DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Косово и Метохија
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 99, 100, 101  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије
View previous topic :: View next topic  
Author Message
стабило
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Jun 2006
Posts: 93
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 02 Feb 2007 18:34    Post subject: Reply with quote

Људи видели лепо време, па решили да прошетају беџеве са Слобом и Шешељем... Rolling Eyes
_________________
..........................................................................
Back to top
View user's profile Send private message
Сканк
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2006
Posts: 220

PostPosted: 02 Feb 2007 18:49    Post subject: Reply with quote

Има истине у томе да људи нису ни знали за скуп (ја сам сазнао у пола 11 јутрос) али брате ја нисам видео никога од оних што су пролазили да се ико задржао или било шта. Шетају, смеју се, као да је поред њих протест Кинеза који траже држављанство а не њихових суграђана који, по мени, дижу свој глас ради нечега јако битног. Искрено се надам да ће тог 7-мог све бити много боље, од организације до бројности.
_________________
ONE LOVE !
RED STAR !
Back to top
View user's profile Send private message
Ђоле
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 19 Jun 2003
Posts: 383

PostPosted: 02 Feb 2007 19:07    Post subject: Reply with quote

Изгледа да нисам баш најбоље испратио тему,шта је то 7.?
_________________
Публика је твоја
најлуђа на свету
нико Звездо нема
то што имаш ти!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MC MaC
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Sep 2006
Posts: 863
Location: Променљива

PostPosted: 02 Feb 2007 21:56    Post subject: Reply with quote

неколико слика...
















_________________
http://www.youtube.com/watch?v=UQfR2xMX3to&feature=related
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
стабило
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Jun 2006
Posts: 93
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 02 Feb 2007 23:43    Post subject: Reply with quote

Skunk generation wrote:
Има истине у томе да људи нису ни знали за скуп (ја сам сазнао у пола 11 јутрос) али брате ја нисам видео никога од оних што су пролазили да се ико задржао или било шта. Шетају, смеју се, као да је поред њих протест Кинеза који траже држављанство а не њихових суграђана који, по мени, дижу свој глас ради нечега јако битног. Искрено се надам да ће тог 7-мог све бити много боље, од организације до бројности.


Наравно да треба дизати глас за овако битне ствари, али је јуче ипак већи број био људи који су дошли да расправљају дал је бољи шешељ или слоба,да љубе слике својих идола(већ поменутих), углавном да се понашају као да су на неком сеоском страначком митингу....таквима само и може да се смеје.
_________________
..........................................................................
Back to top
View user's profile Send private message
Pancevac87
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 627
Location: 013

PostPosted: 03 Feb 2007 00:46    Post subject: Reply with quote

Све је то ок, али ти си се наврзао на пензионере који су смогнули снаге и прошетали, па чак направили и по који транспарент Very Happy док су "урбане екипе" београдске биле где ?
ствар није за смејање
_________________
Џабе сузавац гас, џабе утоке за пас, ноћас немате довољно лисица за нас!
Back to top
View user's profile Send private message
Veni_Vidi_Vici
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 May 2006
Posts: 33
Location: Beograd

PostPosted: 03 Feb 2007 02:23    Post subject: Reply with quote

Stabilo wrote:
Људи видели лепо време, па решили да прошетају беџеве са Слобом и Шешељем... Rolling Eyes

Немој да си безобразан!!!
Боље сви ту, који сад серете, да сте се појавили. Ти маторци су бар дошли. Ако се за нешто кунеш и за нешто бориш, а то је КиМ, онда не треба да те буде срамота ма како то изгледало. Шта си очекивао, да ће бити? Организација као за дочек српске нове године? Најлакше се јуначити кад има 100 000 људи. То је исто као и кад вас је срамота да навијате кад вас има 30 у Копу( рукомет).
И треба да пљују и звижде све које су прозвали! Што они нису тако нешто организовали и ако ништа бар помогли ову шачицу људи. Обезбедили разглас, објавили у медијима време скупа.А то је минимално што могу да ураде.Пуне сваки дан новине са њиховим пљувањем једних других а за ово не могу да одвоје ни 1минут на телевизији.
Шипоси би запалили своје политичаре да им овако нешто приређују. Хрвати исто...
А ви исмејавате оне што су се удостојили да дођу.
Свака част свима Делијама који су били данас испред скупштине. Па макар се неком тамо и не свиђало како је то све изгледало(а изгледало је никако) ипак му свака част јер се барем одазвао.
Back to top
View user's profile Send private message
луди_радуле
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 316
Location: РСК

PostPosted: 03 Feb 2007 06:39    Post subject: Reply with quote

Veni_Vidi_Vici wrote:
Stabilo wrote:
Људи видели лепо време, па решили да прошетају беџеве са Слобом и Шешељем... Rolling Eyes

Немој да си безобразан!!!
Боље сви ту, који сад серете, да сте се појавили. Ти маторци су бар дошли. Ако се за нешто кунеш и за нешто бориш, а то је КиМ, онда не треба да те буде срамота ма како то изгледало. Шта си очекивао, да ће бити? Организација као за дочек српске нове године? Најлакше се јуначити кад има 100 000 људи. То је исто као и кад вас је срамота да навијате кад вас има 30 у Копу( рукомет).
И треба да пљују и звижде све које су прозвали! Што они нису тако нешто организовали и ако ништа бар помогли ову шачицу људи. Обезбедили разглас, објавили у медијима време скупа.А то је минимално што могу да ураде.Пуне сваки дан новине са њиховим пљувањем једних других а за ово не могу да одвоје ни 1минут на телевизији.
Шипоси би запалили своје политичаре да им овако нешто приређују. Хрвати исто...
А ви исмејавате оне што су се удостојили да дођу.
Свака част свима Делијама који су били данас испред скупштине. Па макар се неком тамо и не свиђало како је то све изгледало(а изгледало је никако) ипак му свака част јер се барем одазвао.


Слажем се с тобом у неким стварима, али тај Милошевић је потписао пораз 1999., сад друга ствар је шта је он продао причу да је то наша победа, шта који курац има неко да носи његов беџ. Као сад се они боре за Косово, мени то све смрди на политички скуп. Боље и сами да направимо протест него стајати са таквим смрадовима.
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 03 Feb 2007 10:54    Post subject: Reply with quote

Дошло време када један финац долази у Србију и каже да косово припада шиптарима а не нама и ми то прихватимо?!? Заболе ме толико курац шта ти дебили мисле да нам увале.. У ниједном случају ми као народ не смемо прихватити физички ту предају, можда ментално она у неким главама постоји, али то ништа не треба да значи.. Моји су родом са косова, ништа није било продато од имовине, неки су се вратили упркос свему, чак су и бомбе бацане на неке од мојих рођака/повратника.. Битно је да ми као народ усмеримо своју помоћ, више пажње и посета нашим сународницима доле него да седимо у фотељама и пиздети над неким дебилним политичарима који нам због те наше неактивности кроје судбину.. Да ли ћемо сами стварати своју судбину или ће нам је други, то је на сваком од нас!!

И још пар глупости које нон стоп напомињу, а то су проценти.. Причају како је било по последњим проценама пре рата 90% шиптара на косову?!? Ало бре по последњим пописима становништва 91. у србији је официјелно мало више 81.000 шиптара, док су остали бојкотовали попис, како би могли да форсирају ту глупост и лаж.. У свакој нормалној држави непријављено становништво не би имало никаквог права (гласа, докумената камоли држављанства, итд..)
100.000 срба после другог светског рата нису могли да се врате на косово јер им је то било онемогућено од стране тита и његових комуњара.. До 91. бројка избеглица неалбанске националности достигла је још додатних 250.000,.. И поред тога шиптари никада нису достигли тих фамозних 90%..

Шиптар под нож!!
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
ЛудиШеширџијa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Nov 2006
Posts: 331
Location: У земљи чудеса

PostPosted: 03 Feb 2007 11:38    Post subject: Reply with quote

Из свега сто сам прочитао могу само да закључим да људе живо заболе за Косово.Да се само сакупило људи колико нас обично буде на нашем Северу било би боље од овога што описујете.
Ја лично се осећам као говно, нешто слично као кад је Црна Гора прогласила независност, али на крају крајева то сам само ја. Не знам зашто могу само да претпоставим да су људи уморни и да им је доста свега , ако је само до нас ,онда од скандирања Косово је Срце Србије и осталих парола ,никакве користи нема.
Back to top
View user's profile Send private message
стабило
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Jun 2006
Posts: 93
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 03 Feb 2007 11:46    Post subject: Reply with quote

Veni_Vidi_Vici wrote:
Stabilo wrote:
Људи видели лепо време, па решили да прошетају беџеве са Слобом и Шешељем... Rolling Eyes

Немој да си безобразан!!!
Боље сви ту, који сад серете, да сте се појавили. Ти маторци су бар дошли. Ако се за нешто кунеш и за нешто бориш, а то је КиМ, онда не треба да те буде срамота ма како то изгледало. Шта си очекивао, да ће бити? Организација као за дочек српске нове године? Најлакше се јуначити кад има 100 000 људи. То је исто као и кад вас је срамота да навијате кад вас има 30 у Копу( рукомет).
И треба да пљују и звижде све које су прозвали! Што они нису тако нешто организовали и ако ништа бар помогли ову шачицу људи. Обезбедили разглас, објавили у медијима време скупа.А то је минимално што могу да ураде.Пуне сваки дан новине са њиховим пљувањем једних других а за ово не могу да одвоје ни 1минут на телевизији.
Шипоси би запалили своје политичаре да им овако нешто приређују. Хрвати исто...
А ви исмејавате оне што су се удостојили да дођу.
Свака част свима Делијама који су били данас испред скупштине. Па макар се неком тамо и не свиђало како је то све изгледало(а изгледало је никако) ипак му свака част јер се барем одазвао.



Само лагано...ја причам шта сам видео, а није проблем у малом броју људи већ у томе што је већина била у том страначком фазону.
Не знам за тебе али мени је проблем да стојим на таквом скупу поред неког са сликом пропалог комунисте и ко само њему кличе и урличе....неко је ту сувишан - или он ил ја!
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 03 Feb 2007 11:58    Post subject: Reply with quote

Ludi Sesirdzija wrote:
Из свега сто сам прочитао могу само да закључим да људе живо заболе за Косово.Да се само сакупило људи колико нас обично буде на нашем Северу било би боље од овога што описујете.
Ја лично се осећам као говно, нешто слично као кад је Црна Гора прогласила независност, али на крају крајева то сам само ја. Не знам зашто могу само да претпоставим да су људи уморни и да им је доста свега , ако је само до нас ,онда од скандирања Косово је Срце Србије и осталих парола ,никакве користи нема.

Немам намеру да кењам али требају људи да схвате моћ појединаца који стварају ту масу.. Да свако од нас у копу не би запевао, ко би онда, да свако од нас не би подигао картон, помогао код хуманитарних акција, ко би.. Нико то други неће да уради ако свако од нас не уради, поједниначно!!! Мене лично заболе курац и дабогда поцркали сви који се одричу Косова!
Пример битнији су ми 2000 навијача у копу који раде нешто него 4.000.000 ЗВЕЗДАША.. Битнији су људи који раде нешто!!! А не они који су пасивни а кењају како су они неко и нешто, А НИКАКВЕ ВАЈДЕ ОД ЊИХ! Шта нам они значе? Баш ништа!
Ајде нека свака навијачка група направи паролу за косово у србији, нека се изшарају градови, скупљају хуманитарне акције.. Бар симболичне, јер људима доле више значи да неко мисли на њих и да то осете него кењажа по гајбама.. Политизовање и срање по форумима.. Колико активних навијачких групација постоји у србији бар 20-ак.. свако од њих бар мало да учини нешто по том питању много би значило.. Зато су битни они који нешто раде а не они који само кукају и паметују, прихваћају дебилне одлуке, прихвачају да им неко диктира живот!! Ало бре докле!! Јако мало се променило, али битно је да се због тих активних људи бар мало променило.. Зајебите више те политичаре и помогните својој нацији директно а не преко неких чобана НИСМО ОВЦЕ!! или?
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 03 Feb 2007 12:05    Post subject: Reply with quote

Нема смисла да неко нешто замера нама јер нас је било 50 од тих мучених 500 ако је и толико било. Зато боље усмерити љутњу даље, нас је и оволико било довољно за било који облик протеста.

Каброн, разумем шта хоћеш да кажеш и у неку руку си у праву али мораш да узмеш све околности у обзир. Ово је било организовано јако оскудно, онако како једна мала организација (за коју сам први пут и чуо, искрено) може да организује. Не треба њих осуђивати него све оне који су могли да помогну ту организацију или је преузму на себе а направили су се луди као да се ништа не дешава.

Показали смо као народ у више наврата да умемо да се ујединимо и превазиђемо разлике кад нас нападне неко трећи, споља. Зато верујем да ће се народ и овога пута ујединити и деловати сложно а страначке препирке оставити за неке друге прилике.
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 03 Feb 2007 12:40    Post subject: Reply with quote

ДЕМОНСТРАЦИЈЕ
ЗА КОСОВО И МЕТОХИЈУ,

НАЈСВЕТИЈУ СРПСКУ ТАПИЈУ

у суботу 10. фебруара 2007. године

у најстрожем центру Беча,

на Штефансплацу
(испред Штефансдома)

са почеком у 16 часова!



Организатори:
СРПСКА НАРОДНА ОДБРАНА,

СРПСКИ КУЛТУРНО-ИНФОРМАТИВНИ ЦЕНТАР
СРПСКО КУЛТУРНО УДРУЖЕЊЕ ''ЊЕГОШ''

СРПСКО КУЛТУРНО УДРУЖЕЊЕ ''ГЛАС СРБА''

као и сви остали српски клубови који се придруже!
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 03 Feb 2007 12:48    Post subject: Reply with quote

Косово и Метохија - ХРОНОЛОГИЈА ДОГАЂАЈА У 2006.


Београд - (Тањуг) - 1. јануар - Првог сата у Новој години каменован је стан Драгице Јовановић, једне од педесетак Срба, колико их је, после размештања међународних снага на Косову и Метохији јуна 1999, остало у Приштини.

3. јануар - Аутобус УН, који сваког уторка и петка превози Србе из Ораховца и Велике Хоче за Косовску Митровицу, каменован је бетонским циглама у Малишеву. Нико од педесетак путника није повређен. Косовска полицијска служба је саопштила да је ухапсила нападаче - четворицу Албанаца.

4. јануар - Непознате особе ракетирале су код места Дуље аутобус "Адиотурса" који саобраћа на релацији Призрен - Београд. Експлозивне направе су погодиле пртљажник и под аутобуса, али срећом нико од 56 путника није повређен.

5. јануар - Преговарачки тим за разговоре о будућем статусу КиМ на другом састанку у Влади Србије једногласно је усвојио платформу и одредио делегацију за разговоре о децентрализацији покрајине.

17. јануар - У порти православне цркве у Ђаковици, која је спаљена и разрушена крајем прошле 2005. године, подигнут је споменик припадницима ОВК - "херојима рата".

21. јануар - Председник Косова и Метохије, оснивач и лидер странке Демократски савез Косова Ибрахим Ругова умро је у 62. години, а сахрањен је пет дана касније у Приштини, у присуству 40 страних делегација и десетине хиљада грађана.

22. јануар - Већа група Албанаца претукла је у селу Могила, код Косовске Витине, српске младиће Б.Ђ. (17) и Дејана Нојкића (19), који су се затекли у дворишту тамошње цркве. У истом селу, где живи око 500 Срба и 1.200 Албанаца, Албанци су четири дана раније напали и тукли двојицу младих Срба.
- У двориште куће породице Тодоровић у мултиетничком селу Церница, надомак Гњилана, бачена је експлозивна направа око 22,00 сата и само пуком срећом нико није настрадао, али је причињена велика материјална штета. Био је то четврти напад на ову српску породицу од доласка Кфора на Косово јуна 1999. године.

31. јануар - Министри спољних послова земаља чланица Контакт групе сагласили су се на састанку у Лондону да Резолуција 1244 остаје оквир за решавање тешких проблема у покрајини и да треба предузети све могуће напоре да питање њеног статуса буде решено у току 2006. године.

4. фебруар - На ванредној седници Главног одбора Српске демократске странке за КиМ у селу Прилужју смењен је председник ове странке Славиша Петковић, министар у влади Космета за повратак и заједнице. За новог председника изабран је Драгиша Мирић, досадашњи потпредседник СДС-а за Космет.

6. фебруар - Политички директор британског Форин офиса Џон Сојерс састао се у Приштини са косовским Србима које је запрепастио изричитом тврдњом да ће Косово бити независно и да српска заједница може само у том оквиру да решава свој положај.

10. фебруар - За председника Косова у трећем кругу гласања у косовској скупштини је изабран лидер Демократског савеза Косова Фатмир Сејдију. Од осам посланика Српске листе за КиМ гласали су Златица Кујунџић и Саша Ђокић из Српске демократске странке

14. фебруар - Непознате особе удавиле су Данку Компировић (63), која је сама живела у свом стану у Бошњачкој махали у северном делу Косовске Митровице. Полиција је ухапсила четири особе.
- Непознате особе исекле су каблове мобилне телефоније на Зеленом врху изнад Гњилана, тако да су без мобилне телефоније остала многа српска насеља.

17. фебруар - Међународна кризна група се отворено заложила да међународна заједница наметне Србији независност КиМ .
- Председник и премијер Србије Борис Тадић и Војислав Коштуница, као и шеф дипломатије СЦГ Вук Драшковић пренели су председавајућем ОЕБС-а Карлу де Гухту да је Србија спремна да обезбеди суштинску аутономију за КиМ.

24. фебруар - После електроенергетског колапса на Космету, УНМИК је коначно пристао на понуду Електропривреде Србије за хуманитарну испоруку 50 милиона киловат-сати струје.

27. фебруар - Премијер Србије Војислав Коштуница поднео је Народној скупштини извештај српског преговарачког тима о првој рунди преговора о Косову и Метохији у Бечу, који су након расправе једногласно подржале све посланичке групе.

28. фебруар - Специјални изасланик УН за преговоре о статусу Косова и Метохије Марти Ахтисари разговарао је у Београду са државним врхом и тада је поновио да његове речи у интервјуу "Шпиглу" о независности Космета нису верно пренете.

1. март - Премијер Косова Бајрам Косуми поднео је оставку, а његова странка Алијанса за будућност Косова за новог премијера је предложила Агима Чекуа, команданта Косовског заштитног корпуса за којим су власти Србије расписале међународну потерницу због злочина почињених против српских цивила у покрајини.

1. и 2. март - Специјални изасланик УН Марти Ахтисари током дводневне посете КиМ обишао је Липљан, а његова оцена да то место може да буде модел мултиетичности огорчила је и увредила Србе будући да је етничка слика Липљана измењена 1999. њиховим прогоном па је од 6.500 Срба остало само 1.000, а број Албанаца са 2.000 повећан на 7.000.

4. март - Представници оба српска национална већа - Косова и Метохије и северног Косова послали су са седнице у северном делу Косовске Митровице поруку свету да би независност Космета проузроковала ескалацију међународног тероризма. Из чланства СНВ због "деловања које штети интересима Срба" искључен је лидер СПО за Косово Ранђел Нојкић.

5. март - На путу Липљан - Старо Грацко непознати нападачи пуцали су из заседе на аутомобил у којем су биле три особе српске националности, али нико није повређен. Кад су хтели да фотографишу место напада приведени су на информативни разговор новинари "Блица" и "Јединства", а из полицијске станице су пуштени тек кад су стигли војници Кфора.

7. март - Изасланик генералног секретара УН Марти Ахтисари говорио је о стању на КиМ Савету безбедности УН "иза затворених врата", а у изјави за јавност је истакао да је од "есенцијалног значаја" испуњавање демократских стандарда и заштита права мањина.

10. март - Упркос оштрим противљењима власти и јавности у Србији, посланици Скупштине Косова изабрали су за премијера бившег команданта терористичке организације ОВК Агима Чекуа за којим су српске власти расписале потерницу због ратних злочина.

13.март - Шеф УНМИК-а Сорен Јесен-Петерсен је у разговору са председником Србије Борисом Тадићем у Београду изјавио да је Агим Чеку демократски изабран за премијера, а да оптужница српских власти против њега није валидна на Косову.

14. март - Абански министар иностраних послова Бесник Мустафај изјавио је да у случају да Косово добије независност, власти у Тирани неће моћи да гарантују непроменљивост граница у оним деловима региона у којима живе Албанци, признавши индиректно тежње ка остварењу пројекта "Велике Албаније".

21. март - Председник Координационог центра за КиМ Санда Рашковић Ивић је приликом обласка Срба у метохијским местима изјавила да ће Велика Хоча бити увршћена у споменичку листу као специјална заштићена зона и споменик верске и културне баштине.
- Члан руководства СНВ Рада Трајковић оштро се успротивила ставу који је приликом посете Грачаници изнео шеф УНМИК-а Сорен Јесен-Петерсен да је за решење проблема економског развоја Косова неопходно најпре утврдити статус покрајине.

22. март - У Бриселу је високи представник ЕУ Хавијер Солана ставио до знања новом премијеру Косова Агиму Чекуу да без спровођења стандарда неће моћи ни да почне процес решавања статуса Косова и Метохије и од њега затражио да "ради, а не само да прича о спровођењу стандарда".
- Шеф УНМИК-а Сорен Јесен Петерсен изјавио да ће коначну одлуку о будућности КиМ морати да донесе СБ УН.

24. март - Председница Координационог центра за КиМ Санда Рашковић-Ивић је упутила отворено писмо шефу УНМИК-а Сорену Јесену-Петерсену због укидања Интерполове потренице за Агимом Чекуом у коме га је оптужила да је "најутицајнији промотер циљева албанских сепаратиста из јужне српске покрајине".

28. март - Председавајући на састанцима српског и албанског преговарачког тима о будућем статусу Косова и Метохије у Бечу Албер Роан представио је у Приштини нацрт документа о децентрализацији на КиМ.
Предлогом су били незадовољни Срби јер не дозвољава повезивање општина у којима су у већини, али и Албанци јер предвиђа финансирање српским општина мимо контроле албанских власти у Приштини.
-Три албанска младића из јужног дела Косовске Митровице избола су ножевима, без икаквог повода, Милисава Илинчића (19) из северног дела града и нанели му у присуству косовске полиције тешке повреде, а затим су неометано умакли. После два дана ухапшени су Ваљон Хисени из Трнавца и Смајло Гаши. Међународни јавни тужилац је 18. јула 2006. године обуставио истрагу против ове двојице Албанаца, упркос томе што је Хисени признао да је ранио Илинчића.

4. април - Непознати нападачи пуцали су на кућу Чедомира Ивковића у селу Стража, код Гњилана. Нико од шест чланова породице није повређен пошто су се склонили у подрум, а нападачи су у дворишу убили ловачког пса.

5. април - Готово сви Срби запослени у здравству и школству на Косову и Метохији определили су се да буду искључиво на платним списковима надлежних министарстава Републике Србије. И поред албанских притисака, исто су се изјаснили и Горанци.

8. април - Канцеларија УН за интерно надгледање оптужила је у свом извештају администратора Косова Сорена Јесена-Петерсена да затвара очи пред крађама, корупцијом и неадекватним управљањем приштинским аеродромом још од свог доласка на Косово у јуну 2004. године. Истрага је показала да су на том аеродрому "преваре и лоша управа узели маха, као и да је корупција била систематска", оцењено је у извештају.

14. април - У Приштини је у 70. години умро дугогодишњи албански комунистички лидер на Косову и Метохији Махмут Бакали који се почетком 90-тих приклонио сеператистима.
- Изасланик САД за КиМ Френк Визнер у разговору са представницима Срба и Албанаца у Приштини пренео став своје земље да финални статус покрајине треба утврдити до краја године, а од Срба захтевао да уђу у косовске институције.
- Изасланик САД за КиМ Френк Визнер у Призрену разговарао са представницима Бошњака и Турака који су му пренели да су за "свеобухватну децентрализацију, а не затварање у националне оквире" и да би то подразумевало да добију сопствену нову општину.

15. април - Око поноћи су на кућу Зорице Митровић у Бошњачкој махали, у северном делу Косовске Митровице, бачене две експлозивне направе, од којих је једна експлодирала на крову и причинила велику материјалну штету. Из безбедносних разлога власница не живи у својој кући, већ породица Љубомира Бојића, прогнаника из Истока.
- Френк Визнер, изасланик САД за преговоре о Косову, посетио је Призрен где је разговарао са председником Скупштине општине Екремом Круезиујем, а иза затворених врата је разговарао са представницима локалних Бошњака и Турака.

20. април - Владика рашко-призренски Артемије одбио је молбу косовског премијера Агима Чекуа да присуствује 23. априла Ускршњој литургији у Грачаници. У образложењу пише да је владика већ седам година принудно расељено лице у Призрену и да му је у мартовским догађајима 2004. године спаљена резиденција као и катедрални храм.

25. април - Аутобус са српским и страним књижевницима, који су у оквиру акције "Ходочашће и братољубље" у протекла два дана обилазили Метохију, каменован је у Дечанима, у два наврата. Нико од писаца, међу којима је био и Петер Хандке, није рањен.

26. април - Непознати нападачи бацили су касно ноћу ручну бомбу на зграду међународног суда у Зубином Потоку. Нико није повређен, али је причињена велика материјална штета.

27. април - На захтев Унеска, шеф УНМИК-а Сорен Јесен-Петерсен, потписао је Уредбу којом се на више од 800 хектара земље у поседу манастира Високи Дечани забрањује било каква приватна и друга градња без специјалне дозволе УН.

2/3. мај - У Пећкој патријаршији одржана је међународна међуверска конференција о могућностима јачања мира, узајамног поштовања и заједничког живота на КиМ.

4. мај - У Клокот Бањи код Косовске Витине миниран је извор воде "Свети Илија" као и део водовода који спроводи воду од гејзира ка бањском лечилишту. До доласка Кфора Срби су се из овог извора снабдевали водом, а онда су га Албанци затворили.

5. мај - Албанци су бацили експлозивну направу на пумпну станицу "Суви до" у северној Косовској Митровици. Повређених није било, али су житељи овог дела града и Звечана остали без воде. Био је то тридесети напад од доласка Кфора 1999. на овај водовод, а у једном од претходних убијен је и радник обезбеђења Бранислав Антовић.

6. мај - На магистралном путу Косовска Митровица - Приштина непознати нападачи пуцали су из црног "голфа" на возило Рашко-призренске епархије у којем је био протојереј Срђан Станковић са супругом и двоје деце. Нико није повређен.

11. мај - На бензинској пумпи Градина крај магистралног пута Косовска Митровица - Рашка непознати нападачи су пуцњим из аутоматског оружја тешко ранили Јована Милошевића (19) и Јаблана Јефтића (21) из Грабовца.
- Генерални секретар НАТО Јап де Хоп Схефер посетио је Високе Дечане, где је разговарао са владиком Теодосијем.
- Непознате особе демолирале су православну цркву Светог Илије у Подујеву, на којој је почело обнављање после уништења у мартовском насиљу над Србима 2004. године.

16. мај - Непознати нападачи испалили су пројектил из ракетног бацача на супермаркет "Клас" у центру Лепосавића. Нико није повређен, али је нанета велика материјална штета.

17. мај - У разговорима чланова српског преговарачког тима са замеником главног преговарача међународне заједнице за статус КиМ Албера Роана није постигнут компромис о броју српских општина, јер је српска страна тражила 14, а косовске власти предложиле формирање само четири српске општине.

19. мај - Бивши припадник ОВК Басрија Хајдари пуцао је из пиштоља на Србе, раднике обезбеђења на градилишту у Бошњачкој махали, у северном делу Косовске Митровице. После пуцњаве Албанци су насрнули на Србе, металном шипком повредили једног од њих и уништили трагове злочина, али је накнадно Хајдари ухапшен.

22. мај - У разговору са специјалним изаслаником УН за преговоре о КиМ Мартијем Ахтисаријем премијер Србије Војсилав Коштуница је изразио незадовољство начином вођења преговора о статусу јужне покрајине и објаснио да решење које нуди државни тим подразумева двоструку аутономију: за покрајину у оквиру Србије и српску и остале неалбанске заједнице унутар покрајине.
- Специјални представник САД за разговоре о статусу Космета Френк Визнер разговарао је одвојено у Приштини са албанским политичким представницима, као и са трочланом делегацијом Српске листе за Косово и Метохију и саопштио да се САД залажу за проналажење решења до краја 2006. године.

25. мај - Конвој УНМИК-а, који је пратио двојицу српских адвоката, браниоце хашког оптуженика Драгољуба Ојданића, заустављен је и каменован у Малој Круши, надомак Призрена. Полиција је бацила сузавац од којег се отровало 36 особа, махом Албанки које су конвој каменовале мислећи да су у њему Срби - повратници.

28. мај - Председник Србије Борис Тадић изразио је оштар протест због кампање бојкота српских производа која се води на Косову и Метохији.

30. мај - Обелодањена је платформа државног преговарачког тима о будућем статусу покрајине која предвиђа суштинску аутономију и потпуну демилитаризацију покрајине, с тим што би у надлежности Србије остале спољна политика, контрола граница, заштита људских права, монератна и царинска политика и заштита верског и културног наслеђа.

1. јуни - Из аутоматског оружја, са више хитаца, непознати нападачи су убили Миљана Весковића (23) из Житковца у општини Звечан. Био је то десети напад на Србе у последњих месец дана на територији општине Звечан. Због тога су житељи овог краја 5. јуна одржали протестни митинг у Звечану на коме су затражили повратак српске полиције или ће у супротном расписати конкурс за пријем 999 полицајаца.

4. јуни - Хицем из ватреног оружја повређена је Српкиња Веселинка Дејановић (52) у селу Прилужје.

5. јуни - После одлуке УНМИК-а да се на КиМ забрани дистрибуција српске штампе због наводног неплаћања пореза, председник Координационог центра за КиМ Санда Рашковић Ивић упутила је писмо шефу УНМИК-а Сорену Јесен - Петерсену у којем га моли да "не убија српску реч на Космету" подсетивши да 140.000 Срба у покрајини не штите ни Кфор ни УНМИК.

6. јуни - У Приштини су потпредседник Координационог центра за КиМ Милорад Тодоровић и вођа приштинске радне групе за повратак расељених Дардан Гаши потписали протокол о повратку расељених у покрајину.

9. јуни - Представници Контакт групе уручили су влади Агима Чекуа списак са 13 захтева који се своде на повећање права Срба у покрајини у року од четири до шест месеци.
- Уз примену силе, полиција је растерала стотинак припадника екстремног албанског омладинског покрета "Самоопредељење" који су протестовали испред седишта УНМИК-а у Приштини, захтевајући да службеници цивилне мисије УН напусте Косово. Приведене су 82 особе међу којима је и вођа "Самоопредељења" Аљбин Курти.
- У кућу истакнутог активисте СПО, Горанца Ћерима Драгаша Илијазија у Драгашу упало је више од 25 припадника Косовске полицијске службе и при том је демолирали.

11. јуни - Специјални представник генералног секретара УН за решавање статуса КиМ Марти Ахтисари боравио је први пут у северном делу Косовске Митровице где су му представници Срба изнели заједнички став да ће се у случају наметнутог решења Срби организовати референдумом и одлучити шта даље.

Ахтисари је рекао да није ни за албански предлог децентрализације који предвиђа три српске општине у покрајини, а ни за захтев Срба који траже 15 општина.

12. јуни - Влада Србије именовала је проф. др Здравка Витошевића за новог ректора Универзитета у Приштини, са привременим седиштем у Косовској Митровици.

20. јуни - Албански екстремисти су рушењем православног гробља у Старом Грацком код Липљана обележили седму годишњицу убиства 14 голоруких Срба, међу којима је најмлађи имао само 17 година.

21. јуни - Непознати нападачи бацили су ручну бомбу на аутобусе у гаражи "Интертурса", власника Небојше Радојичића из Лепосавића и причинили му велику штету.
- Непознате особе, трећи пут ове године, демолирале су и оскрнавиле цркву Св. апостола Андреја у Подујеву, уништену у албанском насиљу у марту 2004. године.

28. јуни - На Видовдан је премијер Србије Војислав Коштуница посетио Грачаницу и изјавио да Косово заувек остаје део Србије.
- Председник Србије Борис Тадић изјавио је у Скопљу да независно Косово не би било добро за цео регион.

29. јуни - На одласку с функције, шеф УНМИК-а Сор
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> За спас Косова и Метохије All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 99, 100, 101  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 101

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop