DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nova zastava

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Delija91
Guest





PostPosted: 31 Jul 2004 19:19    Post subject: Nova zastava Reply with quote

Kao prvo nije tema ni sportska ni navijacka, jednostavno nisam znao gde da je postavim. Upoznat sam sa stavom da delije ne nabijaju organizovano za repku, ali imam jednu potianje.

Danas sam na sportskoj centrali vidio oficijalnu srpsku zastavu. E sada me interesuje, da li je nasa nova zastava izasla i konacno zvanicna, ili je to samo neko nako postavio. I kada bi trebalo da izadje ako nije do sada.

Hvala unapred.
Back to top
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 01 Aug 2004 09:14    Post subject: Reply with quote

brate koliko ja znam, a mislim da dovoljno znam, zvanicna obelezja srbije su jos uvek regulisana slobinim ustavom sto znaci da je grb srbije i dalje onaj stari sa petokrakom itd., himnu nemamo, a zastava jeste trobojka, bez bilo kakvog obelezja ili grba na njoj.---to su zvanicna obelezja srbije, a o obelezjima SCG ne znam sta bi ti rekao, ali je zakljucak sledeci nista ili malo toga se promenilo na bolje kada su nasa drzavna obelezja u pitanju, tu mislim i na republiku (nazalost republiku Laughing )srbiju i na drzavnu zajednicu SCG.
znaci sve u svemu nista to ne valja-jos uvek!!!

valjda je sad nesto jasnije
pozdrav
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Jordan
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Feb 2003
Posts: 148
Location: Aleksinac

PostPosted: 01 Aug 2004 10:57    Post subject: Reply with quote

A da li je neko gledao SCG : Kina?

Zastava pored imena SCG bila je Srpska. (crveno, plavo, bela) a ne slobina..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 01 Aug 2004 11:04    Post subject: Reply with quote

Jordan wrote:
A da li je neko gledao SCG : Kina?

Zastava pored imena SCG bila je Srpska. (crveno, plavo, bela) a ne slobina..

Posto je grafiku radila FIBA doslo je do "greske". Postavljena je Srpska trobojka umjesto zastave SCG, kasnije je "greska" ispravljena.
Back to top
View user's profile Send private message
Jordan
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Feb 2003
Posts: 148
Location: Aleksinac

PostPosted: 01 Aug 2004 13:16    Post subject: Reply with quote

Steta, ja sam se taman ponadao da se nesto menja. Ali bilo mi je cudno jer u ovoj reprezentaciji ima vise crnogoraca.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Eribo
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Aug 2003
Posts: 94
Location: Норвешка

PostPosted: 01 Aug 2004 13:56    Post subject: Reply with quote

Meni stvarno nije jasno zasto su ove dve "nase" drzave u zajednici.
Pre sam bio za zajednicu izmedju Srbije i CG, ali sada vise ne.Granica postoji , dva parlamenta,a i dva predsednika, zasto se onda nebi rukovali s bracom Crnogorcima i svako da nastavi sa svojim zivotom.
Ja smatram da zastava treba da bude Srpska trobojka sa tri dvoglava grba na zastavi ( da ih vidis iz aviona)
_________________
Небо је плаво, а Звезда црвена !!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Eribo
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Aug 2003
Posts: 94
Location: Норвешка

PostPosted: 01 Aug 2004 14:00    Post subject: Reply with quote

Eribo wrote:
tri dvoglava grba


Ovde sam svakako mislio da napisem "tri dvoglava ORLA"
Jebiga brze pisem neg' sto mislim :) .
_________________
Небо је плаво, а Звезда црвена !!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 01 Aug 2004 14:41    Post subject: Reply with quote

Jordan wrote:
A da li je neko gledao SCG : Kina?

Zastava pored imena SCG bila je Srpska. (crveno, plavo, bela) a ne slobina..


nema veze ko i kako je radio grafiku za neku tekmu, taman kad bi na svim tekmama u buduce tako stajalo pored imena SCG to nije zvanicno resenje, tako da je to ne bitno, takve stvari se moraju definisati USTAVOM, to je jos jedna od stvari koje nemamo, ali sta da se radi.
primetio sam koliko nam svima (vecini) znaci to koja je zastava bila, pa na svecanom polaganju zakletve novog predsednika-himna, i sl. stvari, ponekad zamislim kako bi to bilo da na tekmi reprezentacije (koja bi imala sve ono sto ova nema) cela mara peva boze pravde, jebiga...
nikako se osloboditi tog crvenog zla...
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
serbianx
Guest





PostPosted: 02 Aug 2004 02:16    Post subject: Reply with quote

Problem sa promenom zastave/grba/himne, a u skoroj buducnosti i ustava je taj sto zahteva referendum i 50%+1 glas od upisanih biraca. Takvo nesto je prosto ne izvodljivo. Toga su svi svesni zato i nema pokusaja da se zastava/grb/himna promene na "regularan" ili bolje da kazem zakonski nacin. Milosevic je to jednom pokusao i referendum nije prosao, ipak da se zemlja ne bi dalje blamirala, oni su na ne zakonit nacin doneli odluku da se jeb*na petokraka ukloni sa zastave. Dakle, da skratim pricu, jedini nacin na koji sve to moze da se izmeni je pomalo revolucionaran. Naime, da se najpre raspisu izbori za Ustavotvornu Skupstinu, dakle za Skupstinu koja ne bi imala nikakva druga ovlascenja nego da donese, ili bolje receno usvoji Ustav (kao revolucinarni cin), i da se na taj nacin prekine sa prosloscu... Kazem revolucionaran, zato sto nije utemeljen na sadasnjem ustavu. Malo mi je tesko da zamislim 3.3 miliona Srba kako glasa za istu stvar Laughing
Naravno ja govorim o Srbiji, a ne o tzv. SCG.
Back to top
Rudi
Guest





PostPosted: 06 Aug 2004 16:06    Post subject: Reply with quote

Mada ne zivim u SCG smatram da se S i CG trebaju razvest. Jedna drzava, dva predsjednika, dvije valute, dvije himne, dva parlamenta. Tu je nesto trulo. Najavljivaju referendum u CG sledece godine, nadam se da ce da uspije. Jugoslavija je mrtva, nek' umre i SCG i nek' ozivi SRBIJA!!
Srbi u svijetu zele da masu trobojkom sa dvoglavim orlom!
Back to top
zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2004
Posts: 601
Location: ...тамо где је Звезда

PostPosted: 15 Aug 2004 07:36    Post subject: Reply with quote

Recite zar ne bi zvucalo do jaja Kraljevina Srbija.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Rajin
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 129

PostPosted: 15 Aug 2004 09:10    Post subject: Reply with quote

Do jaja bi zvucalo i "Istocno srpsko carstvo", ali od toga nema nista!!!(kao ni od Kraljevine Srbije)..Manite se iluzija i gledajte relnost, a to je da mi vise necemo Biti Kraljevina!!Bio bih presrecan kad bi (konacno) uspeli promeniti himnu i zastavu!!

Toliko od mene...
_________________
...Mrzim da mrzim ali mrzim sve one koji misle
Da cu da puzim jebem im mater
Moje reci su proste da mogu lakse da shvate
Svi maloumnici hoces da pricamo nadji me na ulici...
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 15 Aug 2004 09:20    Post subject: Reply with quote

Rajin wrote:
Do jaja bi zvucalo i "Istocno srpsko carstvo", ali od toga nema nista!!!(kao ni od Kraljevine Srbije)..Manite se iluzija i gledajte relnost, a to je da mi vise necemo Biti Kraljevina!!Bio bih presrecan kad bi (konacno) uspeli promeniti himnu i zastavu!!

Toliko od mene...

ajde da sacekamo referendum koji ce se sigurno odrzati u narednih par godina, da ne pogadjamo unapred. milslim da to nije toliko nemoguce koliko si predstavio, u svakom slucaju ja se nadam da ce se to desiti.a do tada vec je izvesno da cemo,hvala bogu, dobiti tradicionalne srpske drzavne simbole, konacno.
pa braco na sledecem finalu kupa trebalo bi da slusamo drzavnu himnu kojoj necemo zvizdati.
pozdrav
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Bandana
Guest





PostPosted: 16 Aug 2004 09:58    Post subject: Re: Nova zastava Reply with quote

Delija91 wrote:

Danas sam na sportskoj centrali vidio oficijalnu srpsku zastavu. E sada me interesuje, da li je nasa nova zastava izasla i konacno zvanicna, ili je to samo neko nako postavio. I kada bi trebalo da izadje ako nije do sada.

Hvala unapred.


Pretpostavljam da se radi o onoj prelepoj srpskoj zastavi ukrasenoj sa ogromnim i fantasticnim grbom Kraljevine Srbije koja je krasila jarbol teniskog turnira "Acura Classic' u Kaliforniji, jer se datum poklapa sa tvojim pitanjem?

Ja jos uvek cekam odgovor iz Kalifornije o tome gde se ista moze naruciti i pazariti, medjutim saopsteno mi je da jeste predtavljalo 'zvzanicnu zastavu za SCG', ali da ona nije imala nikakve veze sa nasom diplonatijom, jer u San Dijegu ne postoji nase predstavnistvo. Srecom ne, jer oni iz diplomatije ne bi nikada ni pomislili ovakvu zastavu da postavljaju kao svanicnu.

Organizator tog teniskog turnira 'Acura Classic' (Honda) u San Dijegu, svake godine obicno kontaktira lsvoje okalno stanovnistvo u vezi znamenja, pa tako i zastava zemalja ucesnika. Hrvati recimo ove godine 2004-e nisu ni imali istaknutu zastavu (ne nije bilo nikakve srpske diverzije), jer nije bilo nikoga da je donese.

Ponavljam, pukom srecom i slucajnoscu mi smo svi imali prilike da vidimo ovu zastavu uopste, a pri tom i kako se vijori na zvanicnom jarbolu predstavljajuci nasu sadasnju Srbiju i Crnu Goru. Ludo!

Zahvaljujuci i dopisniku S. Centrale, ovaj momenat je tada zabelezen i prenet putem naslovne stranice S. Centrale i nama na uvidjaj. Jedino su trebali malo vise da objasne to njihovo 'zvanicna zastava', jer ona iako je to predstavljala, ona to nije bila ni tada, a ni nazalost sada.

Ja medjutim i dalje cekam saopstenje ko ju je i gde napravio, i da li se ista moze i nabaviti?

Kada i ukoliko budem to saznao, vraticu se ovde da vas obavestim..
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours


View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop