DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

9. Март
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 11 Mar 2007 08:21    Post subject: Reply with quote

Далеко од тог да није било против СМ. Јесте било против Митевића, али њега као слобиног човека. Нико није веровао да ће бити таквих нереда, да ће овај извести тенкове на улице - а то одобрење је морало да буде од свих из председништва (Месић и екипа).
Тенкови су отишли, али су остала борна кола, сећам се јутра после и борних кола испред зграде "Политике" и на тргу... 9иозу

Увече, 10.3. кренули су студенти из студењака до града у протест, кордон је био на НБгд страни Бранковог, који су пробили (мирно) и заједно с том муријом прешли мост, неки и загрљени. Да би их на другој страни дочекао нов кордон и ошашавио од батина. Таксисти су трубљењем дизали узбуну по Београду. Онда су се студенти окупили на Теразијама и почеле су тзв. плишане демонстрације. Постављени су захтеви и демонстрирало се дан и ноћ. Било је и батинаша преко ноћи и мурија је чекићала у околним улицама (као и у каснијим демонстрацијама). СМ је на крају примио делегацију студената, пустио Вука из затвора и демонстрације се завршиле.

Само да напоменем да у то време је било другчије с политичким партијама. Нису се срозале толико колико сад, бар у нашим очима, веровало се у нешто. Вук је био алтернатива слоби и као такав представљао је борбу против комунизма. Убрзо баш као и слоба био је раскринкан.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
унцле вања
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Sep 2006
Posts: 753
Location: ган поинт

PostPosted: 12 Mar 2007 02:30    Post subject: Reply with quote

добро ајде мало да изнализирамо све то око 9 марта. опозиција то јест спо у то време је била слаба и веома неодлучна у неким стварима. митинг је организован 9 марта а тражене су оставке петорице уредника тадашње телевизије београд, посредан разлог је била изјава једног од њих да је спо у сарадњи са туђманом или нешто слично томе. тражено је још да се странкама опозиције додели више времена на каналима тв београд и још нешто. тек је током дана када је отпочело невиђено батинање народа у списак уврштен тадашњи министар полиције радмило богдановић. шта се у ствари десило народ је хтео да иде до краја и да тражи оставку см и да рашчисти са комунизмом једном за свагда. вук и опозиција су схватили шта народ жели тог тренутка и да је решен да иде до краја и управо тада долази до њиховог колебања односно страха од одговорности јер су они ипак били на челу народног отпора.
из тог страха је током његовог говора са терасе народног позоришта изјавио да ''ми не демонстрирамо против власти или изборних резултата ми само хоћемо оставке петорице уредника'' и неких три године касније у једном интервју признати тај свој страх и изјавити да
''за тако радикалну одлучност и вољу најбољих које је србија имала и који су се окупили 9 марта на тргу слободе ни ја ни руководство спо, а да о лидерима других странака и не говорим нисмо били припремљени. због те неспремности осећам се кривим и на одређени начин одговорним за несрећу која се после слома те дивне побуне догодила.
_________________
ПРАВДО СРБИЈЕ,СТИДИ СЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MarkoPustolov
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Oct 2005
Posts: 319
Location: Ворлд!

PostPosted: 12 Mar 2007 12:39    Post subject: i jos neshto Reply with quote

a ja samo da potsetim da smo par dana pre toga (bese 6 mart cini mi se) igrali sa dinamo drezden
_________________
Za pisuvanje da batališ, tol'ko ti zborim Nesam činovnik ni učovnjak ni presednik ni pa poslanik, ta da si ćutim kako porena riba mrena kad me ture u novine Znaješ ima tesni sokaci, budžaci, ćuteci a tmnina je...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop