DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Навијачка свест 2019
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 37, 38, 39  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 21 Feb 2022 15:57    Post subject: Reply with quote

Па то наши "стручњаци" и "ултраси" сви попасли памет овог света, смета им длака у јајету па неће да певају. Послушај са којом су они песмом ово одрадили, какав је то одабир? Скупљени са конца и конопца преко пута, да север остане ето тако "исцрпљен" када треба у ствари да се слави? Мени је ово небулозна прича тотално. Шта је поента навијања? Па ајде он да да кажемо и у КК и у ФК да кренемо да губимо, пошто ми једино тад знамо да навијамо? Па јел ваљда поента да се победа преточи у славље а да онај други оде кући погнуте главе? Шта је поента навијања? За мене количина среће коју доживим на некој утакмици, било да је то пркос и навијање које надјачава оне који воде, или је то 10 минута притиска где не можемо да се саставимо да дамо гол неком Пролетеру у Новом Саду, али то је то. То је та срећа и то је то што навијача испуњава, барем по мени.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ел Пистолеро
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Dec 2018
Posts: 227
Location: Ломина варош

PostPosted: 21 Feb 2022 17:35    Post subject: Reply with quote

Да сад не улазимо у то дал су победили инат или радост, итд, мој неки субјективни утисак да су превагу у тим тренуцима однели "бокови". Нисам могао да се отмем утиску да је нама поред копа један део људи седео, и устајао повремено и на "устаните Делије", док су њима на ногама били сви сектори. Ето можда сам се и истриповао, али у случају да јесте било тако, 100-200 грла може итекако да донесе превагу, посебно у онаквом ситуацијама као јуче
_________________
Напред младићи, куцнуо је час!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 21 Feb 2022 21:38    Post subject: Reply with quote

Када квантитет победи квалитет, онда ти се дешава да људи нису свесни чега постају део. Па зато што то и "други" мисле, и он сам постаје све сигурнији да је у праву. А оно...кад би се одмакао са стране...питање је у ствари и тад дал би схватио, али сигурно би могао да види мало реалније слику која уопште не иде у прилог ономе у шта је он убеђен да је тако. Онај ко је закачио више прелаза, промена генерација...може да скапира лако шта се прича, али они који су тренутно ту тешко. И онда могу и да схватим донекле зашто људи не капирају колико су део нечега а да нису ни свесни.
Ми прво имамо "аналитичаре" навијања свуда. Од трибине где се преврће очима и тражи нешто "брже", до коментара разних свуда по виртуелним местима, како је сада срање, ове песме су успаванке, ово су смор речи, некада је то било...итд.
Упали су људи у варку и замку, све и сви други су им криви само они нису ни за шта. А ја тврдим да је највећи проблем управо прво у њима. Јер ни немају појма колико су уништили навијање уношењем ових будалаштина од изговора приликом оправдавања себе, своје генерације или чега већ. Али, опет кажем...то може да скапира неко ко је дуго и константно ту.
Ја сам релативно скоро, да кажем пре можда неколико година, схватио да ја у ствари не знам да волим Звезду како су је волеле старије генерације пре мене. Могу да дубим на глави, нећу имати ту црту коју ти људи са стажом као ја, а и више,на стадиону имају. Мене је повукло навијање, расподелио сам ту страст, па је можда и прешла или је на пола између трибине и клуба. Али ово рецимо не би нити рекао нити признао никоме пре 10-15 година. Чак би се спрдао са тиме, али када довољно сазриш, сам схватиш где си грешио, колико си глуп био када ти је неко нешто доброманерно причао...али, опет кажем, за то требају године, деценије да си ту. Ко се површно бави навијањем(90% људи и који долазе на стадион), њему ће увек све друго бити криво, само не прави узрочник. Кад скапираш где је код тебе крешка или недостатак у односу на неко прошло време, онда си већ направио неки помак и као човек и као навијач.
А да нас је тешко јер видиш једноставно да навијање неповратно иде у суноврат и губи своју црту која га је красила а сви около упиру прстом у 200 разлога а можда ипак у нама лежи спас?
Тако да, данас ни навијање није оно што привлачи основно људе, а тек приврженост према клубу. Зато и "смара" песма, зато и не можемо да скапирамо како то "не знамо да се радујемо". Једноставно генерације које су сада ту морају да признају сами себи прво шта треба, да би могли даље да иду. Не треба да чекају на то 20 година као неки.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 22 Feb 2022 12:23    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:

Ја сам релативно скоро, да кажем пре можда неколико година, схватио да ја у ствари не знам да волим Звезду како су је волеле старије генерације пре мене. Могу да дубим на глави, нећу имати ту црту коју ти људи са стажом као ја, а и више,на стадиону имају. Мене је повукло навијање, расподелио сам ту страст, па је можда и прешла или је на пола између трибине и клуба. Али ово рецимо не би нити рекао нити признао никоме пре 10-15 година. Чак би се спрдао са тиме, али када довољно сазриш, сам схватиш где си грешио, колико си глуп био када ти је неко нешто доброманерно причао...али, опет кажем, за то требају године, деценије да си ту. Ко се површно бави навијањем(90% људи и који долазе на стадион), њему ће увек све друго бити криво, само не прави узрочник. Кад скапираш где је код тебе крешка или недостатак у односу на неко прошло време, онда си већ направио неки помак и као човек и као навијач.
А да нас је тешко јер видиш једноставно да навијање неповратно иде у суноврат и губи своју црту која га је красила а сви около упиру прстом у 200 разлога а можда ипак у нама лежи спас?
Тако да, данас ни навијање није оно што привлачи основно људе, а тек приврженост према клубу. Зато и "смара" песма, зато и не можемо да скапирамо како то "не знамо да се радујемо". Једноставно генерације које су сада ту морају да признају сами себи прво шта треба, да би могли даље да иду. Не треба да чекају на то 20 година као неки.



У праву си за ово брате. Твој ћале мој ћале, деда су се више заљубљивали у играча, потез док смо ми више генерација којој је навијање било испред фудбала, клуба. Привлачило нас је то навијање и све око њега. Како смо сазревали сад је то негде на 50 50 рецимо. Сећам се да ми је као клинцу од 10-11 година Друлић био идол а ћале волео мајсторе Шестића, Дулета, Пижона. Није исто.
Није исто ни то што су они 60 их 70их 80их ишли на стадион где навијачки покрет и није фактички постојао сем у другом крају 80их.
Не покушавам да ове наше генерације оправдам само износим чињенице. Реално шта је могао да доживи неко 70их на стадиону и данас нпр. клинац од 15 год кад на некој текми види север ракетну базу, пиротехнику итд.
Добро је што си споменуо ово за гробаре. Није битно уопште да ли је из ината, пркоса или из љубави битно је да нису смели да се чују. Да смо требали да их угасимо као што су наши њихове на паркету.
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 617
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 22 Feb 2022 12:28    Post subject: Reply with quote

Можда и није лоше што се то десило баш сад пред дерби и што се о томе сада прича..иначе,било би јако лепо када би се дербији играли пред обе навијачке групе,бар они у Срб првенству..какве су то атмосфере биле некад у Пиониру..
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 22 Feb 2022 14:17    Post subject: Reply with quote

lucky luciano wrote:
Генералштаб wrote:

Ја сам релативно скоро, да кажем пре можда неколико година, схватио да ја у ствари не знам да волим Звезду како су је волеле старије генерације пре мене. Могу да дубим на глави, нећу имати ту црту коју ти људи са стажом као ја, а и више,на стадиону имају. Мене је повукло навијање, расподелио сам ту страст, па је можда и прешла или је на пола између трибине и клуба. Али ово рецимо не би нити рекао нити признао никоме пре 10-15 година. Чак би се спрдао са тиме, али када довољно сазриш, сам схватиш где си грешио, колико си глуп био када ти је неко нешто доброманерно причао...али, опет кажем, за то требају године, деценије да си ту. Ко се површно бави навијањем(90% људи и који долазе на стадион), њему ће увек све друго бити криво, само не прави узрочник. Кад скапираш где је код тебе крешка или недостатак у односу на неко прошло време, онда си већ направио неки помак и као човек и као навијач.
А да нас је тешко јер видиш једноставно да навијање неповратно иде у суноврат и губи своју црту која га је красила а сви около упиру прстом у 200 разлога а можда ипак у нама лежи спас?
Тако да, данас ни навијање није оно што привлачи основно људе, а тек приврженост према клубу. Зато и "смара" песма, зато и не можемо да скапирамо како то "не знамо да се радујемо". Једноставно генерације које су сада ту морају да признају сами себи прво шта треба, да би могли даље да иду. Не треба да чекају на то 20 година као неки.



У праву си за ово брате. Твој ћале мој ћале, деда су се више заљубљивали у играча, потез док смо ми више генерација којој је навијање било испред фудбала, клуба. Привлачило нас је то навијање и све око њега. Како смо сазревали сад је то негде на 50 50 рецимо. Сећам се да ми је као клинцу од 10-11 година Друлић био идол а ћале волео мајсторе Шестића, Дулета, Пижона. Није исто.
Није исто ни то што су они 60 их 70их 80их ишли на стадион где навијачки покрет и није фактички постојао сем у другом крају 80их.
Не покушавам да ове наше генерације оправдам само износим чињенице. Реално шта је могао да доживи неко 70их на стадиону и данас нпр. клинац од 15 год кад на некој текми види север ракетну базу, пиротехнику итд.
Добро је што си споменуо ово за гробаре. Није битно уопште да ли је из ината, пркоса или из љубави битно је да нису смели да се чују. Да смо требали да их угасимо као што су наши њихове на паркету.

Ма то би било супер да наше људе интересује и навијање макар, али и то је све мршаво. Није ово само до наше трибине, свуда је тако јер свет диктира свој дегенерисани тренд па и они који долазе као да буду навијачи нису то од самог старта. Из непознатих разлога су ту. Јебе им се дал ће да буде бакљада, кореографија, колико ће барјака да се виори, које су ударне заставе, кад ће нека нова песма...само пробам себе да вратим у детињство и да долазим на овакав север. Не знам где би пре гледао и дал би ишао кући уопште. Док ови...навикнути да им је све то нормално, размажено...без икаквог осећаја за било шта. Па отукда и не треба да чуди што лоше навијање се подводи под "не знамо да славимо".
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 03 Mar 2022 23:24    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=L4X1Hu6C9w8
Нормални људи који повезују 1 и 1. Са наше трибине људи капирају шта је кореографија док неким усташама или шиптарима као треба да се црта.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ортодоксија
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2015
Posts: 230
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 06 Mar 2022 18:52    Post subject: Reply with quote

Није страшно ако противник поштено буде бољи и буде шампион. Али након данашњих утакмица вечитог нам ривала (и Суботица, и кошарка), ми, навијачи клуба који је директно оштећен, не смемо да останемо неми на то. И убеђен сам да нећемо. Реакција!
_________________
Кад дође време за бој - идемо право на вас!
Back to top
View user's profile Send private message
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 617
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 06 Mar 2022 19:04    Post subject: Reply with quote

Ортодоксија wrote:
Није страшно ако противник поштено буде бољи и буде шампион. Али након данашњих утакмица вечитог нам ривала (и Суботица, и кошарка), ми, навијачи клуба који је директно оштећен, не смемо да останемо неми на то. И убеђен сам да нећемо. Реакција!

Управо сам слично нешто почео да пишем..данас на текми смо требали да поменемо то,и то не онако,реда ради,него до прекида утакмице..ал'ајд данас је био рођендан,али за следеће неке мора опасно јебање маме редом да падне или ће бити "појео вук магарца"

..а за баскет тек посебна прича,и овим нашима треба оне реакције стоке пуштати за добро јутро сваког дана,па ако су пизде нека глуме политичку коректност следећи пут када буду побеђивали неку..
Back to top
View user's profile Send private message
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 234
Location: Београд

PostPosted: 06 Mar 2022 19:12    Post subject: Reply with quote

bob-ant wrote:


..а за баскет тек посебна прича,и овим нашима треба оне реакције стоке пуштати за добро јутро сваког дана,па ако су пизде нека глуме политичку коректност следећи пут када буду побеђивали неку..

Не значи да си пизда, ако си од доброг соја...не значи да си слаб, ако не демонстрираш силу. Надам се да ћемо свакако од следеће утакмице доћи сви.
Back to top
View user's profile Send private message
ЗвездаКрајин
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Sep 2016
Posts: 149

PostPosted: 06 Mar 2022 19:19    Post subject: Reply with quote

Треба ово сви људи да виде, шта је данас у Суботици свирано као пенал после гледања ВАРА, где нико од њихових играча чак није ни тражио пенал. Чист старт на лопту. Слепцима је јасно шта се тренутно дешава у првенству, значи никакве теорије завере.

https://www.youtube.com/watch?v=QMPFzcnRD6I
_________________
Због Крајине и спаљених села некоме ће метак у сред чела!
Back to top
View user's profile Send private message
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 617
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 06 Mar 2022 19:28    Post subject: Reply with quote

Буљави wrote:
bob-ant wrote:


..а за баскет тек посебна прича,и овим нашима треба оне реакције стоке пуштати за добро јутро сваког дана,па ако су пизде нека глуме политичку коректност следећи пут када буду побеђивали неку..

Не значи да си пизда, ако си од доброг соја...не значи да си слаб, ако не демонстрираш силу. Надам се да ћемо свакако од следеће утакмице доћи сви.


Бураз у односима са стоком нема места овоме.Нема ту места за спортски дух.Када су се наши понашали спортски њихових 10 је развлачило Борјана док су наши гледали без реакције..када се код наших прокључала крв разгузили смо их и послали и мишије рупе где им је место.Тако је у односима са њима.Алтернатива не постоји.Тачка!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 06 Mar 2022 19:32    Post subject: Reply with quote

И ми и они смо знали да дамо голове из нерегуларних ситуација, само неће им ово проћи никако! Свакако треба да се окрене нови лист, никако да се кука, већ што конкретнији бити. За почетак, фудбалски клуб је избацио сопштење где одприлике пише све што треба. Ко се за шта пита, ко какве намере има. Па ајде да видимо баш дал имају муда до краја да иду. За нас знам да имамо.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 234
Location: Београд

PostPosted: 06 Mar 2022 19:42    Post subject: Reply with quote

bob-ant wrote:
Буљави wrote:
bob-ant wrote:


..а за баскет тек посебна прича,и овим нашима треба оне реакције стоке пуштати за добро јутро сваког дана,па ако су пизде нека глуме политичку коректност следећи пут када буду побеђивали неку..

Не значи да си пизда, ако си од доброг соја...не значи да си слаб, ако не демонстрираш силу. Надам се да ћемо свакако од следеће утакмице доћи сви.


Бураз у односима са стоком нема места овоме.Нема ту места за спортски дух.Када су се наши понашали спортски њихових 10 је развлачило Борјана док су наши гледали без реакције..када се код наших прокључала крв разгузили смо их и послали и мишије рупе где им је место.Тако је у односима са њима.Алтернатива не постоји.Тачка!

Да не гушимо тему, мислио сам на менталитет и дух који иде уз наш клуб...сваки Звездаш то зна и осећа...и не мислим да им не треба јебати матер и само немо гледати, само мислим да њиховом јаду и сељачењу никад неће бити краја...у томе је и лепота навијања за Црвену Звезду...макар ја то тако видим. То је мени менталитет, навијачка СВЕст. Спортски, политички коректно и другарски те молим да у писаним расправама ми не лупаш тачке. Спортско-Звездашки поздрав!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 06 Mar 2022 20:02    Post subject: Reply with quote

Мора да се настави са подршком као за дерби! Показали смо да умемо да стиснемо кад треба и да противник не зна куд бије, ако мислимо да задржимо пехар у нашим витринама, то је једини рецепт од сад па на даље!Ако мислите да са 5000 људи на Маракани јуримо титулу, немој ни да почињемо, боље да престанемо да се нервирамо и то је то. Ако нам је стварно стало...е онда приступ мора да задржи као на дербију!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 37, 38, 39  Next

View previous topic :: View next topic
Page 30 of 39

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop