DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

2023-24
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
звездаш
ДЕЛИЈА


Joined: 09 Mar 2010
Posts: 122
Location: ту негде...

PostPosted: 08 Mar 2024 22:40    Post subject: Reply with quote

Не знам да ли правилно резонујем ствари или не када се ради о овој проблематици али моје неко мишљење иде у правцу да ту доста зависи од нас, тј од наше бројности, броја симпатизера на дербијима.
На ЈНА последњих не знам колико дербија иако нам скрате север остане ту увек места, онај сектор на западу буде солидно попуњен али није ни то баш крцато до краја. Док раније, у време кад смо почели да павамо "Направи им Толе бре" смо лагано пар пута напунили цео север и преко капацитета, сектор на истоку, сектор на западу(не могу да се сетим можда се једном десило да су наши били већина и у другом сектору ка центру). Па нам и то беше мало онда кад се верало по зидовима и људи ускакали на трибину.
Данас је доста мања заинтеросованост и ретко кад стадион буде пун и тражи се карта више. Постоје изузеци као што је био онај на Маракани чини ми се 2022 и као што ће вероватно бити сутрашњи, значи кад је резултатски неизвесно. Јебига, хиљаду пута испричана прича са слабим посетама. Они који се "брину" о безбедности наравно да ће себи да олакшају посао, направе хиљаду тампон зона и да нас скупе на што мањи простор и не боли их глава. Да покупујемо комплетан запад и исток на Маракани, да нас има 15 хиљада на ЈНА, верујем да би се брзо кроз два, три дербија ситуација знатно променила. Било би покушаја и саботаже са њихове стране да дођемо до што мање улазница тамо као што је било и тд, они би се глупирали и курчили по истоку/западу али једноставно да имамо толику масу морало би то мало да се "регулише" у односу на тренутно стање. Није ово наравно једини фактор али сам готово сигуран да је фактор који највише утиче.

Клуб се потрудио да исцима и привуче људе да сутра напунимо стадион до максимума, ајде да видимо како ће то да изгледа.
_________________
Погледајмо у небеса, исти Бог нас Србе створи,
ко би изд'о српску земљу нек' у паклу вјечном гори!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 08 Mar 2024 23:44    Post subject: Reply with quote

Ја мислим да нико никог са наше стране није мотивисао а биће крцате трибине Звездашима. То исто значи колико рутински радимо када се осети у ваздуху то нешто. Опет, са друге стране, на наше инсистирање, комшијама је дата сва слобода коју могу да добију, више од овога не постоји, па видећемо кад дође дерби на ЈНА како ће се ко понашати. Да се наш клуб питао скроз, овај дерби би вероватно другачије изгледао.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ДЗ ЦЗ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Nov 2023
Posts: 12

PostPosted: 21 Mar 2024 09:55    Post subject: . Reply with quote

Почело је више људи да долази на утакмице од како је кренуло пролеће...
Превише за нечији укус:
Code:
https://radar.nova.rs/drustvo/glavni-sef-sinisa-mali-i-100-000-evra/
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 21 Mar 2024 10:13    Post subject: Reply with quote

Ајде нека стоји сад да не буде да се брише, али и луд човек види да је ово нов портал и то види се са чије стране, није ни тајна да је Шолаков, и наравно да ће кренути са неким "бомбастичним" текстом. Замислите молим вас у сређивање стадион укључени и навијачи! Од чупања корова, фарбања крова, идејног предлога око "Газиместана"...ево чекамо баш да видимо која фирма је то радила и где су то навијачи сем на овај начин ту помагали. Иначе, ово ваде из 2019. И зато мислим да што се мање шири оваква вест међу људима, то ће њима теже бити да манипулишу људима. То је само још један од портала где ће да пише наком Крушевца да су се Делије похвалиле како је било на рођендану, па ће да се ишчуђавају коме ли је упућена парола са почетка сезоне, али кад се дода на почетку пар речи...маца појела језик јер им идеолошки не одговара. Тако да, овде баш нема шта да се каже осим ако хоћемо сами себе да нервирамо и да уносимо тензију. За ове је највећа казна као да не постоје. Јер само фали да се појави неки нови "инсајдер" и да људи пуше приче одатле и то да креира мишљење људи.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 24 Mar 2024 10:19    Post subject: Reply with quote





































Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 24 Mar 2024 10:29    Post subject: Reply with quote








Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 24 Mar 2024 10:34    Post subject: Reply with quote

Кад се погледају слике горе, просто невероватно да је то од почетка ове године. Било би штета да овако не продужимо до краја првенства. Свака слика изнад, свака парола...има своју тежину и смисао. Много је већи смисао свега, када иза стоје људи, када нас има. Ако ове слике нису мотив сваком правом навијачу да настави да долази, ја не знам шта јесте? Полако смо се пробили кроз олују, али биће их још. Само овај пут морамо да дочекамо то спремно, и ове слике горе су једини одговор на све. Одавно север није изгледао овако, и сад да наставимо у овом ритму! Утакмице на страни у Ивањици и Сурдулици, нема сумње да ће бити сва места попуњена, али имамо среде у Београду, где морамо да покажемо колико нам је стало до титуле, али и трибине! Нека свако на време већ забележи те датуме, идемо до краја да узмемо шта нам припада. Али без оваквих слика до тог циља, ништа нема смисла!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 423
Location: Лисабон

PostPosted: 04 Apr 2024 23:04    Post subject: Reply with quote

Ово што може да се види у последњих 4-5 утакмица у Евролиги је испод сваког минимума прихватљивости. Од бројности до навијања, трагедија једна. Кад се боље погледа, можда је на 3 или 4 утакмице атмосфера била она права целе сезоне, све остало је шминка иако овако на сликама можда изгледа одлично.

Данас је било мучно гледати оно мучење од покушаја да се направи нешто што личи на навијање. Ни подела трибине, ни прозивке са осталима, ништа није помогло. Екипа је на терену дала све од себе, порађали су се да добију не би ли подигли себи морал за крај сезоне, сектор 400 прихватао свако иоле дизање атмосфере, ал ништа.

Кулминација је била оно на полувремену, кад су легенде нашег клуба изашле на терен да се подсетимо на прво освајање европског трофеја неког српског клуба, али нико то из копа није пропратио ни најмање. Блејање наоколо, блејање у телефоне и поздрављања, ни један урлик, ни да испратимо легенде клуба повицима, и да прославимо годишњицу највећег европског успеха нашег клуба. Десно од копа направише људи покушај са ''шампиони'' ал није било испраћено и остаде ћорак.

Тужно вече за наш клуб. Много залуталих људи који не знају шта је Звезда и не осећају је. Ја мислим да би се исто навијало и да се исти број људи окупио и шуми некој уз роштиљ.

Никад у једно 30 год. од кад ја мало пратим шта се дешава на нашим трибинама није била толка разлика измеђе нас и оних наказа од навијача што користе исту халу.

Мислите мало о свему томе кад гледате ове колаже горе и свако добро браћо!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 05 Apr 2024 08:19    Post subject: Reply with quote

Не знам шта си ти очекивао? Па резулзатски је био битнији ИМТ дан раније него ова утакмица. Треба да одеш једном ако већ ниси у Пиреј рецимо да видиш кад се њима деси да испадну или још увек не крећу да се боре за топ 8, како изгледа навијање. А зашто је то тако? Па зато што су им људи размажени, навикли су да од топ 8 прате клуб. Код нас је дуга врста размажености јер се не боримо више за ништа. Мрачиш али тотално беспотребно, али баш баш онако мракачки црно. Било бар 14000 људи на утакмици која ништа не значи ни једном Звездашу. Мени је то само по себи успех, све да смо седели и куцали поруке сви у Арени, и коп заједно са Ареном. Где си нашао баш сад да се јавиш, куд се ниси уписао у тему за ИМТ маму му јебем? Да кажеш коју ако си био? У два дана север је одрадио две утакмице, а закључно са следећом недељом и Железничаром из Панчева, биће 6 утакмица у 14 дана! Ако не знаш шта је то да ти појасним, скоро сваки други дан, на два ипо дана утакмица, од које су две најдаља гостовања, где нас је на првом било можда и 1500, и сад иде Сурдулица која је најдаље гостовање. И имаш две утакмице на Маракани средом какве су ИМТ и ВРШАЦ, а онда спектакуларни ЖЕЛЕЗНИЧАР али из Панчева нам затвара овај део сезоне. Мислим да си мракач један који у најбољем случају не зна да препозна тренутак нити да у право време каже праву ствар. Не знам само шта значи ово да у 30 година никада није била разлика између нас и комшија? У чему? Ако мислиш на симпатизере, хвала Богу још увек је разлика, ако мислиш на групу и ту је огромна разлика и даље. Не знам на коју разлику мислиш тачно?
По мени, ово је златна година Звездаштва у Арени, ми ово нисмо имали протеклих година. Ти затвараш сезону где ти се комшије боре за улазак у даљи ток такмичења, ти одавно испао, и имаш па да је било још 1000-2000 људи, рекао би пуну халу. Коп и доњи део и добар део горње дела је био пун. За мене је ово итекако искорак и никада ми не би пало на памет да причам о блејању и незаинтересованости ако знам да видим ове слике од горе за које ти кажеш да су шминка. Мени не може да буде шминка пун Арена, али знам која је могућност да се та хала покрене без неког озвучења. Свако добро наше издање ове сезоне је било са озвучењем. Не зато што ми не знамо да навијамо, него једноставно хала није прављена за то. Није направљена за ништа. Ни концерти ни утакмице...ма ништа у тој хали не изгледа како би требало. Једна од горих хала у Европи што се тиче кошарке. Ко је имао ту срећу да буде са браћом на фајнал фору у Београду, могао је да види беспомоћних једно 10000 Грка који покушавају да се саставе са навијањем, а ако неко зна да навија они знају где год да их бациш. Међутим, ово је толико дегенска хала, да једноставно вероватно се на плафону најбоље чује навијање. Кад се бавиш нечим и хоћеш да дајеш неке оцене, онда научи да поредиш све и да сабираш, и како се вреднују ствари.



Ево ти север од суботе до четвртка!
Куд се ниси јавио после Ивањице да кажеш макар ако си слушао преко ТВ а какво је било навијање? Где нађе баш сад да очајаваш?
Једино тачно што си написао да ми не знамо да ценимо наше и да нас други раде на будалу и да смо глупи ко курац што се тога тиче. Ми имамо Европски трофеј, Куп Победника Купова, и кад би тако гледали, а људи не гледају тако, ми смо за њих ваисонски брод. То је као да они поред кошарке у фудбалу имају рецимо Куп Победника Купова или Куп Уеафа узето а ми Куп Европских Шампиона. Верујем да већина млађих појма нема а ни старији ништа нису бољи. Кад узму ови други да их врте по инстаграмима и осталим курцима. Не знају да цене величину свог клуба и шта је он стварно. Али, ово важи и за фудбал и навијање, и генерално то је бољка Звездашке масе, која каква год да је, сигурно је најбоља која је крочила у Арену са свим својим грешкама које носи са собом.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zokriogi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 May 2008
Posts: 525
Location: kosutnjak

PostPosted: 05 Apr 2024 08:20    Post subject: Reply with quote

Bandini wrote:
Ово што може да се види у последњих 4-5 утакмица у Евролиги је испод сваког минимума прихватљивости. Од бројности до навијања, трагедија једна. Кад се боље погледа, можда је на 3 или 4 утакмице атмосфера била она права целе сезоне, све остало је шминка иако овако на сликама можда изгледа одлично.

Данас је било мучно гледати оно мучење од покушаја да се направи нешто што личи на навијање. Ни подела трибине, ни прозивке са осталима, ништа није помогло. Екипа је на терену дала све од себе, порађали су се да добију не би ли подигли себи морал за крај сезоне, сектор 400 прихватао свако иоле дизање атмосфере, ал ништа.

Кулминација је била оно на полувремену, кад су легенде нашег клуба изашле на терен да се подсетимо на прво освајање европског трофеја неког српског клуба, али нико то из копа није пропратио ни најмање. Блејање наоколо, блејање у телефоне и поздрављања, ни један урлик, ни да испратимо легенде клуба повицима, и да прославимо годишњицу највећег европског успеха нашег клуба. Десно од копа направише људи покушај са ''шампиони'' ал није било испраћено и остаде ћорак.

Тужно вече за наш клуб. Много залуталих људи који не знају шта је Звезда и не осећају је. Ја мислим да би се исто навијало и да се исти број људи окупио и шуми некој уз роштиљ.

Никад у једно 30 год. од кад ја мало пратим шта се дешава на нашим трибинама није била толка разлика измеђе нас и оних наказа од навијача што користе исту халу.

Мислите мало о свему томе кад гледате ове колаже горе и свако добро браћо!


icon_notworthy icon_notworthy icon_notworthy
_________________
Нек' песма ори се нек' грми стадион,
ти нећеш остати никад сама јер живот си мој!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 05 Apr 2024 08:25    Post subject: Reply with quote

zokriogi wrote:
Bandini wrote:
Ово што може да се види у последњих 4-5 утакмица у Евролиги је испод сваког минимума прихватљивости. Од бројности до навијања, трагедија једна. Кад се боље погледа, можда је на 3 или 4 утакмице атмосфера била она права целе сезоне, све остало је шминка иако овако на сликама можда изгледа одлично.

Данас је било мучно гледати оно мучење од покушаја да се направи нешто што личи на навијање. Ни подела трибине, ни прозивке са осталима, ништа није помогло. Екипа је на терену дала све од себе, порађали су се да добију не би ли подигли себи морал за крај сезоне, сектор 400 прихватао свако иоле дизање атмосфере, ал ништа.

Кулминација је била оно на полувремену, кад су легенде нашег клуба изашле на терен да се подсетимо на прво освајање европског трофеја неког српског клуба, али нико то из копа није пропратио ни најмање. Блејање наоколо, блејање у телефоне и поздрављања, ни један урлик, ни да испратимо легенде клуба повицима, и да прославимо годишњицу највећег европског успеха нашег клуба. Десно од копа направише људи покушај са ''шампиони'' ал није било испраћено и остаде ћорак.

Тужно вече за наш клуб. Много залуталих људи који не знају шта је Звезда и не осећају је. Ја мислим да би се исто навијало и да се исти број људи окупио и шуми некој уз роштиљ.

Никад у једно 30 год. од кад ја мало пратим шта се дешава на нашим трибинама није била толка разлика измеђе нас и оних наказа од навијача што користе исту халу.

Мислите мало о свему томе кад гледате ове колаже горе и свако добро браћо!


icon_notworthy icon_notworthy icon_notworthy

Ај и ти што се клањаш да видимо шта имаш да кажеш сем ова три смајлија.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zokriogi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 May 2008
Posts: 525
Location: kosutnjak

PostPosted: 05 Apr 2024 10:10    Post subject: Reply with quote

Шта те конкретно интересује да ти образложим? Сложио сам се са човеком и не видим неки грех у томе.
Као што се слажем и са твојом критиком коју ти износиш на основу својих ставова и твог погледа из твог угла.
Мени је исто синоћ засметао тај бол у курцу прво због посете а онда и константне борбе са ветрењачама кад дођу браћа у госте.
Ми као група смо урадили шта је до нас али осталима је толико слатко да звижде да немам речи. Идемо даље у нове победе а Дрину ако исправимо једног дана биће супер. Ето, толико. Радо ћу писати и одговорити када ми се укаже прилика али на шљаци сам и онда ми је у датом тренутку било лакше да употребим емотивне иконице.
Уздравље!
_________________
Нек' песма ори се нек' грми стадион,
ти нећеш остати никад сама јер живот си мој!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 05 Apr 2024 10:26    Post subject: Reply with quote

Конкретно ме интересује све када се тиче наше трибине. И ово што си ти поставио ова три на текст који везе са реалношћу нема, а тек што си на све то имао други приговор звиждање које није ни поменуо. И то је свакако аномалија која неће вечно трајати сигуран сам. Вероватно смо тек на пола пута да ствари дођу на своје место. Треба имати стрпљења, ништа се не поправља преко ноћи. Иако би из свог личног осећаја много другачије срочио текст, ипак ће ићи овим тоном, па ај баш да видим да нашим оваквим приступом нема одговора, онда ћемо другачије причати. Или нећемо уопште. За сад, ово је нешто кроз шта мора да се прође дубоко верујем, а сигурно то веровање неће ићи у бесконачност. Овде се не ради о мени, него о стотинама људи који имају исто мишљење.
Саветујем свима, од симпатизера до навијача, да само једну утакмицу погледају у Пиреју када наш клуб игра. Вратиће се постиђени колико год да терају контру, да су муфлони обични...не може да те остави равнодушног када видиш разлику и осетиш све што треба.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zokriogi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 May 2008
Posts: 525
Location: kosutnjak

PostPosted: 05 Apr 2024 10:47    Post subject: Reply with quote

Баш из тог разлога како се браћа у Пиреју понашају и опходе према нама и нашем клубу душа боли и нервира ме приступ остатка хале/стадиона када играмо текму против њих. Пре пар сезона си ти исто овде објашњавао и писао и било је малог помака али јуче текма без икаквог резултатског значаја и звижди се из петних жила.
На истом смо курсу само су нам путеви различити У потпуности разумем твоју реакцију а и ја сам био још увек под утиском од синоћ па сам тако одреаговао.
У непрекидном сам контакту са браћом из Пиреја и све ми је јасно као дан тако да ме погоди сваки звиждук јер мој тим синоћ није изгубио а ни победио.
_________________
Нек' песма ори се нек' грми стадион,
ти нећеш остати никад сама јер живот си мој!
Back to top
View user's profile Send private message
здравкохерби
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 354

PostPosted: 05 Apr 2024 11:26    Post subject: Reply with quote

Мене интересује само кад ћеш наш драги председник да одјебе од КК-а и да препусти неком место ко ће уздићи клуб на виши ниво. Посета је одлична чак и навијање с обзиром какви су резултати годинама у Евролиги и шта се све ради са клубом од довођења играча,забране регистровања истих,мењањем тренера па до последњих места у ЕЛ сваке јебене године. Људима се пред почетак сезоне обећава топ 8,па и ф4 и онда кад већ на полусезони издувамо све вентиле онда се очекује да навијање буде добро и да буде 20 000 људи сваку утакмицу. Не иде то баш тако. 14 000 људи синоћ је одлична бројка,значи да је људима стало да буду уз клуб и кад не иде. Само мислим да је време да неки људи у клубу преузму одговорност.
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Next

View previous topic :: View next topic
Page 25 of 26

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop