DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ste je kriv crni Jat???
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cazzo_FCRS_forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 753
Location: Нешто је труло у држави Данској!!

PostPosted: 27 Aug 2004 17:07    Post subject: ste je kriv crni Jat??? Reply with quote

Navijači Crvene zvezde divljali u avionu JAT-a u toku leta
Pored nereda na fudbalskim utakmicama, navijači fudbalskog kluba Crvena zvezda su u navijačko divljanje uneli novitet, pa su tokom leta demolirali JAT-ov „boing 737“ na liniji Beograd-Roterdam kada su krenuli na revanš utakmicu ovog fudbalskog tima sa PSV Ajndhovenom. Očevici kažu da je izgledalo kao da podivljali mladići žele da obore avion.

U MUP-u za „Blic“ kažu da su navijači Crvene zvezde nered u JAT-ovom avionu pravili u odlasku za Holandiju, kada nisu imali policijsku pratnju. Naš izvor iz MUP-a kaže da su u JAT-u štetu procenili na 50.000 dolara.

Let JR 26-26 od Beograda ka Roterdamu obeležilo je, kao ni na jednom do sada, „strahovito i opšte divljanje“, kažu za „Blic“ u upravi JAT-a. Unutrašnjost aviona poprilično je oštećena.

- Deveti i deseti red u avionu su uništeni. Polomljene su ručke, nasloni... Deset pojaseva za spasavanje uništeno je jer su ih naduvali. U dvanaestom redu kućište pojaseva za spasavanje je vidno oštećeno. Jedna kiseonička maska nedostaje, a jednu smo našli bačenu pozadi u avionu - prenosi za „Blic“ posledice divljanja navijača Rade Tomašević, šef Sektora održavanja aviona.

Osim oštećenja aviona u kome su bili navijači i pričinjenje materijalne štete kompaniji JAT, navijači su, kako kažu, u kompaniji sve vreme leta divljali.

- Želeli su da uđu u kokpit, napadali su stjuardese, na 10.300 metara visine najednom su svi skočili na desnu stranu, kao da im je bio cilj da obore avion - kaže za „Blic“ očevidac događaja u avionu na letu Beograd- Roterdam.

Navijači Crvene zvezde insistiraju da su u Holandiju putovali turistički, a to, kako oni kažu, znači da nisu pravili nikakve nerede na čarter letu za Roterdam i u povratku za Beograd.

- To što se u javnosti spominje da smo napravili štetu u avionu od 50.000 dolara nije nikako moguće. Jedna stolica se pokvarila, nije mogla da se vrati u normalan položaj, i to je sve. Kako to onda može toliko da košta? Mislim da je to JAT sve smislio samo da bi ojadio Zvezdu za pare. Otpadaka je zaista bilo, jer smo morali nešto da jedemo i pijemo za vreme dvoipočasovnog leta, a to što nas niko nije obilazio i kupio smeće, nije do nas. Malo smo se zezali, pušili cigarete, ali ništa više - kaže za „Blic“ jedan od „delija“ i demantuje da nije bilo provociranja i štipanja stjuardesa na putu za Holandiju.

- Ma, kakvi! To je potpuna laž! Istina je da smo imali žensku posadu kad smo išli tamo, bile se dve gospođe, ali one nas nisu ni obilazile, tako da nije bilo nikakvog međusobnog kontakta.

U povratku su radili stjuarti, a ni tada nije bilo problema, a čak ni jedna jedina cigareta nije upaljena - napominju Zvezdini navijači, koji će se verovatno uskoro obratiti javnosti zbog spominjanih incidentnih situacija.

- Isto je i sa pričom o hotelu „Hilton“ koji smo, navodno, demolirali. To nije tačno. Mi kad lomimo, stvarno lomimo, to posle ne može da se sredi. U liftu je bilo udareno a ne slomljeno ogledalce, a čak nisam siguran da je to uradio neko naš. Mi smo hteli da se provedemo u Amsterdamu, a ne da jurimo i gubimo vreme po ekskluzivnom hotelu, to ne bi imalo smisla - tvrde „delije“.

U policiji kažu da su zbog štete nanete JAT-u podneli krivične prijave protiv N. N. lica i da još niko nije uhapšen.



ne mojte ljudi da budalate u nasoj avio kompaniji jer morate malo misliti i na mene kako cu doci dole Laughing

i jedno pitanje onako kada smo vec tu:kada ce vec taj cuveni Jat da promeni ime????
_________________
"Kuda ideš Crna Goro kada crnogorčiš pse, a dukljanizuješ Crnogorcе"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TOPOHTO
Guest





PostPosted: 27 Aug 2004 17:23    Post subject: Reply with quote

Kako samo lazu, pa to nije normalno.

Prvo je bila informacija u Roterdamu da je bilo 10000 eura stete na avionu (mada verujem da su i to preuvelicali ovi iz JAT-a). Dobro rekoshe neki tada - dok dodje do novina, bice i 50 000.
To za Hilton u Roterdamu je cista laz. Nijedna soba nije demolirana, i jedina "steta" su bili frizideri u kojima se nalazio alkohol (za upotrebljavanje tih frizidera se placa ekstra) i mozda nesto prosuto u sobi, ali svi ti racuni su uredno placeni (jer busevi nisu krenuli za Eindhoven dok svi racuni nisu bili placeni).
Back to top
НЦБ
Ветеран


Joined: 31 Mar 2004
Posts: 1494

PostPosted: 27 Aug 2004 17:32    Post subject: Reply with quote

Ja sam cuo da je napravljena stvarno velika steta, ne znam da li vredi toliko ali je napravljena, ne znam cemu to....
p.s.JAT je promenio ime, zove se samo YUGOSLAV AIRLINES ,ala su ga izmenili Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
petar-DELIJE024
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 668
Location: у сред среде

PostPosted: 27 Aug 2004 23:33    Post subject: Reply with quote

Ne , koliko ja znam njihovo zvanichno ime je " JAT AIRWAYS " .... tako da mislim , bar mislim , da se ne zovu Yugoslav airlines ... a ono jat ... pa bilo bi malo glupo da se zovu jugoslovenki aero transport airways Very Happy

A shto se ovih pricha tiche , ja sam ubedjen da ni jedno nije istina !!!
_________________
У борби истине и лажи, правде и неправде, неутралност значи помагање зла!
Back to top
View user's profile Send private message
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 28 Aug 2004 01:27    Post subject: Reply with quote

Koji vam je qrac, ne moze JAT da menja ime zbog reputacije koju je stvorio tokom godina, kao najbolja kompanija na medjunarodnim destinacijama. Razz
Neka me neko podseti u kom filmu (holivud - ogroman budzet), glavni baja kaze ribi koja se plasi letenja - "Don`t worry, we are not flying with JAT". Radnja se desava osamdesetih!

Sto se tice 50 000 $ - za to ce morati da odu Disljenkovic, Zigic i Dudic, i to ne krivicom uprave, nego zato sto su navijaci majmuni, koji stalno prave nepotrebne troskove!
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
cazzo_FCRS_forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 753
Location: Нешто је труло у држави Данској!!

PostPosted: 28 Aug 2004 04:42    Post subject: Reply with quote

glas javnosti pise:
(OBAVEZNO POGLEDAJTE SLIKU NA DNU)

Šteta na avionu
JAT 50.000 dolara
"Delije" su divljale u avionu, uništili sedišta, pokušavali da pilotiraju. Na surčinskom aerodromu dočekali ih pripadnici Žandarmerije. SUP Beograd podneo krivične prijave, ali nikog, do sada, nije priveo
BEOGRAD - Navijači fudbalskog kluba Crvena zvezda napravili su štetu u visini od 50 hiljada dolara u avionu "Jat ervejza" "boingu 737", kada su u utorak otputovali u Roterdam, na utakmicu Zvezda:PSV, rečeno je "Glasu" u beogradskom SUP-u. Policija je podnela krivične prijave za krivično delo oštećenje tuđih stvari, ali nezvanično smo saznali da do juče niko nije bio priveden. U policiji su nam rekli i da ne znaju protiv koliko osoba je prijava podneta.

Dve verzije

Prema jednoj verziji, navijače su na surčinskom aerodromu, po povratku iz Holandije dočekali pripadnici Žandarmerije, a beogradski policajci su izvršili uviđaj i konstatovali štetu koja je procenjena na 50.000 dolara. U SUP-u su rekli da je drugi avion otišao po navijače u četvrtak i da su oni ovog puta mirovali, ne pričinjavajući nikakvu štetu.

Izvor "Glasa" rekao je da se sumnja da su navijači neznatno oštetili i drugi avion, koji je za Beograd poleteo iz Ajndhovena, a prema drugoj verziji iz JAT-a, navijače u povratku niko nije hteo da vozi, pa je jedva nađen pilot koji bi ih prebacio za Beograd. Navodno su u povratku prebačeni do nemačkog grada Kelna, odakle je poleteo avion za Beograd.

Prema pouzdanim informacijama sa aerodroma, navijači su na putu za Roterdam potpuno izvalili i rasturili većinu sedišta, divljajući i skakajući po avionu, ne obraćajući pažnju na to gde se nalaze. Prilikom odlaska u Holandiju, oni su navodno oštetili sedišta i jastuke za naduvavanje, a čak su pribegli i paljenju baklji, pokušavajući da uđu u pilotsku kabinu s ciljem da pilotiraju. Navodno su nasrtali i na stjuardese.

Ovakve optužbe, posebno ove poslednje, odlučno odbacuju oni koji "delije" poznaju "dugo i dobro", tvrdeći da, iako skloni vandalskom ponašanju, kao i većina navijača, ne bi išli dotle da u avionu pale baklje.
- Ko bi bio lud da zapali baklju u sred aviona. Naš vođa je spreman da se suoči sa čelnicima JAT-a ako treba - rekao nam je jedan od navijača, koji nije želeo da ga imenujemo, dodajući da su samo oštećeni vazdušni jastučići.

Ipak, i mogućnost da u avionu neko prošvercuje baklje, ne zvuči nimalo naivno, ali dobri poznavaoci ovih naprava navode da je to realno, pošto detektori za metal na aerodromu ne prepoznaju neke vrste baklji poput tzv. "kartonskih". Potom, navijači mogu baklje pored carinika i policije da "provuku" i umotane u zastavu.

Ćutanje u JATU

Cela ova priča lako može da zastraši obične putnike iako se avion kao prevozno sredstvo smatra najsigurnijim zbog kontrola kroz koje putnici prolaze. Jedino teši činjenica da je ovog puta u pitanju bio čarter let i da su se u avionu nalazili samo navijači. Zvezda je, naime, samo za "delije" iznajmila avion posebno za ovu priliku.

Šta se, zaista, tokom dva sata leta dešavalo za sada niko zvanično ne želi da govori. U "Jat ervejzu" su nam rekli da će o tome pričati u ponedeljak, kada se "smire strasti". U klubu Crvena zvezda, ni uprava, ni navijači, takođe, nisu bili raspoloženi da objasne šta se dešavalo u avionu.




_________________
"Kuda ideš Crna Goro kada crnogorčiš pse, a dukljanizuješ Crnogorcе"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Vucko Nis
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Jun 2003
Posts: 30
Location: Niš

PostPosted: 28 Aug 2004 06:53    Post subject: Reply with quote

Većina ovoga iz novina je totalna glupost. Osima navijanja u avionu nije bilo nikakve lomljavine. Neka mi se javi neko ko može da postavi klip sa sletanja aviona u Rotterdamu. Mnogo je dobar.
_________________
Džabe nas hapsite, pamet nije prelazna!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Godra Red United
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 274
Location: Uz Zvezdu do smrti, verni Pancevci

PostPosted: 28 Aug 2004 09:55    Post subject: Reply with quote

Ako hoces da kazes da imas klip, a treba da se postavi na server, posalji mi na adresu dole u profilu...
_________________
Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...

www.delije-caffe.co.yu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 28 Aug 2004 11:23    Post subject: Reply with quote

na vestima u 13.00 na radiju b92 su,navodnu, stetu od 50.000 vec preimenovali u stetu od 500.000$- ej bre.

a u jucerasnjim novinama, mislim blic, pise o vitezovim u novom sadu, koji su zapalili madjarsku zastavu, a slika koja prati taj tekst je pogadjate slika delija sa neke od ranijih utakmica, mislim da treba otvoriti pod forum za novinarske svinjarije, mnogo se prave naivni, s' obzirom da inace sve najbolje znaju, eee stoko novinarska
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
НЦБ
Ветеран


Joined: 31 Mar 2004
Posts: 1494

PostPosted: 28 Aug 2004 11:41    Post subject: Reply with quote

petar-DELIJE024 wrote:
Ne , koliko ja znam njihovo zvanichno ime je " JAT AIRWAYS " .... tako da mislim , bar mislim , da se ne zovu Yugoslav airlines ... a ono jat ... pa bilo bi malo glupo da se zovu jugoslovenki aero transport airways Very Happy

A shto se ovih pricha tiche , ja sam ubedjen da ni jedno nije istina !!!

izvini, u pravu si sto se imena tice, malo sam se zaneo....
A sto se tice stete od 50000 cuo sam da je ona mnogo veca jer avion tog dana nije mogao da bude u saobracaju jer nije ispunjavao uslove....
avion je stvarno bio malo razbucan, ali je u novinama to preuvelicano, znam da su 4 sedista bila izvadjena, da su prsluci bili unisteni i da su tepisi bili iscupani....
Back to top
View user's profile Send private message
RedLeo
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Aug 2004
Posts: 84
Location: Belgrade

PostPosted: 28 Aug 2004 11:47    Post subject: Reply with quote

Iz svog ličnog iskusta sa mojim prijateljima sa SEVERA, ludorije po avionu su dobro poznata stvar! Čak sam i sam jednom prilikom kada smo putovali za Barsu poveo navijanje:"I ko ne skače taj je grobar...." uz dobro poznate pesme o avionima i lomljenju krila, pilota itd...
Tuče su isto bile pa ŠTA u filmovima se rokaju (exeaxax) pa avion sleti?!

Ali nikada nikome nije padalo na pamet da upali BAKLJU!
Stjuardese su bile uvek predmet vatanja, pa ŠTA da li smo mi šugavi!! Vataju se one gde god stignu! To svi dobro znamo.

A novinarska govna! Malo je falilo da završimo svi u zatvoru zbog đubreta kao što je Dobrivoje Janković pri gostovanju u Helsinkiju!!

NOVINARI dupe uvlakači imaju samo jedno da se umuljaju što dublje u bulju da bi imali bolji prolaz!!!
_________________
Док срце куца у нама ти ЗВЕЗДО ниси сама...
Back to top
View user's profile Send private message
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 28 Aug 2004 14:44    Post subject: Reply with quote

Laughing Laughing
Nisam citao novine/gledao tv posle debakla tako da nisam ni znao za ovo dok nisam dosao ovde... Laughing Laughing Laughing Laughing
Ali, dokle seze novinarska glupost, bezobrazluk, + bezobrazluk jata da slozi onakvu pricu.
Aj da kazes da je neko p`jan hteo da vozi avion, ajde hteo covek da vozi, da proba, ajd da su vacarili one kurvestine ali nema sanse da me neko ubedi da su likovi hteli da zapale baklju u avionu, kao i da su , kako beze "..odjednom svi skocili na desnu stranu....teli da obore avion.." i da su napravili stetu od 50 soma:lol: Laughing Laughing
Jbte Rolling Eyes
Ko je ovde lud? Laughing
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
Zvezda mi je sve
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 397

PostPosted: 28 Aug 2004 17:48    Post subject: Reply with quote

Momci da vam kazem da 50.000$ stete u avionu nije ni malo tesko napraviti. Mozda je nekome smesno ali su npr. sedista uzasno skupa, cak mislim da su dovoljna 2 sedista da se pokvare da ispune cifru od 50.000$. Ali pitanje je da li su to momci stvarno uradili jer Jat mozda i preuvelicava, a ko ce da veruje ozloglasenim navijacima.
Back to top
View user's profile Send private message
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 31 Aug 2004 11:48    Post subject: Reply with quote

..I onda dodje utorak...I procitash u novinama da steta u stvari nije 50 000 $ nego 5 000 evra... Rolling Eyes
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
КББ
Guest





PostPosted: 31 Aug 2004 14:20    Post subject: Reply with quote

Zvezda mi je sve wrote:
Momci da vam kazem da 50.000$ stete u avionu nije ni malo tesko napraviti. Mozda je nekome smesno ali su npr. sedista uzasno skupa, cak mislim da su dovoljna 2 sedista da se pokvare da ispune cifru od 50.000$. Ali pitanje je da li su to momci stvarno uradili jer Jat mozda i preuvelicava, a ko ce da veruje ozloglasenim navijacima.


Pa nije to Space Shuttle da jedno sediste kosta 25.000 $.

E jebote ala ljudi seru po ovom forumu to je strasno!
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop