DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Монако КУПИ-ПОНЕСИ БАРАЈК
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 616
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 05 Sep 2022 18:49    Post subject: Reply with quote

lucky luciano wrote:
bob-ant wrote:
Ово ће бити права утакмица за испитивање менталитета,пре свега за Север,видећемо.Разумем да сте љути због јуче,али полако..


По чему ће ов европска бити утакмица за испитивање менталитета?
Менталитет је онај коп од недеље са Тсц-ом.
То су цигани, то је банда права. Људи које не требаш вући за рукав. Квалитет. Најбоље и наверније што имамо.
Звездини верни пси. Јебеш педере са европе. Курац нас боли.


Јбг,вечита дилема код нас.Ако ћемо се базирати на ту есенцију Севера од тих 4 сома људи онда неће испитати ништа.Поента је онда да се ових 4 хиљада увек посади на свом месту и копу у европским како зна и уме,јер се редовно дешава да се разводнимо и буде курац навијање ако не крене како треба.
Ако ћемо пратити да ли има наде за увећање броја редовних,онда је итекако испит.Јер један добар број људи који долазе на европу и дербије је клонуо духом после пар последњих текми и не очекујем их ,а ови који ће доћи.. још увек их на неки начин све ово "дира у живац"
Разумем љутњу "шипке" јер је и јуче било потребно да неко запени да се људи тргну,чак иако су били само "верни пси" ..накупило се ту беса због свега и свачега у прошлих месец дана,осећа се то у боји гласа који долази са микрофона..али ајд да се надамо да ћемо се за пар дана изненадити.
Back to top
View user's profile Send private message
skorpion
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Jul 2021
Posts: 74

PostPosted: 05 Sep 2022 20:02    Post subject: Reply with quote

Онакав говор против ТСЦ-а што је био, треба да буде када нас је 50/40/30 000. Надам се да ће бити сада. Јебига, трибина није школица па да лепо мораш да молиш некога. Једноставно каже се са шипке шта се има рећи и ваљда дође неком из дупета у главу. Да дође 100 "нових" људи на следећу лигашку то је већ помак, па мало помало онда можемо да причамо о нечему. А овако сад нас је 40 000 па 15 000 па 6 000 па 35 000 па 10 000.... па да излдуиш.... Не знаш ни колко нас има. Осцилације ненормалне. Било како било момцима сада пружити најјачу подршку! Живела Звезда!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 05 Sep 2022 21:10    Post subject: Reply with quote

Поражавајуће је то што овде људи немају везе са стадионом и фудбалом, спортом...субкултуром, навијањем. Овде се људи трипују да то треба да изгледа(па у загради оно што они у својој глави кроје као нешто идеално, а то је вероватно негде комфор Алијанс Арене, снагу Реалових сосиоса, и навијање као Енглези из најбољих дана, али да све то некако буде неко позориште, да га нико не гура, да може да медитира на полувремену ако му дође), а немају појма да им промиче све испред носа! Цео навијачки трип, фазон...супер је што се прича о тиму, играчима, тренеру, управи...али ми то не радимо на прави начин. Никада ништа од ове обезглављене масе није изашло паметно. У 90% случајева је било онако како је група молила, кумила, преклињала људе да се уради, и они наравно нису, али на крају су савили реп и појавили се на прослави дупле круне, на Глазгову пуни оптимизма...али кад се каже станите, полако, знамо зашто нешто причамо...ма какви, нити ко чује то а и они који чују су у фазону е баш сад нећу да дођем! Глупи, плиткоумни људи! Као да ми имамо нешто од тога, сем душевне користи, што че трибина да буде пуна!? Као да не желимо да нам клуб буде све бољи и бољи!? Не, најбоље да онај што чита по новинама и слуша по улици зна шта се дешава а ми не!?
Кад би вратили сад само прошлу сезону од лудог Пантића, 60 милиона, спортског фер плеја, Фјорентине и којечега...и кад подвучеш крај првенства и видиш крцат стадион са хиљаде барјака, када видиш Глазгов и крваве очи једно 45000 људи који су најозбиљније дошли да прођемо даље(не као Макаби)...онда ваљда кад све то прође можеш да седнеш сам са собом и да размислиш дал си добро размишљао, дал група има добар резон, дал постоји идеално? Чему ми уопште тежимо? Такмичимо се сами са собом, пошто ове успехе нисмо имали 30 година! Неквалитетна лига? Тим против кога смо јуче играли је у 9 кола примио само 2 гола! И то да не буде аларм за Београд прво? Да дођу пар станица да одгледају СИГУРНО тежак меч!?
Е зато смо ми на нивоу Јермена...на жалост, видео сам доста стадиона у разним земљама који су показивали невероватну приврженост, припадност, љубав...навијачки трип...према свом клубу и трибини...да би било срамота да ја сад као неки припадник групе која је у свету призната како јесте, описујем овде ситуације са трибина стадиона чији клубови нам нису ни до колена!
Швеђани неки знају шта је љубав према клубу бре! Скандинавци! Њима даш скијање, скокове и то је то. Е, такви су за нас васиона. Има 20 година како сам их гледао уживо, људи знају зашто су ту, осетиш једноставно.
Црвена Звезда питање дал је то икада имала, или је увек ту био неки додатак који мора да постоји да би се дошло на стадион. Време је да ми полако градимо навијачки фазон, да се крене од нуле.
Од дреса, црвене и беле мајице, барјака, шала...да схвате људи да кад отворе ормар пола их нема дрес, трећина мора да купи црвену мајицу...о барјацима и да не причам.
На Маракану се долази да се гледа некада одличан фудбал, некада добру борбу, некада лош фудбал, лошу борбу, да се навија, да будеш део тога...и све то и још много ствари чини то да сваке суботе и среде будеш ту. Јел где би иначе био?
Кад схвате људи да је ово вентил, паралелни живот, некоме цео живот, уживање, адреналин....онда ће и схватити зашто је небитно ко је преко пута на терену јер ти си дошао ту јер једноставно то је твоје место па не знам шта се десило и не знам са колико голова изгубили или победили. Једноставно ту припадаш и то је то.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 641
Location: Под Везувом

PostPosted: 05 Sep 2022 22:15    Post subject: Reply with quote

Читам текст твој и само чекам како ћеш поменути хладне Шведе. 100 посто тачно! Браво
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 06 Sep 2022 07:59    Post subject: Reply with quote

Можемо да помињемо Немачке трећелигаше, Италијанску серију Ц...свашта нешто, те Пољаке који као да су се родили у Лондону, а не у земљи где асоцијација на фудбал би ми била међу последњима кад поменеш ту земљу. Док опет нас бије глас да смо овакви онакви а оно...курчина! Клуб нам је испред гомиле тих, група да не причам...шта онда фали? Па фали оно између, навијачи, симпатизери, људи који се куну у свој клуб. То фали. У навијачком свету ми имамо више него добро име, у фудбалском смо имали, сад се полако то враћа...тачно се види шта недостаје. и најгора ствар је што не виде људи да их магарче разне интересне групе. Не може у 5 живота да се јави Звездаш који каже "управа напоље"....и онда ти образлаже неке будалаштине, нити може да "оправдање" за то што не идеш на навијачку трибину буде то што кад је "цео" народ се борио за чист ваздух, Делије су седеле нису чак ни паролу избациле. И дан данас ми смо били на неком рођендану...једноставно људи желе да верују и поред доказа 1 кроз 1 у оно што су усвојили као истину. То је већ велика борба да се то поправи...то је оно са чиме други народи и клубови немају проблема.
Исто сад бих могао да набројим трибине где се људима повраћа кад се уђе на њих од свега и свачега, па им пуне трибине пуни стадиони.
Време је најбољи показатељ, само биће тада касно када људи буду схватили шта гутају какве и чије приче. тад више овог севера неће бити у тој поставци у којој јесте.
Не знам како су тамо људи развили тај омотач око себе, своје групе и клуба...па буквално ништа не утиче на њих. Овде изгледа то из много разлога, барем за сада, није могуће. А живимо најбоље године за наш клуб у задњих 30 година. То је лудило да нас тако цепају и да се толико губимо у времену и простору.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 641
Location: Под Везувом

PostPosted: 06 Sep 2022 08:36    Post subject: Reply with quote

А и у другим земљама имаш пуно спољних фактора који утичу на навијаче, симпатизере од политике, медија, спинова, намештања итд. Али они то боље филтирају. Знају шта је приоритет.
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Брус Ли
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Jul 2022
Posts: 52

PostPosted: 06 Sep 2022 09:05    Post subject: Reply with quote

Овде је то одувек тако било. Једноставно људи се код нас јако лако трују медијским причама, интригама и причама којекаквих стручњака и јако лако упијају све то. Не треба подсећати на све оне приче око певања на рођендану и осталим глупостима где видиш да ти ненормалан број људи поверује у информацију коју претходно није ни проверило и као папагаји понављају једно те исто.
Зато на сваком ћошку имаш гомилу стручњака који се разумеју у све и који све знају најбоље, а када треба да помере дупе и ураде нешто нема их нигде. Једноставно је много лакше седети и мудровати него урадити нешто.
Исто тако је и код "наше" публике која неће на стадион због ху разлога, али када треба за неког атрактивног противника или дерби набавити карту ето их први да се гурају.
Једноставно, ко хоће доћи ће на стадион и видети реално стање на терену и схватити да су сви они натписи и бљувотине обична глупост.
Ко хоће схватиће кад-тад.
Ко неће, далеко му лепа кућа.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 06 Sep 2022 09:06    Post subject: Reply with quote

Овде је то микс неки, и преплиће се много ствари са којима ми нисмо раскрстили и вуку нам се репови. Овде се све гледа кроз то дал си изашао на улицу дал ниси, дал си за педере или ниси, како год окренеш, они незадовољни ти се накаче на грбачу. Маракана је место које није само спортско борилиште, некада ми је невероватно драго због тога а некада проклињем дан када нам је додељена та "титула". Баш због тога што се управо са стадиона губи основа-фудбал и навијање. И онда људи поситовећују наш клуб са Србијом малтене, и наравно да има довољно оних који кад се пробуде не знају дал да се умију или убију, и ето ти га проблем огроман. Или научити како да одјебемо те притиске који су неосновани благо речено(довољна је само прошла сезона не мора даље), или променити курс и ограничити се на деловање нашег стадиона на наша поља и оно што нас интересује. Мада, сад је већ касно јер су генерације и генерације људи из група стасале на томе да је Звезда-Србија. Али они то и показују где год могу и како год могу, док други само лече фрустрације преко клуба.
Гледам јуче шетам градом пуни кафићи аплаузи, уздаси...игра Србија са Финском кошарку! Идеш у курац, кад су Финци почели да играју кошарку. И наравно кидамо их 30 разлике. То људима треба, да их нешто задовољи, па макар то била и победа над неком Финском са све нашим дрим тимом.
Тако и са Звездом. Очекујемо да смо већ прошли Макаби и да смо добили дерби, то смо већ у главама утефтерили, али није било баш тако...и ето ти их потреси одмах. Хоће људи да су задовољни да их забављаш...ако то не можеш на ниову Србије...најебо си! Без обзира што можеш 100 разлога да им поставиш реалних да није смак света и да и даље играмо Европу и да смо први...и да се боримо за лигу шампиона...итд.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 06 Sep 2022 09:21    Post subject: Reply with quote

Code:
https://www.kurir.rs/sport/fudbal/4005053/zvezda-i-delije-zovu-navijace-na-monako/komentari

Code:
https://www.telegraf.rs/sport/fudbal/3551836-zvezda-pocela-i-prodaju-pojedinacnih-karata-za-ligu-evrope-na-monako-za-10-evra

Две различите ствари, дакле барјаци и продаја карата. Погледајте ви коментаре на те вести. Барјаци...које преплитање Гробара и ко зна кога све, цене карата никада ниже нису биле...пљувачина неће бити ни 20000...то је то о чему сам причао. Кад крене Звезди лоше било где и било кад, ето их одмах да искористе својих 5 минута. То је стварно лудило којим се озбиљно треба позабавити. А биће 35000-40000, а биће на хиљаде барјака...једино ако не победимо Монако, не знам шта ће стручњаци да кажу дал треба отерати и нову владу заједно са управом? Или ако некако успемо да изборимо добар резултат, дал ће опет да буде скуп барјак, који иначе не постоји вероватно земља у Европи испред чијег стадиона се продају клубски барјаци а да су мање од 8 евра!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 641
Location: Под Везувом

PostPosted: 06 Sep 2022 10:05    Post subject: Reply with quote

И где је годишње чланство у клубу 10 јебених еура.
ГОДИШЊЕ!
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
ЂорђеКНН
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Sep 2013
Posts: 271

PostPosted: 06 Sep 2022 12:34    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/GA8tMfGhGp8
Само 5 година касније групна фаза ЛЕ и јака и атрактивна група се дочекује у неком нерасположењу,напетости???
Не разумем шта се то променило толико,шта су људи очекивали,ништа ми није јасно...
Притом историјска сезона у којој шампион државе иде директно у ЛШ,највише захваљујући Звезди.

Још 2 дана до утакмице,до још једне велике утакмице,озбиљан противник,ајмо одавде да крене позитивна енергија.
Дизала се и падала ова екипа више пута и опет ће,сад треба бити навијач,"12. играч" и подићи тим.
Један позитиван резултат и брзо се враћамо на прави пут.
НЕКА ГРМИ НЕК' СЕ ТРЕСЕ МАРАКАНА!
Back to top
View user's profile Send private message
plum brandy
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Oct 2011
Posts: 131
Location: Рулетенбург

PostPosted: 06 Sep 2022 13:14    Post subject: Reply with quote

Две странице исписане нико реч о навијању

https://www.oaza.rs/sport/delije/index.php?page_id=306&lang_id=1&id=574

https://youtu.be/0-a-GnzkZFo
Back to top
View user's profile Send private message
Наголнагол71
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Jan 2022
Posts: 2

PostPosted: 07 Sep 2022 13:24    Post subject: / Reply with quote

Много бљувотина,те све је лоше,те Деки не ваља,те не доводе бекове,те краду нас...Павков,Катаи,Канга,Борјан ван ритма...
Такви коментари и стварање тог ружног притиска и терају људе. Деки Станковић, Милан Павков, Александар Катаи и остали, ало људи,то су све имена,то су људи који су изградили име због нас,због Црвене Звезде.. Звезда је коначно на свом месту,на свом европском месту. Не сећамо се како је кад не иде и кад дође 41240,тад никоме ништа није скупо,тад си жељан титуле,славља,песме и успеха. Сетите се мало и 2344 периода,кад смо само били ми и нико други,кад су покушавали са свих страна да нас униште... а ми сада причамо дал је 1000 динара много, и дал неко може да приушти или не може, момци на трибини који су млади и немају за живот па дођу са разних страна само да доживе то...
Искључите из себе "жељка пантића" и дођите на стадион да подржите свој клуб, своје другове,своју браћу,своју традицију и помозите играчима да јебу све редом!!! Нек' се Звездин противник усере од буке !!! Север је Звезда !!!
Back to top
View user's profile Send private message
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 230
Location: Београд

PostPosted: 07 Sep 2022 17:23    Post subject: Reply with quote

Ко уме нека окачи госн Звезданића са званичног инстаграм налога фудбалског клуба. Много добра најава! Време је да поново окренемо све на нашу страну! Идеалан тренутак за "сечу кнезова"!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 07 Sep 2022 19:22    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=78B9S8WBN04
Добра конференција. Сасвим добри одговори Пешића и тренера на сва питања новинара који мало је рећи сикћу.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop