DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nemci
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33, 34  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине
View previous topic :: View next topic  
Author Message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 20 Feb 2013 13:53    Post subject: Reply with quote

Ма нема потребе да ми објашњаваш како је настало пријатељство, и зато сам ти и поставио питање, јер неког логичног одговора нема.
Овај један аргумент што си навео је нешто што треба да остане на нивоу личног пријатељства, а не неког дизања на ниво групе.
То је неко моје размишљање, јер знам колико немци а и велики број осталих по европи "воли да се братими" са неким групама за које их не веже ништа. А и ја сам једно кратко време "живео" у Немачкој и знам како сам био прихваћен у екипи јер имају велико поштовање према нама, и знам још важнијих наших људи по европи који иду са локалним екипама на утакмице, али никаквог братства нема и неће га ни бити.
Свако има право да ради како хоће и како мисли да је исправно, у најмању руку да ћу ја да постављам неке стандарде и некоме одређујем, али те ствари са "братимљењем" мени лично кваре утисак о некој групи која не жели да буде једна у низу, али ради исте ствари јер је то данас модерно.

Што се тиче турака, ајде да не пишем даље, да не гушимо тему која је о немачкој навијачкој сцени, наставићемо преко личних порука ако има потребе.
Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 20 Feb 2013 14:22    Post subject: Reply with quote

Прошли викенд је био и Бечки дерби, очекивао сам УлтрасЛондон да ће да дође, али ништа Very Happy

Аустријини
http://www.youtube.com/watch?v=nArhhjz-WJA

Рапидови
http://www.youtube.com/watch?v=6n2h-XrI76s

У граду је била једна већа туча како сам чуо, опет у метро станици, троје је ухапшено одмах, још пар идентификују, било је и повређених.
На стадиону, мој утисак да су зелени били бољи, мада нису ни једни ни други нешто претерано гласни били.
Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 22 Feb 2013 10:11    Post subject: Reply with quote

Lazio - Borussia







Око 10 000 Борусинијих у Риму.
Наводно су 3 навијача избодена, а било је три веће туче у граду.

Genk - Stuttgart
http://www.soke2.de/2013/02/21/krc-genk-vs-vfb-stuttgart-1893/

Galatasaray - Schalke 04
http://www.youtube.com/watch?v=QVF3v_HNuog



Arsenal - Bayern

Back to top
View user's profile Send private message
Деки РС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 Aug 2010
Posts: 604

PostPosted: 22 Feb 2013 12:48    Post subject: Reply with quote

Је ли су се то Нијемци мало пробудили или? Добро изгледају ове трибине које су пунили у Турској, Италији и Енглеској.. е сада какав је квантитет, то је питање?
Back to top
View user's profile Send private message
Деки РС
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 Aug 2010
Posts: 604

PostPosted: 22 Feb 2013 12:50    Post subject: Reply with quote

квалитет сам хтио написати, извињавам се..
Back to top
View user's profile Send private message
Лука30
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2012
Posts: 337

PostPosted: 22 Feb 2013 13:08    Post subject: Reply with quote

Не знам да ли се буде, али чуо сам податак да је у Риму било 10 хиљада навијача Борусије Менхенгладбах, што је за искрено поштовање. Прича и даље стоји да они то себи могу да пријуште(стандард, плате итд..) , али опет 10.000 људи на 1500км од куће је податак за огромно поштовање!!!
Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 22 Feb 2013 17:23    Post subject: Reply with quote

Написао сам горе да је било 10-ак хиљада, вероватно си пропустио. Јесте стандард и све, али погледај на пример Србију изузев нас, а ту им пред носом, и притом ми због празног стадиона, стандард и није неко оправдање. Квалитет фудбала да, али ето борусија је била пред сигурним испадањем пред ову утакмицу,скоро да није било неког фудбалског набоја и квалитета, али их дође пун к.... И кад погледаш и друге групе по европи у одређеним земљама, колико их долази на своје стадионе где плаћаш само карту, а не на неко тамо гостовање не знам колико километара. Свакако бројка за поштовање, поред свих тих ствари које стоје.

Углавном, мој неки поглед на њихову сцену и на њихове групе је да је за похвалу то што већина група има добар кортео на скоро сваком гостовању, добру бројност (што може да се доведе у питање, у зависности од тога колико је где правих, а колико је симпатизера у тој гомили), и да су спремни на инциденте. Што се тиче задњег, на читавој овој теми је само Роби споменуо тај крај 80их и почетак 90их што се тиче хулиганизма и инцидената, а поготово у источној немачкој, о чему може да се постави гомила снимака, а и прича да се исприча. Свакако једна међу најбољим сценама у европи по том питању тих година и сигурно на свом врхунцу. У међувремену се доста тога променило, увек је било, некада мање, некада више...мада слабо пишем на форуму о томе, али буде и данас свако коло инцидената. Не овог шпагети боцкања ножем, не ни неких великих, него углавном директно на руке уз евентуално нешто што се нађе при руци. (не кажем да нема лоших примера и тамо,али се мени чини мање него у неким другим земљама...да ли у највећој мери због закона или чега већ нмп)
Оно главно због чега навијачи треба да постоје, навијање, ту нисам нешто претерано задовољан Немцима. Могу они да загрме и све, али једноставно није то то. Колико пута су људи писали и на теми о јужној америци како је њихов језик мелодичан, за разлику од нашег, е па немачки је још десет пута немелодичнији и осим скандирања, те неке песме не звуче нешто посебно онима који слушају са стране. Још једна мана је у доста случајева неоригиналност и неаутентичност. Ту може доста да се полемише, али из мојих прича са њима, имају другачије погледе на те ствари и мислим да треба неко време још да прође да се то доведе на неки виши ниво.
У сваком случају, има свакако бољих сцена по европи, али ето те неке ствари су и за похвалу.
Наравно, не мора све што сам написао да стоји на месту, то је неко моје виђење, и сигурно доста људи има другачије погледе,па не би било лоше и да неко од старијих и искуснијих напише нешто на ту тему.
Back to top
View user's profile Send private message
Лука30
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2012
Posts: 337

PostPosted: 22 Feb 2013 17:34    Post subject: Reply with quote

Сад сам тек видео да си написао, прелетео сам преко тога... Слажем се са тим што си написао, то за стандард сам поменуо јер знам да би се одмах неко јавио да стави то као "разлог" масовног доласка... ја сам и даље под утиском оваквог копа 1500км од куће
Back to top
View user's profile Send private message
dpcz
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 240

PostPosted: 22 Feb 2013 18:20    Post subject: Reply with quote

Довољно је погледати било коју утакмицу Бундес лиге и све ће бити јасно. СВИ стадиони крцати, копови препуни, песма, заставе, барјаци, пароле, бакље, кореографије. Копови на немачким стадионима заиста изгледају и звуче одлично, бројност импресивна. Колико год ту било симпатизера и оних чувених немачких кловнова, то ипак не може да поквари укупан утисак.
_________________
Срце моје је увек уз тебе, Звездо волим те!
Back to top
View user's profile Send private message
Skopje-Tifosi
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Jan 2013
Posts: 6
Location: Skopje

PostPosted: 07 Mar 2013 14:17    Post subject: Reply with quote

Пиши на српском или бан - модертор
Back to top
View user's profile Send private message
Skopje-Tifosi
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Jan 2013
Posts: 6
Location: Skopje

PostPosted: 09 Mar 2013 21:27    Post subject: Reply with quote

Никој со сила нема да ме тера на српски да пишувам!!!
На ниеден друг српски навивачки форум никој не ме присилува со сила да пишувам на српски!!! Пукнете сами на форумот!
Back to top
View user's profile Send private message
верни делија
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Mar 2008
Posts: 330
Location: Димензија Икс

PostPosted: 09 Mar 2013 21:39    Post subject: Reply with quote

Skopje-Tifosi wrote:
Никој со сила нема да ме тера на српски да пишувам!!!
На ниеден друг српски навивачки форум никој не ме присилува со сила да пишувам на српски!!! Пукнете сами на форумот!


Е па онда иди на те друге српске форуме па тамо пишувај на тај твој усрани "македонски"
Лепо те је админ упозорио,а ти се још бусаш и глумиш неког мангупа овде.
И онда ћеш сада добити црвени картон!
_________________
ЗВЕЗДО БЕЗ ТЕБЕ НЕ МОГУ ЖИВЕТИ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 09 Mar 2013 22:18    Post subject: Reply with quote

Skopje-Tifosi wrote:
Никој со сила нема да ме тера на српски да пишувам!!!
На ниеден друг српски навивачки форум никој не ме присилува со сила да пишувам на српски!!! Пукнете сами на форумот!


Мрш скоте
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 10 Mar 2013 17:27    Post subject: Reply with quote

Skopje-Tifosi wrote:
Никој со сила нема да ме тера на српски да пишувам!!!...


Има, има... полако видећеш.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
владица
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 18 Jan 2011
Posts: 253

PostPosted: 10 Mar 2013 18:20    Post subject: Reply with quote

Па ово ти није било који форум!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33, 34  Next

View previous topic :: View next topic
Page 31 of 34

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop