DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

пиши ћирилицом
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 28 Jul 2010 12:45    Post subject: Reply with quote

Quote:
Прођимо било којим градом у Србији и видећемо нешто што је на жалост поражавајуће.готово 90 посто радњи,кафана,бутика,реклама и продавница има називе написане латиницом,да ту не рачунамо стране фирме и компаније...
Ово су само неки примери, а има их мали милион,тако да би требало наћи начина да се укаже на овај вид ниподаштавања ћирилице и пронаћи неки начин борбе за једино право србско писмо!!!
Поред
радњи на латинци су и путокази кроз србију.Ретки су они који су на ћирилици.Моја замисао је да се све то лепо прежврља спрејом и да се испод њега напише то исто на ћирилици.Или да се раде плакати који би се лепили преко њих да се и тако укаже да желимо ћирилицу.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
млади делија
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 May 2007
Posts: 895
Location: Лазаревац

PostPosted: 28 Jul 2010 13:32    Post subject: Reply with quote

Четник wrote:
Quote:
Прођимо било којим градом у Србији и видећемо нешто што је на жалост поражавајуће.готово 90 посто радњи,кафана,бутика,реклама и продавница има називе написане латиницом,да ту не рачунамо стране фирме и компаније...
Ово су само неки примери, а има их мали милион,тако да би требало наћи начина да се укаже на овај вид ниподаштавања ћирилице и пронаћи неки начин борбе за једино право србско писмо!!!
Поред
радњи на латинци су и путокази кроз србију.Ретки су они који су на ћирилици.Моја замисао је да се све то лепо прежврља спрејом и да се испод њега напише то исто на ћирилици.Или да се раде плакати који би се лепили преко њих да се и тако укаже да желимо ћирилицу.


Налепница "Пиши ћирилицом !"
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=8nGXys1B3mM
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 28 Jul 2010 17:49    Post subject: Reply with quote

Треба урадити велико да прекрије путоказ.А мислио сам да се раде у налепнице на којима би писало име места на ћирилици и прелепили ту латиницу-Колико знам штампање тако нећега кошта 12 е по квадрату, то је пвц фолија која је отпорна на све временске прилике.Ето неколико предлога па нека свако изабере шта му одговара па да радимо.Ако неко може нека направи и шаблон на којем би било пиши ћирилицом и да кренемо у прежврљавање свега на латиници.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
су-кру
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Oct 2005
Posts: 542
Location: Северна трибина стадиона "Рајко Митић"

PostPosted: 28 Jul 2010 19:06    Post subject: Reply with quote

Врло лако за урадити, ајде ако имаш тачне димензије које би биле адекватне баци ми на пп. Ја ћу се даље ангажовати код ортака у штампарији. Лако ћемо се договорити.
_________________
Свакоме коме је до српске земље добиће је!
ПУНА УСТА!
Back to top
View user's profile Send private message
кнд
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Jun 2009
Posts: 159
Location: РСЦЗ

PostPosted: 28 Jul 2010 23:19    Post subject: Reply with quote

Људи шта је с вама,такве ствари договарајте на пп!
Back to top
View user's profile Send private message
николаБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2005
Posts: 968

PostPosted: 08 Nov 2010 23:02    Post subject: Reply with quote

http://www.mikro.rs/main/index.php?q=vest&ID=14073&rss=1

Ћирилични домени ускоро. После националнпг наставка .rs добићемо и .срб Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Деско
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Jul 2010
Posts: 32

PostPosted: 09 Nov 2010 12:41    Post subject: Reply with quote

николаБГ wrote:
http://www.mikro.rs/main/index.php?q=vest&ID=14073&rss=1

Ћирилични домени ускоро. После националнпг наставка .rs добићемо и .срб Very Happy


Морало је да буде кат-тад...
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Делија до кос
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Apr 2010
Posts: 221

PostPosted: 09 Nov 2010 18:36    Post subject: Reply with quote

Не знам да ли сте ви приметили,али видим да све више и више људи користи ћирилицу и да та прича има неку добру основу.Иако не волим ту друштвену мрежу и не користим је баш често,на фејсбуку су 36% корисника(Срба)променили своје име на ћирилицу...Морао сам да узмем ово као пример јер ми је привукло пажњу иако немам добро мишљење о фејсбуку.
_________________
ЗВЕЗДА ЦРВЕНА!
Back to top
View user's profile Send private message
NemanjaDS
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Aug 2009
Posts: 108

PostPosted: 09 Nov 2010 20:36    Post subject: Reply with quote

Делија до кос� wrote:
Не знам да ли сте ви приметили,али видим да све више и више људи користи ћирилицу и да та прича има неку добру основу.Иако не волим ту друштвену мрежу и не користим је баш често,на фејсбуку су 36% корисника(Срба)променили своје име на ћирилицу...Морао сам да узмем ово као пример јер ми је привукло пажњу иако немам добро мишљење о фејсбуку.


Већина њих је променила на ћирилицу, зато што колико ја знам ћирилицом може да се напише име од колико год хоћеш слова, а знаш каква небулозна имена стављају... Има и оних који стварно користе ћирилицу, то је можда неких 10%, али ипак се повећало.
Back to top
View user's profile Send private message
mmladja
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Feb 2010
Posts: 19

PostPosted: 22 Nov 2010 00:30    Post subject: Reply with quote

Кад смо већ код писања, сад против Борца смо на улазу добили летак на коме је било много почетничких граматичких грешака. Ако пишемо ћирилицом, онда бар да пишемо како треба.
Back to top
View user's profile Send private message
соле
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Apr 2008
Posts: 105

PostPosted: 22 Nov 2010 01:03    Post subject: Reply with quote

mmladja wrote:
Кад смо већ код писања, сад против Борца смо на улазу добили летак на коме је било много почетничких граматичких грешака. Ако пишемо ћирилицом, онда бар да пишемо како треба.


Добро немој да лупеташ глупости,граматичке грешке се догађају и дешавају не битно дал писао латиницом или ћирилицом као и правописне...не кажем да то треба да нам се дешава,ал сигурно људи који то раде знају и воде рачуна о томе,а деси се шта сад...
_________________
Лудило у глави сваки дан...
Back to top
View user's profile Send private message
Celtic
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Sep 2004
Posts: 281

PostPosted: 22 Nov 2010 09:19    Post subject: Reply with quote

Млађа је у праву, с тим да углавном нису у питању граматичке или правописне већ штампарске грешке (пермутован редослед слова у речи, уместо Љ стоји Њ и слично). Ништа страшно пошто је у питању трибина а не просветна установа Wink
Ипак стоји да не би било лоше да када се нешто истипка на компу да се поново прочита пре штампања. Лепше је.

Да се не схавти погрешно, свака част онима који се уопште труде да нешто напишу и разгласе по трибини. Посебна похвала и за обавештење у утрошку новца сакупљеног хуманитарним акцијама.
Back to top
View user's profile Send private message
радула
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Feb 2003
Posts: 514
Location: 3. полувреме

PostPosted: 22 Nov 2010 10:57    Post subject: Reply with quote

Тако је. Треба на то обратити пажњу јер се скоро редовно дешава, а БАШ боде очи.
_________________
ту без обзира на све
Back to top
View user's profile Send private message
Омладинац
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Feb 2010
Posts: 61
Location: Наша Звездара, Звездина тврђава

PostPosted: 01 Jan 2011 18:10    Post subject: Reply with quote

Требало би и клипови које се постављају на Јутубу да се ћирилицом пишу. Ако могу Руси можемо и ми.
Back to top
View user's profile Send private message
DSsasa89
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Feb 2010
Posts: 83

PostPosted: 13 Jan 2011 23:28    Post subject: Reply with quote

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/147427/Vladislav+Gruji%C4%87+jedini+Srbin+kome+je+ime+u+paso%C5%A1u+na+%C4%87irilici!.html
_________________
Пре смо болесни него нормални,нека неко други сад све то процени...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 8 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop