DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ветеранске приче,'45_'92.
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 162, 163, 164, 165  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 21 Aug 2020 19:40    Post subject: Reply with quote

Konacno prisutan wrote:
Критичар wrote:
Критичар wrote:
09.11.1986. полуфинале купа Динамо Загреб - Црвена Звезда 4:0

https://www.youtube.com/watch?v=1EPx1meh7lQ

на 01:07 види се на огради транспарент ULTRAS

Занимљиво да нас је на тој утакмици из Београда било јако, јако мало. Касније сам чуо од неког BBB да су се буквално међусобно за време утакмице кладили ко ће да узме транспарент.
Кроз десет дана поново је у Загребу била овај пут првенствена утакмица, али је екипе из Београда дошло више, онолико колико треба, јер је цео дан био занимљив и пун навијачких догађаја, баш онако како треба да буде.
На тој утакмици нисмо имали на огради транспаренте иако смо понели српску тробојку, Red Devils и Ultras. Разлог је што су се пре утакмице неки наши важнији људи међусобно посвађали и дечко код кога је била торба са свим платним, буквално је отишао и оставио је у штек и утакмицу исоратио са њиховог запада.
То је била последња утакмица у Загребу да смо били без полицијске пратње.


Гледао сам нешто старе снимке и колико сам успео да приметим, никада пре ове утакмице нисмо на огради у Загребу имали неко мало важније платно.
Могуће је да се некада и појавило и да тај снимак не постоји на јутјубу.
У сваком случају ово је први пут или један од првих пута да се на огради у Загребу налазио наш транспарент. Није ни чудо што су се Пургери (намерно не пишем јер у том тренутку још увек нису постојали) кладили медјусобно ко ће га донети као трофеј, јер им је то много боло очи пошто нису навикли раније такве ствари да видјају. Врло вероватно и да нико, али буквално нико на њиховом северу није знао шта тај транспарент представља. Да јесу, сигурно би се много више потрудили да га отму.
Размишљајући о утакмицама у СФРЈ, дошао сам до закључка да су утакмице измедју Динама и Звезде сигурно имале највише медјусобних навијачких сукоба у целој држави. Овде само не рачунам однос измедју навијача Звезде и Партизана, јер су имали сукобе и у првенстви, и у купу, и на пријатељским утакмицама (нпр Београдски турнир), и на кошарци..., али су из истог града.



По сећањима старијих навијача транспарент " клуб навијача Бошко Кајганић" би је окачен на огради у Загребу , 10/09/1978 Динамо Загреб- Црвена Звезда 2-2 . То је била утакмица када је ишао навијачки воз, када су наши имали карте за њихову трибину , и када је било инцидената пеиликом уласка на трибину.


Хвала на допуни
_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 21 Aug 2020 20:51    Post subject: Reply with quote

Критичар wrote:
https://www.youtube.com/watch?v=rgHAvkTZqQU

https://www.youtube.com/watch?v=VjzPX6nXVG4

Јуче сам случајно на јутјубу пронашао овај видео навијача Вележа у Београду на финалу купа 1981. године.
Иако није део наше историје, лепо је да виде младји да је и у то време навијање постојало на високом нивоу, и то не само код велике четворке.
Много ми је драго да се присетим тога, погото што сам о томе писао пре 15ак година на неким форумима.
Навијачи Вележа су тога дана изгледали баш моћно, није их било 30.000 како каже Неџад Недја Бабовић, тадашњи водја навијача, али их је било баш пуно.
Било их је дупло више од Навијача Жељезничара, изгледали су боље и боље навијали.


То клањање навијача Вележа док навијају "Вааахидеее" (Халилхоџић) је стварно много добро изгледало уживо и оставило је утисак на наше младје навијаче који су били на стадиону.
Три дана после тог финала купа, 27.05.1981. Звезда је победила Сарајево на Маракани са 3:1. У то време, често се на мањим утакмицама седело и навијало у копу. У једном тренутку неколико младјих је почело да навија "Пииижонеее" и да се клања и то је прихваћено у једном делу копа. Онда је устао Пера Фикс , улетео у ту групу и почео да се дере:"Идиоти, шта радите? Па ми смо Срби Православци, ми се не клањамо..." и тако је стопирао то навијање које се више није поновило.
Искрен да будем, ја нисам чуо шта је изговорио, касније су ми рекли, и мислио сам да је прекинуо то навијање јер Звездини навијачи не би требали да копирају друге навијаче у земљи... Very Happy
_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 21 Aug 2020 21:10    Post subject: Reply with quote

Јасно ми је да многи младји ово не читају и да они који ово читају и не праве неку разлику нпр. измедју 1978 и 1988. Ја ово пишем и постављам за оно мало искрених љубитеља навијања који знају те разлике и успевају хронолошки да схвате шта нешто значи када се догоди у одредјеној години.
На пример, мислим да Армада има веће навијачко име у свету у овом тренутку од Кохорте. Али навијачи Ријеке су били смешни док се није појавила Армада, па тек једно годину дана касније, тамо негде од 1988. почињу да личе на нешто.
Са Осијеком је било другачије. У Осијеку је увек било екипе и туча са навијачима разних клубова, гостовање које није било шетња за разлику од Ријеке. Такодје, у Осијеку на свакој утакмици је постојао коп са доста барјака. Погледајте ово, рекорд стадиона Максимир, 64.000 гледалаца, квалификације за улазак у прву лигу 1973. Загреб - Осијек

https://www.youtube.com/watch?v=5CTmps_cAI8

.
_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
nedelja_popodne
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Jun 2011
Posts: 33

PostPosted: 07 Sep 2020 12:02    Post subject: Reply with quote

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190804/51978e2d448e2c3b78a2f49c8345f34e.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
апсурд
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Nov 2005
Posts: 300

PostPosted: 08 Sep 2020 10:51    Post subject: Reply with quote

nedelja_popodne wrote:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190804/51978e2d448e2c3b78a2f49c8345f34e.jpg


Био сам башп клинац, типа први други разред основне, али се сећам да је чак неко од тих ликова које су теретили за графите био на ТВ-у и да су га питали зашто је то урадио?
- Његов одговор је колко се сећам био да је то неки револт/бунт омладине!
Онда га је водитељ питао па јел знаш а ћеш због овога ићи у затвор?
- Његов одговор је био - Знам и осмех!

Мислим кад тако нешто видиш и кад те ћале одведе бар једном на стадион... па на ауто-команди прочиташ "Звездини су навијачи од атомске-бомбе јачи... УЛТРАС..." Како после кад мало одрастеш да не идеш на утакмице???


п.с. Нека ме брат Критичар исправи ако негде грешим или ако је било више оваквих акција!?
_________________
---hahhaha slusaj ovog,decko poduvaj ku*** malo...ja na tekme idem od 2002 ...do 2006 sa Caletom, od 2007 stalno... tako da...
Back to top
View user's profile Send private message
Делије Север
Ветеран


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 1416

PostPosted: 19 Sep 2020 21:21    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=ymz96scyX9w
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 20 Sep 2020 20:50    Post subject: Reply with quote

Делије Север wrote:
https://www.youtube.com/watch?v=ymz96scyX9w


Критичар wrote:
Ајде молим вас када поставите неки видео и напишите о чему се ради. Овако, када човек нешто тражи после две године, мора да отвара сваки постављени видео да види да ли је то оно што тражи.



Видео који је поставлјен није тачно насловлјен, па би било добро да се промени и стави тачан наслов.
Ово је 82 вечити дерби
03.04.1988.
Црвена Звевда - Партизан 1:1
_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 23 Sep 2020 19:27    Post subject: Reply with quote

Кога интересује да створи мало бољу слику како је изгледало навијање крајем 80их, нека погледа овај цео телевизијски снимак рукометне утакмице Црвена Звезда - Загреб Хромос, јер мислим да је то идеално.
Публика је близу терена, све се лепо види и чује.
Иначе смо тај дан прво играли фудбалску утакмицу на Маракани против Рада и коп се касније пребацио у халу на Бањици.

26.02.1989.
Црвена Звезда - Загреб Хромос 24:21

https://www.youtube.com/watch?v=qEKWqtmaBg0

.
_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 23 Sep 2020 22:14    Post subject: Reply with quote

Ја колико сам чуо, на утакмици је чак пуштана прича да долазе ббб како би повукли што више људи, али да је то био блеф...кад на утакмици стварно у ћошку њих 20 ак 30. Који су имали шта да виде. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nedelja_popodne
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Jun 2011
Posts: 33

PostPosted: 24 Sep 2020 08:34    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=h5eKmaV0qLg
РК Загреб Хромос - РК Црвена Звезда 26:25 / финале Купа 1991.
И ово је занимљив снимак,навијање и транспарент Верни Тузлаци.
Back to top
View user's profile Send private message
ЗвездаКрајин
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Sep 2016
Posts: 149

PostPosted: 24 Sep 2020 14:53    Post subject: Reply with quote

Критичар wrote:
Кога интересује да створи мало бољу слику како је изгледало навијање крајем 80их, нека погледа овај цео телевизијски снимак рукометне утакмице Црвена Звезда - Загреб Хромос, јер мислим да је то идеално.
Публика је близу терена, све се лепо види и чује.
Иначе смо тај дан прво играли фудбалску утакмицу на Маракани против Рада и коп се касније пребацио у халу на Бањици.

26.02.1989.
Црвена Звезда - Загреб Хромос 24:21

https://www.youtube.com/watch?v=qEKWqtmaBg0

.


Просто ми је невероватно да евровизија звучи овако како звучи на 7:40, да нико нигде не жури, да се може чак и рећи да се пева споро. Касније иста ствар и са Звезда Ле.
_________________
Због Крајине и спаљених села некоме ће метак у сред чела!
Back to top
View user's profile Send private message
Звездин Делиј
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Jul 2011
Posts: 335

PostPosted: 24 Sep 2020 20:39    Post subject: Reply with quote

Ја мислим да може да се поради на томе да се те песме певају како треба и да би било резултата, али треба бити упоран... и враћати на почетак и 200 пута ако треба
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 24 Sep 2020 21:44    Post subject: Reply with quote

Није тешко уопште скапирати зашто је то тако. Довољно је узети песму рецимо "само ти", како се певала пре 15 година а како се пева данас...једноставно како оде једна генерација а дође пар нових, дешава се ово. Уметност је задржати песму како је певана пре 20 година да тако звучи и сад. Делује да је лако а није уопште.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 25 Sep 2020 19:53    Post subject: Reply with quote

Погледајте ово, из данашње перспективе изгледа нестварно.
30.11.1977. Југославија - Шпанија 0:1
на 03:23 цео стадион, 95.000 људи пева химну
04:10 барјаци на западу
Када је на западу било оволико барјака, можете замислити колико их је било на северу и југу, и то је свако сам понео од куће.
Можда је ово и утакмица са највише барјака икад.
Утакмица је играна на државни празник (29. Новембар "Дан Републике") и то је један од разлога зашто је толико барјака. Тада је била обавеза да свака кућа и установа извешају државну заставу. Такође је и на бандерама била извешана (негде и 4 по бандери) свуда државна застава. Сећам се да сам ја тако оголио неку бандеру и искористио црвени и бели материјал да сашијем први озбиљнији Звездин барјак.

https://www.youtube.com/watch?v=VW7TkL8q8EI

.
_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
Делије Север
Ветеран


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 1416

PostPosted: 05 Oct 2020 09:23    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=5K4gM6_26nA
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 162, 163, 164, 165  Next

View previous topic :: View next topic
Page 163 of 165

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop