DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Макаби ВАЖНО!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zokriogi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 May 2008
Posts: 520
Location: kosutnjak

PostPosted: 24 Aug 2022 18:06    Post subject: Reply with quote

Кажу да је јутро паметније од вечери...јебем ли га, ја сам још глупљи него синоћ. У ово време сам био на трибини и једва сам чекао да нам загрми трибина и да се усеремо говнарима са другог континента у живот. И загрме трибина, загрме цео стадион и усрасмо се говнарима са другог континента у живот и потоп. Само да је гурнуо лопту после одбрањеног пенала мбапеу у простор и одосмо ми на полувреме опуштено уз грмљавину која не би могла да се опише данима после текме. Сетите се смо тог хука, тог одушевљења у секунди и тог хладног туша после исто тако секунде након шута говнара из екипе са другог континента. Е сад, можете ли бар на тренутак да замислите атмосферу у свлачионици на полувремену. Јесте, они су професионалци али исто тако су пре свега људска бића. Исто тако смо и ми та људска бића и пре свега из тог разлога смо заказали у другом полувремену. Али, ништа то није страшно и ништа нас не спречава да то надокнадимо у текмама које нам предстоје а прва већ у суботу. Да се скупимо и загрмимо. Из душе и срца, онако цигански како само ми цигани знамо.
И наравно један је...
И, кад тешко јеееее...
_________________
Нек' песма ори се нек' грми стадион,
ти нећеш остати никад сама јер живот си мој!
Back to top
View user's profile Send private message
ЂорђеКНН
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Sep 2013
Posts: 271

PostPosted: 24 Aug 2022 19:52    Post subject: Reply with quote

Црвено бела Маракана-прелепо
Одличан двомеч,атрактиван фудбал,невероватна дешавања синоћ,сплет несрећних околности,грешака,свега и свачега и на крају смо испали. Тежак је тежак тај фудбалски бој!
Али кад сам видео синоћ Павкова испод трибине,па изјаве,сузе очај Декија,тугу Борјана...па како да им замерим било шта?
То су цигани,најјачи су најјачи!
Они ће нам вратити за љубав,као и увек до сада!
Идемо даље...
Звезда се воли сваког дана...
Back to top
View user's profile Send private message
Делије Север
Ветеран


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 1417

PostPosted: 24 Aug 2022 20:01    Post subject: Reply with quote

За Милошево и Вуково лечење скупљено је 589.810 динара, 125 евра, 4 долара и 10 км
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 24 Aug 2022 20:49    Post subject: Reply with quote

Много јака ствар је што су се јављали људи од Кинеза, из Декатлона, Уради сам...како траже белу или провидну кабаницу прво питање је јел идеш на утакмицу? А следеће је, нема више ни једна све су покуповали. Very Happy То су ствари које немају цену.
https://www.youtube.com/watch?v=l00B2gQjrm4
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Делије Запад
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Jul 2019
Posts: 11

PostPosted: 25 Aug 2022 04:16    Post subject: Reply with quote

једна од оних утакмица која ће се памтити целог живота. Јеби га, овај пут по испадању, као Динамо Кијев 2000. Али, сигурно ће се памтити. Кореографија, нестварно нешто, незамисливо. И волео би знати како су се осећали они што су се правили "паметни" и дошли у некој ружној дречавој боји, црној...Дал су били поносни на себе, ил су се осећали јадно кад су видели људе око себе, ка су видели цео стадион како прави историју која ће се памтити(?!). Одлична ствар исто је оно "заузмите свако свако своје позиције". Треба тако, нарочитно на овако битним утакмицама. И још једна ствар коју нисам могао да не приметим-на крају утакмице, док су људи напуштали стадион, видех доста деце како седе и плачу. Е то је Црвена Звезда!
Видимо се у суботу на Јавору!
Идемо даље!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 25 Aug 2022 07:25    Post subject: Reply with quote

Законн великих маса, увек имаш лудаке, комплекаше, дебиле...али на то не треба обраћати пажњу, то није ни 2% људи било. Буквално статистичке грешке. Осећао се сигурно поносан док је долазио јер је вероватно мислио да неће бити једини и да ће он да истера своје, шта год то било, али већ унутра мислим да чак ни њима ије било лагодно.
Иначе, овако се чува култ Маракане, хоће људи да испоштују јер знају да је то велика ствар за наш стадион за наш клуб...па тек на крају за навијачку групу. Много добро смо се показали и свака част на томе свима! Сад да покажемо још да можемо да станемо иза играча и да их дигнемо да наставе даљеи домаће и европске походе, и то би било то!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 25 Aug 2022 08:49    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=s_XKEuukSdw
НИКО ЗВЕЗДО НЕМА ТО ШТО ИМАШ ТИ!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ВојникСевера
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Apr 2018
Posts: 50

PostPosted: 25 Aug 2022 09:02    Post subject: Reply with quote

Као што је рекао Никола Јокић наш народ не воли кошарку већ воли да побеђује. Тако се може рећи и за ову ситуацију и људе којима су пуна уста гована и пљују по играчима и тренеру. То нису прави навијачи. Мени и даље није јасно како људи дају себи за право да мажу говнима поједине играче и тренера и сутра дођу и “бодре” клуб. То је одраз лицемерја. Што је најгоре са таквима не можеш ни да дискутујеш, а можда је и боље тако. Неко ће рећи не треба им придавати значају, али нажалост то је позамашан број људи од којих сва негативна енергија креће па се преноси на новинарска говна. Елем , атмосфера и слика стадиона са 50 000 душа у црвено белим мајицама која ће бити урезана сваком звездашу до краја живота није мала ствар. Слика која ће се препричавати будућим генерацијама је велики успех Севера и свака част свакоме ко је учествовао у организацији , заиста! Речи Љубе Тадића који су бар мени одзвањале у глави док сам се враћао са стадиона , су донекле успеле да угасе бес и тугу истовремено у мојој глави. Подршка играчима и тренеру до неба, идемо даље у победе нове!
Back to top
View user's profile Send private message
Farhazdinac
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Oct 2006
Posts: 125

PostPosted: 25 Aug 2022 10:00    Post subject: Reply with quote


Штета што су нас предухитрили, овако нешто смо ми требали да напишемо. Сваки крај и сваки град
Back to top
View user's profile Send private message
Дисциплина91
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Apr 2015
Posts: 33

PostPosted: 26 Aug 2022 08:32    Post subject: Reply with quote

Делије Запад wrote:
јвидех доста деце како седе и плачу. Е то је Црвена Звезда!
Видимо се у суботу на Јавору!
Идемо даље!


Проживјех исто 2006. против Милана. Сузе роне до паркинга. Улазим са старим у ауто, почињемо да пјевамо наше пјесме и навиру осјећања која само ми Цигани можемо да осјетимо.

Овај пута као стара коњина нисам плакао, нити сам доживио ово као трагедију, а још мање како ушљиви таблоиди пишу "трагичаре Борјана и Павкова". Ми смо на овој утакмици као трибина показали ниво вриједан сваког поштовања, а као тим исто тако. Истину за вољу, за овај ранг такмичења мора се бити Спартанац, али опет Богу хвала да смо ту гдје јесмо. Међу најбољима.

Као што Генералштаб рече, против Слацбурга смо једна догурали до краја и они као бољи и заслужнији за побједу изгубише од нас. Треба бити достојанствен и у побједи и у поразу; можда више у поразу.

Даће Бог да останемо јединствени и здрави, па како нам буде.

Поздрав из браћи из српског Добоја!
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 26 Aug 2022 10:21    Post subject: Reply with quote

Problemi sa kompom pa nemam cirilicu.

Ja se ne bih slozio sa Jokicem da Srbi ne vole kosarku. Verovatno on misli da vise volimo konjicki sport. A tek se ne bih slozio sa time da zvezdasi ne vole Zvezdu. Veci deo naseg naroda je jednostavno nekulturan, prost, neobrazovan i ne zna kako se klub voli, kao sto ne zna mnoge druge stvari. Ne znaju jednostavno da ako si izgubio i mnogi si tuzan ne bi trebalo svoj tugu i frustriranost nacinom na koji si ispao da iskaljujes na igracima. Ali da li je tako samo kod nas?

Italijani, koji su stvorili ultraski mentalitet su isti kao mi, i jos i gori. U Rimu ima 20 radija i 5 tv koji se bave samo time sta su igraci uradili i gleda im se sta su jeli, kad su zaspali, kad su izasli, koga su jebal i sta su pomislili kad su bili najgore raspolozeni i onda se o tome stvaraju razne teorije. Mancinija, koji ih je podigao iz najgoreg trenutka u istoriji njihovog fudbala na fenomenalan nacin uzimanjem evropskog prvenstva sa osrednjim igracima na pompezan nacin, su nakon neodlaska na svetsko poceli istog trenutka da pljuju kao najveceg debila. Samo nekoliko meseci posle! I to nakon neodlaska na svetsko posle nekoliko neresenih i jedne izgubljene utakmice na kojoj su svaku mogli ladno da dobiju sa 3 gola razlike, ali nisu imali srece.

Argentinci. Kod njih svasta moze da se vidi, ali su cesto i oni katastrofa. Bruhu Verona jos uvek pljuje i ne moze da vidi pola zemlje, zovu ga Englez zato sto je lose odigrao jednu utakmicu na svestkom protiv Engleske kad su ispali sa ubedljivo najjacim timom na svetu, tada. Neko je krenuo pricu da je namerno igrao lose jer je trebalo da produzi ugovor sa engleskim timom. Nebuloza koja nema veze s mozgom ali je ta prica ostala iako se on vratio u Estudijantes i odigrao jos 4 godine kada je mogao da uzima ogromne pare u Evropi.

Mediji i opsta nekuluturua su oni glavni uzrok takvih stvari. Mi smo takvi kakvi smo i ja se ne bih oko toga mnogo opterecivao. Jedno je ultras, navijac a drugo su ostali. Sve u svemo smo dosta dobri, kad se sve uzme. Fali 20000 na stadionu da bi sve bilo na svom mestu, ali ito mediji unistavaju nacinom na koji predstavljaju ligu.

Inace, poraz mnogo tezak, mnogo bolan. Propustili smo veliku sansu da napravimo iskorak na visii nivo, izgubili smo dosta para sa kojima smo mogli da napravimo jos bolji tim. Makabi, ovakav kakav je, a i bilo kakav da je, ne bi smeo da nas spreci da udjemo tamo gde treba da budemo uvek. Kad dva puta vodis na poluvremenu 2 1, vodis dva nula kuci, pa ispadnes od ovakve ekipe, znaci da nesto nije kako treba.

Delovalo je logicno i prirodno da cemo proci i nastaviti rast kluba i tima na nivo na kojem i treba da bude. Malo se zastalo ali cemo uspeti. Na upravi je da vidi sta i kako.

Deki se na ko je, i tu nema price. Igracima svaka cast. Pavkova bi trebalo posebno da pozdravimo na sledecoj tekmi.

https://www.youtube.com/watch?v=p6WJF1x6wMY&t=11s
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Aug 2022 23:15    Post subject: Reply with quote

Једно је када знају да ѕангризају и да пљују али суботом напуне стадион, а скроз друго ово наше овде...блато и говна у којима се стварају коментари. Нама сад треба да буде приоритет сутрашња утакмица ово је већ време које не може да се врати, али можемо много да научимо из овога.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop