DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Derbi pt II
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
notorious
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2003
Posts: 216

PostPosted: 22 Apr 2004 01:11    Post subject: Reply with quote

Šta da kažem osim-za ovakve stvari se živi!Ovo se zove navijanje,ovo se zove atmosfera!Ludilo!Da nije bilo šibanja bila bi desetka!Duplo bolje nego jesenas,a bar pet puta bolje nego na JNA.Svi su pevali,i staro i mlado,i muško i žensko,i istok i zapad(ne samo dovikivanje,već pevali,skakali...)
Jednostavno,atmosfera u vazduhu je bila takva,mnogo pozitivne energije.
Još kada su i igrači zapevali sa nama...srce mi je bilo puno.
Samo da istaknem sjajnu organizaciju.Na četiri šipke po više ljudi,sve je bilo pokriveno.I rezultat- Cool
Back to top
View user's profile Send private message
kiki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 836
Location: Beograd

PostPosted: 22 Apr 2004 04:50    Post subject: Reply with quote

[quote="zvezdas]ja sam bio mozda 3-4m od tog dogadjaja i odjednom je nastao opsti haos na tom delu severa(blize zapadu))ali su intervenisali S***** i M**** i izbacili tu gospodu napolje[/quote]
Mala dopuna...prvo ih je zaustavio i smirio jedan decko (pojavljuje se i na ovom forumu, sada ne tako cesto), ali cim je okrenuo ledja ovi su nastavili. Tada je stigla teska artiljerija.
Ovaj put mora da se pohvali nase navijanje, pre svega ujednacenost, a bilo smo i poprilicno glasni. Samo da smo jos malo duze pevali odredjene pesme bilo bi jos bolje. Naravno, i dalje su krajevi do zapada (tu sam bila u prvom poluvremenu ,sektor 2, blizu tunela) i pretpostavljam istoka (tamo nisam bila) problematicni, ali mislim da je tu najveci problem sto niko ne stoji na sipkama (S je na sz stao tek nakon neke manje tuce u drugom delu drugog poluvremena). Lepo je bilo cuti kako se poprilicno glasno pevaju i neke novije pesme: Sad na gol hocemo, Moj tim je prvak bio, Nisu nas slomile (ovo je protiv Odensea ili Rozenborga, ne secam se tacno, zvucalo jadno)...
Sto se tice dimova, baklji i ostalog treba cestitati ljudima. Mi smo bili u centru 2-3 m od ograde i moram da vam priznam da smo jedva preziveli. U jednom trenutku mi je proslo kroz glavu da moram da se sklonim jer sam mislila da cu poceti da se gusim, ali je problem nastao jer nisam videla nista oko sebe. Srecom, ubrzo se zavrsilo Laughing .
Neko je rekao spomenuo da se na jugu nije nasla nasa zastava vec onaj transparent, ali jasno se videlo da je zastava velicne 2x2 m (mozda i nije ta velicina, ali je sigurno manja) i to sa krstom (napravljena su 4 polja na zastavi). To je bilo negde pocetkom utakmice.
Ovo je bio i najbolji derbi u poslednje vreme kada je u pitanju zaplena grobarskih zastava. Za Uzice, Tnt i Vrbas smo znali, ali su Becej i Curva Sud bili iznenadjenje. Naravno, BBB je posebna poslastica (zanimljive salove ima UK).
O onom transparentu koji je okacen bolje da ne pricam posto sam je utripovala da je to grafit Embarassed .
Jedna zanimljivost iz grada. Murija je zaustavila grupu ljudi kod zgrade Pinka upravo u trenutku kada je pocela kisa, a samim tim i utakmica (prvi komentar nam je bio: sto nisu dosli ranije Laughing ). Napravili su krug oko njih i naterali ih da leze na zemlji maltene sve vreme dok je padala kisa.
Sto se tice grobara, glupo je bilo sta komentarisat. Njihov broj je sasvim dovoljan da pricu o doticnima zaobidjemo u sirokom luku.
Cini mi se da se hitom ovog derbija slobodno moze proglasiti prepravljena pesma "na na liga sampiona": Mi smo za vas, mi smo za vas liga sampiona, liga sampiona, liga sampiona".
_________________
Danas su na Marakani bili oni koji ne vole Crvenu zvezdu. Oni koji Zvezdu vole, sačekaće sledeću evro utakmicu ili derbi kako bi pokazali svoju ljubav i odanost crveno-belom dresu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
НЦБ
Ветеран


Joined: 31 Mar 2004
Posts: 1494

PostPosted: 22 Apr 2004 05:31    Post subject: Reply with quote

Ne zelim da pisem ono sto je vec napisano, pa samo da dodam, mislim da niko nije spomenuo novu zastavu HEROESA, fantasticno odradjena, mada im je i ona mala bila veoma dobra!!!
Spomenuo bi poslednju tucu na severu(sektor do zapada), posto niko nije objasnio, a bio sam na 2.5m odatle, video sam samo da je izbila manja sorka izmedju dvojice likova, a posto su U.B. bili blizu, nije im bilo tesko da i oni ulete i odvale lika koji je dobio veoma dobre batine!
Mislim da ovakve tuce ne vode nicemu i da ih sto pre treba iskoreniti!!!

za kraj samo:svaka cast vodecima na koreo, bakljadi, dimnjadi, vatrometu i transu na jugu!!!Svaku pohvalu zasluzuju i svi prisutni na severu, koji su doprineli da sever grmi zaista jako!!!
Back to top
View user's profile Send private message
cazzo_FCRS_forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 753
Location: Нешто је труло у држави Данској!!

PostPosted: 22 Apr 2004 05:46    Post subject: Reply with quote

evi i danci pisu o neredima juce na juznoj tribini i postavili su i neke slike.

http://ekstrabladet.dk/VisArtikel.iasp?PageID=246449#


kada kliknete na ovoj adresi videcete sliku jednu a ispod nje pise GALLERI i tu ima jos fotki.
_________________
"Kuda ideš Crna Goro kada crnogorčiš pse, a dukljanizuješ Crnogorcе"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kiki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 836
Location: Beograd

PostPosted: 22 Apr 2004 05:52    Post subject: Reply with quote



Shocked Al-kaida, je*ote
_________________
Danas su na Marakani bili oni koji ne vole Crvenu zvezdu. Oni koji Zvezdu vole, sačekaće sledeću evro utakmicu ili derbi kako bi pokazali svoju ljubav i odanost crveno-belom dresu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 22 Apr 2004 05:58    Post subject: Reply with quote

kiki

manja tuca ispod sipke na na koju je stao S na pocetku poluvremena je totalno bezveze ispala.

Ovo sto cu napisati je molba za sve vas koji dolazite na utakmice i koji znate ljode koji dolaze a nemaju iskustva ni vaspitanja osnovnog i navijackog:
Dakle stepeniste tu stoji cela moja ekipa dva metra iznad stoji sasvim nepoznat lik i siri se.Niko ga ne bi dirao da u jednom trenutku lik koji je povredjen predhodnih dana nije probao da prodje pored njega a ovaj ga odgurnuo ono bezobrazno:"maaa prolazi" i jos su dobro prosli jer su bili u samom srcu ludaka i tukli su ih samo dvojica ali izabranih a mi smo ih jos branili.

Dakle poruka je sledeca:

ne sirite se bez potrebe na severu ima mesta za sve i svako ima svoje mesto.ako ga nemas postuj ekipu koja se tu nalazi.

ne mesaj se bez razloga u tudje svadje i pokusaj da smiris situaciju ili se povuci da ne bi stvarao jos veci haos.

znaj da su tu uvek neki momci mnogo ludji i jaci od tebe sa vise iskustva.

i na kraju ako zelis da zasluzis postovanje na severu to se ne postize medjusobnom tucom.


Frka na Dedinju:
zanimljivo je da kad smo mi prosli tuda tamo kod Svedske rezidencije zandari su oborili nase na zemlju bilo je nekoliko polupanih soferki a dole nize grobare su legitimisali u vise grupa.
Tretman sasvim razlicit Exclamation Idea
Back to top
View user's profile Send private message
duff beer
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 Oct 2002
Posts: 84

PostPosted: 22 Apr 2004 06:11    Post subject: Reply with quote

Branko Parac wrote:

Frka na Dedinju:
zanimljivo je da kad smo mi prosli tuda tamo kod Svedske rezidencije zandari su oborili nase na zemlju bilo je nekoliko polupanih soferki a dole nize grobare su legitimisali u vise grupa.
Tretman sasvim razlicit Exclamation Idea

Ekipa koja je bila ispred Pinka je bila skroz ok nisu nikoga dirali,zezali su se klinci itd..., a onda krecu na stadion a kod Dragise Misovica grobara kolko oces,izgleda da su hteli da sprece ljude da dodju do stadina,nailaze zandari i hapse nase,lezali su oko sat vremena preko puta Danske ambasade.
Back to top
View user's profile Send private message
lesa
Guest





PostPosted: 22 Apr 2004 08:03    Post subject: Reply with quote

Brigadirima svaka cast, da nije njih svi bi dobili free tus na severu Laughing

Transparent na jugu odlicna prozivka Laughing

Navijanje odlicno, a ludilo je usledilo kada je proradila sipka u sektoru 2 tada se "probudio" i deo prema zapadu Laughing

Mislim da su talibani zapalili transparent "Smederevo" otet pre par meseci, valjda posle basketa... Twisted Evil
Back to top
ilegalac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Dec 2002
Posts: 568
Location: тешка илегала

PostPosted: 22 Apr 2004 08:11    Post subject: Reply with quote

Grupa "Brigate" je proslavila i na severu deceniju postojanja.Ovom prilikom zahvaljujemo se svima koji su pomogli nasu proslavu.Dosta ljudi je ucestvovalo u ovom dogadjaju i njima svaka cast.
_________________
Српски момци најбољи младићи, на гроб Дражи хтели би отићи,
ал' се не зна скотови га крију, ти што нашу продаше Србију...
Back to top
View user's profile Send private message
Red Star Forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Jan 2003
Posts: 316
Location: Beograd, United Kingdom of Serbia

PostPosted: 22 Apr 2004 08:16    Post subject: Reply with quote

Neko je vec rekao, nikad sadrzanije na severu... Svega je bilo, baklje, dimovi, tuce, pevanje do bola... I naravno fenomenalna Brigate koreografija... Sta reci sem da postajemo malo dosadni koliko smo bolji od svih ostalih (groblje spada u sve ostale)...
Samo da dodam povodom desavanja pre utakmice a vezano za dogadjanje na Dedinju, prvo nije mi jasno otkud oni tu, ali ajde sad, na mnogobrojno groblje se zaletela decurlija od 15-16 godina koje je bilo mnogo, mnogo manje, naravno deca se malo uplasila, a kad je dosla grupica starijih u drugom naletu bilo je povuci, potegni, letele su cigle, kamenje, i jebiga palo je 30 ljudi, decurlija i 5-6 iz KB ... groblje sad u celoj prici spominje da su gore bili Rodjen Los i kako su pobegli u sta cisto sumnjam... Znam samo da su panduri koji su poceli da beze vikali svima bez'te ima ih 300... I da, neko je spomenuo na caffe-u, slicnu situaciju je imao, pazite se ljudi, toliko je bilo murije u civilu, navijacki obuceno, kao nesto pricaju sa navijacima, sve je ok i tako, a onda samo izvade lisice i ajmo... Nazalost nisam bio gore na Dedinju, usao sam na stadion par min pre pocetka (posao, obaveze) ali sam proveo vece ispred savskog venca gde su pustali jednog po jednog, pali su i Sapcani koji su se tu zatekli ali jebiga... Iz price ljudi koji su bili gore, a na konto ovoga sto Branko rece, a to je razlicit tretman, zakljucite sami, nasi leze na ulici, panduri ih sutiraju, i pritom su u vecini maloletni, a ove 100m nize samo legitimisu...
Zao mi je svih koji su pali jer nisu videli koliko smo bolji i sto su propustili po meni najbolju nasu navijacku predstavu u poslednjih par godina...
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 22 Apr 2004 08:42    Post subject: Reply with quote

Ma da oni su istripovali da je to ekipa Rodjen Los.
Nasa ekipa je stizala iz pravca banjice a grobari iz Drajzerove tu im je negde bio stek.
Kad smo mi stigli scena je bila takva kakvu sam vam vec opisao.
nasih 30 lezi na zemlji a njih legitimisu.
A murije koliko hoces i GHETTO BIRD gore kontrolise sve...
Back to top
View user's profile Send private message
zvezdas
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Jul 2003
Posts: 35
Location: Srbija

PostPosted: 22 Apr 2004 08:44    Post subject: Reply with quote

lesa wrote:
Brigadirima svaka cast, da nije njih svi bi dobili free tus na severu Laughing

Transparent na jugu odlicna prozivka Laughing

Navijanje odlicno, a ludilo je usledilo kada je proradila sipka u sektoru 2 tada se "probudio" i deo prema zapadu Laughing

Mislim da su talibani zapalili transparent "Smederevo" otet pre par meseci, valjda posle basketa... Twisted Evil

nije Smederevo,nego Sombor
_________________
"Na celom svetu samo ZVEZDA"
__________________________________

"Ja imam bolest koja nema leka,i koja plasi normalnog coveka,jer bog je meni podario mozak,al" njega mi je Zvezda uzela"
Back to top
View user's profile Send private message
miki69
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Nov 2002
Posts: 343

PostPosted: 22 Apr 2004 10:17    Post subject: Reply with quote

Bio sam na zapadu.Mogu samo reci da nam tribina ne izglada ni malo evropski,nego SVETSKI!!! To se zove tribina.Bravo DELIJE.O onoj saci jada ne treba trositi reci,mislim da za jug nije prodato vise od 3000 karata (iformacija je neproverena,uskoro cemo znati pravi broj).Meni postaju sve vise "Tuzni",a sve manje "Smesni".
Nemojte zaboraviti i to da jos uvek nismo osvojili ni jedan trofej ove godine,a imamo jos 5 veoma teskih utakmica. U nedelju svi na Maru.Ukoliko dobijemo OFKu,i posle u Niksicu,titulu slavimo kod kuce protiv Vojvodine (Jucerasnja repriza severa,nadam se).
Kako je prosao momak koji im je postavio cuveni transparent na vrhu tribine.Provalili su ga,ali nisam siguran da u ga stigli?
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 22 Apr 2004 10:26    Post subject: Reply with quote

Momci, sta da kazem osim - SVAKA CAST! Profesori HEROES, BRIGATE, BBRS, UB i svi ostali su zadali domaci zadatak iz predmeta: "Navijanje" Cool Predskolsi uzrast sa juzne tribine je ostao zabezeknut i ponizen!

Cestitke Brigadirima, ali i jedna zamerka (samo jedna): Rodjendanski transparent Brigate NIJE SMEO BITI NAPISAN LATINICOM!!! Mislim, mozemo mi ovde na forumu da se zajebavamo sa latinicom, ali mislim da transparenti MORAJU biti ispisani cirilicom. Latinicni transparenti su odlika glodara. Ali necu da budem partibrejker - jos jednom svaka cast svima. Danas sam posebno ponosan sto sam cigan! Cool
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
supreme
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 13 Feb 2003
Posts: 18
Location: Аутер спејс

PostPosted: 22 Apr 2004 10:43    Post subject: Reply with quote

Necu da se ponavljam, reci cu samo da je ono juce bilo jedno od nasih najboljih izdanja u poslednje vreme. Odlicna koreo, baklje, dimovi, sjajno navijanje cemu je mnogo doprinelo vodjenje sa sve 4 sipke, transparent prozivka na krovu juga, paljenje grobarskih zastava, kao i BBB Bern. Jedino je falilo da jos malo osinemo grobare, ali oni su se za to sami pobrinuli.

Sve u svemu, do jaja!
_________________
Попиће се флајка када оде Џајка
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop