти прошлогодишњи говор владике Атанасија.

Владика Атанасије каже да морамо да имамо на уму и одмазду према злу: „Али, најјача одмазда је јеванђељска. Не злом него добром и љубављу, јер чинећи добро као следбеници Христови кидамо саме структуре зла у овом свету.”
Овде смо и да се молимо Богу да никада не дозволи да се сами окренемо против себе. Све дотле док се човек не окрене сам против себе, има шансе да се спасе ма којег зла, поручио је епископ Атанасије и додао: „У овој молитви се сећамо и свих оних који данас страдају у Србији од природних недаћа. И они су жртве зла и нека Бог нашој заједници да љубави да помажемо једни другима
Back to top
View user's profile Send private message
ганџа
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 201

PostPosted: 24 Mar 2007 18:31    Post subject: Reply with quote

Васили, ни ја не волим да се расправљам. Ово Атанасијево је било за оно "не опростити" а не ово што си коментарисао потпис. Политика јесте забрањена али страначка а ја не подржавам ниједну странку.

Наћох и ово.

Ваздушни напад, без објаве рата, почели су у 19.30. Агресија је завршена потписивањем Кумановског споразума и усвајањем резолуције 1244 Уједињених нација. Србија је извршила преузете обавезе док је НАТО селективно извршио своје обавезе. Ставке које иду у прилог Србији никада нису имплементиране. До данас није враћено 999 војника Србије на КиМ.
Back to top
View user's profile Send private message
су-кру
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Oct 2005
Posts: 542
Location: Северна трибина стадиона "Рајко Митић"

PostPosted: 24 Mar 2007 18:48    Post subject: Reply with quote

8 година агресије на нашу Србију навршиле су се данас ... почиње 9-та ...

За време 78 дана ваздушне "милосрдне" кампање погинула су 1002 припадника војске Југославије и полиције Србије и око 2.500 цивила .. Међу којима и осамдесет деветоро српске деце, српске невине и недужне нејачи ...

СЛАВА ИМ


Око 10.000 људи је рањено и повређено ...

На нашу земљу извршено је 2.300 ваздушних удара, лансирано је око 1.300 крстарећих ракета, употрбљено је у нападу против наше земље и забрањено оружје "касетне бомбе " и то 36.000 комада ... 15 тона муниције са радиоактивним примесама ...

Уништено је преко 300 школа, болница и зграда државне инфраструктуре ... И дан данас свако од нас својим очима је сведок тог ужаса .. Ужаса који су нам други наметнули и ужаса против којег ћемо и даље да се боримо ...
Уништена је и трећина електронског капацитета наше земље ...
Теже и лакше је оштећено 176 споменика културе од којих чак 23 средњовековна манастира и велики број цркава широм Србије ...

... али никад не заборави, никад ...
_________________
Свакоме коме је до српске земље добиће је!
ПУНА УСТА!
Back to top
View user's profile Send private message
дрвосеча
ДЕЛИЈА


Joined: 17 Oct 2006
Posts: 142
Location: поред шуме

PostPosted: 24 Mar 2007 18:51    Post subject: Reply with quote

Ја сам хтео да отворим ову тему, али сам тек сад стигао за комп.
Мала исправка ганџа, Агресија је почела заправо 23. марта у 19:30...
Ова тема је компликованија него што се мисли... из разлога што се мора дотаћи и руководство непостојеће државе СРЈ. Трагично у свему томе јесте страдање невиних цивила, деце, православних светиња, мостова, фабрика, итд.
И дан данас прича о НАТО агресији (као и сама ситуација око Косова) је исполитизирана до максимума, и то ме ужасно нервира, јер је разне политичке парије у Србији користе како би стекле лаке политичке поене. А суштина је у томе да су страдали невини, а док су се политичари свих странака завукли у рупе и склоништа, и оданде чекали да се цела ситуација "стабилаизује". Заправо, то је била Косовска Олуја, којом је 300.000 Срба истерано са свете Српске земље!? У плану је чак била и копнена интервенција, као демонстрација сила зла овог света!

Као и у осталим ратовима 91-99, ова агресија има своје хероје... данас сам гледао на РТС1 (заправо подсетио се приче) о војном пилоту Миленку Павловићу, пореклом из Ваљева, који је 3. маја 1999. године када је чуо да му агресори бомбардују родни град, сео у миг-29, полетео сам на 100-ак авиона, и тако положио живот за слободу Отаџбине! Иза себе је оставио супругу, и 2 сина. Још 1 од разлога зашто је сео у авион, је тај што је тадашње политичко руководство СРЈ, говорило како наши пилоти "слабо лете", мислећи у фазону како су кукавице!? Rolling Eyes А трагично је уопште и подсећати колики је то однос снага био у тој неравноправној борби.

Овде на овој теми, треба причати о херојима, и жртвама те агресије, а политиканство заобићи у великом луку!
_________________
ПАЛИ БРАТЕ ФОРУМ, ТРИБИНА ЈЕ ЗАКОН!!!

КО СНИМА МОБИЛНИМ НА СЕВЕРУ:
КЕВА ТИ ЈЕ КУ*ВА - ПЕДЕРУ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
дрвосеча
ДЕЛИЈА


Joined: 17 Oct 2006
Posts: 142
Location: поред шуме

PostPosted: 24 Mar 2007 18:53    Post subject: Reply with quote

Заборавио сам и ово рећи. У свим Православним храмовима, данас је служен помен за погинуле у НАТО агресији 1999. године!

НЕКА ИМ ЈЕ ВЕЧНА СЛАВА!!!
_________________
ПАЛИ БРАТЕ ФОРУМ, ТРИБИНА ЈЕ ЗАКОН!!!

КО СНИМА МОБИЛНИМ НА СЕВЕРУ:
КЕВА ТИ ЈЕ КУ*ВА - ПЕДЕРУ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
су-кру
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Oct 2005
Posts: 542
Location: Северна трибина стадиона "Рајко Митић"

PostPosted: 24 Mar 2007 19:05    Post subject: Reply with quote

Немојте ми замерити али мислим да је следећој песми место у овој теми.
Реч је о песми деца Београда. Јако емотивна песма а у којој деца певају о својим емоцијама за време нато агресије на Србију ...

Изволите : Деца Београда
_________________
Свакоме коме је до српске земље добиће је!
ПУНА УСТА!
Back to top
View user's profile Send private message
Rudolf Archibald Rays
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 453
Location: планина Цер

PostPosted: 24 Mar 2007 20:05    Post subject: Reply with quote

"Зато што међународна заједница на челу са новим Вавилоном АМЕРИКОМ на силу отима свету србску земљу Косово и Метохију, бацимо на душмана анатему... "

Америко чуј глас мој и анатему.
Што Србији отимаш Косово
уста ти се за врат окренула,
обрнула ноге наопачке.

До паса живина те кљуцала,
а од паса губа разједала,
с јежевима зиме зимовала
оштре бодље, капке ти гребале,
туђе очи те земљом водиле.

На глави ти стајало камење,
од камења кољиво кувала,
у решету воду захватала,
а воде се никад не напила.

Псеће месо у помами јела,
на глави мравињак носила,
што радиш на пропаст СОРАБА
од Бога народа изабрана.

Америко, чуј клетву овог поколења.
Седамдесет осам дана и ноћи
НАТО је бомбама убијао србску децу,
злочин је чинио и по сунцу
и по месецу.

Америко, по кући ти змије зимовале,
црне сове храну доносиле
усред ноћи док људи спавају,
у кући кандило не палила,
кроз вилице језик протурала.
Америко, ти ајкулама храна била,
од шта бежала од тога не побегла,
где се кретала нигде не стизала,
са псима се око костију клала,
из пасијих корита помије локала.

Око врата вериге носила,
свраб чешала драње не помогло,
потковице на табан сковала,
Васкршња јаја не шарала.

Америко, Косово је за Србију, Јерусалим и Мека у тако ће бити довека!
Лаб и Ситница пуне су србских суза.
Већ вековима суза сузу стиже.

Америко, проклета сотоно и враже!
Америко, чуј глас поносног Србина!
Што Србима отимаш Косово?
Над близанцима ти гавран гактао,
рђом њино гвожђе ти капало.
Од њих ти угарци остали,
све ти живо под ватром изгорело!

Америко, све што Србин у те уложио
Тесла, Пупин мудро саградио!
Твом напретку Србин допринео
Америко, проклето ти било.

АМИН!

Клетве прикупио од народа
Милорад Бајић
филмски режисер
_________________
БОГ НА НЕБУ, КРАЉ НА ЗЕМЉИ, ДОМАЋИН У КУЋИ!
Back to top
View user's profile Send private message
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 24 Mar 2007 20:34    Post subject: Reply with quote

http://www.srpsko-nasledje.co.yu/sr-l/1999/06-ratno/article-11-0304.html

http://emperors-clothes.com/s-c/s-bezaniju.htm
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 24 Mar 2007 23:46    Post subject: Reply with quote

В. Зайцев wrote:
Слике злочина

Не заборавити, не опростити, осветити се кад-тад!




бомбардовање Србије...

серем се на думу!
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
petar-DELIJE024
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 668
Location: у сред среде

PostPosted: 25 Mar 2007 10:05    Post subject: Reply with quote

Погинуло 89 деце.. Акција се звала "Милосрдни Анђео''.
Ја не знам шта после овог има више да се каже.. Након свега, они су ту децу цинично прозвали ''колатерарном штетом''. А иста та Европа, према којој данас пола Србије оберучке јури, је ћутала и само климала главом. Ако нас ови политичари икада уведу у нато и ЕУ, то ће бити као да су отишли на гробове жртава агресије, у пљунули по њима.
Господе саклони.. Никада не смемо заборавити шта су нам урадили и колико зла су нам нанели!
_________________
У борби истине и лажи, правде и неправде, неутралност значи помагање зла!
Back to top
View user's profile Send private message
индијанац
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Oct 2004
Posts: 180
Location: Јужна Дакота

PostPosted: 25 Mar 2007 10:48    Post subject: Reply with quote

Страшно је бљутаво и огавно стање у Србији данас. Начин на који је обележено 'бомбардовање' Србије је сраман. Али, добро, боље нисам ни очекивао... Ганџин потпис није политика већ чињеница, а није ни измишљен, већ (мислим) благо измењен са непромењеном суштином. Погледајте на шта личи споменик жртвама бомбардовања на Ушћу. Сећате ли се уништавања споменика покојној Милици Ракић из Раковице?

Не заборавимо да су нас бомбардовали исти они који су исто то учинили на Васкрс 1944.! Колико се учи у школама о том бомбардовању? Ни мало. Мислим да значајан проценат нашег народа и не зна за то бомбардовање, за разлику, наравно, од 6. априла. Не дозволимо да се и агресија '99 заборави!
_________________
O мaмa мaмa мaмaaaa...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop