DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Vremena se mjenjaju....
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
išijas
Guest





PostPosted: 17 Aug 2004 19:49    Post subject: Reply with quote

Bane wrote:
najvise navijaca i simpatizera dinama na nekoj tekmi u bg-u je bilo 86' krajem maja na tekmi na marakani. eh ali to nije bila tekma protiv Zvezde vec prvenstvena utakmica protiv njihove brace, fk pakistan.
kukali i izmolili da je igraju na mari jer je valjda kod njih u to vreme organizovan slet i stizala stafeta i klicalo se titu i kojecemu.
i ta tekma je imala vise kurioziteta:
utakmica kad je fk pakistan imao najvecu posetu u svojoj smrdljivoj istoriji, utakmica koja je mozda direktno odlucila o prvaku te godine, utakmica u kojoj je jug bio retko kad toliko pun, utakmica na koju je dinamo privodio ljude i autobusima i navijackim vozom dovodio u beograd placajuci svakom kartu i kupujuci im lunch pakete. ma prava bruka.
krece tekma i ubrzo dinamo povede, a ono pola istoka i zapada skace, nesto njih na severu takodje, groblje u cudu. uskoro i 2:0. sad se vise i ne sedi, ori se dinamo, dinamo. uznemireno groblje koristi pauzu u poluvremenu i navija.
u drugom poluvremenu ih pakistanci razbijaju i povedu 3:2 i dobiju tu tekmu i uzmu titulu na misice i razne podvale, ali da su bili sokirani brojem dinamovaca na toj tekmi, bili su...


Sve si ti ovo sanjao. Najpre, utakmica se završila 2:2. Drugo, nemoj da pišeš ovakve stvari, pročitaće klinci koji navijaju za Dinamo pa će pomisliti da je sve ovo istina. Zamisli, iz Zagreba stiglo toliko navijača da ih je bilo za ceo sever, a ostalo ih i za zapad i istok?! Raspitaj se kod nekog starijeg pa će ti on reći da Dinamo 86. nije imao navijače koji su išli na gostovanja, a kamoli vozovi i autobusi. Da ih je toliko došlo u Beograd kako bi se vratili u Zagreb, a da ne bude mrtvih? I ovde je Tima lepo napisao da su neki navijači Dinama (BBB još nije postojao) 86. došli u većem broju na kup finale, ali su pili tolike batine da je to bila sramota. Na njihovom sajtu imaš priču nekog njihovog mangupa koji kaže da je toliko batina popio da je izgubio i "tenisice", zlatni lančić i privezak (bilo je aj skidaj tozla pederu). U redu je da mrziš Partizan ali nemoj da se ih dižeš tamo gde nisu za dizanje.
Back to top
ЛУДОУЈЕДИЊЕНO
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Aug 2004
Posts: 143

PostPosted: 17 Aug 2004 20:00    Post subject: Reply with quote

Ne mogu da se setim isto na finalu kupa dali se igralo ustasko finale ili xrvati-protiv nekix bosanskix klubova ali znam da je isto tada bilo ludila i da je isto bilo gazenje od strane cigana i grobara ali i mesano. Znam samo da je tada decko sada vec stariji lik uzeo sam oko 5,6 lancica par satova itd. Izmedju ostalog video sam licno ustaski visuljak, medaljon... neki njixov xrvatski grbic. Po meni tada najaca ekipa definitivno iz jednog dela grada Medak, lagano. Recimo 10 na 20 i jedan ustaski jablan sam daje dres, sal i moli da ga ne biju itd.

E da se ubijem ne mogu da se setim dali je dinamo-rijeka, dinamo-velez...
Sto ne volim kad ne mogu da se setim.
Back to top
View user's profile Send private message
išijas
Guest





PostPosted: 17 Aug 2004 20:08    Post subject: Reply with quote

neJEDIzutiSNEG wrote:
Ne mogu da se setim isto na finalu kupa dali se igralo ustasko finale ili xrvati-protiv nekix bosanskix klubova ali znam da je isto tada bilo ludila i da je isto bilo gazenje od strane cigana i grobara ali i mesano. Znam samo da je tada decko sada vec stariji lik uzeo sam oko 5,6 lancica par satova itd. Izmedju ostalog video sam licno ustaski visuljak, medaljon... neki njixov xrvatski grbic. Po meni tada najaca ekipa definitivno iz jednog dela grada Medak, lagano. Recimo 10 na 20 i jedan ustaski jablan sam daje dres, sal i moli da ga ne biju itd.

E da se ubijem ne mogu da se setim dali je dinamo-rijeka, dinamo-velez...
Sto ne volim kad ne mogu da se setim.


Idi na njihov sajt i u onim "pričama" ćeš videti da je lančić i taj privezak ostavio Klokan, koji je izgleda neki njihov mangup. On sam piše kako su dobili takve batine da to nije bilo normalno. Možeš misliti o čemu se radilo kad je on to napisao u delu sajta koji se bavi njihovom istorijom (jebi ga još ga boli). Ipak, kasnije počinje i on da halucinira kao "tukli smo Srbe" i slično.
Back to top
Tima
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Dec 2002
Posts: 167

PostPosted: 17 Aug 2004 21:06    Post subject: Reply with quote

To je bilo mislim '86 Dinamo - Velez. ceo dan je bila hajka na zagrepcane i stvarno ih je mnogo dobilo batine. sami ono kazu da je zeleznicka posle licila na poljsku bolnicu i da nije bilo ko nije dobio batine
_________________
Зашто плавуша навија за Партизан?
Зато што је глупа.

Зашто је плавуша глупа?
Зато што навија за Партизан
Back to top
View user's profile Send private message
Бане
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 417

PostPosted: 17 Aug 2004 21:43    Post subject: Reply with quote

to ishiyas:

prvo, nisam tek kojekakvi klinac i vrlo sam bio svestan sezone 85/86. drugo ne pisem stvari za koje mislim da su gluposti ili plod necije maste. trece, prica o dolasku zagrepcana u velikom broju na tu tekmu je prica koju sam licno cuo od samih prisutnih na toj utakmici dakle od grobara. od ljudi koje sam poznavao (poznavao=proslo vreme) i koji su bili vrlo redovni na juznoj tribini i od kojih se imalo sta cuti. prema njihovoj tvrdnji od 60-70 hiljada ljudi na toj tekmi je bilo bar 5 hiljada dinamovaca. to ne znaci organizovanih u kop (to nisam ni napisao) vec rasutih na istoku, zapadu i severu. imao sam prilike da cujem osporavanja ove price upravo sa te strane tipa "nemoguce da ih je bilo toliko" ali niko mi to nije rekao a da je sam bio i prisutan. dakle, ako si bio hvala na misljenju. ako nisi, dovidjenja.
uostalom, bas o toj njihovoj tekmi se ima stosta ispricati ali to nije moj problem...
a za rezultat se malo priseti ako si stariji lik, bilo je 3:2. i groblje je uzelo titulu na gol razliku moja je eventualna greska samo ta sto sam mozda pomesao jesen i prolece ali samo to...
Back to top
View user's profile Send private message
Anonymous
Guest





PostPosted: 18 Aug 2004 09:47    Post subject: Reply with quote

Prošao sam na 100-tine gostovanja,al jedno je nezaboravno.
Bilo je to 1993g,kad su u finalu HR kupa igrali Rijeka - Dinamo.
Oko 4.000 BBB je bilo tog dana na Kantridi. Nikad više se necemo
skupit u tom broju na Kantridi (garantiram).
Cjelu noc sam,zico pare po gradu (za cugu,sendvic),skupilo se nešto
para pa je bilo lakše.
U vlaku ludnica 2.000 BBB =svi bez karte=,kod Delnica
vidimo licku Armadu,nas 50 izlazi van i za njima,ganjali smo ih po
nekim livadama...hehe kakav prizor.
Par njih je dobilo PEGLU..
Dolazimo u Rijeku opci kaos,porazbijali sva stakla na stanici,izlupali
3 kafica....itd (više se i ne sjecam tocno)
E onda ja i još 3 osobe (imena necu pisat),ulazimo u kontenjer i spuštamo
se prema Kantridi,ja brijem da smo jedno 20 auta oštetili...
Kaos,kaos,kaos....
Poslje utakmice Armada hvata jednog našeg (Žuti forza) i šalje ga golog
u Zagreb....hehehe
Neda mi se više pisat evo slika sa te tekme:
Back to top
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 18 Aug 2004 10:46    Post subject: Reply with quote

Jel i dalje zicas?
Sad imas i na kompjuter,bole Te kurac Laughing
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
išijas
Guest





PostPosted: 18 Aug 2004 17:00    Post subject: Reply with quote

Bane wrote:
to ishiyas:

prvo, nisam tek kojekakvi klinac i vrlo sam bio svestan sezone 85/86. drugo ne pisem stvari za koje mislim da su gluposti ili plod necije maste. trece, prica o dolasku zagrepcana u velikom broju na tu tekmu je prica koju sam licno cuo od samih prisutnih na toj utakmici dakle od grobara. od ljudi koje sam poznavao (poznavao=proslo vreme) i koji su bili vrlo redovni na juznoj tribini i od kojih se imalo sta cuti. prema njihovoj tvrdnji od 60-70 hiljada ljudi na toj tekmi je bilo bar 5 hiljada dinamovaca. to ne znaci organizovanih u kop (to nisam ni napisao) vec rasutih na istoku, zapadu i severu. imao sam prilike da cujem osporavanja ove price upravo sa te strane tipa "nemoguce da ih je bilo toliko" ali niko mi to nije rekao a da je sam bio i prisutan. dakle, ako si bio hvala na misljenju. ako nisi, dovidjenja.
uostalom, bas o toj njihovoj tekmi se ima stosta ispricati ali to nije moj problem...
a za rezultat se malo priseti ako si stariji lik, bilo je 3:2. i groblje je uzelo titulu na gol razliku moja je eventualna greska samo ta sto sam mozda pomesao jesen i prolece ali samo to...


Opet, rezultat je bio 2:2. Prvo poluvreme 2:0 za Dinamo (autogol Rojević i još neko), a u drugom gol dao Mance glavom i neko iz penala. Bio, gledao, video, sećam se... Inače, bilo je više od 80.000 ljudi na stadionu i navijanje na početku drugog poluvremena je vratilo Partizan u utakmicu.
Tima se dobro seća da je ono sa lančićima bila utakmica Velež - Dinamo. Tad nije tukao samo onaj ko nije bio u gradu. Tih dana sam čuo puno anegdota o provodu kojeg su Beograđanima priredili navijači Dinama.
Back to top
miki69
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Nov 2002
Posts: 343

PostPosted: 18 Aug 2004 20:24    Post subject: Reply with quote

Ti si Zagi skroz odlepio,kao i onaj sto pise da vas je u BG bilo 5000,a vas toliklo u to vreme nije moglo da se skupi ni na Maksimiru.Sto se tice Dinamo - Velez finale kupa,jedan se kuci u "lepu vasu" vratio bez uveta.Ako ti je za utehu,po njonji su dobili i Mostarci,jer su se malo vise kurcili,a to vec ovde ne prolazi.
Back to top
View user's profile Send private message
Delije Valjevo
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Dec 2002
Posts: 142
Location: Valjevo,Ravna Gora

PostPosted: 18 Aug 2004 20:56    Post subject: Reply with quote

Alo Zagi, na SOS kanalu imas rubriku "Secanja", prijavi se pa se secaj koliko hoces. Samo pazi, sos kanal je na Marakani, moze biti svasta...
_________________
Valjevsko pivo - NEMA BOLJEG!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Бане
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 417

PostPosted: 18 Aug 2004 21:13    Post subject: Reply with quote

ljudski mozak je chudo!
izvinjenje ishiyasu i svima koji ista kapiraju,
isijas, mislili smo na istu tekmu, a ja sam je brkao sa drugom iz sezone 85/86.
(ishiyas, imas P.M.)
dakle jeste bilo 2:2, ali sve ostalo moze da stoji bar tako kaze prica koju su mi pricali verzirani likaovi...
dakle, onaj podatak ostaje i sve one neobicnosti vezane za tu tekmu, ali da ne bude da “velicam”...
ono sto je kljucno i sto vezuje sve ovo sa naslovom topika o vremenima koja se menjaju i evoluciji koju neminovno uzrokuje, a sa ovom utakmicom koja cak ni nije Zvezdina je to sto je ta tekma verovatno prva tekma sa dolaskom navijaca dinama organizaovano u bg.
hm, da ne mesamo navijace i “navijace”. stizali su i ranije, ali te 83. se prvi put na severnoj tribini oformio mali kop od 200 ljudi. e to je vec bilo nesto novo. cist zagrebacki romantizam. naivni, zeleni i iskompleksirani krenuli da budu navijaci (bez navodnika). na toj tekmi na kojoj je pakistan imao najvecu posetu kao domacin u svojoj istoriji desile su se mozda po prvi put neke stvari koji su u vezi sa ovim pominjanjima raznih zbivanja iz perioda s polovine i kraja 80-tih pa do maximira. mozda po prvi put, groblje je skandiralo navijacima zvezde koji su takodje ispunili deo severa (a tada se redovno islo na sve velike utakmice pa i na utakmice partizana sa hajdukom i dinamom) “ubijte ih cigani, ubijte ih cigani”. zvezdaski sever je otpozdravljao u znak odobravanja sto je nesretene navijace dinama (bez navodnika) ucutkalo. stidljivo je nacionalni ponos izbijao iz navijackih reakcija i svaki sledeci put (svake naredne godine) bivalo je sve zesce. jedini koji su u svemu bili redovne musterije su nesrecni dinamovci , prvo poznati kao “purgeri”, a potom preimenovani u BBB.
na toj utakmici je bilo pregazenih ljudi ali to nije bila posledica nikakvih tuca vec talasa na juznoj tibini. bilo je poneko hapsenje zbog “narusavanja JRIM”, a navijacki voz iz Beograda je otisao mirno za Zagreb, prvi i poslednji put.
Back to top
View user's profile Send private message
generacija`71
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Oct 2003
Posts: 124
Location: Location:Location

PostPosted: 19 Aug 2004 05:45    Post subject: Reply with quote

Bane wrote:
(ishiyas, imas P.M.)


Purger el ti imas "ishiyas".Jesil bio u : Nis, Vinkovci , Pristina, Skoplje, Tuzla,Podgorica[titograd]..."manja" gostovanja su carobna.Postavi neku sliku iz Tuzle , Podgorice, Nisa Exclamation
_________________
fat casual
Back to top
View user's profile Send private message
Бане
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 417

PostPosted: 19 Aug 2004 07:19    Post subject: Reply with quote

generacijo,
nisam purger.
hvala na razumevanju teksta.
pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
Anonymous
Guest





PostPosted: 19 Aug 2004 07:57    Post subject: Reply with quote

generacija`71 wrote:
Bane wrote:
(ishiyas, imas P.M.)


Purger el ti imas "ishiyas".Jesil bio u : Nis, Vinkovci , Pristina, Skoplje, Tuzla,Podgorica[titograd]..."manja" gostovanja su carobna.Postavi neku sliku iz Tuzle , Podgorice, Nisa Exclamation

Bio sam u Banja luci,Vojvodini i Skopju!,a šta pišeš ti Vinkovci???
Pa tamo sam bio na svim utamicama od 84 do 2001g (uz male prekide
kad je Cibalija ispadala u niži rang natjecanja)
Još nešto?
Back to top
išijas
Guest





PostPosted: 19 Aug 2004 12:40    Post subject: Reply with quote

Bane wrote:
dakle jeste bilo 2:2, ali sve ostalo moze da stoji bar tako kaze prica koju su mi pricali verzirani likaovi...
ono sto je kljucno i sto vezuje sve ovo sa naslovom topika o vremenima koja se menjaju i evoluciji koju neminovno uzrokuje, a sa ovom utakmicom koja cak ni nije Zvezdina je to sto je ta tekma verovatno prva tekma sa dolaskom navijaca dinama organizaovano u bg.
hm, da ne mesamo navijace i “navijace”. stizali su i ranije, ali te 83. se prvi put na severnoj tribini oformio mali kop od 200 ljudi. e to je vec bilo nesto novo. cist zagrebacki romantizam. naivni, zeleni i iskompleksirani krenuli da budu navijaci (bez navodnika). na toj tekmi na kojoj je pakistan imao najvecu posetu kao domacin u svojoj istoriji desile su se mozda po prvi put neke stvari koji su u vezi sa ovim pominjanjima raznih zbivanja iz perioda s polovine i kraja 80-tih pa do maximira. mozda po prvi put, groblje je skandiralo navijacima zvezde koji su takodje ispunili deo severa (a tada se redovno islo na sve velike utakmice pa i na utakmice partizana sa hajdukom i dinamom) “ubijte ih cigani, ubijte ih cigani”. zvezdaski sever je otpozdravljao u znak odobravanja sto je nesretene navijace dinama (bez navodnika) ucutkalo. stidljivo je nacionalni ponos izbijao iz navijackih reakcija i svaki sledeci put (svake naredne godine) bivalo je sve zesce. jedini koji su u svemu bili redovne musterije su nesrecni dinamovci , prvo poznati kao “purgeri”, a potom preimenovani u BBB.
navijacki voz iz Beograda je otisao mirno za Zagreb, prvi i poslednji put.


Bane, zemljače. Složili smo se oko nekih stvari, ali, na žalost, oko drugih nismo. Sam sebi ličim na Nikolu Miloševića, ali ne mogu da dozvolim da se prekrajaju činjenice. Činjenica je da ljudi iste događaje različito doživljavaju (na prvoj godini studenti istorije to nauče u predmetu "Uvod u istoriju") i ako su tvoji verzirani likovi tako rekli glupo bi bilo da sad kažem da su lažovi. Možda se to njima tako učinilo. Ali evo nekih činjenica!!! Na finalu Kupa koje su negde u to vreme igrali Dinamo i Sarajevo (Ej bre finalu kupa) došlo je stotinak njihovih navijača (il se to meni učinilo!?). Policija ih je organizovano izvela sa stadiona i pokušala da ih sprovede Ljutice Bogdana ka Auto komandi. I danas se sećam tih uplašenih ljudi (kako ti kažeš Purgera i tu si u pravu jer to su bili sredovečni građani Zagreba, ponekad i sa suprugama) kako pokušavaju da izbegnu udarce navijača Zvezde i Partizana, koji su se zaletali sa svih strana, probijali kordone policije i potom pravili džumbus. Sve to sam posmatrao iz neposredne blizine i bilo mi je užasno žao tih nesretnika. Ako meni ne veruješ pročitaj na njihovom sajtu: oni u Beograd dugo nisu smeli da dođu organizovano i naprave kop. Šta da ti kažem kad jedan od njih kaže otprilike ovo: Po dolasku na BG Ž. stanicu sakrivali smo šalove i pokušavali da se provučemo do Slavije neopaženo. Kakav bre navijački voz, kakvi lanč paketi ili autobusi. Pa pitaj starije momke (pa čak i te "verzirane likove") kako se tih godina išlo u Zagreb. Kao danas u Novi Sad.
I još jedanput da ponovim i veruj mi da sam u pravu: do 86. nisu postojali navijači Dinama kao organizovana grupa koja prati svoj klub na gostovanjima. O 83. da i ne govorimo.
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop