DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Derbi pt II
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 24 Apr 2004 09:04    Post subject: Reply with quote

Posto je ovaj derbi po mnogo cemu drugaciji i utisci se josh nisu slegli, procitao sam ovo juce u novinama pa evo kopija za one koji nisu

Incident posle večitog derbija
Nož pod grlo igraču Partizana

Sedamnaestogodišnji Vladimir Lukić, stipendista Fudbalskog kluba Partizan, dugo će po zlu pamtiti 122. večiti derbi koji je održan prošle subote na stadionu u Humskoj. Po povratku sa utakmice, mladića rodom iz Trstenika, na Autokomandi je presrela grupa navijača Crvene zvezde. Prvo su počeli da ga psihički maltretiraju, terajući ga da peva pesme „delija“, zatim su ga udarali pesnicama, da bi ga na kraju odveli ispod podvožnjaka, prislonili mu nož na grlo i pretili da će ga ubiti.
Vladimir Lukić, još uvek vidno uzbuđen, prepričao je šta se u subotu dešavalo.

- Sa stadiona sam izašao ranije da bih izbegao gužvu koja se uvek posle derbija stvori na Autokomandi, ali čim sam stigao do nje, presrela me je grupa od deset navijača koji su imali obeležja Crvene zvezde. Opkolili su me i zapitkivali za koga navijam, a po naglasku bih rekao da nisu bili iz Beograda. Na sebi nisam imao ništa što bi ukazivalo da igram u Partizanu. Zatim su me odveli ispod podvožnjaka, stavili mi nož pod grlo i ponovo me terali da pevam Zvezdine pesme. Pošto to nisam hteo, dvojica su me uhvatila pod ruke, a ostali su me udarali. Tako nešto u životu nisam doživeo. Vređali su me najstrašnije, maltretirali su e, i u jednom trenutku mi je bilo svega dosta. Udario sam jednog od njih, a onda su me bacili na zemlji i bukvalno gazili - priseća se Lukić.
Kako si se uspeo da se spaseš?

- Verujte mi da ne mogu svega da se setim, jer imam utisak da sam jedno vreme bio i u nesvesti. Uspeo sam nekako da im se otrgnem, pretrčao sam autoput i tu mi se zaustavio jedan auto. Ni sam ne znam kako sam uskočio u njega i uspeo da objasnim čoveku, kojem sada zahvaljujem, gde tačno živim.
Da li si obavestio roditelje i klub?

- Nisam u prvom trenutku, jer sam sve hteo da poštedim nerviranja. Znate kakvi su roditelji, koliko god da ublažite stvar, za njih je to smak sveta, a mislio sam da ljudi iz kluba imaju previše problema da bi ih i ja opterećivao. Međutim, brzo se sve pročulo. Imam samo 17 godina, doživeo sam pravi pakao, dve noći nisam mogao da spavam... Svašta mi je prolazilo kroz glavu i sad sam tek shvatio šta je sve moglo da mi se dogodi.
..........................................................................................................
Licno ne odobravam ovakve akcije, i mislim da su totalno idiotske jer smatram da smo na mnogo vecem kulturno/civilizacijskom bla bla...nivou u odnosu na neke zemlje gde je ovako nesto manje vishe praksa..SmileSmile
Ovo je delo ekipe maloumnih nalokanih seljacina iz koznakoje P.M i ovako nesto ne bi smelo vishe da se ponovi...
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
Godra Red United
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 274
Location: Uz Zvezdu do smrti, verni Pancevci

PostPosted: 24 Apr 2004 10:07    Post subject: Reply with quote

Procitaj malo bolje topic "Gospodo (ako ste uopste) novinari", pa ces videti zasto nam je sumnjiva cela prica oko malog grobarskog seronje koji je padao u nesvest, sutiran, maltretiran, zadao udarac, a na sebi ni masnice jedne. E, ako procitas sve to, i i dalje mislis da je govance u pravu, onda nemam sta da ti vise kazem...
_________________
Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...

www.delije-caffe.co.yu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 24 Apr 2004 10:25    Post subject: Reply with quote

Pardon,nisam video da je ovo spomenuto na drugom topicu.
*Nisam ni rekao a ni pomislio da je govance u pravu...Smile:)govance..SmileSmile
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
Пижон
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Jun 2003
Posts: 269
Location: Колумбија

PostPosted: 24 Apr 2004 13:00    Post subject: Reply with quote

Sa malim zakasnjenjem, zelim da pohvalim sve koji su u sredu bili na Severu, Brigate na sjajnoj koreografiji, kao i odlicnoj bakljadi i fenomenalnom navijanju.

Ali i dalje mi nije jasno kako vecina Delija mesha dve slicne pesme i dve slicne melodije:


[b]Napred Zvezda
Zvezda (je) sampion
Napred Zvezda, Zvezda le

ale alee, ale alee, napred Zvezo le ale
ale alee, ale alee, o Zvezdo volim te

na na na, na na na,
na na na na na na na,
na na na, na na na,
Zvezda je najbolja[b]

ova pesma se uvek dobro otpeva, ali nastaje problem posle ove pesme odnosno posle ponavljanja za vodjom:

[b]Kada Zvezdo igras ti
uvek cu te bodriti
samo tebe volim znaj
pobedu nam danas daj
napred Zvezdo
samo napred

ale alee, ale alee, je*i Zvezdoo grobaree
ale alee, ale alee, je*i Zvezdoo grobaree

je*i Zvezdo glupe grobaree, glupe grobaree, glupe grobaree
je*i Zvezdo glupe grobaree, glupe grobaree, glupe grobaree

ale alee, ... [b]

kako se to vec jednom ne nauci, ovako vecina ljudi posle ponavljanja "kada Zvezdo igras ti" peva onu prvu melodiju "ale alee, ale alee, napred Zvezo le ale, ale alee, ale alee, o Zvezdo volim te! na na na...


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


u svakom slucaju vredelo je provesti ceo dan u vozu i okolini Marakane i prisustvovati, po mnogima, najboljem izdanju CEBEPA ove sezone...
Back to top
View user's profile Send private message
milos-vž
Guest





PostPosted: 24 Apr 2004 14:03    Post subject: Reply with quote

SLIKA NEDELJE: Transparent koji su zvezdini navijaci okacili na sopstvenom stadionu. Svaka cast, veoma originalno, ali sasvim nepotrebno, posto je svima jasno da ste pic** najvece!!

ovo je skinuto sa partizan.net
ajde neka se glupi glodari zapitaju zašto je to baš na jugu???
Back to top
Prki
Guest





PostPosted: 24 Apr 2004 14:34    Post subject: Reply with quote

milos-vž wrote:
SLIKA NEDELJE: Transparent koji su zvezdini navijaci okacili na sopstvenom stadionu. Svaka cast, veoma originalno, ali sasvim nepotrebno, posto je svima jasno da ste pic** najvece!!

ovo je skinuto sa partizan.net
ajde neka se glupi glodari zapitaju zašto je to baš na jugu???


a da zamislimo a si ti i taj koji je to napisao mali pocetnici navijackog duha Rolling Eyes Very Happy
Back to top
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 24 Apr 2004 18:28    Post subject: Reply with quote

prvo i prvo popravio sam komp
drug ortak mi je dolazio preko autokomande, i desava se sledece, ide kolona ljudi na tekmu ono neobavezno i jednih i drugih i odjednom se pojavljuje 20-ak grobara sa fantomkama itd. koji pale baklje i krecu na ljude redom i tu se spontano organizuju ljudi koji uzvracaju i desava se bezanija kakve nema, kaze ortak nikad smesnija akcija, ako je neko bio i moze da potvrdi ovo bilo bi super, samo da znam da me ne truje.
inace ono sto sam rekao o derbiju da su reci suvisne stoji i sada 3 dana posle
uzdravlje
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Moke
Guest





PostPosted: 25 Apr 2004 23:02    Post subject: Reply with quote

Ко је Тхомас Бауер???
Back to top
Prki
Guest





PostPosted: 25 Apr 2004 23:04    Post subject: Reply with quote

Moke wrote:
Ко је Тхомас Бауер???


dobro pitanje, stvarno, ko je Bauer. Ja samo znam da BAUER znaci SELJAK na nemackom i to je to
Back to top
Пијанац
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2003
Posts: 456
Location: Сењак, Београд

PostPosted: 26 Apr 2004 00:02    Post subject: Reply with quote

Moke wrote:
Ко је Тхомас Бауер???

Тхомас Бауер Very Happy је портпарол навијача Динама из Загреба, такозваних БББ-а. Српској јавности је постао познат по дебилним и детињастим постовима које је остављао на сајту Делије-кафеа, све док га тамошња екипа није бановала. Иначе и мене интересује да ли је парола ''Тхомас Бауер српски херој'' прозивка због глупости које је писао по интернету или је прозивка везана за отети транспарент ''БББ-Берн''.
_________________
Зора свиће, ја испијам пиће... icon_beer

Ћале ти у ђубретарима...
Back to top
View user's profile Send private message
UltraGudra
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Oct 2002
Posts: 479
Location: Karaburma

PostPosted: 26 Apr 2004 11:52    Post subject: Reply with quote

Pijanac wrote:
Moke wrote:
Ко је Тхомас Бауер???

Тхомас Бауер Very Happy је портпарол навијача Динама из Загреба, такозваних БББ-а. Српској јавности је постао познат по дебилним и детињастим постовима које је остављао на сајту Делије-кафеа, све док га тамошња екипа није бановала. Иначе и мене интересује да ли је парола ''Тхомас Бауер српски херој'' прозивка због глупости које је писао по интернету или је прозивка везана за отети транспарент ''БББ-Берн''.



Tomas Bauer je Srpski Heroj! Very Happy

Ova parola nema veze sa BBB Bern... nego zbog njegove ljubavi prema Srpskom Narodu... Wink
_________________
Бауштелци на Феријама!
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 26 Apr 2004 12:04    Post subject: Reply with quote

darkonije wrote:
Nije mi jasno da i pored vrhunskog navijanja i puno zadovoljnih ljudi, niko ne spominje onaj ispad severa kada je murija na jugu pocela da mlati picke, a ceo sever peva "Svi u napad..". Tako nesto se dogodilo i na derbiju u novembru.. Znamo, i mozemo da kazemo da smo najbolji, ali da se pesmom bodri murija? A mislim da to dovoljno govori koliko cesto mnogi ljudi dolaze na sever i koliko ne znaju..


nisam siguran da se tako nesto pevalo a i da se pevalo nije se sigurno odnosilo na podrsku muriji a i broj tvojih postova je 1...
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 26 Apr 2004 12:13    Post subject: Reply with quote

UltraGudra wrote:
Pijanac wrote:
Moke wrote:
Ко је Тхомас Бауер???

Тхомас Бауер Very Happy је портпарол навијача Динама из Загреба, такозваних БББ-а. Српској јавности је постао познат по дебилним и детињастим постовима које је остављао на сајту Делије-кафеа, све док га тамошња екипа није бановала. Иначе и мене интересује да ли је парола ''Тхомас Бауер српски херој'' прозивка због глупости које је писао по интернету или је прозивка везана за отети транспарент ''БББ-Берн''.



Tomas Bauer je Srpski Heroj! Very Happy

Ova parola nema veze sa BBB Bern... nego zbog njegove ljubavi prema Srpskom Narodu... Wink

Da on je bio uvek uz nas, dok nije dosao Ban. Ja sam za to da se umesto Bana vrati Purger King, jebes Mek..
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Godra Red United
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 274
Location: Uz Zvezdu do smrti, verni Pancevci

PostPosted: 26 Apr 2004 13:25    Post subject: Reply with quote

Branko Parac wrote:


nisam siguran da se tako nesto pevalo a i da se pevalo nije se sigurno odnosilo na podrsku muriji a i broj tvojih postova je 1...


Pevalo se. Posto sam tad snimao kako murija juri partizane, ne znam sta se na terenu desavalo, ali ne bih rekao da je bilo upuceno igracima. Mozda i gresim,a li u svakom slcaju je sranje kad se murija bodri. Uostalom, govna i jedni i drugi. Bilo mi je samo krivo sto se partizani nisu organizovali kao u doba tita i probali da isteraju muriju, ali jedno smo mi, a drugo oni (Torpedo, Kjevo)...
_________________
Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...

www.delije-caffe.co.yu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
chivitli
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Nov 2002
Posts: 10

PostPosted: 26 Apr 2004 15:24    Post subject: Reply with quote

Branko Parac wrote:
nisam siguran da se tako nesto pevalo a i da se pevalo nije se sigurno odnosilo na podrsku muriji a i broj tvojih postova je 1...


Jeste Branko, jeste...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic :: View next topic
Page 5 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop