DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Навијачка свест 2019
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38, 39  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jezic1989
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Oct 2017
Posts: 115

PostPosted: 06 Sep 2022 22:22    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Darko ZF wrote:
И ми сада у Звезди имамо доста играча са 5 и више година проведених у клубу, и који су нам донели толико радости... Али се то заборавља од стране шире звездашке популације очигледно

Очигледно то мора тако да буде дуже време да се и последњи угаси који има нешто да каже. А то је много тешко. Ево, сад чекају Монако стрпљиво, крчкају, не дај Боже неки фијаско...буквално Шиптари ушли на север Косова! Ето тако ће изгледати. А нико се неће окренути и размислити како је овај тим изгледао после Пјуника...као да смо гледали Стојановића, Радиновића, Маровића, Белодедића...а данас месец дана иза...а сами смо направили хистерију и у многоме "помогли" Декију, који је хтео то неко да призна или не, био ослонац екипе, да повуче потез који је повукао. Е сад, ако тада нисмо имали памети, ред је да бар трећи пут не наседамо ко овце најгоре на коске које нам бацају!


Далеко од тога да су Станковића само друштвене мреже отерале, пре ће бити да је он поставио ултиматум управи који није испуњен, додуше да је тренер имао подршку какву је заслужио они то не би ни смели да ураде.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 07 Sep 2022 07:57    Post subject: Reply with quote

Jezic1989 wrote:
Генералштаб wrote:
Darko ZF wrote:
И ми сада у Звезди имамо доста играча са 5 и више година проведених у клубу, и који су нам донели толико радости... Али се то заборавља од стране шире звездашке популације очигледно

Очигледно то мора тако да буде дуже време да се и последњи угаси који има нешто да каже. А то је много тешко. Ево, сад чекају Монако стрпљиво, крчкају, не дај Боже неки фијаско...буквално Шиптари ушли на север Косова! Ето тако ће изгледати. А нико се неће окренути и размислити како је овај тим изгледао после Пјуника...као да смо гледали Стојановића, Радиновића, Маровића, Белодедића...а данас месец дана иза...а сами смо направили хистерију и у многоме "помогли" Декију, који је хтео то неко да призна или не, био ослонац екипе, да повуче потез који је повукао. Е сад, ако тада нисмо имали памети, ред је да бар трећи пут не наседамо ко овце најгоре на коске које нам бацају!


Далеко од тога да су Станковића само друштвене мреже отерале, пре ће бити да је он поставио ултиматум управи који није испуњен, додуше да је тренер имао подршку какву је заслужио они то не би ни смели да ураде.

Ај ти нама реци, пошто ми не знамо ништа, какав је то ултиматум поставио он управи а није испуњен? Ти друже дођеш овде у тренуцима када се "брод љуља" и испишеш такве будалаштине, да не могу уопште профил тебе да замислим. Изгледа да си млађи неки, типма игрица менаџер и то...трују те Пантићи, ови за свеж ваздух, ове новокомпоноване Српске струје...поводљив си у најмању руку да тако кажем. Дај да чујемо шта је то што је Станковић тражио а није му испуњено. Имај на уму док пишеш, да овде можда има у људи који су уживо чули и Декија и управу. Па сад ти изволи напишти твоју верзију и не би било лоше да кажеш где си је покупио.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 07 Sep 2022 09:39    Post subject: Reply with quote

Idemo delije wrote:
Кад смо се већ дотакли браће, ствар која мени никад неће бити јасна у фудбалском свету, па бих волео и овде да чујем мишљење људи, таман је и тема навијачка свест. Ови сулуди дочеци фудбалера, турци болесници јуре по аеродромима за сваким именом, Дибала дође у Рому 50000 људи у граду га дочекује.. и најновији пример браћа два дана пре Марсела 12-13 хиљ на Караискакију, a онда дође понедељак 18,19, 20 часова и 27000 људи дочекује бразилца, светска класа, играчина, легенда Реал Мадрида све то стоји, али нису ни Дибала ни Марсело дошли у те клубове из љубави према њима, него су дошли због милиона и онда испада да им је пречи он од утакмице клуба два дана раније... Па Меси да дође сутра не би ми напамет пало да се макнем из куће да га чекам по стадиону или још горе аеродрому. Могу отићи на први тренинг Дејана Станковића, Синише да дође сутра или да се врати неки играч који је оставио траг у Звезди, али ово што раде широм света ми је будалаштина


Култ самог фудбалера. Жабари то имају одвајкада. Ромини су рецимо осетили да Дибала може да донесе неку енергију па су тако поступили.
Жабари мало претерују у томе па тако рецимо имаш пример да Јувентини већ стављају Влаховића рецимо на двомотку.
Али могу да кажем да и поред њиховог непревазиђеног ултра покрета, они много више прате сам фудбал и дешавања, па отуда такве ситуације.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 07 Sep 2022 09:41    Post subject: Reply with quote

А опет дешава се да људи долазе на текма, а не знају три играча нити их то претерано занима, што је тек ван сваке памети.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 07 Sep 2022 13:44    Post subject: Reply with quote

Фабрицио wrote:
Idemo delije wrote:
Кад смо се већ дотакли браће, ствар која мени никад неће бити јасна у фудбалском свету, па бих волео и овде да чујем мишљење људи, таман је и тема навијачка свест. Ови сулуди дочеци фудбалера, турци болесници јуре по аеродромима за сваким именом, Дибала дође у Рому 50000 људи у граду га дочекује.. и најновији пример браћа два дана пре Марсела 12-13 хиљ на Караискакију, a онда дође понедељак 18,19, 20 часова и 27000 људи дочекује бразилца, светска класа, играчина, легенда Реал Мадрида све то стоји, али нису ни Дибала ни Марсело дошли у те клубове из љубави према њима, него су дошли због милиона и онда испада да им је пречи он од утакмице клуба два дана раније... Па Меси да дође сутра не би ми напамет пало да се макнем из куће да га чекам по стадиону или још горе аеродрому. Могу отићи на први тренинг Дејана Станковића, Синише да дође сутра или да се врати неки играч који је оставио траг у Звезди, али ово што раде широм света ми је будалаштина


Култ самог фудбалера. Жабари то имају одвајкада. Ромини су рецимо осетили да Дибала може да донесе неку енергију па су тако поступили.
Жабари мало претерују у томе па тако рецимо имаш пример да Јувентини већ стављају Влаховића рецимо на двомотку.
Али могу да кажем да и поред њиховог непревазиђеног ултра покрета, они много више прате сам фудбал и дешавања, па отуда такве ситуације.


Слажем се да је глупо дочекивати некога ко реално не зна ни где је дошао. Мени је искрено криво што Звезда није организовала тако нешто кад је рецимо дошао Нинковић. Тај човек је заслужио да га дочека барем пун запад… Мада, колико нас долази на утакмицу можда и боље што нису.
Back to top
View user's profile Send private message
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 230
Location: Београд

PostPosted: 07 Sep 2022 16:14    Post subject: Reply with quote

Сад кад премотам филм на ту сезону са Нинковићем и који смо пакао преживљавали, било нам је "бити или не бити" да не дозволимо југословенима да нас престигну...можда је и боље што му нисми набили већи притисак од оног који је самим доласком добио.
Генерално као народ мислим да нисмо идолопоклоници, осим можда кад је Здравко Чолић у питању(потпуно оправдано Cool ) и после титоизма мислим да смо почели међ србљем да се скидамо са тога. Тако и ови жонглери и поред свих недостатака мислим да треба добро да огуле дупе и колена да би их сбеопште прихватачи као већ чувене "легенде"...А и легенде се некад сами или уз нашу помоћ компромитују и крпз блато провлаче...Србија брате!
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 07 Sep 2022 17:52    Post subject: Reply with quote

Партизан је пре 5 година организовао промоцију Суме пред навијачима ... Блам ме је да поставим видео на шта је то личило Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message
Дебели
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Jul 2011
Posts: 250

PostPosted: 08 Sep 2022 08:50    Post subject: Reply with quote

Дај стадион капацитета 15000 па ће те да видите да постоји код људи навијачка свест.
Нема нама помоћи сем да зајаше СПС на власт, па да се пева опет буђав лебац. Много серу звездаши,или су много наивни јебем ли га. За ову хистерију кукњаву, по мени је кривац искљуциво Терзић, јер нема дана да није јео говна како смо мајбољи, најјачи, идемо сигурно у Лигу шампиона итд. И десило се шта се десило. Одмах галама по порталима итд. Цекај,па јел ви због Терзића идете на Звезду? Човек има резултате, да ли је за робију,немам појма, не водим му ја књиге, али мислите да су Перез, Лапорта, Ањели, силни арапи чисти и препостени?? Има гресака, сви видимо,али брате мили,па јел се не долази на стадион сто после 60ог мин трче као тетке? То је разлог? Као да је 10 год од 2007 до 2017 избрисано из мозгова људи,и сад смо као незадовољни јер замисли тим је у кризи и нисмо усли у ЛШ.
И да до јаја што смо играли нерешено са ТСЦ, да је више таквих утакмица, и да је више овог лозења као у Пазару и по другим местима.
Back to top
View user's profile Send private message
skorpion
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Jul 2021
Posts: 74

PostPosted: 08 Sep 2022 13:55    Post subject: Reply with quote

Дебели wrote:
Дај стадион капацитета 15000 па ће те да видите да постоји код људи навијачка свест.
Нема нама помоћи сем да зајаше СПС на власт, па да се пева опет буђав лебац. Много серу звездаши,или су много наивни јебем ли га. За ову хистерију кукњаву, по мени је кривац искљуциво Терзић, јер нема дана да није јео говна како смо мајбољи, најјачи, идемо сигурно у Лигу шампиона итд. И десило се шта се десило. Одмах галама по порталима итд. Цекај,па јел ви због Терзића идете на Звезду? Човек има резултате, да ли је за робију,немам појма, не водим му ја књиге, али мислите да су Перез, Лапорта, Ањели, силни арапи чисти и препостени?? Има гресака, сви видимо,али брате мили,па јел се не долази на стадион сто после 60ог мин трче као тетке? То је разлог? Као да је 10 год од 2007 до 2017 избрисано из мозгова људи,и сад смо као незадовољни јер замисли тим је у кризи и нисмо усли у ЛШ.
И да до јаја што смо играли нерешено са ТСЦ, да је више таквих утакмица, и да је више овог лозења као у Пазару и по другим местима.


Када већ спомену њега, да и ја кажем како то иде, како то видим.

Свесни смо да, не само као навијачи већ и као народ имамо кратко сећање, врло кратко, тако да већина ових који пљују и највише галаме не знају највероватније да наброје већину играча који су играли само сезону пре 2017. Да не причамо о публици која је кренула да прати Звезду од како игра Европу. Да ли стварно неко мисли да се већина сећа ко је играо у Звезди пре 10 и више година? Па да се сећају сада би ћутали тамо где галаме и пружили подршку клубу какву заслужује. Прво то да се каже.

Друго. Сматрам да је Терзић заслужан мало за овакву атмосферу својим ранијим испадима, изјавама, потезима и слично и шта се онда дешава, ови крену да галаме по коменатрима мало, дођу новинари ископају неколико коментара, објаве чланак како су "делије бесне", пљују Терзића и све редом, а уствари су ископали десет ретардираних коментара негде или су нашли видео како два три иммбцила њега пљују пред утакмицу, то се лепо пласира у новине и на разне портале, и онда као што Генералштаб каже, маса полуписмена и лако манипулисати њом то упије, шири се та болест даље, ствара се тензија. Па таман кад се колико толико смири све то, лешинари и говнари познатији као новинари, опет ископају нека срања, пласирају то јавности као да брод тоне, а уствари је наишао благи талас, народ опет крене да пљује, сере, галами, ствара непотребну тензију, лошу атмосферу и најгоре од свега не дођу на стадион, не дају ветар у леђа момцима због као неког човека који нам води клуб како они мисле да не треба. И тако опет у круг. Све вуче једно друго.

То је један зачаран круг из ког се свако од нас треба исчупати. Неки нисмо упали у тај вир смећа, затупљивања и болести, али зато многи јесу и тај вир их све више и више гута и вуче на дно. Зато и не можемо спасити многе из тог вира јер су прогутани и тешко може ишта ту да се учини, спасити кога можеш, отворити им очи, али фокусирати се на то да наша будућност, наша крила, наша деца не упадну у тај исти вир, е онда смо у великом проблему. А видимо све да како је дошло ово ново време, модерно, време испирања мозга, све је мање заинтересованих за навијање и тај начин живота, прави навијачки, све мање људи зна шта је то УЛТРАС. Зато ова идеја да се све крене од нуле, дресови, барјаци, шалови... мора дати резултата у будућим годинама. Сумњам да ће се неки велики напредак што се тиче бројности видети на лигашким утакмицама у наредних годину или две. Мислим да ћемо се још увек мучити и да ће нас долазити између 5 000 и 15 000, али ова идеја Ултра Звездашки ако се буде гурала не само ову сезону, већ и у будућности, мораће дати резултате видљиве и боље кроз неколико година, кроз 3-4-5 можда.
Не можемо другачије.

Људи живе у некаквим бајкама па желе неког безгрешног бизнисмена да ти води клуб. Будни су, а сањају. Све би отерали, све би на стрељање одвели, а не разумеју да су они ти који својим галамама и терањем мало мало неког, само терају свој клуб у проблеме. Кукају о дуговима, а први неће да дођу да гледају утакмицу, они који дођу неће купе карту, некима много дати 400 динара па дају 300 оду на север и седну са стране.... много смо ми као народ отишли у курац. Ко воли Терзу? Терзића не волим ни ја, али довољно ми је да видим резултате од 2017. до данас, оборене рекорде, добијене противнике, све веселе тренутке, али и оне тужне када се бориш за ЛШ, а испаднеш и идеш у ЛЕ, па ја не знам како да ми то буде неуспех? Штета јесте што не отиђосмо у ЛШ, али ееееј идемо у ЛЕ, сети се одма Краснодара и тог славља! Као да смо освојили то такмичење а не ушли у њега! А следеће сезоне директно у ЛШ идемо. И после свих ових резултата ја да терам неког, да га пљујем и оно најјаче од свега не долазим на утакмицу? Па то може само ко нема грам здравог мозга.

Зато, баш због такве безобразне масе, због људи које не можеш променити и никад неће схватити неке ствари, због таквих сам против мољакања и прављења некаквих специјалних молби и позивница да дођу. Мислим да треба рећи ако нешто има да се каже, да ли "звездашима", новинарима или неком трећем. Да се само не ћути. Наравно не може се свима понаособ рећи, писали смо о томе и раније овде, али верујем да опет има шта да се каже. Група ће сигурно урадити оно што сматра да је најбоље и та одлука ће се поштовати, јер као и свих ових година уназад, пре или касније, показаће се да је била у праву.
Back to top
View user's profile Send private message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 641
Location: Под Везувом

PostPosted: 08 Sep 2022 14:17    Post subject: Reply with quote

Сви играчи пролазе и тренери и чланови управе!!!
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 08 Sep 2022 22:47    Post subject: Reply with quote

lucky luciano wrote:
Сви играчи пролазе и тренери и чланови управе!!!

Тако је, али они успешнији остају дуже као што је то ова управа. И не треба се триповати да можемо да променимо на боље нешто, да не набрајам сад успехе па и промашаје ове управе, опет би изашли на то да ипак добро раде, а резултати...шта ту има да се прича.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Приштина
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 Apr 2012
Posts: 4

PostPosted: 09 Sep 2022 08:30    Post subject: Reply with quote

Људи са запада и остали навијачи који не долазе на стадион или долазе повремено размишљају искључиво фудбалски. Као неком ко Звезду гледа сваку утакмицу са запада разумем њихове аргументе и сматрам да се ово није десило преко ноћи већ да се незадовољство неким потезима управе и стручног штаба накупља већ неколико година.

Наравно не слажем се са звиждањем играчима али прозивке управи су потпуно на месту. Сви који су 30+ година и имају неки стални посао знају да се на послу не живи од старе славе већ мораш да се доказујеш изнова и одржаваш неки квалитет рада. Управа, стручни штаб, играчи и сви они који живе од нашег клуба се доказују из сезоне у сезону и од њих се очекује да овај клуб напредују и направи искорак ако је то могуће. Напредовање није када играју играчи који очигледно немају квалитет за наш клуб и који стално праве фудбалску ”штету” овом клубу док неки други играчи не добијају ни шансу. Није добро да се гомилају играчи на позицијама где имамо квалитет и да се за њих плаћају велики износи а да притом уопште не играју (Мотика) док на осталим критичним позицијама (бекови, задњи везни) нису у стању да доведу озбиљно појачање неколико прелазних рокова. Каква је то струка онда? Да ли ми као навијачи треба стално да се осврћемо и тешимо да је некада било много горе или да желимо да наш клуб напредују и коначно се врати тамо где му је место а то је бар неки ниво Бенфике? Три пута заредом испадамо од слабијег противнка у квалификацијама за ЛШ за шта није крива спортска срећа већ је то директни резултат раде тренутне управе.

Звиждање неће отерати Терзића нити он треба да иде јер неверујем да постоји неко бољи да га замени али притисак и незадовољство када као управа имају огромних промашаја на многим пољима је нешто што природно долази. И битно је да то осете како би знали да мора да раде боље од овог.
Back to top
View user's profile Send private message
димитрије
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Dec 2021
Posts: 16

PostPosted: 09 Sep 2022 08:59    Post subject: Reply with quote

Када људи са запада и људи који не долазе на стадион схвате да немају појма о фудбалу, да немају појма о томе како функционише клуб свима ће бити боље.
Back to top
View user's profile Send private message
skorpion
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Jul 2021
Posts: 74

PostPosted: 09 Sep 2022 09:27    Post subject: Reply with quote

Не могу рећи да нека незадовољства и ставове не могу разумети, разумем, али разумем људе који прате фудбал а поготово свој клуб редовно, и посећују га редовно. А оне који стадиона виде годишње толико пута да можеш на прсте једне руке избројати, не да не разумем, него ме апсолутно не занимају. Ево прошло је 5-6 година како европу играмо, сад им је изговор лош рад управе, не доводе играче и слично. Због чега онда нису 2017/18 пунили стадион када смо с онаком екипом ушли у Европу? Стадион је тада можда чак био и празнији него сада. То апсолутно не пије воду, незадовољни радом. Апсолутно је НЕДОПУСТИВО оно што су синоћ урадили, пре свега ЗВИЖДАЊЕ својим играчима, зати они покрећу скандирање против управе. Еј! Ко сте ви људи? Први пут вас видим! Улазили бесплатно? По мени је то тек грешка велика и пропуст. Одакле неком идеја за тако нешто... Људи из управе имају своје минусе, али на овакав начин да се то решава у оваком тренутку, па то само дегенерицима на памет може пасти. Спрдњу праве од трибине оним својим глупим поступцима. Ено имамо жив пример само неколико стотина метара од нас како изгледа тужна трибина, трибина за спрдњу и жаљење. А нашу СИГУРНО таквом неће направити.
Ова се тема зове Навијачка свест, оно синоћ је чист пример био контра навијачке свести! Звиждати својим играчима и то каквим! Још један показатељ да људи немају свести а овакви какви су синоћ били је никад неће ни имати!
Back to top
View user's profile Send private message
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 616
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 09 Sep 2022 09:44    Post subject: Reply with quote

Мора неко филтрирање међу нашом публиком да се направи.
Нека дају бесплатне карте али за кавез.Па да видимо да ли ће се чути нешто што не треба.
Имам неки утисак да се покушава пумпање броја људи.Нема потребе за тиме,само се навлаче дебили.Ајд кењам,али би чак и Север требало некако поделити.У централне секторе само сезонци могу да уђу и ћао.Бар би знали и колико нас је,бар би та два сектора стајали како треба,звучали како треба..здрава база,колика год да је
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38, 39  Next

View previous topic :: View next topic
Page 36 of 39

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop