DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Da li da se menja himna?
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  

Da li da se menja himna?
Da se menja himna!
43%
 43%  [ 34 ]
Nikako, stara himna je deo Zvezdine istorije!
56%
 56%  [ 44 ]
Total Votes : 78

Author Message
Godra Red United
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 274
Location: Uz Zvezdu do smrti, verni Pancevci

PostPosted: 11 Dec 2003 10:29    Post subject: Da li da se menja himna? Reply with quote

Interesuje me sta navijaci misle o promeni himne CZ. Da li smatrate da nasa himna treba da zvuci drugacije, ili modernije, da ima mozda drugaciji tekst, melodiju...

Moje je misljenje da himnu treba promeniti jer Zvezda mora da ima neku himnu koja ce imati bolji tekst i melodicnost. Ne smatram da ta, da je nazovem prva himna, mora da ostane zanavek, klubovi menjaju grb, himne, pa cak stare stadione ruse i prave nove. Zasto i mi ne bi promenili npr. himnu koja treba da zvuci mnogo bolje nego ova sadasnja.

Posebno me interesuje sta misle stariji navijaci, NYC, dragance, generacija, miki, Branko, supreme, Buda i ostali.
_________________
Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...

www.delije-caffe.co.yu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kiki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 836
Location: Beograd

PostPosted: 11 Dec 2003 10:38    Post subject: Reply with quote

Iako te moje misljenje ne zanima Laughing , ipak cu ga izneti.
"Sve sto smo zeleli" je himna SD, ne fudbalskog kluba (mozda jednog dana kada bude postojao i zenski pogon Cool ). Ne znam kako himna moze da se promeni, da se raspise referendum ili sta. Koja pesma bi bila nova himna, ko bi je pisao (Bajaga?), kako znamo da bi bila bolja? Ne verujem da ovo mnogo znaci ljudima u SD i o tome se i ne razmislja. Himna je takva, kakva je. Sigrno je da je mogla i bolja da bude, ali u tom trenutku (mislim da je bilo i pre mog rodjenja) je drugacije odluceno.
Ne znam, ja je ne bih menjala. Sigurno nije moja omiljena i ne peva se nesto cesto, ali mi ni ne smeta.
_________________
Danas su na Marakani bili oni koji ne vole Crvenu zvezdu. Oni koji Zvezdu vole, sačekaće sledeću evro utakmicu ili derbi kako bi pokazali svoju ljubav i odanost crveno-belom dresu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Godra Red United
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 274
Location: Uz Zvezdu do smrti, verni Pancevci

PostPosted: 11 Dec 2003 10:45    Post subject: Reply with quote

Svakako da me zanima tvoje misljenje, ali naglasavam da poenta nije ko bi je pisao ili radio, vec cisto misljenje da li treba da se menja ili ne, nista vise od toga. Daleko da mi nesto odlucujemo o bilo cemu Rolling Eyes
_________________
Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...

www.delije-caffe.co.yu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bum tras
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Jan 2003
Posts: 38

PostPosted: 11 Dec 2003 11:09    Post subject: Reply with quote

Cim je postavljeno pitanje, verovatno se o tome razmislja, ali ponudjeni odgovori su pristrasni i ako nekome kazete da je "himna deo zvezdine istorije" normalno je da ce proraditi ljudska sentimentalnost i glasati da ostane stara himna. Bilo bi dobro da odgovori budu fer i objektivni i promenite odgovor u jednostavno "Ne". Ako je pitanje aludiranje na neki mini "referendum", onda sigurno u startu nacin trazenja odgovora vecine misljenja je pristrasan.

Himna je takva kakva jeste, nije losa, ali nije ni za medalju. Licno ja jesam za nesto novo i glasao sam za promenu, ali to ne bi bilo po svaku cenu ili ako se tokom izrade ne dodje do odgovarajuce pesme.

Zasto je navijaci ne bi mogli napisati? Pa pesma "Dobro znaj..." je fantasticna. To samo govori da se ne moramo oslanjati na bajage i bore corbe.....
Ja jesam za nesto novo, bolje i himnicnije i nije sramota menjati nesto na bolje, bez obzira sto je to sad zvanicna himna.

Ako se nesto drasticno promeni u klubu, sa novom vizijom rada, moze se himna promovisati kao nova, uz novu, jacu i bolju Zvezdu.
Back to top
View user's profile Send private message
Jordan
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Feb 2003
Posts: 148
Location: Aleksinac

PostPosted: 11 Dec 2003 12:21    Post subject: Reply with quote

Ja za promenu himne, jer i ako stara ima sentimentalnu vrednost, mislim da bi trebalo imati novu i moderniju himnu.
Pogledajte na primer Rominu ili Realovu himnu, nije navijacka ali su je svi prihvatili.
A "Dobro znaj" polako postaje himna.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
robbie slater
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 67

PostPosted: 11 Dec 2003 21:03    Post subject: Reply with quote

supreme wrote:
Himna treba da te natera na jezu, da ti svaka celija u organizmu zaigra, da ponese ujedini sve navijace.


kao sto na primer uradi hej sloveni. Very Happy

meni je bas gotivno kad krene ceo stadion na kraju tekme (pogotovo u evropi kad ispadnemo) sa sve sto smo zeleli. npr protiv barse. meni je to bila jeza. iako ni ja ne gotivim previse text te himne. ko sto neko rece, ovo je 'himna' SD. mozemo mi da imamo i himnu FK, cak bi bilo i gotivno da je imamo. kao npr sto skoti/velsani/severni irci imaju svoje himne a kad s uu okviru UK imaju englesku himnu. sad da li je oni prihvataju, to nije bitno.

sad da li bi dobro znaj bila dobra himna... jebem li ga. ne kapiram to kao himnu.
_________________
Tiocfaidh ar la

we are the left side
you are the convicts
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 12 Dec 2003 09:44    Post subject: Reply with quote

KOHAH wrote:
ustanovili smo da gosn Tima redovno prati desavanja.
Bas lepo, a neki se ovde pre neko vreme zabrinuli Wink

ustanovili smo jos i to da ga site administratori ne slusaju Laughing posto ovaj topik jos postoji Laughing
tima rece: "glupa tema zatvarajte topik"
Back to top
View user's profile Send private message
Modrichhha
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Oct 2003
Posts: 63
Location: Modrica

PostPosted: 12 Dec 2003 17:45    Post subject: Reply with quote

Quote:
Ne smatram da ta, da je nazovem prva himna, mora da ostane zanavek, klubovi menjaju grb, himne, pa cak stare stadione ruse i prave nove. Zasto i mi ne bi promenili npr. himnu koja treba da zvuci mnogo bolje nego ova sadasnja.

Treba nesta drugo menjati a ne himnui.
Ovo je himna SD a Dobro Znaj neka bude himna Navijacka.
I da se zna nikada nece postati himna ono sto je stvarano kao himna vec je himna ono sto svi prihvate a to je DOBRO ZNAJ.
_________________
Црвена Звезда
Crvena Zvezda
Red Star
Stella Rossa
Etoile Rouge
Røde Stjerne
Červená Hvězda
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 15 Dec 2003 22:12    Post subject: Reply with quote

"Dobro znaj" je,bar po meni vec postala himna tribine,i kao takvu bi je trebalo pevati posle PTLN,pred kraj prvog,pocetkom i krajem drugog poluvremena.... Wink
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
Älvkungen
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Sep 2003
Posts: 82
Location: Stockholm

PostPosted: 16 Dec 2003 23:22    Post subject: Reply with quote

Pa zar nije Ljubivoje Rsumovic napisao "Sve sto smo zeleli"? Kako onda 50 godina stara?... Mozda tripujem, ali secam se da sam ga gledao davno u nekoj emisiji posvecenoj Bariju gde je rekao nesto u stilu:

"Pisuci stihove Svesto smo zeleli, sve sto smo hteli, to su nam dali crveno beli, Zvezda mi jos nije bila dala titulu KES, ali ja sam znao da ce mi i to dati pa sam tako napisao..."
Back to top
View user's profile Send private message
Delije_ST
Guest





PostPosted: 17 Dec 2003 14:29    Post subject: Reply with quote

Himna u malom delu melodije ima navijacki karakter.Reci su u principu OK,osim ovih borova i jela....

Vece sranje je kad je sever pevao od Kebe, "Imao sam ljubav jednu...."
Kakav idiotizam,kakve to ima veze sa Zvezdom,ili djurdjevdan,i taj ciganski kult....
Najglupje od svega sto novinari,svaku poznatiju pesmu proglase Zvezdinom himnom,kao da je himna nesto usputno

A ove usporedbe sa Celtic i Liverpool, su blago smesne.Jer kad budemo imali klubove kao oni (ne mislim na trofeje),i kad budemo imali navijace, imacemo i tradiciju.
Back to top
NYC
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 208
Location: NYC, USA

PostPosted: 17 Dec 2003 18:41    Post subject: Reply with quote

radovan wrote:
Mislim da o ovome netreba raspravljati. "sve sto smo zeleli..." je zvezdina himna vec skoro 50 god. Jeste da zvuci kao decija pesmica i podseca na vreme druga tita (teska mu crna zemlja bila), ali je uz zvezdu sve ove godine. Ne bih rekao da su roma i real menjali svoje himne u poslednjih 50 god. Neka stoji ova himna kao simbol crvene zvezda, a na pocetku tekme moze se intonirati nesto drugo kao recimo "dobro znaj".
.


E, sad malo istorije...

"Himna" Sumarskog udruzenja Crvena zvezda NE POSTOJI 50 godina. Niti 40. Pa cak ni 30!!!
Ne bih mogao pouzdano da vam dam tacan datum - cak ni godinu - kada je promovisana, osim sto se jaaaako dobro secam da sam prisustvovao toj utakmici. To je bilo tek tamo negde izmedju 1976. i 1979. Igrali smo protiv groblja, a utakmica je inace bila zamisljena kao "veliki medijski spektakl" (Rolling Eyes uz Laughing Laughing Laughing ). U sredistu "spektakla" trebalo je da se odigraju dve stvari:
1. da se zvanicno promovise novo "super kvalitetno, frekvencijski izbalansirano, a po broju kilovata, najjace ozvucenje koje je ikada video neki fudbalski stadion u SFRJ" (to su one visece kante na Zapadu kojih sam se uvek iskreno plasio)!
2. vrhunac spektakla je trebalo da bude svetska premijera nove himne CZ. Naime grobari su, koju godinu pre toga, bili postigli neocekivano veliki uspeh sa "Volim Pakistan..." , pa se neko od nasih bio dosetio da bismo i mi to mogli.

Elem, sav taj medijski dogadjaj je bio promovisan kao "Prvo emitovanje RADIO-CRVENE ZVEZDE"!!! Ne zezam se, majke mi!
A to vam je izgledalo ovako: dole, na atletskoj stazi, kod Zapada, stoji glumac Ivan Bekjarev (je li on jos ziv?), na glavi mu crveno-bela vunena kapa i oko vrata isti takav sal. U ruci drzi mikrofon i kao vodi "prvu emisiju Radio-Zvezde"! To je bilo tako glupo, neprofesionalno i budalasto, da smo se svi - i groblje i mi - grohotom smejali...

Ipak, medju nama je vladalo veliko uzbudjenje pred premijeru himne... Dosta je bilo reci po stampi tih dana, te intervjui sa autorima (Sanja Ilic i Rsum), te ovo te ono...tako da su nas bili posteno napalili. I sad... krece himna... Mi se zgledamo upitno...kao, "jesi li ti cuo isto sto i ja?", "je l' ovo konacna ili radna verzija?", "daj, nije valjda ovo...?", i tome sl. Eeeej, ljudi, koje je tu razocarenje popadalo po 50000 nasih. Bio je to zesci downer. A ovi nasi kreteni, pustali su je barem 8 puta tog dana - pre pocetka, u poluvremenu, na kraju... kao da svi naucimo reci! Joooj, tuge! Bekjarev je kao nesto dirigovao i ponavljao reci u mikrofon... to vam je bilo kao kad usahli, poluizduvani balon pokusavate da vinete "visoko u plavetnilo neba"...

Medju nama, starijim navijacima, ta se "himna" NIKADA nije primila. Uvek smo je se STIDELI. Bas tako. Nije ovde samo rec o tome da je to bila NARUCENA, dakle, VESTACKI PRESADJENA pesma koju niko od navijaca nije prethodno imao prilike da proveri. "Borovi i jele" zaista i deluju vestacki: Muzika je mesavina, sto neko ovde rece, decijeg vrtica i NOB-partizanstine (citaj: kica); a reci ne samo sto su budalaste nego su, bre, UVREDLJIVE za svakog pravog navijaca najboljeg fudbalskog kluba u ovom delu Evrope! Treba biti stvarno operisan od maste, imaginacije, kreativnosti, pa da napises tako jedan isprazan tekst u kojem se jedino prepoznaju poznati klisei i vec uopstene, izlizane metafore i fraze. (Uvek sam se cudio, kako to da je Rsum - covek proverene lucidnosti - mogao da napise tako njesra?)

Ja ne znam tu pesmu "Dobro znaj", ali ne mogu da verujem da neko jos uvek smatra da su "Borovi i jele" jos uvek nasa "himna"? Rekoh vec, mene je bilo jos onda sramota. Danas - da ne spominjem...!
Back to top
View user's profile Send private message
dragance
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 575
Location: доле испод

PostPosted: 18 Dec 2003 00:52    Post subject: Reply with quote

Bilo je to '79, ako ne i malo kasnije (?). Nisam mogao aa da se ne osvrnem na ono "50 godina" (znam da nije bilo zlonamerno). Mislim, jeste to (nazalost ?) neizbrisiv deo Zvezde, ali rechi su stvarno proletersko-oslobodilacke u pravom sablonu koministicke tvorevine u duhu ZAVNOJ-a, SSRNO, SSKPJiKPS, KPGS i ko ti ga jos zna kojih skracenica.

I jos kad se setim oko cega su se svadjali pre nego sto je himna trebala da se javno izvede??? Da li je sumnjivo "mladici borovi, devojke jele - bore se posteno..." ili "...bore se hrabro...". Kao, ako je hrabro, onda se automatski poodrazumeva posteno ili nije. Smor!

Himna treba da prenese tradiciju Zvezde od njenog nastanka, da pokaze duh koji je vladao i nadvladao sve one kojima je smetala (i ometala zvanicni tim druga Tita, partije, narodne armije i pizda materina). Da opeva ljude koji su dali sve od sebe,bezrezervno kao Rajko, Sheki, Bane Stankovic, itd. itd. Do nedavnih uspeha (dobro, nije bas nedavno), jer ovim danas ne sme da se peva, da se jos vise ne uobraze. Treba nesto da se zaledi svima krv od straha i postovanja, a ne neki shlager sa Kolibrima u horu.
_________________
пензос са калиша
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 18 Dec 2003 12:22    Post subject: Reply with quote

NYC wrote:


Shocked Ja ne znam tu pesmu "Dobro znaj", Shocked ali ne mogu da verujem da neko jos uvek smatra da su "Borovi i jele" jos uvek nasa "himna"? Rekoh vec, mene je bilo jos onda sramota. Danas - da ne spominjem...!


bas sam odvalio vreme od kada postoji himna.......izvinjavam se..
Ali brate mislim da ti ne bih trebao da komentarises ovu temu zbog gore navedenog
Back to top
View user's profile Send private message
D.M_1978
Guest





PostPosted: 18 Dec 2003 14:04    Post subject: Reply with quote

Prvo zelim da pozdravim sve navijace Crvene Zvezde!!

Ne samo da mi pricamo o nasoj himni, vec i talibani.

Pogledajte:

<<Opet se svadjate......PA JEBOTE!!!!!!
Svejedno NECEMO DA MENJAMO HIMNU!!!!!! Odlicna je...imamo super himnu, dobar text i odlicna muzika......a ne ko glupi cigani: Djevojke borovi i pederi jele sisaju k*rac za crveno bele ( ).......ha ha ha....bas im je jadna himna a i spora do jaja......ko uspavanka!!!!!!!
Dok Partizan bitke bije hej hej hej

PARTIZAN SAMPION!!!!!!! >>

Kako oni pricaju o nasoj himni............................ Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop