DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Монако КУПИ-ПОНЕСИ БАРАЈК
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ортодоксија
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2015
Posts: 230
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 09 Sep 2022 09:57    Post subject: Reply with quote

Прво, да се ја питам, НИКО КО НИЈЕ ПЛАТИО КАРТУ КЛУБУ не би могао да уђе на стадион. Тачка. Никакве спонзорске карте, дељење по пумпама..
Опет, било је 40.000 људи који јесу платили карту, и у овом моменту, у овој хистерији, то је одлична бројка, иако за групу ЛЕ и Монако је требало да нам Камп Ноу буде мали..али авај, ајде, није лоше.

Јуче навијање много боље него на Хаифи, мислим да је томе допринело то што се нисмо трошили сат времена пред почетак, па смо били у стању да изнесемо јаких 90. минута, поготово сам почетак утакмице, као и добар део другог полувремена, када се направила та синергија терен/трибине, и када смо гурали једни друге, ми играче, играчи нас, и када смо једноставно млели Монако...да је тада пао гол...ух.

Звиждање Срнићу и Салету...срам сваког да буде ко је звиждао. Па није Срнић намерно скривио пенал мајку му јебем, није се Сале вукао по терену, већ је покушавао, трчао, играо, није дао/наместио гол, али трудио се, а то је ваљда довољно. Очекивао сам звиждуке са истока/запада када је излазио из игре, очекивао сам да тада са Севера крене ,,катаи магико'', па да се лепо одмах директно поклопе јајаре, али добро, другом приликом..

И за крај, не могу да се отмем утиску да ми у последње време у Европи не можемо ,,нормално'' да изгубимо, већ то увек буде неки пенал, црвени, аутогол..који је ово курац више ја не знам. Дај нека нас неко наканта лепо 3:0, ако може, а не овако сваки пут уз курац. И на дербију смо попили пенал, да. Хаифа аутогол и пенал. Ко нас је клео није дангубио. И ако је јуче био пенал за њих, по истом критерујуму, био је и за нас.

Идемо даље, још 15 бодова је у оптицају, мађари и турци су слабији од ових, може свако сваког да добије, борба до краја па шта буде!
_________________
Кад дође време за бој - идемо право на вас!
Back to top
View user's profile Send private message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 09 Sep 2022 10:42    Post subject: Reply with quote

Био сам на истоку можда други трећи пут у животу. Али први на великој текми.
Колико је чудно кад ниси део севера. Кад ниси у копу или око копа. После толико година. Некако кад си са стране осећај као да си пензос. Оно ако нисам на северу боље ни да нисам ту.
Неки људи то могу ја никада нећу моћи.Више гледам север него текму. Али ниједна крајност не ваља. Просто нисам навикао.
Хтео сам вам само рећи да нисте ни свесни колико сте срећни ви и ја који смо одрасли на северу.
Који имамо неку културу навијања неки ултра фазон и оно најбитније другачији резон посматрања на фудбал и игру генерално. Колико ми то све посматрамо другачије са више стрпљења, разумевања, људске емпатије према играчима.
Нисмо јебачи мама са истока и запада. Има и на северу таквих али у мањини свакако. Сваки јебени пас коментаришу деру се вриште. Али сваки. Гледај фудбал јебени и ћути. Као да је сваки од њих лично Меси и Роналдињо а 80 посто људи ако има два термина у сали. Хвала северу што нисам џангризави куртон са истока или запада. Узравље.
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 09 Sep 2022 11:04    Post subject: Reply with quote

Парола савршена!
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Apatiners
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 494
Location: na reci

PostPosted: 09 Sep 2022 11:09    Post subject: Reply with quote

Не треба упасти у замку бежања у крајност. То што постоји неколицина "звездаша" исфрустрираних и искомплексираних кретена којима је ретка и повремена посета стадиону нека врста терапије не значи да треба занемарити чињеницу да је добар део звездашке јавности незадовољан стањем у клубу.

Да се разумемо, нисам на страни размажених, добро се сећам где смо били и где смо сада, као и због чега и како смо прошли тај пут. Бити бољи од једног Монака 90 минута у европском мечу, сезонама доминирати у домаћем фудбалу и имати завидне партије у Европи је за сваки респект и то треба ценити и очувати.

Међутим ко год мисли да може да се левитира у неком стању и да се држи неки ниво и статус којим смо као задовољни се грдно вара, то знамо и по трибини. Једноставно неопходно је константно напредовати јер у супротном назадујеш и пропадаш...не постоји између! А наш клуб упркос сјајној прилици већ годинама не напредује и то је нечија одговорност.

Не треба људима сећи главе због звиждука тих фрустрираних насумичних посетилаца, али не треба ни дозволити да се управљање клубом сведе на то да се буде испред распалог партизана и да се периодично из буљука трансфера издвоји 1 или 2 нормална играча.

Имале су и комшије вишегодишњу доминацију, европске утакмице,добијале дербије и освајали титулу, па видимо где су сада захваљујући недомаћинском пословању и чињеници да им резултати нису били на здравим темељима. Ми имамо историјску прилику да будемо један од најбољих и најавећих клубова југоисточне Европе у континуитету и једноставно многи се плаше да ће због шарлатанства, непотизма и нечијег личног ћара та прилика бити пропуштена.

Такав оправдан страх не треба мешати са оном срамотом од синоћ која је звиждала играчима. Њима, као што је горе речено, нема спаса и другог до преваспитавања....али се не сме направити грешка и константним гардом и дефанзивом оне искрено забринуте терати од себе а приближавати их таквим негативним екстремима.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 09 Sep 2022 11:51    Post subject: Reply with quote

Apatiners wrote:
Не треба упасти у замку бежања у крајност. То што постоји неколицина "звездаша" исфрустрираних и искомплексираних кретена којима је ретка и повремена посета стадиону нека врста терапије не значи да треба занемарити чињеницу да је добар део звездашке јавности незадовољан стањем у клубу.

Да се разумемо, нисам на страни размажених, добро се сећам где смо били и где смо сада, као и због чега и како смо прошли тај пут. Бити бољи од једног Монака 90 минута у европском мечу, сезонама доминирати у домаћем фудбалу и имати завидне партије у Европи је за сваки респект и то треба ценити и очувати.

Међутим ко год мисли да може да се левитира у неком стању и да се држи неки ниво и статус којим смо као задовољни се грдно вара, то знамо и по трибини. Једноставно неопходно је константно напредовати јер у супротном назадујеш и пропадаш...не постоји између! А наш клуб упркос сјајној прилици већ годинама не напредује и то је нечија одговорност.

Не треба људима сећи главе због звиждука тих фрустрираних насумичних посетилаца, али не треба ни дозволити да се управљање клубом сведе на то да се буде испред распалог партизана и да се периодично из буљука трансфера издвоји 1 или 2 нормална играча.

Имале су и комшије вишегодишњу доминацију, европске утакмице,добијале дербије и освајали титулу, па видимо где су сада захваљујући недомаћинском пословању и чињеници да им резултати нису били на здравим темељима. Ми имамо историјску прилику да будемо један од најбољих и најавећих клубова југоисточне Европе у континуитету и једноставно многи се плаше да ће због шарлатанства, непотизма и нечијег личног ћара та прилика бити пропуштена.

Такав оправдан страх не треба мешати са оном срамотом од синоћ која је звиждала играчима. Њима, као што је горе речено, нема спаса и другог до преваспитавања....али се не сме направити грешка и константним гардом и дефанзивом оне искрено забринуте терати од себе а приближавати их таквим негативним екстремима.

Је си ти луд само да те питам ја? Играмо већ 5 година за редом Европу, играли смо осмину финала лиге Европе, ако узмемо ову титулу играћемо лигу шампиона следеће године!!! Јел знаш ти шта пишеш уопште? Јел знаш у којој земљи живиш? Које бре назадовање!? Стагнирати у лиги европе где дочекаш пролеће??? Па нека стагнирамо! Не, ај да срушимо сад све, отерамо најбоље играче, прогласимо их неспособнима, а човек играо сишао са инфузије па на терен, Шиља игра са поломљеним прстом на нози па никад то није изговорио нигде!!! Ај да отерамо управу што смо 6 титула узели, прошле године дуплу круну, ЈЕР СТАГНИРАМО!!! А шта ћемо после легендо??? Да тражимо и да се тресемо ко теријери дал ће да нам упадне неко иоле способан?
И кад смо играли лигу шампиона, и када смо добијали Ливерпула и када смо презимљавали, људи су кињили управу. И када смо добро пословали опет није ваљало. А било је прве две године тако. Сад се изгледа учинило тим дебилчинама да је погодан моменат па су пробали нешто стидљиво. Неће то тако да иде нема шансе!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
димитрије
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Dec 2021
Posts: 16

PostPosted: 09 Sep 2022 11:57    Post subject: Reply with quote

Apatiners wrote:


А наш клуб упркос сјајној прилици већ годинама не напредује и то је нечија одговорност.



Мени само овај део није јасан, а то је изгледа и главни аргумент оних који су незадовољни.
Како нисмо напредовали кад смо последње две године узеле две дупле круне које нисмо узели петнаест година? Прошле године играли осмину финала ЛЕ, наш највећи успех у Европи после тридесет година. Не знам шта очекујете после шест година од када смо кренули не од нуле него од минуса. Да играмо ЛШ? Па то није наш ниво, нити ће икад бити. Не зато што лоше раде у клубу него зато што живимо у најнеразивијенијем делу Европе. Ми немамо парре не због тога што неко краде него зато што имамо два спонзора од 6, 7 милиона и безначајан приход од карата, маркетинга итд. Ово што ми радимо са оваквим финансијским условима је чудо. Па ми смо бре и у ЛЕ по величини буџета аутсајдери у великом броју утакмица. У нашој групи и Трабзон и Монако имају већи буџет. И онда неко очекује да прођемо. Па и кад прођемо неко тражи више, а ми већ направили подвиг. Колико је Динаму година требало да дође до четвртфинала ЛЕ? А ми то очекујемо већ ове сезоне.
Много смо нереални, много се, као што неко рече, ложимо на резултат и то ће нам се обити о главу и већ нам се обија. У сезони у којој играмо ЛЕ, у којој јуримо ЛШ преко првенства, у којој смо већ отерали једног тренера због притиска, ми новом тренеру и овим играчима који се боре као лавови стварамо још већи притисак, правимо мучну атмосферу око клуба. Не знам шта бих рекао.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 09 Sep 2022 11:57    Post subject: Reply with quote










Last edited by Генералштаб on 09 Sep 2022 11:59; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 09 Sep 2022 11:58    Post subject: Reply with quote

Имам осећај да би половина Звездашке јавности волела да смо други на табели и да не играмо Европу. Толико су болесни.
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 09 Sep 2022 12:00    Post subject: Reply with quote


Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
skorpion
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Jul 2021
Posts: 74

PostPosted: 09 Sep 2022 12:21    Post subject: Reply with quote

Страшно шта све људи пишу...па ја не знам шта ми можемо тачно да покријемо с приходом од улазница кад је лигашка утакмица па нас дође 6-7 000. Ево ако неко зна шта се тачно може покрити тиме нека каже, чисто да људи мало схвате неке ствари ако могу. А не да дођу и кукају како стагнирамо, не напредујемо, немамо играча. Па јел ви видите да људи ни на Европу не могу да дођу, није не могу него неће. Како да напредујемо? Шта да радимо? Не разумем вас. Од чега ми да зарадимо као клуб? Не говори се овде џаба да нас минимум 25 000 треба бити сваку утакмицу. МИНИМУМ толико. Али оно најосновније, људи су заслужили ту подршку! Па да се учланиш у клуб, извадиш сезонску. Ма какви... Не можеш објаснити људима тачно да им узмеш цртати. И ове цене карата какве су, реално прејефтине су. Гледаш групну фазу европског такмичења за 1000 динара... Ово је превршило све мере колико народ може бити безобразан.
Back to top
View user's profile Send private message
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 09 Sep 2022 12:25    Post subject: Reply with quote

Мени је искрено највећи пораз од синоћ број људи који је дошао на стадион. Играмо европу, против 2-3 клуба француске, играмо докторски фудбал задњих пар година, али људима то није довољно. Очекивао сам ову бројку, али опет ме боли што смо толика говна. Хиљаду разлога, изговора, глупости које сам чуо, буквално не верујем колико смо ми ретардирана размажена публика.
Мислим да треба тражити од клуба да престане са дељењем карата преко спонзора. Ми смо бре Црвена Звезда! Нисмо неки инстант пројекат који је настао пре 10 година па да нема своју публику. Ко неће да плати карту да дође да гледа и не треба да дође. А и број дебила коју дођу ће да се смањи.
Јебеш ми све ако не бих и тв преносе укинуо па нек једу говна сви по кладионицама.
Што се тиче звиждања Срнићу то могу да разумем. Звиждао је цео исток, а тамо има поприличан број редовних, који прате и домаћу лигу. Гледају људи фудбал, виде шта он ради у последње време.
А звиждање Катаију је оно класично наше, ако ниси најбољи онда си најгори. А да је ушла она, онда би сви у екстази викали Катаи Магико иако је то исти човек, иста утакмица. Исто тако би и Месију звиждали да одигра 2 утакмице лоше, и заборавили све оно од пре. Јеби га говна смо од публике.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 09 Sep 2022 12:35    Post subject: Reply with quote

Срнићу не мораш да аплаудираш, да му скандираш име, али не мораш ни да га извиждиш видиш да човек плаче на сред терена. Јесте утакмица, јесте афекат, али мора да се ради на томе. Катаи...немам речи....ја сам убеђен био да се звижди нечему другом што се тада дешавало на терену за време прекида, није ми пало на памет да се њму звиждало....лудило једном речју.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Apatiners
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 494
Location: na reci

PostPosted: 09 Sep 2022 13:03    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Apatiners wrote:
Не треба упасти у замку бежања у крајност. То што постоји неколицина "звездаша" исфрустрираних и искомплексираних кретена којима је ретка и повремена посета стадиону нека врста терапије не значи да треба занемарити чињеницу да је добар део звездашке јавности незадовољан стањем у клубу.

Да се разумемо, нисам на страни размажених, добро се сећам где смо били и где смо сада, као и због чега и како смо прошли тај пут. Бити бољи од једног Монака 90 минута у европском мечу, сезонама доминирати у домаћем фудбалу и имати завидне партије у Европи је за сваки респект и то треба ценити и очувати.

Међутим ко год мисли да може да се левитира у неком стању и да се држи неки ниво и статус којим смо као задовољни се грдно вара, то знамо и по трибини. Једноставно неопходно је константно напредовати јер у супротном назадујеш и пропадаш...не постоји између! А наш клуб упркос сјајној прилици већ годинама не напредује и то је нечија одговорност.

Не треба људима сећи главе због звиждука тих фрустрираних насумичних посетилаца, али не треба ни дозволити да се управљање клубом сведе на то да се буде испред распалог партизана и да се периодично из буљука трансфера издвоји 1 или 2 нормална играча.

Имале су и комшије вишегодишњу доминацију, европске утакмице,добијале дербије и освајали титулу, па видимо где су сада захваљујући недомаћинском пословању и чињеници да им резултати нису били на здравим темељима. Ми имамо историјску прилику да будемо један од најбољих и најавећих клубова југоисточне Европе у континуитету и једноставно многи се плаше да ће због шарлатанства, непотизма и нечијег личног ћара та прилика бити пропуштена.

Такав оправдан страх не треба мешати са оном срамотом од синоћ која је звиждала играчима. Њима, као што је горе речено, нема спаса и другог до преваспитавања....али се не сме направити грешка и константним гардом и дефанзивом оне искрено забринуте терати од себе а приближавати их таквим негативним екстремима.

Је си ти луд само да те питам ја? Играмо већ 5 година за редом Европу, играли смо осмину финала лиге Европе, ако узмемо ову титулу играћемо лигу шампиона следеће године!!! Јел знаш ти шта пишеш уопште? Јел знаш у којој земљи живиш? Које бре назадовање!? Стагнирати у лиги европе где дочекаш пролеће??? Па нека стагнирамо! Не, ај да срушимо сад све, отерамо најбоље играче, прогласимо их неспособнима, а човек играо сишао са инфузије па на терен, Шиља игра са поломљеним прстом на нози па никад то није изговорио нигде!!! Ај да отерамо управу што смо 6 титула узели, прошле године дуплу круну, ЈЕР СТАГНИРАМО!!! А шта ћемо после легендо??? Да тражимо и да се тресемо ко теријери дал ће да нам упадне неко иоле способан?
И кад смо играли лигу шампиона, и када смо добијали Ливерпула и када смо презимљавали, људи су кињили управу. И када смо добро пословали опет није ваљало. А било је прве две године тако. Сад се изгледа учинило тим дебилчинама да је погодан моменат па су пробали нешто стидљиво. Неће то тако да иде нема шансе!!!


Баш сам пажљиво бирао речи да не будем схваћен онако како изгледа јесам, нажалост.

Нити сам дошао овде писати да критикујем управу (иако за доста ствари реално могу, ал ту се ваљда сви слажемо да има много тога и доброг и лошег) нити да тражим нове и боље јер се слажем да их тренутно у односу на наше друштво нема, а и ако их има нити се нуде нити су спремни на такву жртву.

Хтео сам само да скренем пажњу да не идемо у крајност да због оних неоправдано фрустрирајуће незадовољних не идемо у неки фронт против свих који су оправдано забринути. Да их не трпамо у исти кош и да их не приближавамо једне другима. Јер сутра ћемо онда имати ситуцију као са Џајом, да је север на једној страни (историја је показала правој) а сви остали на другој...због чега се на крају и поклекло у том суманутом захтеву.

То што Шиљо игра са сломљеним прстом то је супер за нас, за звездаштво, за њега, за тим...ал то што игра јер му је после 5 година доминације, 2 уласка у ЛШ и толико Европе, великих утакмица и прихода једина алтернатива полуактивни фудбалер Кулибали, то је по мени стагнирање и показатељ да на том нивоу нисмо напредовали већ да чак шта више назадујемо, али да не прелазимо сад у спортске приче...можда се са овим нећете сложити али има примера за критику управе.

Међутим поента мог писања није критика, да је до тог јавио бих се много раније, овде сам од 2005. године...већ жеља да избегнемо да на стадиону имамо поларизовану атмосферу као некад на кошарци (Олимпијакос) јер смо као Север са свима заратили. При чему не кажем да је Север ту крив, чак напротив, али има величину и снагу да носи већу одговорност.

Мене оваквим ставом и гардом нећете одвратити од идеја које носе Север и Звезду, можда вам се сада чини да пишем контра вас, а иначе све оно што трибина пропагира здушно браним контра ових који би сада да терају Управу....али нажалост многе и хоћете и ја мислим да је то погрешно. Можда ћете рећи ко их јебе, за неке то и јесте једино решење, али онда не требамо кукати на посете, реакције истока и запада итд већ се навићи да је 10% капацитета стадиона наша реалност и то је то
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 09 Sep 2022 13:29    Post subject: Reply with quote

То је већ далеко разумљивији коментар и прихватљивији. Ко каже да смо сви срећни због рецимо Кулибалија? Али мораш да си трезвен да гледаш крајњи циљ. Шта смо прошле догидне исто све испромашивали па смо играли осмину финала...то је саставни део рада управе, клуба, терена...све што се десило јуче. Није за "управа напоље" и да се звижди можда и најбољем играчу на терену. Која је то количина дрскости и некултуре! Они који су забринути, не брините сви смо. И када смо на плус 10 опет би били нечим забринути. Али то је једна ствар а ово сасвим друга. Не исказује се са управа напоље забринутост у оваквој ситуацији! Нити се тражи Декијева оставка након Шерифа! Е сад сам ваљда ја теби био довољно јасан?
Иначе Кулибали....па сетитет се само Павкова кад је доашао шта су људи причали...али маса без главе и репа неће тако да се сећа.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Apatiners
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 494
Location: na reci

PostPosted: 09 Sep 2022 13:47    Post subject: Reply with quote

Да не испадне само да дрвим безвезе, бићу најконкретнији што је могуће. Нити сам довољно маштовити нити ми то иде од руке, има људи које то много боље знају, али по нека парола, која би се односила на терен, управу, тим, клуб би много тога рекла и показала, повезала све забринуте са истока, запада и севера, навијаче и симпатизере...а без да нарушава атмосферу и унижава клуб, најављује апокалипсу. нпр "Терзина магија - 5 година доминације без десног бека", Оглас за посао Север тражи бека...кад скандирамо гробарима можемо и Терзи и Мркели "Треба вам помоћ!?"...

У духу враћања црвено белих боја и дресова на трибину је и мало више бриге за терен, спорт, састав, свлачионицу...заинтересовало би симпатизере, смањило злу крв, извршило прекопотребни притисак на управу....

толико...нећу више скрнавити тему, нисам имао лошу намеру
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop