DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Vremena se mjenjaju....
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Anonymous
Guest





PostPosted: 14 Aug 2004 18:52    Post subject: Vremena se mjenjaju.... Reply with quote

Sjecam se 80-tih godina,kad su navijackom scenom
"vladali" Torcida i Grobari...
Danas se puno toga promjenilo,u ovom trenutku Delije i BBB
su najbolje navijacke skupine na podrucju EX - YU...
Sjecam se jedne utakmice u Beogradu ( mislim 83 ili 84),izlaze na
zagrijavanje Dinamovi igraci ori se Dinamo,Dinamo,Dinamo (bilo nas je oko 1500),izlaze igraci Zvezde prvo polako 90.000 ljudi Zvezda,Zvezda
a onda iz sveg grla u isti glas Zvezda,Zvezda,Zvezda...
Moram priznat da mi je stala krv u venama...
A onda gledam utakmicu protiv PSV,ma dobro je to sve,navija se,pun stadion,ali nije to više u onom stilu ( fazonu)....
Ajde ako ima ko stariji pa da napiše svoj komentar...
Back to top
Forever Ultras
Guest





PostPosted: 14 Aug 2004 19:56    Post subject: Reply with quote

Sve je ok, ali kada je to vas bilo 1500 u BG? Laughing

poz,
budimir
Back to top
Jataganac
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Oct 2002
Posts: 125

PostPosted: 14 Aug 2004 20:06    Post subject: Reply with quote

Ono sto mi je smesno kod vas je to sto ste sve one stvari koje ste nama prebacivali kako su sranje kako smo mi budale, indijanci sada uveli na svojoj tribini.
Back to top
View user's profile Send private message
Dacha od Bosne
Guest





PostPosted: 14 Aug 2004 20:37    Post subject: Reply with quote

Meni je tih 80-tih navijanje bilo strava. Ja se sjecam one grmljavine od navijanja protiv Milana. Tada kao da nije bilo indijanaca na severu. Orilo se i pjevalo. Jedino su nedostajale koreografije. Ono sto mi je prije smetalo i sto mi smeta i sada je naglo prestajanje sa navijanjem kada primimo gol. Sjecam se davno u Mostaru kada smo izgubili. Par nas hoce da pjeva i navija a oni drugi samo sto zastave nisu palili.
Ljudi se moraju obrazovati po tom pitanju jer se za Zvezdu ne navija samo kada vodi vec i kada gubi. Postoje lijepi primjeri toga u skorijoj i daljoj proslosti ali i oni ruzni.
Sve u svemu, steta sto vise nema stare scene sa savremenim koreografijama.
poz
Dacha
Back to top
Delije Valjevo
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Dec 2002
Posts: 142
Location: Valjevo,Ravna Gora

PostPosted: 14 Aug 2004 21:15    Post subject: Reply with quote

1.500 bbb u Beogradu??!! Shocked Shocked Shocked
Poslednji put kada sam gledao protiv dinama, leskovcanin sa rostilja pored stadiona je tako otkinuo lopatom za ugalj jednog bojsa, da je ovaj ostao da lezi ko zna koliko dugo ( dok ga hitna nije pokupila), i tada ih je bilo oko 200!! Cuj 1,500.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy To je, ja mislim, najvece gostovanje bbb u Beogradu. Jedino iz hrvatske ko je dolazio stvarno, jeste torcida i niko vise, i to ce ovde svi potvrditi, a vas nigde nije bilo do one utakmice sa Atalantom u Bergamu, kada ste prvi put napravili neko sranje i posle toga ste krenuli, naravno uz pomoc uzajamnu hdz-a... Pisem ono sto mislim i ono sto sam video i doziveo, a ne onosto su mi pricali. A o atmosferi protiv PSV-a pitaj Colinu i Hidinka... Very Happy
_________________
Valjevsko pivo - NEMA BOLJEG!!!
Back to top
View user's profile Send private message
RedLeo
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Aug 2004
Posts: 84
Location: Belgrade

PostPosted: 14 Aug 2004 21:35    Post subject: Re: Vremena se mjenjaju.... Reply with quote

Ja se sećam kada smo vam izboli jednog od vođa na JNA, igrali ste protiv vaše braće a mi došli na SEVER da vas silujemo, malo murije bilo, dobro ste prošli kako je moglo biti! Pitam se da li je vaš zajednički predsednik, ovih doživotan a vaš mrtvi, mrtvo mu seme izdajničko *ebem!
I za koga je navijao Question

A to da ste vi neki navijači to je smešno. Torcidi niste ni do maloga prsta na nozi što čačka ribu koju ulovi!
Vi ste jedna politička org. Koja bodri koji ono beše klub? Bilo ih je više nego Hokejaških klubova u ex-YU!
Stoka jeste bila jaka ali zato što je bila STOKA i ostaće to što jeste. Samo što je sada u oboru, malo nam je trebalo da se Sever seti kako se sa dotičnim životinjama rešava problem ukroćavanja.
Batine ste popijali i vi i Tovari neredi koji su se pravili po ZG i SP nikada se nisu ponavlajli u PRESTONICI! Zato vam se zahvaljujem na poštovanju GLAVNOG GRADA!

Poznato je skandiranje tovara i br. tel. pokojnog Vojvode tada jednog od vođa Delija, da li se sećaš zašto?

Taj isti Vojvoda vam zapalio vašu omiljenu i nikada prežaljenu šetalicu sa tadašnjim grbom kluba koji se zvao i zove kao el-motor koji ide na biciklo
radi osvetljavanja puta!

Sećam se mnogo lepih događaja i ako sam bio klinac!
Umesto onog spomenika koji ste digli Ustašama na Maksimiru trebali ste da dignete mnogo veći MILOŠEVIĆU u čast jer vas je spasio batina!
Ne na nacionalnoj osnovi već samo naviačkoj!

Aj nek se čuje, aj nek se zna, došli smo iz daleka iz BEOGRADA!!!
_________________
Док срце куца у нама ти ЗВЕЗДО ниси сама...
Back to top
View user's profile Send private message
Firestarter
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 Jul 2004
Posts: 47
Location: Kop

PostPosted: 14 Aug 2004 22:56    Post subject: Reply with quote

'Ajde iskuliraj! Covek nije dosao da se prepucava o politici, nego da pricamo o navijanju nekad i sad.
_________________
Piju samo picke. Oni koji ne piju su prevelike picke da bi pili! (:
Back to top
View user's profile Send private message
Godra Red United
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 274
Location: Uz Zvezdu do smrti, verni Pancevci

PostPosted: 15 Aug 2004 02:40    Post subject: Reply with quote

Covek je saban, te bi ga trebalo oterati u 3 lpm
_________________
Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...

www.delije-caffe.co.yu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ЛУДОУЈЕДИЊЕНO
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Aug 2004
Posts: 143

PostPosted: 15 Aug 2004 05:47    Post subject: Reply with quote

Slozicu se da nije bilo kao nekad.
Najzalije mi je Marakane koja je znala i imala nekad sanse da primi i preko sto soma i bilo je iks puta toliko ljudi.
Danasnji navijaci na Marakani i oni od pre. Razlike su velike i u pozitivnom i u negativnom smislu. U pozitivnom smislu vise se peva, veci je repertoar, koreografije su usavrsene do maksimuma, organizacija je daleko bolja nego pre.
Ja nekako isto tako ne bi se slozio ni sa promenom imena u Delije jer smatram da se tu mnogo izgubilo na originalnosti ili kao da je nekog bilo sramota a nema lepseg od "MI SMO CIGANI NAJACI SMO NAJACI".
Bez obzira na to imam utisak da je Marakana izgubila dosta navijaca koji su tu bili prvenstveno zbog Zvezde i bili dobar narod, posteni ljudi uvek spremni da plate kartu. Isto tako se dosta toga promenilo u Beogradu koji je bio grad smekera i kavaljera, dzentlmena-baraba. Seljaka tj djusa je uvek bilo na svim stadionima pa tako i na Marakani.

Da ne duzim puno ubedjen sam da nekako od same pomisli na xrchkije
jezik vam je pederski uvek zvucao danas mi pricaju stranci koji vam dolaze u zemlju i putuju kroz celu bivsu sfrj da ix ispravljate da nije aerodrom vec zrako plovna luka ili sta vec freniticno kao i uvek izmisljate od xisterije i pakosti. Samim tim ja vas nisam smatrao uopste ni za cirliterke a ne navijace jer ste uvek pricali o srbima koji ce sa vama da biju sve ili ste nesto lupetali i izigravali neke frajere. Naravno u svakom zitu ima kukolja pa tako i kod vas nesto xuligana.

Da dodje opet do klanja? Pa ja bi bio sretan jer je nekako sve to naglo stalo a vi ste kao i sto je istorijski poznato uvek bili junaci sa nekim uz ledja itd. U globalu ne bi voleo da smo ponovo zajedno zbog vecine i nekako smo se u zadnjem trenutku izlecili od side i raka samim tim sto vise sa vama nemamo nista.

Vi u Beogradu, pre vas je bilo ustasa iz splita daleko vise ali ja sve to mislim da je bio neki paket aranzman obilazak prestonice, zoloski vrt i obilazak kalemegdana. Vas zemljak je bio predsednik i sad kako da kad se igra na titovom luna parku(JNA) dodje do neceg ili na Marakani 500 metara dalje???!! A znas ono... kad srbici dodju miliciju povucite i kamenjem udri... xvala lipo dojchland i znas ti sve to lepo. Ako si mladji raspitaj se kod starijix kad su Slavonija,Krajina,Dalmacija itd bili istorijski xrvatsko i onda zasto danas jesu.

Ne verujem ja xrchki da je ovde nekom do jugo nostalgije i da jeste moraju ko kisa oko kragujevca. Barem ovde xvala bogu.
Back to top
View user's profile Send private message
ЛУДОУЈЕДИЊЕНO
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Aug 2004
Posts: 143

PostPosted: 15 Aug 2004 06:02    Post subject: Reply with quote

1500 BBB u Beogradu?
Ili su bili mali pa su zaboravili neki ili glat nemaju pojma o cemu pricaju vec su pokvareni telefoni. Da bilo ix je sve ukupno sa vojnicima, xrvatima iz beograda itd.

Zadnji moj derbi Zvezda -Dinamo je bio 1-1 na Marakani i bio sam na jugu.Kad je suker imo sansu za 2-1 skocilo je par purgera satro sa zvezdinim salovima ali su ix grobari provalili pa je jedan koji zaostao iznesen a jedan mucenik je skocio na zapad preko siljaka. Bez blama, jer strax cini razna cuda. Jer je u svakom slucaju bolje malo ruke da iskasapis nego da te iscepaju kao malo mokrix novina.

Inace na ulazu u kavez na istoku dva zandara ix je jedno 200-300 drzalu kao uciteljica prvake.

Ma ljudi to je bilo najmanje sto samja video zandara oko njix, svaki put ono je bilo cudo nad cudima koliko ix je bilo. A pitajte njix zasto nisu probijali miliciju i izlazili na crtu? Pazi kad je uvek dolazilo cigana na grobarske utakmice ili grobara na ciganske. Ne bi se vracali kuci ali nikako.
Back to top
View user's profile Send private message
Anonymous
Guest





PostPosted: 15 Aug 2004 06:47    Post subject: Reply with quote

Da moram priznat da baš pravih BBB nije bilo 1500,bilo nas je oko
500 koji smo navijali,ali oko nas je bilo još 1000 Dinamovaca koji
su sjedili i gledali mirno utakmicu.
Kad su naši izašli na zagrijavanje ustali se i oni,pa se orilo: Dinamo,Dinamo... u tom trenutku nas je bilo 1500 koji su skandirali,ali
tjekom utakmice samo nas 500 je navijalo,tako da se može reci da
je BBB bilo 500.
Al da se vratim temi...
Torcida je 80-tih godina bila najbolja navijacka skupina na podrucju
EX - YU,to se mora priznat.
Meni osobno u to vrijeme Grobari su imalu najbolju ekipu u Srbiji...
Bilo ih je manje nego Delija,ali bili su pravi "fajteri",mora se priznat..
Sa naše strane bilo je par ljudi koji su nešto predstavljali u navijackim
krugovima.
BUBA njega mora znat svaki malo stariji navijac na podrucju EX - YU,legenda jedini Hrvat koji je smio ic po Beogradu u Dinamovom dresu..
Došao je na tribinu od Grobara i vikao Dinamo,Dinamo...
Popišao se na grob onom igracu Partizana Manceu....itd
Ako ima ko stariji neka ovo potvrdi...
Ja se sjecam kad sam bio sa njim na istoku,ispred ograde je bila
ondašnja "milicija",BUBA je jednom "žandaru" hracnuo na šljem..hehe
ona slina mu je curila po šljemu pola sata...hehehe
Bile su to godine...
Back to top
generacija`71
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Oct 2003
Posts: 124
Location: Location:Location

PostPosted: 15 Aug 2004 06:47    Post subject: Reply with quote

Na Stanicu Stigle Su
Zvezdine Brigade
Ostat Ces U Rusevini
Ti Smrdljivi Grade
Lumpovat Ce Spalice
Silovace Zene Sve
Vecno Cete Uapamtit
Huligane Zvezdine


Zora Rudi
Dan Se Beli
Jebad Cemo
Zagreb Celi
I Cibonu I Dinamo
Jebemo Pa Rasturamo


sljedeci post ce bit malo "kulturniji" za sad toliko.

Godra Red United wrote:
Covek je saban, te bi ga trebalo oterati u 3 lpm


Kuzish
_________________
fat casual
Back to top
View user's profile Send private message
Anonymous
Guest





PostPosted: 15 Aug 2004 06:50    Post subject: Reply with quote

generacija`71 wrote:
Na Stanicu Stigle Su
Zvezdine Brigade
Ostat Ces U Rusevini
Ti Smrdljivi Grade
Lumpovat Ce Spalice
Silovace Zene Sve
Vecno Cete Uapamtit
Huligane Zvezdine


Zora Rudi
Dan Se Beli
Jebad Cemo
Zagreb Celi
I Cibonu I Dinamo
Jebemo Pa Rasturamo


sljedeci post ce bit malo "kulturniji" za sad toliko.

Godra Red United wrote:
Covek je saban, te bi ga trebalo oterati u 3 lpm


Kuzish

Sjecam se onog skandiranja Delija: "JEBEM MATER,JEBEM OCA KO NE
MRZI DINAMOVCA,ŠTA SE DOŠLI KAD STE ZNALI DA STE OVDJE NAJEBALI" ZVEZDA,ZVEZDA
Back to top
ЛУДОУЈЕДИЊЕНO
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Aug 2004
Posts: 143

PostPosted: 15 Aug 2004 07:18    Post subject: Reply with quote

[quote="Blue-hool-ZG"]BUBA je jednom "žandaru" hracnuo na šljem..hehe
quote]

BUAxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaaaaaaaaaaaaaaaa sniper
Mr. Green Mr. Green Mr. Green


gossip icon_zid angel Arrow angel_not
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 15 Aug 2004 08:28    Post subject: Reply with quote

Interesantni su bili ti derbiji, prilicno popunjen stadion, jednom prilikom cak cetri navijacke grupe sa obilezjima na stadionu, radovci (sa zastavom!) i groblje na jugu, bbb u kavezu i Sever naravno.. Tom prilikom taj popularni Buba odvaljen od alkohola, promasuje ulaz u kavez i zavrsava na rukama grobara koji u tim trenutcima skandiraju purgerima "Ovo je vashe!"..
Tada su bila druga vremena, taj buba (klasicni alkoholicar) je u centru Beograda dobio takve batine, ali nije ni u jednom trenutku nije prestao da skandira dinamu, da bi ga na kraju zbog toga ti momci (grobari valjda, koliko sam po pricama saznao) pokupili i platili mu rucak i chepi.. Nisam siguran dal su ga tada odveli na grob D. Mancea i umesto da ga poljubi poceo je da shora i ubrzo za tim su usledile nevidjene batine.. Lik nije bio neka huligancina, uvek je bivao odvaljen od alkohola, mozemo reci izgubljen to je bio i glavni razlog za sve njegove anegdote..
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop