DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

POLITIKA I ULTRAS
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tony adams
Guest





PostPosted: 11 Jun 2004 09:31    Post subject: POLITIKA I ULTRAS Reply with quote

Ovaj topic nisam ni morao da otvaram. Mogao sam jednostavno da pisem i na temu Vrsac. Jer govori o odnosu murija - ultrasi : represija, hapsenja , prekomerna upotreba sile itd. Pre dva dana u Rimu su uhapsili 18 ultrasa od kojih 13 romanista:Boys, As Roma Ultras, Fedayn, Tradizione Distinzione, Ultras Romani i 5 laziala( 4 iz Irriducibili i 1 iz Viking). Uglavnom se radi o vidjenijim likovima sa curva sud i sa curva nord. Drotovi najavljuju i nova hapsenja. Sve to zbog onog prekinutog derbija pre dva meseca kada se oko olimpika vodio pravi mali rat izmedju ultrasa i murije. Tada je povredjeno 153 policajaca od kojih jedan izboden nozem. Mislim da je tada izvedena jedna od najzescih i najorganizovanijih akcija navijaca protiv murije. Prosto i Irriducibili i Romanisti su jebali kevu drotovima. Ipak ova hapsenja treba povezati i sa cinjenicom da predstoje izbori. Znaci politicka pozadina je sigurno prisutna. Kao i mnogim dogadjajima kod nas : od raznoraznih protesta do sportskih dogadjanja( poslednji ovaj u Vrscu). Zna se da murija samovoljno ne preuzima odluke, vec slepo izvrsava naredbe . Ko ih izdaje ja ne znam ? Mozda neko od vas moze da mi pomogne ? Ranije se bar malo naslucivalo : Sloba i ovi njegovi. Hocu da kazem da je politika ( ne uvek) ali s vremena na vreme prisutna na tribinam hteli mi to ili ne! Tako je valjda u celom svetu. U Italiji rat izmedju ultrasa i pandura traje vec duze vreme. Posebno ova sezona je bila vruca sa dosta povredjenih i par smrthih slucajeva. Dosta tu utice i mrznja (Milano - Roma) tj. razliciti lobi moci koji su na severu i nerazvijeniji jug, itd. Slicno kao kod nas: uzmite primer narkomafije" Hemofarm" puni su kao brod i moze im se ! Kapirate! Mislite o tome!
Back to top
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 11 Jun 2004 09:50    Post subject: Reply with quote

Nije mi bas jasno da li pitas za nasu scenu ili za Italiju.

Kod nas je prosto.
Raspitaj se ko je u KK rukovodilac vidi ko je juce na predizbornom mitingu jedne partije bio na bini i sam donesi zakljucak kakva je reforma policije i da li je izvrsena.Ili je ona druga strana sa trecom namerno napravila incident.

Sto se naseg severa tice tu je stvar jasna.NEMA POLITIKE.Imas ljude iz raznih stranaka ali na tribini smo svi ko jedan svi navijamo za Zvezdu i Srbiju.
Samo smo jednom istakli transparent jedne organizacije a sada partije i nikada vise.
Niti cemo dozvoliti da se nase ime provlaci po nekim partiskim krugovima.

Sever je mesto gde se bodri i voli Zvezda a politici je mesto van stadiona.
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 11 Jun 2004 10:26    Post subject: Reply with quote

"nit' Seselja niti Draskovica, mi smo vojska Dragana Dzajica" Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Серђо Орси
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Apr 2004
Posts: 198

PostPosted: 11 Jun 2004 11:21    Post subject: Reply with quote

Quote:
"nit' Seselja niti Draskovica, mi smo vojska Dragana Dzajica"


bilo nekad... sad smo shvatili neke stvari... da ne skrećem s teme.

Političari su uvek pokušavali da iskoriste navijače u promotivne svrhe, i uspevalo im je, ali ne i na severu. samo Zvezda, i tako treba i da ostane.
Među nama ima članova/simpatizera svih stranaka, ali na severu moramo biti jedinstveni, za Zvezdu i Srbiju, a mimo stadiona, kako kome volja.

inače, ima mnogo primera mešanja politike i navijača, i kod nas, i u svetu.

početkom rata HDZ je u Hrvatskoj uspeo da spoji nespojivo, BBB i Torcidu, i da ih ujedini u cilju pružanja podrške ideji nezavisne Hrvatske.
isticali su zastave, parole, pevali stranačke pesme... a sada ih je zbog toga svega samo sramota, i jedni drugima prebacuju.

u Italiji se godinama unazad zna da su neke ultra grupe u suštini levičarske ili desničarske (Hellas Verona, CUCN Roma, Irriducibili Lazio).
Back to top
View user's profile Send private message
Boba
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 299
Location: ..цирка испред драгстора..

PostPosted: 12 Jun 2004 01:55    Post subject: Reply with quote

Jordan wrote:
Ne volim to sto su celni ljudi u KK politicki veoma aktivni ali bitno je da koliko je to moguce ne mesaju zvezdu u to.


Potpuno se slazem. I dodao bih da ne bih voleo da sudbina Zvezde zavisi od izbora....ovih ni bilo kojih narednih...
_________________
...а онда је кудрави гаучос кренуо кривудавим стазама кокаинских ноћи...
Back to top
View user's profile Send private message
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 12 Jun 2004 10:09    Post subject: Reply with quote

Kada si u opoziciji, navijači ti dođu kao vojska koju ne moraš da plaćaš, posebno kad je situacija kao kod nas (svaki izbori se predstavljaju kao najvažniji za naciju - u stilu "Ako ne dođem ja Srbija je gotova") Tako da urbana omladina koja nije izmanipulisana partijskom pripadnošću ponekad ipak mora da uzme stvar u svoje ruke. To se sve uglavnom svodi na jednostavnu logiku - Slobina murija me dere od batina - jebaću mater i ja njima, a naravno i njihovom gazdi.
Cela situacija se menja kad dojučerašnji "saborci" dohvate vlast, pa nastane potreba da dokažu da mogu i da je čuvaju. Zapamtite - Ko god dođe, moraće da se dokazuje preko naših leđa. U jednom trenutku prestajemo da budemo "lepota i mladost Srbije", i postajemo "Smetnja demokratskim integracijama.
Hiljadu posto je ova činjenica uzrok "Vršca", jer nijedna umešana strana (Hemofarm, Groblje...) jednostavno nema moć da izvede onakvu akciju.
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
CominCorect
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Jun 2003
Posts: 980
Location: кућица од чоколаде

PostPosted: 13 Jun 2004 20:54    Post subject: Reply with quote

po meni..mi svi ovde ,kad nema desavanja u ovoj pauzi,preterano seremo!ja se trudim da sto manje baljezgam i pametujem,a preporucio bi i drugima to isto...pozdrav
_________________
СЕВЕРНА АРМИЈА=РЕД+РАД+ДИСЦИПЛИНА
Back to top
View user's profile Send private message
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 13 Jun 2004 21:43    Post subject: Reply with quote

CominCorect wrote:
po meni..mi svi ovde ,kad nema desavanja u ovoj pauzi,preterano seremo!ja se trudim da sto manje baljezgam i pametujem,a preporucio bi i drugima to isto...pozdrav

Smile Odlicno...Smile
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
Splićanin
Guest





PostPosted: 14 Jun 2004 22:34    Post subject: Reply with quote

[quote="Sergio Orsi"]
Quote:
"

u Italiji se godinama unazad zna da su neke ultra grupe u suštini levičarske ili desničarske (Hellas Verona, CUCN Roma, Irriducibili Lazio).


Svaka čast Rominim navijačima, stvarno nema im ravnih u italiji. Btw, ne radi se o CUCN već Commando Ultrá Curva Sud (CUCS), koji su se, usput da kažem, raspali prije malo manje od 20 godina. Dolaskom u Romu jednog bivšeg lazievog igrača, curva sud se podjelila. Danas su Romini ultrasi, kojih ima preko 20 grupa predvođeni skupinom AS ROMA ULTRAS koji su kao neki nasljednici starih- vecchio CUCS-a.

Navijači Rome spadaju u lijevičare, a Lazia i Intera u desne orjentacije
Back to top
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 15 Jun 2004 07:58    Post subject: Reply with quote

CominCorect wrote:
po meni..mi svi ovde ,kad nema desavanja u ovoj pauzi,preterano seremo!ja se trudim da sto manje baljezgam i pametujem,a preporucio bi i drugima to isto...pozdrav

pametno.




vidima i ja da kenjate na prazno. Kao sport i politika ne idu zajedno...... ma sa cim to politika ne ide?????? navedite mi samo jednu stvar u zivotu sa kojim politika ne ide?
Back to top
View user's profile Send private message
Tima
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Dec 2002
Posts: 167

PostPosted: 15 Jun 2004 11:51    Post subject: Reply with quote

[quote="Splićanin"]
Sergio Orsi wrote:
Quote:
"

u Italiji se godinama unazad zna da su neke ultra grupe u suštini levičarske ili desničarske (Hellas Verona, CUCN Roma, Irriducibili Lazio).


Svaka čast Rominim navijačima, stvarno nema im ravnih u italiji. Btw, ne radi se o CUCN već Commando Ultrá Curva Sud (CUCS), koji su se, usput da kažem, raspali prije malo manje od 20 godina. Dolaskom u Romu jednog bivšeg lazievog igrača, curva sud se podjelila. Danas su Romini ultrasi, kojih ima preko 20 grupa predvođeni skupinom AS ROMA ULTRAS koji su kao neki nasljednici starih- vecchio CUCS-a.

Navijači Rome spadaju u lijevičare, a Lazia i Intera u desne orjentacije

Stvari se menjaju cak i u navijackom svetu. Romanisti jesu dugo godina bili vise levo nastrojeni (ako je to moguce reci za jednu ogromnu grupu sa jako puno razlicitih ljudi) ali sada su prvenstveno pristalice desnih opcija.
_________________
Зашто плавуша навија за Партизан?
Зато што је глупа.

Зашто је плавуша глупа?
Зато што навија за Партизан
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 15 Jun 2004 18:50    Post subject: Reply with quote

Politika je deo zivota tako i tribine,mislim da treba vise da obracamo paznju na neke stvari: Kako dozvoljavamo da nam se kaci transp.SHARP Dedinje???
Nemam nista protiv momaka sa Dedinja ali svoje privatne opredeljenosti neka ostave kod kuce jer Mi nismo LEVICARI!

Z interrail on tour
Back to top
View user's profile Send private message
dragance
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 575
Location: доле испод

PostPosted: 16 Jun 2004 20:46    Post subject: Reply with quote

Nema vise tovara da ih maltretiras pa se Z vratio na sajt? Neka, neka, svaka cast...

A sad ovako, komentar na tvoju poruku: Ko su to "Mi" i od kada ste "Vi", a valjda i sebe mogu tu da ubrojim, "Desnicari". Sta je to levica u Srbiji, a sta desnica? Ozbiljno pitam. A kada se kaze da se politicka uverenja ostave kuci, onda to valjda vazi za sve. Necu da pitam nista u vezi sa "Sharp-om", niti kakve to veze ima sa politikom (?), ali samo da napomenem (za vas "Levicare") lako je biti levicar na Dedinju.

Ko skonta - razumece.
_________________
пензос са калиша
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 16 Jun 2004 21:19    Post subject: Reply with quote

dragance wrote:
Nema vise tovara da ih maltretiras pa se Z vratio na sajt? Neka, neka, svaka cast...

A sad ovako, komentar na tvoju poruku: Ko su to "Mi" i od kada ste "Vi", a valjda i sebe mogu tu da ubrojim, "Desnicari". Sta je to levica u Srbiji, a sta desnica? Ozbiljno pitam. A kada se kaze da se politicka uverenja ostave kuci, onda to valjda vazi za sve. Necu da pitam nista u vezi sa "Sharp-om", niti kakve to veze ima sa politikom (?), ali samo da napomenem (za vas "Levicare") lako je biti levicar na Dedinju.

Ko skonta - razumece.



"Mi" ili "Vi " mislio Sam na Kop,tjs.Sever,Sam najbolje znas dali mozes Sebe da ubrojis...Politicka uverenja su ranije prisustvovala tribini transparentima,kao i pesmom..
U poslednjih par godina osim borbe protiv rezima ,policije,ljudi su zanemarili obelezja ...sve je to dr..a pojela...Neiteresuju se takvim stvarima...
Sa jedne strane stoji lik u Che majci,dole vise transparenti Red Devils sa znakom NF,10metara dalje SHARP{skinsi levicari}... Shocked
Jednostavno zamisljam drugacije tribinu

Z interrail on tour
Back to top
View user's profile Send private message
dragance
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 575
Location: доле испод

PostPosted: 16 Jun 2004 22:06    Post subject: Reply with quote

Shvatam sta hoces da kazes, a sebe u kop vise ne mogu da svrstam zbog moje udaljenosti. Samo sam hteo da napomenem da ne samo da nismo levicari, nego nismo ni desnicari, ni ovi ni oni. Krajem 80-ih smo se malkice opekli zbog svrstavanjem sa ovim ili onim strankama. Danas nas ima iz svih redova, ali takve stvari na Severu nebi trebalo da vaze, cim prodjes kroz kapiju. Ipak mi nismo mishevi, nit' radovci.
_________________
пензос са калиша
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop