DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Књиге
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
СКИДС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Jun 2005
Posts: 833

PostPosted: 22 Oct 2014 07:10    Post subject: Reply with quote

Књига је у претпродаји могла да се набави у три рате по 2.200 дин, дакле укупно 6.600 дин. Синоћ је исто била промо цена. На сајму књига мислим да ће бити нешто преко 8.000, а после у редовној продаји по књижарама око 11.000 дин.

Иначе, то мало примерака првог издања књиге која је изашла пре 22 године могло је да се нађе у ретким антикваријатима по цени од око 25.000 дин.
Back to top
View user's profile Send private message
Pedjo_BBrdo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Sep 2003
Posts: 586
Location: Небеска Србија

PostPosted: 22 Oct 2014 07:11    Post subject: Reply with quote

Јел постоји и даље нека опција на рате или не?
_________________
"Границе између Православља и јереси су исписане крвљу." (Старац Јероним Светогорац)
Back to top
View user's profile Send private message
СКИДС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Jun 2005
Posts: 833

PostPosted: 22 Oct 2014 07:15    Post subject: Reply with quote

Колико знам не, јер не би ни било поштено до оних који су плаћали претплату три месеца раније пре него што су књиге физички и добили.

Тада сам и оставио информацију да креће претплата. Људи који су радили друго издање нису имали толико пара да уложе у тако обимну енциклопедију (два тома, скоро 2000 страна, мапе, тврди повез), зато је и кренула претплата. Тираж је 1.500 комада, а у претплати је наручено око 800, тако да је веома могуће да ће до краја сајма књига бити све распродато.
Back to top
View user's profile Send private message
andjelooo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 May 2009
Posts: 738
Location: Фонтана

PostPosted: 22 Oct 2014 11:02    Post subject: Reply with quote

Сербо Макарид wrote:
не осуђуј анђело унапред књигу а да је ниси ни додирнуо јер те то сврста међу оне пре поменуте људе.



Ниједном речју нисам осудио књигу , то не бих урадио све и да ми се не допадне .
Потрудићу се да пронађем начин да је прочитам али не и да је купим и тиме посредно финансирам страначке активности .
Осуђујем странку која покреће сопствени посао а без да то јавно нагласи .
Не видим шта је проблем да напишу на корицама књиге издање странке те и те , па ко жели нека и купи .
Да сам случајно купио књигу , а мало је недостајало , осећао бих се обманутим .
Својим новцем не желим да финансирам страначке и сличне активности .
Како сви можемо да видимо какву медијску промоцију има ово страначко издање , логичан след је да ће у будућности Србије само странке штампати књиге , из простог разлога јер ниједан други издавач није у прилици ни да на приближан начин представи јавности своја издања .
_________________
Замолио бих дежурне критичаре, негативце, напаљене клинце, доконе полемичаре, мудријаше, комедијаше и сличне да се уздрже од коментарисања
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 22 Oct 2014 11:49    Post subject: Reply with quote

Анђело Катена Мунди није једнако Двери.

Катена Мунди издавачка кућа је настала пре часописа Двери ,а то је много пре покрета Двери,а то је опет много пре изласка на изборе покрета Двери.

За Катену мунди имаш писце који немају никакве апсолутно везе са Дверима,па и са политиком,а камоли неком странком/покретом конкретно.

Цене књига су иначе приступачне и све паре добијене од продаја књига не иде неком политичару,већ издавачкој кући за штампање нових дела и тако у круг.

Мени је само жао што нисам искористио могућност претплате,једино је тако било могуће да ово дело набавим,сад је касно јер ипак 11.000 динара,није мала свота.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Ортодокс Ултр
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Dec 2013
Posts: 110

PostPosted: 22 Oct 2014 12:00    Post subject: Reply with quote

Ја сам баш данас на Купинду нашао прво издање за 11.000,-.

Одлично очувана.

Свакако књига који вреди имати.
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 22 Oct 2014 15:04    Post subject: Reply with quote

Анђело, то што ти радиш је етикетирање. То је позната делатност код новинара, као што смо ми навијачи етикетирани и поред добрих дела које чинимо као група, нама не треба то тапшање по рамену или да нас хвале због тога. Сад си ти лупио на катену мунди да је страначко опредељена, капирам те нисмо навикли на добра дела наших политичара. По мени су издања двери часописи за сваку похвалу, камо среће да их је сваки србин прочитао, не ради промовисања те странке већ ради себе и својих поколења, то што сад не идеализујем никог од њих нема везе са тим... И не треба правити себи идола, ја о политичкој делатности Двери немам појма, нити су имали неких претераних шанси да се доказују како би видели какви су заиста (ја не волим политичаре као и ти очигледно) али ако неко учини неку добру ствар (што је међу политичарима јако ретко), треба то и похвалити. Сад ја нећу да браним то издање нити да га критикујем, јер једноставно не знам какво је... Но верујем да је далеко боље од многих ”академско научних бљувотина” тј. издања наше историје... Морамо да научимо да похвалимо и ценимо добре ствари не само сад те књиге, већ од историје, задужбина наших великаша, клопе, етно села, бање, манастире, људе... То је нас понос, а не увлачење у буљу на овај или онај начин западу и нашим традиционалним непријатељима. Разумем те што се свега тиче јер како нам државу воде политичке струје, испаде да ми треба да се извинемо што су нас клали, протерали,итд... Тако се ова држава води. Но да не реметимо овај топик. Ја се надам најбољем, до тада желим да откривам исто код нашег народа, јер само тако можемо да изгурамо ово љигаво време... А таква књига буди наду, сад живи били па видели...
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
andjelooo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 May 2009
Posts: 738
Location: Фонтана

PostPosted: 22 Oct 2014 15:12    Post subject: Reply with quote

Quote:
Catena Mundi је збирка историјских списа и других публикација које су написали различити аутори, а међу многим познатим именима и врсним умова уврштени су радови : Милоша Црњанског , Владете Јеротића , Радивоја Пешића , Александра Соловјева , Јована Дучића , Растка Петровића и многих других ....



http://www.scribd.com/doc/26851847/Catena-Mundi-I

http://www.scribd.com/doc/26852028/Catena-Mundi-II
_________________
Замолио бих дежурне критичаре, негативце, напаљене клинце, доконе полемичаре, мудријаше, комедијаше и сличне да се уздрже од коментарисања
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 27 Oct 2014 06:42    Post subject: Reply with quote

http://youtu.be/ZAMA58OyLoE
Једно одлично излагање Владимира Димитријевића, поводом промоције Catene mundi у Петровцу на Млави, снимак је годину дана стар. Пре него што одгледате неке глупости по фб или на тв-у... Одгледајте и преслушајте нешто квалитетно!
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
СКИДС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Jun 2005
Posts: 833

PostPosted: 29 Oct 2014 20:02    Post subject: Reply with quote

CATENA MUNDI на Коларцу

http://www.youtube.com/watch?v=jKzY4w7OLHk
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 30 Oct 2014 02:39    Post subject: Reply with quote

На Сајму књига у Београду који је у току и трајаће до недеље, цена ове књиге (оба примерка) стаје 8800 динара чини ми се, или пар стотина мање. Иначе има пуно капиталних дела по значајно нижим ценама, прошетајте се. Најважније нешто што се мене тиче на овом пољу је реиздање монументалне монографије Светиње Косова и Метохије! То је књига коју сам годинама тражио и није било шансе да се нађе, јер је отишао цео тај тираш пре пар деценија. То је књига коју свака српска кућа треба да има. У претпродаји је 5000 динара док ће касније коштати 11 или 12 хиљада. Чим сазнам нове информације написаћу...
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
andjelooo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 May 2009
Posts: 738
Location: Фонтана

PostPosted: 30 Oct 2014 06:42    Post subject: Reply with quote

Ко жели да купи неку вреднију књигу нека прво погледа понуде наших интернет сајтова Купиндо , Лимудо и Купујемпродајем .
Цене су вишеструко ниже , а уз опис књига има различитих објашњења истог "попуста" .
Неко је добио као учесник ТВ квиза Слагалица , други је добио од града Београда као ученик генерације , трећи је добио на поклон па не зна шта ће са тиме , четврти је купио прочитао и сада жели да је се реши , пети ради у штампарији и има лепљиве прсте и још ко зна колико разлога а свима заједнички је да људи генерално немају лове и продају све без чега могу .

ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ wrote:
У претпродаји је 5000 динара док ће касније коштати 11 или 12 хиљада.


Овде је 2.500 динара :

http://www.kupujemprodajem.com/-Svetinje-Kosova-i-Metohije--16557187-oglas.htm

Наравно да то не замењује Сајам књига , нити се као на Сајму књиге могу купити на рате и чекове , али уштеда је и то велика .
_________________
Замолио бих дежурне критичаре, негативце, напаљене клинце, доконе полемичаре, мудријаше, комедијаше и сличне да се уздрже од коментарисања
Back to top
View user's profile Send private message
ult ze
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Dec 2005
Posts: 400

PostPosted: 28 Nov 2014 14:30    Post subject: Reply with quote

Пријатељица из БЛ препоручила једну књигу, коју она добила од једног свештеника и мора њему вратити. Изгледа да још није лако наћи зато што наручила из БГ да је добије за себе и каже да је попут Библије треба је сваки дом имати...у књизи говори о светим оцима и монасима и њиховим виђењима будућих времена.... Има доста светих отаца руских и њихових биљежења будућих времена али и српских



http://www.mikroknjiga.rs/store/prikaz.php?ref=978-86-86555-63-2
Back to top
View user's profile Send private message
СКИДС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Jun 2005
Posts: 833

PostPosted: 30 Mar 2015 11:37    Post subject: Reply with quote

Промоција енциклопедије "Catena mundi"

https://www.youtube.com/watch?v=vh29nZWWDHE

Мноштво непознатих информација, нећете зажалити Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
СКИДС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Jun 2005
Posts: 833

PostPosted: 08 May 2015 08:07    Post subject: Reply with quote

ПРЕТПЛАТА НА „ДУХ САМОПОРИЦАЊА“

http://www.catenamundi.rs/glasnik/pretplata-na-duh-samoporicanja/
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic :: View next topic
Page 6 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop