DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

РЕЦИМО "НЕ" НОВИМ ЛИЧНИМ КАР
Goto page 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rudolf Archibald Rays
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 453
Location: планина Цер

PostPosted: 19 Jun 2006 11:20    Post subject: РЕЦИМО "НЕ" НОВИМ ЛИЧНИМ КАР Reply with quote

У Србији је од недавно донешена одлука да се уведу нове биометриске електронске личне карте. На тај начин ће наша Отаџбина бити први експериментални полигон у у Европи за увођење нових личних карти. Процудура у Скупштини Србије је прошла без икаквих одупирања од стране посланика, а можемо се уочити да и јавност Србије барем за сада ћути, мада има гласила да ће се Србска Православна Црква са осталим родољубским снагама удружити против увођења нових личних карти. Јасно нам је да је ово нови атак на Православље, као и на нашу нацију и државу од стране светских моћника. Само се питам, докле више Срби да прихватате сваку наопаку идеологију и да тако лагано убијате само себе? Ја ћу сада изнети у неколико тачака своје виђење противљења за увођење нових електронских карти.

- Нове личне карте служе за дискиминацију, као средство предрасуда и мржње, која ће бити примењивана према свима што не желе да се одрекну своје слободе.

- Припремају човечанство за долазак Антихриста, жиг који ће многи људи примити је лично печат самога сатане и његових слуга.

- Уништавају приватност, омогућавају скупљање огромног броја података у полицијским компјутерима и нашем животу и делању.

- Разарају државни суверинитет, јер одлука о увођењу истих није донета слободном расправом у Демократској Србији, него у неком од међународних центара моћи који има предрасуде и негативне оцене о нашим грађанима.

- Постају унутрашњи пасоши без којих се нигде не смемо кретати.

- Губитак или крађа легимитације воде сваког човека у озбиљне проблеме, а државна базе података су несигурне.

- Опасне секте, могу доћи до наших личних података.

- Ствара се предуслов за стварање тоталитарне државе која ће пратити сваки корак својих грађана.

- Узимање отиска прста насред улице или на јавном месту неодољиво подсећа на проверу сточног жига као основне грађанске врлине описане и Домановићевој сатири " Данга".

ОДБИЈМО НОВУ ЛИЧНУ КАРТУ- ЗА ЖИВОТ БЕЗ ЖИГА
_________________
БОГ НА НЕБУ, КРАЉ НА ЗЕМЉИ, ДОМАЋИН У КУЋИ!
Back to top
View user's profile Send private message
Швалер
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Sep 2003
Posts: 536
Location: Винипенг,Канада

PostPosted: 19 Jun 2006 12:15    Post subject: Reply with quote

brate a koga ti trazis...cekaj polako pricaj nista te ne razumem...brate ti si pogresio vezu ja neznam o cemu pricas i sta pricas.... pricaj slobodno ja nemam pojma o cemu se radi...cekaj bre brate ti si se zajebao' nesto...

koji postar???
_________________
http://youtu.be/zWXem8buI98
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 19 Jun 2006 13:23    Post subject: Reply with quote

јел можеш мало да појасниш, знам да се раправљало о личним картама скоро, али не знам никакве детаље, зашто си навео ово горе, мислим по тачкама???? информиши нас мало о чему се ради????
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 19 Jun 2006 14:29    Post subject: Reply with quote

http://www.kurir-info.co.yu/Arhiva/2006/jun/09/V-09-09062006.shtml
http://www.rts.co.yu/jedna_vest.asp?belong=&IDNews=152392
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Zvezda mi je sve
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 397

PostPosted: 19 Jun 2006 14:30    Post subject: Reply with quote

ana wrote:
http://www.kurir-info.co.yu/Arhiva/2006/jun/09/V-09-09062006.shtml
http://www.rts.co.yu/jedna_vest.asp?belong=&IDNews=152392


Шта ти није јасно? Увешће нове електронске л.к. које за идентификацију користе биометријску технологију (у које спадају отисак прста, геометрија шаке, скенирање очне мрежњаче, дигитални потпис итд.).

Конкретно се у овом случају користи отисак прста, значи дрот кад те легитимише, провуче твоју картицу кроз читач картица и затражи ти да прст ставиш на скенер како би се потврдило да је то твоја л.к. Ако се твој отисак потврди са отиском који је у меморији картице (а који дајеш кад будеш мењао садашњу л.к.) онда је све ок. Колико је мени познато дрот неће имати увид у твој досије, тачније тај његов читач се неће спајати на главни компјутер већ ће процедура бити као и до сада, преко Мотороле Laughing . Оно, јеси ли осуђиван...бла, бла. Све у свему исти к.... као и до сада само што има виши степен заштите и неће се моћи фалсификовати. Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
Zvezda mi je sve
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 397

PostPosted: 19 Jun 2006 14:39    Post subject: Reply with quote

cabron wrote:
јел можеш мало да појасниш, знам да се раправљало о личним картама скоро, али не знам никакве детаље, зашто си навео ово горе, мислим по тачкама???? информиши нас мало о чему се ради????


У претходном посту хтедох цитирати Кабронов пост не Анин.

Него на овим линковима видим има опасне параноје, значи нико неће имати увид у твој досије или шта ја знам. На тој новој л.к ће бити све исто као и до сада, број, адреса, име и презиме, слика, с тим што ће се валидност проверавати отиском прста.

Видећете да ће као и увек бити тресла се гора родио се миш, најављују смак света, плаше људе да су заморчићи... а све из разлога јер се плаше било каквих промена.

Мислим не казем ја да је сад ово добро или шта већ, него ако се неко залаже за људска права и за то да људи не буду ''жигосани'' онда нек се залажу против обавезе ношења л.к. Колико је мени познато у неким земљама није обавеза носити л.к са собом.
Back to top
View user's profile Send private message
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 19 Jun 2006 14:41    Post subject: Reply with quote

Zvezda mi je sve wrote:
...неће се моћи фалсификовати...

...али ће се моћи хакерисати! Idea
Промене ти хакери лични опис и наместе ти дела.
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
БиП
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 258
Location: Београд, Краљевина Србија

PostPosted: 19 Jun 2006 14:48    Post subject: Reply with quote

ana wrote:
Zvezda mi je sve wrote:
...неће се моћи фалсификовати...

...али ће се моћи хакерисати! Idea
Промене ти хакери лични опис и наместе ти дела.


Или ти скину иста...
Back to top
View user's profile Send private message
Zvezda mi je sve
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 397

PostPosted: 19 Jun 2006 15:40    Post subject: Reply with quote

Да се разумемо, картица је ''рид-онли'', никакво дописиванје није могуће на њу. Мада колико капирам Ану она мисли на главни компјутер јел тако? Да би хакери нешто могли да ураде треба да имају приступ систему споља, односно да такав систем буде повезан на интернет. Како такав систем нема потребе спајати са интернетом нема ни бојазни да се нешто може десити. Међутим, и када би имали приступ споља (а неће), зар мислите да такви системи немају заштиту? Сад ћете рећи да се заштите лако проваљују. Па да проваљују се оне од 16 бит-а, за заштиту оваквих система можете користити и 512 или 1024 бит-ну заштиту и уз ове хардверске могућности које се данас могу имати би вам требало више година да их разбијете Wink И до сада се све налазило на компјутеру па нико није хакерисао
Back to top
View user's profile Send private message
Чуруг
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 May 2006
Posts: 67
Location: novi sad

PostPosted: 19 Jun 2006 15:56    Post subject: Reply with quote

Archibalde, pojesce te paranoja! Hoce li znak sotone biti utisnuy i ateistima? Panduri i veronauka? Neka prvo nauce da kazu "dobar dan" i :zvinite..." a da ne izgledaju kao da ih muci 1000 muka! bag
_________________
povratak old boya
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 19 Jun 2006 16:17    Post subject: Reply with quote

Мојне да та нова ЕЛК буде нешто слично оној ГПС кока кола боци.
Па, мупетовци има да играју тетрис са нама.
Јоца Трафика, каже да ће казна, ко не буде имао елк, бити творза од метар дана или новчано - дневни пазар трафике!
Чим толико прете казнама за не ношење тог чудесног "документа" све ми дисмр да је то уствари, класични локатор. Што би им иначе било толико битно да је носиш стално са собом?
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 19 Jun 2006 17:12    Post subject: Reply with quote

Кад је наука и технологија у питању ми смо увек на последњем месту,међутим овакве личне карте се сад први пут уводе баш у Србији.Мени је то много сумњиво и да се ја питам не бих дао тако нешто ни да ми присмрди у земљу бар кад су грађани Србије у питњу.
Што то не уведу у неким много развијенијим земљама,него прц 100 000 евра дати за ту опрему,а земља грца у сиромаштву.
Не знам,људи,ја стварно нисам неки параноик,али у неким од теорија завере има и зрнце истине.Мислите о томе Wink .
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
manicomio
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2005
Posts: 513
Location: Нови Сад

PostPosted: 19 Jun 2006 17:24    Post subject: Reply with quote

churug wrote:
Archibalde, pojesce te paranoja! Hoce li znak sotone biti utisnuy i ateistima? Panduri i veronauka? Neka prvo nauce da kazu "dobar dan" i :zvinite..." a da ne izgledaju kao da ih muci 1000 muka! bag


Можда ти изгледа смешно али као и све што се Србији догађа на крају ће бити оно: Е јебига, ипак смо ми најебали, а ко ће други?!
_________________
За Србију све! Србију низашта!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Zvezda mi je sve
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 397

PostPosted: 19 Jun 2006 17:30    Post subject: Reply with quote

ana wrote:
Мојне да та нова ЕЛК буде нешто слично оној ГПС кока кола боци.
Па, мупетовци има да играју тетрис са нама.
Јоца Трафика, каже да ће казна, ко не буде имао елк, бити творза од метар дана или новчано - дневни пазар трафике!
Чим толико прете казнама за не ношење тог чудесног "документа" све ми дисмр да је то уствари, класични локатор. Што би им иначе било толико битно да је носиш стално са собом?


U svetu postaje sve popularnija RFID tehnologija

http://en.wikipedia.org/wiki/Rfid

Trpaju je u sve i svasta, moguce je ocitavanje na daljinu pomocu specijalnih citaca...

Reshenje za sve paranoike Arrow

http://www.difrwear.com/

Novcanici i futrole za pasose koji onemogucavaju citanje.

pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 19 Jun 2006 18:06    Post subject: Reply with quote

Vidim da mnogi neozbiljno shvataju situaciju... Verujem da nisu zlonamerni ali su sigurno prilicno kratkovidi kad je ova stvar u pitanju. Situacija je mnogo mnogo ozbiljna i treba iskoristiti svu snagu da se izborimo protiv tog zla koje ce pokusati da nam nametnu. Ja znam da moja porodica sigurno nece prihvatiti tako nesto a verujem da ce vecina ljudi koje poznajem postupiti isto!
Ovo je prvi korak, sledeci su oni mikro cipovi koje vam bezbolno ugrade u glavu i onda policajac skenira uz pomoc nekog aparata tvoj cip, tako sto ti prisloni taj neki "citac" i izadju mu podaci. Da li ce doci satana ili ne, ja ne znam, ali ako bude dolazio ovo je i te kako siguran znak da ce doci... Razmislite samo. Da vam neko sada spomene ugradnju cipova u glavu vi biste rekli - ma ne, nema sanse, kakvi, ne bih to nikada dozvolio itd... Ali ako se ucini prvi korak sa ovim novim karticama, tada ce mnogo ""prirodnije"" biti da jednog dana uvedu i te cipove.
Treba se ozbiljno organizovati oko ovoga i spreciti po svaku cenu!
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 21

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop