DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

AS Roma Ultras Manifest!
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 12 Sep 2004 12:26    Post subject: Reply with quote

AGAINST THE MODERN FOOTBALL


All the people who agree with the manifesto, simple fans or ultras groups, can send me an e-mail.
The names of the people/groups who agreed are at the beginning of the manifesto.
Ultras & warnings: a true story.

--------------------------------------------------------------------------------

It's time that all the football fans understand what is happening between UEFA, FIFA and television companies, together with the national leagues.
The purpose of the football's leaders is to create an european championship reserved to clubs, limitated only at the major teams from each nation.
This could guarantee them enormous gains thanx to TV rights and also sold out stadiums, 'cause in the big cities people would go to the stadium the same.
Obviously minor teams would be sacrificated, because they don't have a TV audience nor crowded stadiums.
Its is clear that the struggle is between TV audience (the major part), destined to grow, and the stadium audience (the minor part), destined to disappear or to be reduced at contour element.
In a few years the green football ground will be sponsorized and it will be forbidden to put stripes on the terraces because they could cover the publicity (see the new Ajax stadium). They will try to put thousand of people controlling the fans to avoid big flags, stripes, fires etc. etc.
And they will be helped by mass media, which make nine columns titles for the most stupid thing that happen between fans.
And in a few years the T-shirts of our teams (yeah, the T-shirt, the last thing we still have) will be full of sponsors, like the Formula One cars.
The future has been decided already: it belongs to moderated fan.
There's no more room for ultras.
There's a UEFA directory that say that all the fans must be seated.
They don't want anymore an active supporting but that kind of partecipation you can find in a theatre or at the cinema.
These men don't understand that for us our teams are a faith, that their symbols are tatooed on our arms and that their T-shirts, for people like us, represent our cities.
All the "curva" of the world should take all together (just for once) clamorous enterprises against the factory-football.
To start, please sign at the end of the manifesto.

--------------------------------------------------------------------------------

MANIFESTO
True fans would like these rules in football:
1) players buying/saling only before of the season, not during the championship;
2) freedom to express the joy after a goal: now it's possible to gain the lost time;
3) all the games in league must be played at the same day and hour;
4) limitation of foreign players in teams because they keep off the space to young national players;
5) stop for one year to the football player who try to go away from his team after he signed a contract because the other team offers more;
6) impossibility for the president of a football team of being also president or major-actionist of another football-team (like Sensi of AS Roma: president of AS Roma but also of Palermo: which hopes could have Palermo fans if their team exist only to help AS Roma?);
7) restore of the old Champions' Cup: it's absurd that a team which never won the championship (like Parma in Italy) can win the Champion's League.
numbers of T-shirts from 1 to 11.
9) prohibition for clubs to give tickets for the away games in exclusive to travel agencies.
10) to keep every season the traditional t-shirts of the club. Otherwise, please let the social colours of the teams on the far away t-shirts
11) no players name on the club t-shirt

Ultras (or ultrà should:
1) to refuse every contact or help by football's clubs;
2) to refuse any "help" by the police: police must control, not to help.
3) to have few different groups in the curva;
4) to go to the away games with their own way;
5) coordinate with other teams' ultras clamorous enterprises to damage the TV product;
6) violate every limitation made by authority: for example if they say: "You can't go to away games", ultras should go the same by their own, taking place in the middle of the other fans, like in the 80's.
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 12 Sep 2004 12:30    Post subject: Reply with quote

Izvinjavam se zbog prvog posta Embarassed nije do mene...valjda Rolling Eyes
znaci, ako zelite da vidite ko je potpiso manifest idite na http://www.asromaultras.it/manifesto2.html
Back to top
View user's profile Send private message
Zvezda mi je sve
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 397

PostPosted: 12 Sep 2004 17:31    Post subject: Reply with quote

E Raki majstore aj prevedi ovo na brzaka, mrzi me da buljim oci i umaram mozak sa engleskim Very Happy .

P.S. I nasa Zvezda se potpuno slaze sa peticijom protiv modernog fudbala.
Back to top
View user's profile Send private message
ultra-vires
Guest





PostPosted: 12 Sep 2004 18:15    Post subject: Reply with quote

Taj manifest tek zadnje dve sedmice "obilazi" sajtove. Iskreno cudi me, jer na doticnom sajtu (asromaultras) visi poduze vreme.
Inace po meni jako dobar uradak Cool

Protiv modernog fudbala!
Back to top
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 12 Sep 2004 18:39    Post subject: Reply with quote

Meni je ovaj manifest totalno na mestu....
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
ciganshtura
ДЕЛИЈА


Joined: 01 Nov 2002
Posts: 118

PostPosted: 12 Sep 2004 19:14    Post subject: Reply with quote

Ovo mu dodje nesto kao huligani svih zemalja ujedinite se i jos su sve u pravu, posebno za ovu mafiju iz uefe, mada je po meni ovaj manifest nemoguca misija jer su mnogo velike pare u pitanju. Mogu da ispadnu velika sranja a rezultat nikakav ili stanje jos gore
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ZZZ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Aug 2004
Posts: 75
Location: 's-Gravenhage

PostPosted: 12 Sep 2004 19:18    Post subject: Reply with quote

Apsolutno tacno, nazalost. Samo da dodam jedan detalj "na temu"

Utakmica Bundeslige prosle godine. Igra Bajern na svom stadionu. Na pocetku utakmice i drugog poluvremena simpatizeri na istocnoj tribini "prave" koreografiju na kojoj pise - "T-Mobile" Sad Pocetak drugog poluvremena kasni, jer na nemackoj TV stanici koja prenosi mec nisu zavrsene reklame Cak su i ljudi Bajerna protestvovali kod sudije, ali uzalud.
_________________
Не будимо националисти, не будимо шовинисти, будимо сви Срби
Back to top
View user's profile Send private message
Tima
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Dec 2002
Posts: 167

PostPosted: 13 Sep 2004 07:34    Post subject: Reply with quote

Ovo se vec dugo vrti po sajtovima evropskih grupa. mozda bi neko koga ne mrzi mogao ovo i da prevede da bi svi mogli da razumeju
_________________
Зашто плавуша навија за Партизан?
Зато што је глупа.

Зашто је плавуша глупа?
Зато што навија за Партизан
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 13 Sep 2004 12:26    Post subject: Reply with quote

Vrijeme je da svi fanovi fudbala shvate sta se desava izmedju UEFA, FIFA I televizijskih kompanija, zajedno sa nacionalnim ligama.
Namjera celnih ljudi evropskog fudbala je da stvore evropski sampionat u kome bi ucestvovali vodeci klubovi iz svake drzave.
Ocigledno manji klubovi bi bili unisteni, ne bi imali dovoljnu gledanost sto putem TV sto na samim stadionima.
Ovo bi im donijelo ogromnu dobit zahvaljujuci TV pravima I rasprodatim stadionima.
Ocigledno je da se vodi borba za pridobijanje TV auditorijuma (vecim dijelom) koji je u porastu, I publike na stadionu (manjim dijelom) koja ce ili nestati ili ce biti oblikovana po zelji celnih ljudi evropske kuce fudbala.
Za nekoliko godina fudbalski tereni ce biti prekriveni sponzorima, bice zabranjeno kacenje zastava na ograde zato sto ce prekriti raklame (pogledajte novi stadon fudbalskog kluba Ajax). Trudice se da natjeraju fanove da izbjegavaju velike zastave, baklje itd. Bice podpomognuti medijima, koji prave rubrike o najglupljim stvarima koje se desavaju medju navijacima. A onda za nekoliko godina dresovi nasih timova (da, dresovi, poslednja stvar koja nam je ostala) ce biti ispunjeni sponzorima, kao bolidi F1.
Buducnost je odredjena: ona pripada umjerenim navijacima.
Vise nema mjesta za ultrase.
UEFA direktori su rekli da navijaci moraju sjediti.
Ne zele navijace koji su aktivni za vrijeme utakmice, takvo sudjelovanje mozete naci u pozoristima I bioskopima.
Ovi ljudi ne shvataju da su nasi klubovi za nas vjera, da su njihovi simboli istetovirani na nasim rukama, a dresovi (za ljude kao mi) predstavljaju nase gradove.
Navijacke grupe sirom svjeta moraju se ujediniti (samo ovaj put) I glasno protestvovati protiv fabrike fudbala.

MANIFEST

Pravi navijaci bi zelili ova pravila u fudbalu:
1. Kupovina I prodaja igraca se moze vrsiti prije pocetka sezone, nikako u toku sampionata.
2. Slobodu da se iskaze radost nakon postignutog gola. Posto je moguce nadoknaditi izgubljeno vrijeme.
3. Sve utakmice u ligi se moraju odigravati u isti dan I u isto vrijeme.
4. Ogranicenje broja stranaca u klubovima, zato sto zauzimaju mjesto mladim fudbalerima tih nacija.
5. Igrac koji potpise ugovor sa klubom a u medjuvremenu dobije bolju ponudu od drugog kluba mora sacekati godinu dana pa tek onda preci u taj klub.
6. Onemoguciti da jedan covjek bude vlasnik ili vlasnik veceg dijela akcija u dva kluba (kao Sensi: Predsjednik Rome ali I Palerma)
7. Vratiti stari Kup Sampiona. Apsurdno je da tim koji nikada nije osvoji sampionat (kao Parma u Italiji) osvoji Ligu Sampiona.
8. Brojevi na dresovima od 1 do 11
9. Zabraniti klubovima da karte za gostujuce utakmice daju turistickim agencijama.
10. Zadrzati svake godine tradicionalne dresove
11. Bez imena igraca na dresovima


Ultras grupe ili pojedinac koji se tako osjeca bi trebao:

1. Da odbija svaki kontakt ili pomoc od strane kluba
2. Da odbija svaku "pomoc" od strane policije: policija je tu da kontrolise, ne da pomaze.
3. U okviru jedne navijacke grupe treba biti vise zasebnih.
4. Odlaske na gostovanja treba raditi u svojoj reziji.
5. U kordinaciji sa ultrasima drugih timova glasno protestvovati to damage TV product
6. Krsiti svaka ogranicenja donesena od predpostavljenih: npr. Ako kazu: "zabranjeno vam je da idete na gostovanja", ultrasi bi trebali na ista da idu pa makar se smjestili u sred protivnickih navijaca, kao osamdesetih.




Et' ja "preveo", nije neki kvalitetan prevod tako da ako neko vidi neku gresku (a ima ih…vjerujte mi) neka slobodno ispravi. Ali bih zamoli nekog ko rastura engleski, a da ga ne mrzi, da prevede adekvatno.


Zamolio bih Che-a ili Cakija da obrisu onaj moj prvi post, zbunjuje.
Takodje bih vas zamoli da ukoliko se ovaj moj prevod ispostavi kao neadekvatan da ga obrisete....jer ipak je to ozbiljan manifest.
Back to top
View user's profile Send private message
Серђо Орси
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Apr 2004
Posts: 198

PostPosted: 13 Sep 2004 20:29    Post subject: Reply with quote

Amin.

ovo je totalno u redu i na mestu, skroz ispravan stav.

zanima me, da li će Delije kao zvanična grupa ovo podržati i javno, tj. da li ćemo se naći na listi grupa koje se slažu sa manifestom?

moje mišljenje je da ovo treba podržati i da se za ovakvu ideju vredi žrtvovati.
Back to top
View user's profile Send private message
Tima
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Dec 2002
Posts: 167

PostPosted: 13 Sep 2004 21:36    Post subject: Reply with quote

Sergio Orsi wrote:
Amin.

ovo je totalno u redu i na mestu, skroz ispravan stav.

zanima me, da li će Delije kao zvanična grupa ovo podržati i javno, tj. da li ćemo se naći na listi grupa koje se slažu sa manifestom?

moje mišljenje je da ovo treba podržati i da se za ovakvu ideju vredi žrtvovati.

Bas i mene interesuje da li cemo ovo podrzati
_________________
Зашто плавуша навија за Партизан?
Зато што је глупа.

Зашто је плавуша глупа?
Зато што навија за Партизан
Back to top
View user's profile Send private message
Jordan
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Feb 2003
Posts: 148
Location: Aleksinac

PostPosted: 13 Sep 2004 22:51    Post subject: Reply with quote

Tesko ce zaziveti, iz objektivnih razloga. Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 14 Sep 2004 06:50    Post subject: Reply with quote

Podrzati preko neta je jedno ali praksa je skroz drugo.
Mi vec sada ne primjenjujemo neke od navedenih stavki.....
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 14 Sep 2004 08:06    Post subject: Reply with quote

Ne znam kako vam je promaklo sve ovo što su CUCS i kompanija provalili i izneli na videlo.

Dakle ne znam da li znate ali kod njih imate prenose onog kanala + svih utakmica samo ne one koja se igra u tom gradu.

Ali tamo početkom 90-tih jaki klubovi tj klubovi koji su sada u neverovatnom položaju finansiskom tražili su od Evropske unije da osnuju Evropsku ligu a predvodnici su Man utd, Real Madrid, Barselona, Milan, Juventus itd i da igraju izmedju sebe da ne igraju nacionalna prvenstva. Naravno ostatak Evrope bi igrao ligu pa 4 kluba koja budu prvoplasirana ulaze u tu super ligu.
Naravno ne zaboravite ko stoji iza Man utd ili Milana ili Juvea.

E kad su se nacinalni savezi pobunili onda oni uvode prvi i drugi krug u Ligi šampiona a to znači 80 utakmica godišnje. Onda se pojavio problem masovnog premora i povreda igrača jer su lekari izračunali da je maksimum koji vrhunski sportista može da podnese jedva 60. A baš neko da da 100 miliona i da mu Ronaldo sedi na klupi neće da može.
A gde je prodaja dresova i suvenira pa reklame.
Zato sindikat igrača uspeva da smanji ligu šljam za jedan krug.

Klubovi i vlasnici se bune UEFA organizuje sad ovo novo čudo sa kupom UEFA za koje se mi borimo sa Rusima.

Manifest je po meni odličan i englezi se za sada bore tako što i pored upozorenja stoje na utakmici što možete videti u raznim prenosima.
Bila je i emisija o najverijima WHUTD i Chelsea navijačima koji su 30 godina išli na svaku utakmicu ali došla su neka nova vremena skupe karte i ti ljudi sede po pabovima i gledaju prenose.

Nas 500 bi trebalo dobro da razmisli o ovome jer kad skinemo ovoga koji nas upropasti Rolling Eyes Wink pa kad svi budete sedeli na tribini ma ima da haramo evropom ali kao u pozorištu.
Back to top
View user's profile Send private message
kiki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 836
Location: Beograd

PostPosted: 14 Sep 2004 09:54    Post subject: Reply with quote

Cuveno G-14. Za sada im je UEFA stala na put, ali je pitanje do kada. Uostalom, vec sada lobiraju da fudbalski savezi placaju za vreme koje igrac provede u reprezentaciji. Nisam sigurna ali mislim da sada klubovi ne moraju da pustaju igrace iz Juzne Amerike ukoliko su u pitanju prijateljske utakmice, a ne igraju se na tlu Evrope. Znaci, igraci iz Juzne Amerike ce igrati prijateljske utakmice reprezentacije samo ako se igraju na tlu Evrope.
Ja sam ovaj manifest citala ima, ja mislim, bar godinu dana i to, cini mi se, na sajtu Olimpijakosovih navijaca. Dakle, nista novo, ali tesko ostvarivo.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop