DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Навијачка свест 2019
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Idemo delije
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 753
Location: 11050

PostPosted: 09 Sep 2022 22:43    Post subject: Reply with quote

Нисам ушао од јуче и у шоку сам шта све читам, шта се све исписа, коме ми јеботе дајемо значај? Жали Боже кликтања по тастатурама за шаку дебила која је вероватно први пут отворила уста у том 88.минуту да извижди једног Александра Катаиа, еееј Катаиу неко да звижди...зашто му нису звиждали против Тсц-а, тад је одиграо лошију утакмицу него синоћ?? Одговор је врло прост: ЗАТО ШТО НИСУ БИЛИ ПРИСУТНИ. Боли их баш курац да долазе да гледају "лошу" Звезду против тамо неког Тсца, али вратиће се они против Мађара и Турака и тада ће сигурно опет неко од њих пустити глас и изговорити ко зна шта све и немој да нас зачуди да маса са запада то оберучке прихвати, јер то је људи моји јебени запад, запад који жели тика така, запад који жели 3:0 дерби, 3:0 Монако, запад који очигледно није проживео Тбилиси, Стразбур, Рен, Киев, Либерец, Каирате и остала срања која смо ми преживљавали и преживели и знамо шта је успех, шта није и кад треба рећи да нешто не ваља...кажу фотељаши стручњаци готово, крај, кола одоше низбрдо...а где то? Каква је то низбрдица кад си први на табели, ЛШ ти је на дохват руке, играш ЛЕ, надиграо си тим од 343 милиона евра? Где има таква низбрдица, болесници заборавни? Лепша им је Звезда од пре 10 година него ова сада, кажу ова је вештачка, нема душу, пушите бре курац сви до једног!
Они би најсрећнији били да се за 7-8 дана са севера зачује управа напоље, играте ко пичке, манекени и остало и следећу утакмицу би их било 25000 на стадиону, да нам покажу како ето они су ту кад се "искаже незадовољство" кад се каже играчима оно што би они рекли...да могу, да их чује неко.
Посвети им и ја пажњу, ал морао сам да се запљунем на тему таквих појава којих је било и биће увек.
_________________
Донирај,помози!
ФОНДАЦИЈА ДЕЛИЈЕ
105-3206-14
Back to top
View user's profile Send private message
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 616
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 10 Sep 2022 07:46    Post subject: Reply with quote

Ма мислим брате да ти на првенство не би дошли и да се неко понуди да их донесе на рукама.Нису они ти обични навијачи,они су "посебни који долазе само кад су озбиљне текме".
Не знам,нисам један од оних што генерализује али морам да кажем-чудан смо ми народ-све око нас велики Срби,а кад смс треба да се пошаље окреће се глава..велики смо ми верници,то истетовирани крстови,Острози..а у цркву се оде за Божић и то у 15 поподне кад се отрезниш јер си се урољао за Бадње вече..велики смо ми звездаши,то се само о Цз прича,ту су привесци,ту су мајце,али на Мару..па оде се 3 пута годишње..тема за неке медицинске анализе дефинитивно.
Ипак морам да кажем да сам миран,јер мислим да је Север чврст као земља око тога,неће се са Севера зачути звиждук никоме осим ако то не заслужи баш,а знају то и играчи.И то им је битно сигуран сам.Ово са запада их погоди као људе вероватно,али у не верујем да ће их то пореметити нешто не знам како.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 10 Sep 2022 07:46    Post subject: Reply with quote

Ма ко би дошао? Ајде бар ти буди довољно прибран кад пишеш. Ко ће да дође не знам шта да урадимо? Јел знаш ти ко све има приступ интернету данас? Буквално али буквално сваки човек на планети који има телефон. И неки "Делија" из Орегона, и неки "Делија" бот, и неки "Делија" опозиционар, и неки Делија први...и хомосексуалци и жандари и новинари, Гробари...и да не набрајам сад све...ваљда ти је јасно колико је мало потребно да ми на себе навучемо гнев? Није то тек тако. Не би се нико појавио јер ти људи не постоје. Постоји оно звиждање и то је реалан проблем и трудићемо се да га решимо, као и да се коло води са места која нису северна трибина! Ово остало...заборави да би неко негде дошао то су само људи који се забављају лупају коментаре, интригантно је јер је Звезда, али то је као када би кување било толико популарно у Србији да од њега много шта зависи, па кад би ми који знамо јаје на око да испечемо ишли да коментаришемо тамо неке који се такмиче, са причом ја би то боље, отерајте овог није добро спремио шкампе на бузару...итд.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 10 Sep 2022 07:57    Post subject: Reply with quote

Замислите сад да ми кренемо "кампању" за око источне трибине! На Макабију је неко погодио линијског судију и сад смо на услову, први следећи испад затварају трибину. Ајде за навијачку од ње се "очекује" испад, али исток!? И сад треба да упремо прстом у исток и кажемо шта сте то урадили итд.? Никад се то неће десити, јер знамо то је фудбал, знамо то је страст. Да нам затворе трибину, у новинама не би имали 70% коментара колико их има када север рецимо буде кажњен због изношења неких људских ставова...и то је тако. Увек било и биће.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 10 Sep 2022 08:14    Post subject: Reply with quote

Сећам се пре доста година када сам био на Интеру из Запрешића са запада је погођен њихов тренер, па је Маракана закључана била за Базел у групи, а то се испоставило касније као одлучујући меч за пласман у пролећну фазу, где смо поражени на празном стадиону. Не само да није било кампање него није ни поменуто то било са Севера никада
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 10 Sep 2022 08:45    Post subject: Reply with quote

Сви праве глупости, поготову појединац у толикој маси људи, али да толики број људи зазвижди кад не треба...то нешто није како треба. То нам је много већи проблем од затварања стадиона дал због истока, запада или севера...тотално небитно. Ми елементарне ствари не знамо као маса, то је проблем, и уместо да саслушају шта има да се каже, они ваде ломљење кола играчима који су били све само не то у том тренутку. Били су и пијуни управе и сплеткароши и говна, само уграчи нису били. Ја сам радостан када ме неко аргументом убеди у супротно и променим своје мишљење, и од сутра без проблема заступам став који прекључе нисам имао, јер сам спознао да је исправан. Док ово терање беса је све само не добронамерно. Стани мало, удахни, изброј до 10, видећеш боље ствари.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 10 Sep 2022 19:05    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Saki1389
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Feb 2021
Posts: 43
Location: Север

PostPosted: 16 Sep 2022 07:58    Post subject: Reply with quote


_________________
http://www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 24 Sep 2022 21:00    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=xXOZPfyu3U4
https://www.youtube.com/watch?v=uQuNcVI-y9o
Надам се да ће неке будуће генерације схватити чега су део или чега треба да постану део. Пут је утабан, толико да не знам дал може више од овога...будите захвални што сте одрасли или ћете одрасти на трибини као што је СЕВЕР!!! Идите путем који је утабан, будите храбри, исправни, будите ултраси који померају границе навијања које други ни не знају да постоје! Могао би на десетине снимака да окачим али ова два су ми некако...тотално различита а дају једну непремостиву целину за навијачки свет!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DelijaUzice
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 May 2011
Posts: 40

PostPosted: 28 Sep 2022 22:59    Post subject: Reply with quote

Потрудићу се да будем кратак, глобално сви нешто кукају на управу, као праве нас будалама, доводе овога и онога, Мркела одлази итд. Ок, могу се наћи мане свима и свакако да увек може боље у каквој год били сутацији, али људи златна рибица има дуже памћење од просечне Звездашке публике код нас. Па погледајте клипове на теми Дух Звездаштва, где смо били пре те 2015? Јел се сећа неко?
А где смо сад? Ко је заслужан за то, хоће ли неко можда рећи, па јеботе да нису можда управо ови људи који сада воде клуб? Неко ће рећи, не, тренери и играчи су заслужни, наравно да јесу, Милоје је био генијалан тренер, о Декију је сувишно и трошити речи и далеко од тога да умањујем љихов значај, али ко је преговарао са тим тренерима да дођу у Звезду, ко је доводио све наше кључне играче? Било је помашаја наравно, али где их то нема? Ми имамо играче, јако добре играче, који по 5 и више година носе дрес нашег клуба, ко је заслужан за то? Па погледајте само Маракану и целу инфраструктуру, колико је напредовала у задњих 5 година, упоредите маркетинг клуба сад и 2015. Види се очигледан помак на буквално свим нивоима, осим на једном додуше, броју сезонских карата и ја немам смислен и рационалан одговор зашто је то тако, једноставно не разумем.
Видим кажу људи да се ове сезоне догодио неуспех? Прво још није, далеко од тога, друго, чак и да јесте, па шта? Неко после 5 перфектних година као нема права на грешку?
Далеко било, чак и да не освојимо један једини бод у лиги европе, што искрено не верујем да ће се десити, ови играчи са новим тренером и сама управа ваљда имају толико кредита да и то претрпимо. Па ми се боримо ове године за директан пласман у Лигу Шампиона, што је 95% заслуга нашег клуба на основу постигнутих резултата у последњих 5 година. Дакле наша лига је ове године приоритет свих приоритета, ако неко случајно није свестан ове чињенице. Да се комерцијално изразим, нама свака утакмица у нашој лиги ове године потенцијално вреди, па скоро један милион. Сад можда Звездашка публика није свесна ове чињенице, али остли клубови у нашој лиги итекако јесу и бориће се за сваки бод јер је прилично велики новац у игри ове сезоне.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 29 Sep 2022 07:19    Post subject: Reply with quote

Довољно је само рећи "скупе карте" и не треба више. Или из исте сезоне 3 за 3 кад је човек несрећно опалио пречку са пенала на Караискакију, и довољно је да видиш у ком смо курцу тада били и колико су нас возали како се коме хтело. Ја разумем да попиздиш на Звезда-Напредак у 70 ом минуту где нема гола а ни назнаке да ће га бити, и да навијањем то искажеш тако што ћеш још јаче запети да осете доле, али да на првој утакмици у групи Лиге Шампиона где си узео 3 бода главна тема буду скупе карте...то је већ лудило. Да се данима пред утакмицу само о томе причало...лудило!!! Да ти пишу људи да је неки Томане намерно гађао пречку и да је то 3 за 3...то су лудачке ствари. Као да живимо у некој пећини као да смо неко племе такви су нам резони буквално.
Ово нису ствари за навијачку свест него несвест.
А овога има на тоне и то баш у овим годинама када би бар требало да се највише радујемо. Сваке године се призива пропаст оне следеће, срећом па нема више где то да се чита и да се људи стресирају, али то је изгледа људима фетиш...живимо за то а не за успехе и победе. Невероватно просто да ти је неко рекао играћемо што Лигу Шампиона што Европе где ћемо ући у осмину финала....пре 10 година, реко би му да је луд. Али 100% би то био одговор.
https://www.youtube.com/watch?v=HaaryoyxV1Y
Ево рецимо после ове утакмице...
Свашта се подмукло увукло у навијаче Звезде и они то неће никада признати, али време је толико урадило своје, да су буквално бар 3 пута имали времена да схвате да су испали будале и овце за шишање...време је да се полако враћају на стадион, или да млађи читају добро шта се дешава и каква је права ситуација.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 04 Oct 2022 18:18    Post subject: Reply with quote

Фасцинантно је то да се то подмукло нешто увукло у звездаштво после историјских успеха у наша два водећа клуба спортског друштва (фудбал и кошарка) ... Колико само трофеја минуле деценије у ова два колектива, колико европских утакмица, и великих победа .. Упало се у ђавољу замку гордости, а то ко је при вери зна да је највећи смртни грех ... Завладала је општа хистерија и бахатост, изгубило се смирење и скромност, ништа се више не цени некако ... То мора да престане !
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 14 Nov 2022 07:56    Post subject: Reply with quote









Ово већ никако није случајност! Свуда сем у Крагујевцу, пуни сектори од прве до последње столице! Кренули смо да се дижемо, сада ово пребацити на Маракану!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Крејзи Норт
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Oct 2012
Posts: 51

PostPosted: 06 Dec 2022 19:16    Post subject: Reply with quote

Сећа се неко сигурно периода када је ово коментарисано овде на нашем форуму и да је било постављено реторичко питање да ли је наша навијачка сцена зрела за овако нешто, пре свега и ми сами.

Ето, 9 година касније смо ми у сличној ситуацији и ја сада верујем да је наша група спремна да одради овако нешто, али је жалосно што прекопута годинама већ немаш са киме да причаш о било чему.

https://youtu.be/JH_J0H4_RgQ
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 08 Dec 2022 21:08    Post subject: Reply with quote

Шта је ово је се ви договарате негде да пишете ове небулозе или је могуће да се оволико мрачења створи у истом тренутку? Постављаш усташе...људи се виде једном у пар месеци и то можда...исто тако се и дохвате међусобно у тим временским раздобљима, па чак и тако имају јако танку линију која је пред пуцањем и све ово што си поставио вероватно данас може у канту за ђубре. Лако је њима кад су на 500 км једни од других, овде су многе озбиљније ствари рађене заједнички, па опет не могу неке ствари тек тако да се промене у граду где има 2-3 навијачке групе и се оно што их прати около. У задњих 5-6 година и да не причам, не знам само из ог си филма испао са овима, и шта је поента твог писања? Да нападаш ФСС јер смо лоше прошли на првенству, или мислиш на навијачко заједништво? И једно и друго ако мало пратиш навијање, требао би мало више да знаш од тога што пишеш. Нису ови парметар за ништа нити ће икада бити јер на позиције нису исте! Дај нама један град и за нијансу нормалнију држву, да немамо 5 генрација одрасли под ратовима и поле ратова. Немој да се они више стављају као било какав параметар за нешто добро и да се пореде са нама. Два света, у коме они појма немају шта све може да постоји а да нити си хтео нити тражио нешто. Лепо је бити навијач, ал буди у Београду то!
Лепо је то стоје једни до других, ваде језик једни другима кад неко падне...само дођеш у Београд и пробаш да будеш навијач...заборавио би на стадион после 15 дана....и то не зато што ти бираш него зато што не можеш да бираш а желиш да будеш навијач.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Next

View previous topic :: View next topic
Page 38 of 39

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop