DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ДЕРБИ ФИНАЛЕ ЧЕТВРТАК 18 ЧАСОВА
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rscz123
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Sep 2021
Posts: 8

PostPosted: 26 May 2022 22:42    Post subject: Reply with quote

Драган Стојковић Пикси је увијек био и увијек ће бити наш. Боље да гледамо зашто нпр. Весић има приступ стадиону и још иде на прославе титуле и освајања купа. Пикси увијек прије таквих и видјело се да су људи препознали да парола није на мјесту нити је била потребна .
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 26 May 2022 22:56    Post subject: Reply with quote

Не лупај.




























https://youtu.be/Dj3Mo0icKWo

https://youtu.be/wjCUa7sRE7E

https://youtu.be/KgpLYxHP-fg

https://youtu.be/AiAIKCe8BrY

https://youtu.be/VGR8N5PSEAU
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 26 May 2022 23:05    Post subject: Reply with quote

Rscz123 wrote:
Драган Стојковић Пикси је увијек био и увијек ће бити наш. Боље да гледамо зашто нпр. Весић има приступ стадиону и још иде на прославе титуле и освајања купа. Пикси увијек прије таквих и видјело се да су људи препознали да парола није на мјесту нити је била потребна .

Весић је нико и ништа, и то може да се реши како год, ово је мнго већи проблем. Много већи. На крају крајева, тај Весић је био крава која даје млеко па шутне кофу, али је то радио у условима у фк у који буквално нико не зна да су постојали. Само они који су ишли тада на утакмице знају како је изгледало све то. Увео је чланство, гласање за чланове скупштине, унапредио маркетинг...итд. глупо би било да га хвалим када има своје огромне мане. Али....то што је подивљала Звездашка маса одлучила да њега одстрани из клуба је подржана и од стране групе, али искључиво и само јер су сви били за то. Да си ставио људе овако 1 на 1 да причају, веруј ми да не би знали шта на крају да мисле. Али било је како је било. Сад се вратио на мала врата ту је мота се и то је то. Али он нити је легенда Звезде, нити је Звездина звезда...али је ушао у клуб када су многи пролазили поред њега и правили се луди. И то је и тада радио да се не зна да је ту.
Са друга стране, имамо човека који је урадио шта је урадио када је нестао преко ноћи, где су сви чиниоци власти били његови пријатељи. Само је нестао као и тим који је тада био актуелан, а нико никада није питао а где нестаде тај тим? Да ствар буде гора, како следећи долазе, ти у ствари препознајеш да је он био у ствари онај први са којим је кренуло све. То на све то додатно изазива револт код људи. То што новине увате па ставе на ударна места "срамота Делије испрозивале легенду", то значи да људи се образују, и уче се из новина и ништа више. Иначе, онај ко је стварно ознојио дупе последњих рецимо 25-30 година на северу, али ко на излету, или ја имам чланску карту седим на западу итд...него онако како треба да је проживео, зна врло добро како стоје ствари. Не постоји моменат који је "прави" за овакве ствари. Нисмо га ми бирали него управо он. Он је дошао на место где не прича ни са ким, немогуће је да тако једна велика легенда малтене не прича ни са ким а и са ким прича, то је онако више него званично!? Није то џабе тако.
Како за једно Дарка Панчева ен можеш реч ружну да чујеш? Чиста душа! Имамо ми мнооого великих имена, није он направио Звезду, он је пролазник један, који је могао да има статус легенде да није урадио шта је урадио. Све би се важило, и гол из корнера и неке несмотрене изјаве...нема ко их није имао. Али ово...нема говора о томе и немој да се ова тема претвара у то дал су пароле добре или нису...сваки следећи коментар биће брисан јер нам се ЈЕБЕ ЗА ЛЕГЕНДУ ЈАПАНА, ХОЋЕМО ДА СЛАВИМО ДУПЛУ КРУНУ! Коме се свиђа нека га води кући.
НИКАД НИЈЕ БИЛА ТВОЈА...човек је играо 4 године и то је то. Сем што је био добар фудбалер никакве емоције није имао. те приче да није хтео да шутира пенал у Барију, то су приче а малу децу. Замислите да је шутирао?
НИКАДА НИСИ БИО НАШ...једноставно, сем тих 4 године док је играо, све остало се отуђио, поништио све што је урадио до тад. На крају је почео и да бауља, да саветује децу да навијају за Раднички из Ниша(што ја немам ама баш никакав проблем са тим, да је рецимо неки легендардни фудбалер Радничког), почео да је прича да је ова сезона регуларна алудирајући на то да остале нису...да ставимо на последње место анимозитет које су Делије имале још док је био председник савеза када је био продужена рука власти која је хтела да гаси навијачки покрет...једноставно човек је толико тога урадио да те 4 године више ништа не значе.
ДЕЦЕНИЈСКОГ ПОТОПА ПОСЛЕ ТЕБЕ, ЕЋА СЕ СВАКИ ЗВЕЗДАШ...не знам дал има овде нешто нејасно? Човек је нестао неке 2007. а ми смо тек неке 2017. ушли у лигу европе. У тих 10 година...може роман да се напише, каква Тимина књига, била би мала да се опише стање у Звезди и око ње, око трибине итд. Усро нас је финансијски без икаквог објашњења, и од тада ми и данас не можемо да се опоравимо.
Ове ствари би требале да су јасне сваком човеку који долази а стадион мало чешће. Требало би да нисмо толико глупи.
Али, да се ова тема не би претворилау нешто што не треба....ЗВЕЗДА ЈЕ ШАМПИОН СВЕ ЈЕ ГОТОВО! А од севера не очекујте да било како другачије реагује у оваквим ситуацијама. Не бира их север него они који мисле да људи заборављају!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 26 May 2022 23:18    Post subject: Reply with quote

В. Зайцев wrote:
Не лупај.




























https://youtu.be/Dj3Mo0icKWo

https://youtu.be/wjCUa7sRE7E

https://youtu.be/KgpLYxHP-fg

https://youtu.be/AiAIKCe8BrY

https://youtu.be/VGR8N5PSEAU

Е, то је већ нешто.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 26 May 2022 23:24    Post subject: Reply with quote













У 4 дана!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
АЦАБ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Oct 2018
Posts: 431
Location: Стадион Рајко Митић

PostPosted: 27 May 2022 05:25    Post subject: Reply with quote

Одлично издање за крај фантастичне сезоне. Катаи магико, прозивка пацоја, реакција на примљен гол...Браво Звездо, браво Делије!
Back to top
View user's profile Send private message
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 27 May 2022 05:58    Post subject: Reply with quote

Rscz123 wrote:
Драган Стојковић Пикси је увијек био и увијек ће бити наш. Боље да гледамо зашто нпр. Весић има приступ стадиону и још иде на прославе титуле и освајања купа. Пикси увијек прије таквих и видјело се да су људи препознали да парола није на мјесту нити је била потребна .


Заслужио је много горе, а та Звездашка маса и већина се много пута показала да погрешно тумачи ствари за разлику од људи који су и јуче знали зашто певају то што певају. Шта треба онда Делије да ћуте да би Звездаши били задовољни?
Back to top
View user's profile Send private message
димитрије
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Dec 2021
Posts: 16

PostPosted: 27 May 2022 07:27    Post subject: Reply with quote

Људи су просто глупи и незаинтересовани. Незаинтересовани су за клуб и долазак на стадион, оне основне навијачке ствари, па не могу бити ни за за свакодневна дешавања у клубу и око клуба осим оних за које могу да сазнају у новинама, а то је по правилу само површина онога што се стварно догађа. Глупи, јер не умеју да укључе мозак него верују и томе што чују и што прочитају. Све њихове ставове и размишљања можеш наћи у новинама, телевизијским емисијама итд. Ја бих се искрено забринуо да размишљам исто као Данас, Телеграф и слични, али ваљда ствар избора. Треба прво кренути од тога, а ја бих и завршио на томе. Некоме ко повезује паролу и Терзића џабе је било шта објашњавати. Нити можеш да их учиниш паметним нити заинтересованим. А ствари не могу да буду једноставније.
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 27 May 2022 07:41    Post subject: Reply with quote

Свакако је релевантније мишљење некога ко је ту сваку утакмицу и 24/7 брине о клубу, него некога ко дође пар пута годишње, а неки још ни то, него пишу иза тастатуре ... Показало се често у прошлости да звездашка поводљива маса вуче погрешне потезе и гура клуб у амбис ... Хијерархија мора да постоји и да се зна ред и поредак ствари ! Русвај који је остао иза Пиксија је спасао навијачки феномен акције мобилизације, и тај чувени српски инат, иначе данас не би постојали ..
И на кошарци има примера - случај Ален Омић, звиждање Олимпијакосу итд ... Поводљиви, недовољно обавештени и површни људи много велику штету могу да нанесу, често и несвесно ..
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 27 May 2022 08:06    Post subject: Reply with quote

Јуче је неко чувао Звезду и трибину, данас неко други, сутра ће неко трећи...неко је захватио и два времена...и много је битно да се као трибина и група увек поставимо према свакоме како треба! Шта имају Делије и група од тога да некоме пишу неке пароле или да га ниподаштавају? Што би себи правили проблем да морају да доказују нешто? Зар не би било лепше да тог проблема нема и да се навија и ужива? На жалост, није бити група тако лако. Навели су људи примере неког Омића, очи да нам ископају када им се сервира да смо негативци, али зато кад убаци троју против нас онда је већ Турчин који се напиши курчине? Лука Митровић...ма списак би био предугачак да се докаже да Звездашка разуларена маса нема ни главу ни реп. Кад би они кројили нешто, ја дубоко верујем да би нам трибине биле горе него код комшија. Ту смо ми да примимо порцију на своја леђа, није проблем, ни први ни полседњи пут, само замислите се мало ви што би овде ударили неко слово пре него што кренете да пишете. Дал ви не видите нешто како треба? Ја сам одрастао и гледао селектора репрезентсције како игра у Звезди, имао сам таман година да могу да га запамтим, и ништа ми се не разлиује од других. Шта више...Просинечки је тај који је трчао сваки пут ка северу, и са контра стране терена, неки Панчев...ма много их је, да не залазимо сад у прошлост и да помињемо једног Дулета Савића, који читав живот из дана у дан доказује шта значи бити истинска легенда и Звездаш, пре свега човек! Да не причамо о једном скромном Владици Поповићу, човеку који је имао ту несрећу да буде поред Рајка Митића, па је као и многи остао у његовој сенци, а могао би да држи предавања о Звездаштву свим осталим легендама. Звездаштво је много комплексније од тога "био је страшан играч"...поготово кад те неко стави у Звездине звезде, то је одговорност на куб. Дотични господин је успео све своје лепе потезе, голове...да поношти оним што је радио иза тога. И то је тако, а ми сигурно нисмо срећни због тога, али неће сигурно нико да нас прави будалама. Свако има право да погреши, и да крене погрешним путем у неком делу свог живота, дешава се, али да континуинирано идеш и не покушаваш да поправиш било шта, него само идеш у горе и горе...то север неће никада прећутати.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
hazarder
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 09 Jan 2015
Posts: 13

PostPosted: 27 May 2022 08:28    Post subject: Reply with quote

Rscz123 wrote:
.. .


Ајде ти пријатељу прво региструј неки други надимак ако мислиш и даље да нам отвараш очи овде. Немаш никакво право да пишеш под именом или надимцима групе, ни ти ни било ко други!
Back to top
View user's profile Send private message
Делиријум
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Feb 2011
Posts: 53
Location: чарВра

PostPosted: 27 May 2022 08:29    Post subject: Reply with quote

Какав финиш сезоне! Ја се и даље нисам опасуљио од прославе титуле и онда се надовеже она лудница од јуче. Very Happy Ове две последње утакмице су смерница како трибине треба да нам изгледају следеће сезоне на свакој утакмици. Добро навијање током читавог меча, посебно после примљеног гола где смо их у секунди утишали и оставили их тако утишане до краја утакмице. Има нечега у том спонтаном “прокључавању” трибине, када из нас излети пуна снага, глас и моћ! Као и у томе када димна завеса прекрије терен па док навијаш ослушкујеш друге трибине и наслућујеш шта се дешава доле на трави, јер не видиш прст пред оком. Много је лепа ствар бити навијач, а посебно бити део наше трибине! Дупла круна је наша(!!!), и ово има да се слави најмање још 5 дана, а ево иде викенд… Cool
_________________
"Није вино пошто приђе бјеше, није свијет оно што мишљасте. Барјактaру дариват Европу-грехота је о том и мислити!"
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 27 May 2022 09:02    Post subject: Reply with quote

Та потреба за неком носталгијом је лепа, али врло често људи не знају да је култивишу на прави начин. Случај са селектором репрезентације би упоредио рецимо са причом о групи Зулу Вориорс са севера. Група је настала крајем 80 их, имамо чувени снимак са Максимира где њихови представници причају...легендарне ствари, ево ја први знам напамет шта је Сима причао на стази у Загребу, гледао сам то безброј пута на касети. Ипак...та група је трајала свега 4-5 година активно. Јесте рат почео, али неке групе су и пре њих основане и наставиле су још годинама иза да буду на северу, док се од њих можда 2 човека појављивала након распада групе. И онда дође неки документарац "Вајс" где причају људи из те групе,где ја који имам преко 40 година, не препознајем све људе. Причају занимљиве ствари, али када би сад трезвено гледали, данашњи север има млађе групе које су у просеку старе по 10 ак година, можда коју више. Ево само тај податак да се каже не мора више ништа. Глупо би било да причамо даље и упоређујемо, нећу, јер су то наши старији другари који су оставили неки траг на нашој трибини. Новинар неки који пљује по навијачима сада, у том документарцу се са сетом сећа како је то било неко здраво време, док овај иза њега прича где је закопао секиру не може да се сети.
Е тако је исто и са дотичним господином. Људи су жељни те носталгије неке, тог времена кога више нема. Ми да живимо од тога, а радимо много боље и захвревније ствари...нисмо баш толико очајни.
Исто тако можемо из ове поставе која је јуче узела дуплу круну да набројимо гомилу играча који су по 4 или 5 година у Звезди. Да не причамо колико их има преко 150 утакмица у дресу Звезде. Систем такмичења је другачији, неупоредива времена наши фудбалери данас имају у једној сезони Европских утакмица као они у то време за две некад и три...и нико никад не би ни имао ништа против да носталгичари имају свој филм и свет, све до тренутка док то не крене да се коси са здравим разумом. Онда ту, и ако ће да скоче сви браниоци у виду новинарског пера да нас пљују, мора да ради север.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
trooper
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Jun 2003
Posts: 74
Location: Belgrade

PostPosted: 27 May 2022 10:30    Post subject: Reply with quote

Кратак је пут у очима симпатизера од напушавања групе до Омићу Турчине... Тако је исто и кратак пут од уздизања неког у звезде до били сте у праву. И ако се може полемисати ко је највише пара задужио Звезду, оно што се не може полемисати је о његовим испадима након тога, тако да нека њега у репрезентацији, желим му сву срећу у Катару, нек нам донесе медаљу и нек је здраво од нас и наше Звезде. Што се Весића тиче, нису ствари за поређење уопште, за почетак тај несретник је сто пута већи Звездаш од њега и тренутно не смета никоме, а није ни у прошлости, док иза Пиксија остаје прича као и за многе друге, добар играч и много лош човек. И нећу да прихватим ни причу да је био врхунски играч, јер није оставио трага у Звезди нити европи ни близу као што су многи пре и после њега.
Back to top
View user's profile Send private message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 27 May 2022 11:40    Post subject: Reply with quote

trooper wrote:
Кратак је пут у очима симпатизера од напушавања групе до Омићу Турчине... Тако је исто и кратак пут од уздизања неког у звезде до били сте у праву. И ако се може полемисати ко је највише пара задужио Звезду, оно што се не може полемисати је о његовим испадима након тога, тако да нека њега у репрезентацији, желим му сву срећу у Катару, нек нам донесе медаљу и нек је здраво од нас и наше Звезде. Што се Весића тиче, нису ствари за поређење уопште, за почетак тај несретник је сто пута већи Звездаш од њега и тренутно не смета никоме, а није ни у прошлости, док иза Пиксија остаје прича као и за многе друге, добар играч и много лош човек. И нећу да прихватим ни причу да је био врхунски играч, јер није оставио трага у Звезди нити европи ни близу као што су многи пре и после њега.


Мени смета, пичка ли му материна смрдљива усташка!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop